PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Service 10.000 χλμ.
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Νοέ 2002, 11:11:58    Θέμα δημοσίευσης: Service 10.000 χλμ. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mήπως ξέρει κανένας παλιότερος τι κάνουν στο service των 10.000 χλμ.;

Για να ξέρω τι θα πληρώσω περίπου και να ξέρω και τι θα μου κάνουν. Aπό το site της Peugeot βρήκα αυτό.

    ΑΛΛΑΓΗ
    * Λάδια κινητήρα
    * Αποστράγγιση του φίλτρου καυσίμου (D)


    ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
    * Φίλτρο λαδιού


    ΣΤΑΘΜΕΣ
    * Μπαταρία (έλεγχος και συμπλήρωση)
    * Δοχείο υγρών υαλοκαθαριστήρων (έλεγχος και συμπλήρωση)
    * Υγρό κυκλώματος ψύξης (έλεγχος και συμπλήρωση)
    * Υγρό φρένων (έλεγχος και συμπλήρωση)
    * Υγρό υδραυλικού τιμονιού (ανάλογα με τον εξοπλισμό, έλεγχος και συμπλήρωση)


    ΕΛΕΓΧΟΙ
    * Λειτουργία φώτων / εσωτερικού φωτισμού
    * Κατάσταση τζαμιών, προβολέων, φωτιστικών σωμάτων και καθρεπτών
    * Κόρνα
    * Μπέκ υαλοκαθαριστήρων
    * Κατάσταση μάκτρων υαλοκαθαριστήρων
    * Κατάσταση και πρόταση ιμάντων αξεσουάρ
    * Χειρόφρενο
    * Στεγανότητα και κατάσταση των υδραυλικών κυκλωμάτων (σωληνώσεις και δοχεία)
    * Κατάσταση προστατευτικών φουσκών απο καουτσούκ
    * Διαδρομή αμπραγιάζ ή μηχανισμός αυτορύθμισης
    * Τακάκια φρένων
    * Κατάσταση και πίεση ελαστικών (συμπεριλαμβανομένης και της ρεζέρβας)
    * Φίλτρο γύρης (ανάλογα με τον εