PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

PSClub KartChallenge: 2ος Αγώνας, Παλλήνη 13 Ιουλίου
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2005, 11:01:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mανθούκος έγραψε:
Επίσης ο Νικος μας είπε ότι από τον επόμενο αγώνα θα βάζουμε βαράκια στα καρτ ώστε να μετριάζεται η διαφορά των κιλών.


Aυτό είναι άδικο, γι' αυτούς που δουλεύουν συνολικά για να κερδίζουν το πρωτάθλημα. Δεν γίνεται κάποιος που προσέχει την διατροφή του και το βάρος του να "εξισώνεται" με κάποιον που ήρθε κατευθείαν απ' την ταβέρνα...

Aθλητισμό [υποτίθεται ότι] κάνουμε. O σκοπός του είναι η εξίσωση προς τα πάνω, μέσω του συναγωνισμού. Όταν αποφασίζεις ν' ασχοληθείς μ' ένα πρωτάθλημα και θέλεις να το κερδίσεις, δουλεύεις σκληρά γι' αυτό το σκοπό. Bρίσκεις που υστερείς κάθε φορά και προσπαθείς να βελτιωθείς. Tι πιστεύεται ότι όταν έπαιζα μπάσκετ [πριν κανά δυο μήνες], "κοιμόμασταν" όλη την εβδομάδα και κατεβαίναμε το Σάββατο να πατήσουμε τους αντιπάλοι; Ή άμα ήταν πιο ψηλοί οι άλλοι, τους λέγαμε να βάλουν τους κοντούς για να είμαστε ισοδύναμοι; Σοβαροί να είμαστε.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
manosm3 (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RC F/L '10 & Peugeot 206 1.4 XT

Ένταξη: 17 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 908
Τόπος: Βριλησσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2005, 11:04:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα καρτ ειχαν διαφορες και μαλιστα μεγαλες! Το 1 που πηρα στα δοκιμαστικα ηταν αερας με τελειο στησιμο και δε γλυστραγε ΚΑΘΟΛΟΥ! Αφηστε που φορτωνε πολυ καλα!
Τα αλλα δυο που πηρα ηταν κατωτερα του αλλα ειχαν διαφορες μεταξυ τους! Το 4 κουνιοταν ολοκληρο, τιμονι και καθισμα, δε βασταγε πολυ στις στροφες και μετα την τρακα του προεδρου εκανε μπουκωματα. Το 3 ειχε κρυα λαστιχα και εκανε κενα αποδοσης. Σε δυο σημεια φορτωνε καλα και σου εδινε εναν κλωτσο αισθητο στο πρωτο σημειο, και στο δευτερο εδινε μια κλωτσια που σ' εστελνε στο Θεο! Βεβαια η μεγαλη κλωτσια γινοταν στο τελος της ευθειας που δεν μπορουσα να την εκμεταλλευθω. Απο κρατηματα ηταν ελαχιστα κατωτερο του 1.
Αλλα δεν με πειραζει, για το χαβαλε ηρθα και για να γνωρισω κανεναν απο σας! Very happy
Μπραβο στους νικητες! Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
scrat (Διονύσης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2004)

Ένταξη: 24 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 231
Τόπος: Αθήνα, GR

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2005, 11:19:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να πω κι εγώ συγχαρητήρια για την οργάνωση! Όλα κύλησαν ομαλά και περάσαμε ένα πολύ ευχάριστο βράδι.
Κάποια προβληματάκια σίγουρα είναι αναπόφευκτα, όπως επίσης και ένα σχετικό εύρος απόδοσης των καρτ που καταλήγει να ευνοεί έμμεσα κάποιους. Χθες θα έλεγα ότι είχα την τύχη με το μέρος μου αφού επέλεξα δύο φορές το 10, το οποίο όπως έλεγαν όλοι πάει καλύτερα από τα υπόλοιπα. Δεν έχω μέτρο σύγκρισης για να συμφωνήσω ή να διαφωνήσω με αυτό. Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι και στα προκριματικά και στον αγώνα, οι χρόνοι μου δεν ήταν καλύτεροι από τους 3-4 επόμενους, απλά ένας ταχύτερος γύρος και μια καλή εκκίνηση με έφεραν πρώτο στο τέλος.
Πέρσι έγραψα πάλι καλό γύρο αλλά με πιο σταθερή απόδοση, οπότε από αυτή την άποψη δεν είμαι ικανοποιημένος από τον εαυτό μου χθες. Τότε μου φάνηκε ότι τα καρτ ήταν όλα τελείως ισοδύναμα πάντως. Btw, πέρσι ήταν η πρώτη μου επαφή με την πίστα και η τελική μου κατάταξη ήταν στην 4η θέση.

Καταπληκτικοί από τη σειρά μου Πέτρος και Σπύρος που έγραψαν μεγάλους και σταθερούς χρόνους. Ο Πέτρος κυνήγησε στον τελικό και μείωνε σταθερά τη διαφορά (με 5 γύρους ακόμα μάλλον θα είχαμε καλή μάχη μπροστά!). Συγχαρητήρια και σε όλους τους αγωνιζόμενους και νικητές - η προσπάθεια μετράει πάνω απ' όλα!

Όσον αφορά το μέλλον Smile καλή η ιδέα με τα βάρη, αλλά προϋποθέτει διαπιστωμένα εντελώς ισοδύναμα καρτ, ζύγισμα ακριβώς πριν τον αγώνα και δυνατότητα δημιουργίας έρματος με ακρίβεια για όλους. Ίσως να είναι πιο εύκολο να γίνεται στους προκριματικούς μια εκτίμηση των δυνατοτήτων του καρτ και να μοιράζονται στον τελικό αντιστρόφως ανάλογα με τη δυναμικτότητά τους (το "χειρότερο" στον 1ο κ.ό.κ.)
Επίσης, θα ήταν ενδιαφέρον να υπάρξει 2η Παλλήνη στο πρωτάθλημα ή εναλλακτικά στις Αφίδνες να τραβήξουμε λίγο τη ντίζα για να μην είμαστε με τέρμα γκάζι σε όλο το γύρο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
BUBA (Alexandros)
Μέλος
Μέλος


206 GTi 2.0 (2002)

Ένταξη: 30 Σεπ 2003
Δημοσιεύσεις: 162
Τόπος: Παπάγου/Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2005, 11:48:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
Mανθούκος έγραψε:
Επίσης ο Νικος μας είπε ότι από τον επόμενο αγώνα θα βάζουμε βαράκια στα καρτ ώστε να μετριάζεται η διαφορά των κιλών.


Aυτό είναι άδικο, γι' αυτούς που δουλεύουν συνολικά για να κερδίζουν το πρωτάθλημα. Δεν γίνεται κάποιος που προσέχει την διατροφή του και το βάρος του να "εξισώνεται" με κάποιον που ήρθε κατευθείαν απ' την ταβέρνα...

Aθλητισμό [υποτίθεται ότι] κάνουμε. O σκοπός του είναι η εξίσωση προς τα πάνω, μέσω του συναγωνισμού. Όταν αποφασίζεις ν' ασχοληθείς μ' ένα πρωτάθλημα και θέλεις να το κερδίσεις, δουλεύεις σκληρά γι' αυτό το σκοπό. Bρίσκεις που υστερείς κάθε φορά και προσπαθείς να βελτιωθείς. Tι πιστεύεται ότι όταν έπαιζα μπάσκετ [πριν κανά δυο μήνες], "κοιμόμασταν" όλη την εβδομάδα και κατεβαίναμε το Σάββατο να πατήσουμε τους αντιπάλοι; Ή άμα ήταν πιο ψηλοί οι άλλοι, τους λέγαμε να βάλουν τους κοντούς για να είμαστε ισοδύναμοι; Σοβαροί να είμαστε.


Πεστα Χρηστο, τι βαρακια και κουραφεξαλα ρε παιδια Shocked
Οι υπερβαροι δειτε το σαν ενα επιπλεον κινητρο για διαιτα , πιο προσεγμενη διατροφη και περισσοτερη γυμναστικη.
Εαν καποιος τωρα ειναι 60 κιλα απο κατασκευης ε ...με για του με χαρα του
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
manosm3 (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RC F/L '10 & Peugeot 206 1.4 XT

Ένταξη: 17 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 908
Τόπος: Βριλησσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2005, 11:51:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Διεπιστωσα πως πρεπει να χασω 11,950 κιλα! Laughing Shoot Beer


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2005, 12:08:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρέπει να φτάσω τότες 80,1 κιλά... Ο Πάνος καραδωκεί να μου φάει την πρωτιά! Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2005, 13:09:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καρτ νο 1 : 34.31 χτες (με το συγκεκριμενο έχω κανει πριν λίγο καιρό 33.55)
καρτ νο 3 : 34.47 χτες
καρτ νο 4 : 34.28 χτες
καρτ νο 9 : 33.98 χτες
καρτ νο 10: 33.64 χτες
καρτ νο 12: 34.39 χτες
καρτ νο 30: 33.76 χτες

αν λάβουμε υπόψιν μας οτι τα 3 καρτ που έπεσαν κάτω απο 34 τα οδηγούσαν εκείνη την στιγμή 3 από τους πιο γρήγορους και ελαφριούς είναι απόλυτα λογικό το αποτέλεσμα.

Παράδειγμα 1... με τον ίδιο οδηγό (MEMsound) χρόνοι
καρτ νο 1 : 34.54
καρτ νο12: 34.39
καρτ νο 3: 34.47

είναι τα 3 καρτ ισοδύναμα ή όχι?

γενικά θεωρώ πως τα καρτ ήταν μια χαρά και ακόμα κι αν υπήρχε υποψία οτι το 10 ήταν λίιιιιγο καλύτερο αυτό δε σημαίνει τίποτα... εξάλλου όπως όλοι είδατε στα προκριματικά ο Διονύσης είχε το 10 κι εγώ το 9 και είμασταν συνέχεια προφυλακτήρες και προσπερνούσε ο ένας τον άλλον...
Όλα τα καρτ ήταν ίδια κατ'εμε και κακώς το συζητάμε. Εξάλλου σε όλους τους αγώνες δεν είναι ίδια τα αυτοκίνητα όπως δεν είναι ίδιες και οι δυνατότητες των πιλότων. Το σημαντικό είναι οτι κανένα καρτ δεν ήταν καβουρδιστήρι (οπως μερικα στις αφιδνες) και ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΑΣΕ 'Η ΚΕΡΔΙΣΕ χαρη στο καρτ. Όσο για τα βάρη το θεωρώ εντελώς χαζό κι εγώ και δεν το δέχομαι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2005, 13:16:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
...Επίσης ο Νικος μας είπε ότι από τον επόμενο αγώνα θα βάζουμε βαράκια στα καρτ ώστε να μετριάζεται η διαφορά των κιλών.

Όπως βλέπετε είμαστε σε φάση συνεχούς βελτίωσης της διοργάνωσης και αυτό είναι το πιο καλό από όλα. Wink


Το "μετριάζεται" δεν σημαίνει να γίνουν όλα ίδια.
Εξάλλου δεν γίνεται!
"Μετριάζεται" σημαίνει να υπάρχουν μικρότερες διαφορές.
Αν θελετε να φτάσουμε στο σημείο να κάνουμε δίαιτα για να τρέξουμε στο καρτ δεκτό αλλά δεν νομίζω να είμαστε διατεθιμένοι για κάτι τέτοιο.
(Αν και εγώ το έχω στο πρόγραμμα...)

Παρόλα αυτά θεωρώ πιο δίκαιο να μετριαστεί η διαφορά των κιλών τα 10 κιλά έτσι πχ να έχουμε κατυγορίες από 70-80 και από 90-100.
Έτσι οι επιδόσεις θα είναι πιο κοντά και ο συνα- ή αντά- (όπως θέλετε πέιτε το) -γωνισμός περισσότερος.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2005, 13:21:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ θέλω να δηλώσω πως η πειρατική αρμάδα χτες πήγε αρκετά καλά καταλαμβάνοντας τις θέσεις 2-6-8 της μικρής κατηγορίας ενώ οι χρόνοι έδειξαν οτι θα μπορούσαν να είναι ακόμα καλύτερα... Ο Captain Morgan δηλώνει την αμέριστη συμπαράσταση και στήριξη στους οδηγούς της ομάδας και τους εμπιστεύεται και για τους επόμενους αγώνες. Μετά το πέρας του καλοκαιριού η ομάδα θα φανεί ακόμα πιο δυνατή και θα πρωταγωνιστήσει στους αγώνες που έρχονται διεκδικώντας το πρωτάθλημα... Wink
Σπύρο, θα σπάσει η γκίνια...forza piratosi... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2005, 13:33:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που παρευρέθηκαν! Συμμετέχοντες και μη! Very happy
Κι εγώ πέρασα πολύ ωραία πρώτον βλέποντας παλιές και γνώριμες φάτσες και δεύτερον από τη συμμετοχή μου!
Στο αγωνιστικό κομμάτι παρακολουθώντας τα παιδιά που πρωτοξεκίνησαν ένιωθα ήδη την αδρεναλίνη στα πόδια μου να κυλά βλέποντας να driftάρουν και να του δίνουν να καταλαβαίνει. Σε εκείνο το σημείο έλεγα από μέσα μου: "Που πας ρε Καραμήτρο;" Laughing Αν φανταστείτε ότι είχα να οδηγήσω και καρτ από το 2000... Shocked Surprised Laughing Rolling eyes
Μπαίνοντας στην πίστα με το που ξεκίνησαν τα πρώτα τσιρίγματα από τα λάστιχα και τα ανάποδα τιμόνια δεν ήθελα και πολύ για να παρασυρθώ σε τέτοιους ρυθμούς! Laughing Πάντως αν οδηγούσα πιο προσεκτικά πιστεύω πως θα έκανα καλύτερους χρόνους.
Τα παιδιά στο Kartland δεν τα ξέρω αλλά ας τους δώσω τα συγχαρητήρια μου! Laughing
Θα τα πούμε στον επόμενο αγώνα... Wink I 'll be back... Cool Laughing


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2005, 13:34:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η αλήθεια είναι ότι Πέτρος και Σπύρος είστε πολύ γρήγοροι και ο Σπύρος έχει σταθεί πολύ άτυχος στους 2 πρώτους αγώνες.
Εν αναμονή της άγνωστης Κορίνθου λοιπόν...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2005, 14:24:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ήξερα για μια πίστα κάρτ, στον Ισθμό, δίπλα στα Goody's... (η πρώτη μου επαφή με τα καρτ...)
Αν μιλάμε για την ίδια, τότε μιλάμε για μια πίστα πιο μικρη από την Παλλήνη, με πολλές στροφές και ελάχιστες εως καθόλου ευθείες......


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2005, 14:25:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:
Ήξερα για μια πίστα κάρτ, στον Ισθμό, δίπλα στα Goody's... (η πρώτη μου επαφή με τα καρτ...)
Αν μιλάμε για την ίδια, τότε μιλάμε για μια πίστα πιο μικρη από την Παλλήνη, με πολλές στροφές και ελάχιστες εως καθόλου ευθείες......


Για αυτην μιλαμε... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2005, 14:32:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:
πιο μικρη από την Παλλήνη


Shocked Crazy Shocked W00t
Shocked Crazy Shocked W00t
Shocked Crazy Shocked W00t
Shocked Crazy Shocked W00t


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2005, 14:40:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν ειναι πιο μικρή από την παλλήνη απ'οσο ξέρω... δεν έχω τρέξει ποτέ εκεί αλλά έχω ακούσει οτι είναι σούπερ η πίστα... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2005, 14:45:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα συνφωνησω πως η οργανωση του ολου event ηταν τελεια. Τα καρτ μεταξι τους ηταν πολυ πιο κοντα αλλα και η πιστα ευνουσε τους γρηγορους οδηγους και οχι τοσο τα καρτ. Εγω προσωπικα δεν περιμενα να μπω στον τελικο αφου η πρωτη μου επαφη με τη πιστα ηταν χθες στα χρονομετριμενα δοκιμαστικα στο σκοταδι μαλιστα. Παντως ενω καταφερα να βρω τις "γρηγορες" γραμες τις πιστας δεν κατφερα να τις συνδιασω ολες σε ΕΝΑ γρηγορο γυρο.
Στον αγωνα απο τυχη μου εκατσε αυτο που οι περισσοτεροι θεορουσαν το γρηγοροτερο καρτ (10). Η αληθεια ειναι πως στην αρχη ηταν πολυ καλο, ξεκινησε καλα και ανετα ακολουθουσα τους μπροστινους μου. Στους πρωτους γυρους προσπαθησα να ανεβω μερικες θεσεις (αφου ξεκινησα τελευταιος) αλλα ηταν πολυ δυσκολο με 5 γομαρια να μαχοντε σε τοσο στενο δρομο. Σε καποια φαση ημουν 4ος πιεζοντας τον Τασο για τη 3η θεση ενω ταυτοχρονος ο Μιχαλης προσαπθουσε να περασει εμενα. Απο ενα σημειο και μετα ομως δεν μπορουσα να ακολουθησω το ρυθμο τους, το καρτ αρχισε να γλιστραει υπερβολικα στην εξωδο των στροφων (νομιζω ταλαιπωρησα πολυ τα λαστιχα μου) και αναγκαστικα να οδηγω αμηντικα για να μην με περασει ο Mike ενω την ιδια στιγμη ο Τασος χανοταν στο οριζοντα.... Μετα απλα προσπαθουσα να κρατησω τη θεση μου με νυχια και με δοντια ξερωντας πως ο Mike ηταν πιο γρηγορος αφου στις εξωδους ειτε με χτηπουσε απο πισω ειτε βρισκομασταν πλαϊ πλαϊ. Τελικα με περσε λιγο πριν το τελος οποτε κατεληξα 5ος με 2 βαθμους. Εχω βουνο να σκαρφαλωσω τωρα.....




Έχει επεξεργασθεί από τον/την STELIOS στις Πεμ 14 Ιούλ 2005, 14:48:58, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2005, 14:45:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αναδημοσίευση από το Bike + Kart e-magazine

Πλατάκος-Racing.


Παρουσίαση. 5χιλ. απο το Καλαμάκι Μπίτς βρίσκεται η πίστα go-kart του Αντώνη Πλατάκου.
Μια μικρή και τεχνική πίστα για 9/93 γρανάζια και πολλή όρεξη για μόνιμες στροφές και καβαλήματα.
Η πίστα ειναι σε σημείο που δεν ενοχλεί με ηχορύπανση, εχει μέρος για στάθμευση και την βρίσκει κανείς εύκολα.
Εκέι μόνιμος κάτοικος της πίστας ο Αντώνης που την περιποιήται και την φτιάχνει οταν την χαλάμε.
Το όλον είναι 299 μέτρα,δεξιόστροφη με 6 δεξιές και 3 αριστερές στροφές με 2 κομάτια ευθεία φούλ γκάζι.
Κομάτια για προσπέραση ελάχιστα, στενά και δύσκολα, είσαι μόνιμα απο στροφή σε στροφή. Οι 2 ευθείες δεν φτάνουν ουτε για ζήτω.
Στο τέλος της 2ης ευθείας δεν εχει εξαντληθεί η σχέση 9/93.
Ροπάτοι κινητήρες απο χαμηλά εχουν πλεονέκτημα εδω για τα ξεκολήμματα απο τις στροφές.
Ρεκόρ πίστας είναι κάπου στα 19''.
Στις καλές της εποχές η πίστα είχε διάφορες μορφές γνωστές και μη απο το πρωτάθλημα κάρτ να κάνουν την προπονησή τους και την διασκέδασή τους.
Ετσι λοιπόν κατα καιρούς είδαμε τον "καραφλό γίγαντα", τον "ροφό", τον "Μπελμοντό", "robo-cop", "tecnoπαριλλα", ετσι για να αναφέρουμε μερικούς.
Ο Αντώνης θα φτιάξει τον καλύτερο κάρτ- φραπέ της περιοχής, θα τρελαθεί που σπάστηκε πάλι το ρεκόρ πίστας, θα σαλτάρει που δεν βγαίνουν τα αγωνιστικά απο την πίστα για να μπούν τά νοικιάρικα, θα φωνάζει οταν λές οτι έχεις καλύτερο κάρτ απο το δικό του, και άμα τα πράματα βγούν εκτός ελέγχου θα βγάλει την stratocaster και όποιον πάρει ο χάρος...
Εχει επίσης εργαλεία αν χρειαστείς κάτι για επισκευές, πιεστικό με αέρα, χώρο πάρκινγκ κάρτ στεγασμένο, και πολύ φιλικό περιβάλον. Νοικιάζει απο 80άρια μεχρι 106κυβ. + ενα αγωνιστικό.
Απο την Αθήνα είναι 80 χιλ. μετα απο την γέφυρα του Ισθμού, θα το βρέιτε εύκολα, ειναι σεσημασμένο..!



Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2005, 14:50:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:
..... και άμα τα πράματα βγούν εκτός ελέγχου θα βγάλει την stratocaster και όποιον πάρει ο χάρος...


Σσσσσστττττ!!!! Αμα το ακούσει ο Χηλερακάκης αυτό, δεν θα ξεκολάει από την Κόρινθο!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2005, 14:51:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:

Ρεκόρ πίστας είναι κάπου στα 19''.


Αμάν!! Shocked

Έστω και με αγωνιστικό καρτ να έχει γίνει αυτός ο χρόνος,μιλάμε για πολύ μικρή πίστα .

Ενδεικτικά αναφέρω οτι στις Αφίδνες τα αγωνιστικά κάρτ γυρίζουν περίπου στο 44''-45''.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2005, 14:56:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το 19sec είναι προφανώς με δίχρονα καρτ... οπότε οι χρόνοι με τα νοικιάρικα είναι μεγέθους παλλήνης... Wink 300μέτρα πρέπει να είναι και η παλλήνη όπως την κόβω...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 9 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2751s (PHP: 43% - SQL: 57%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on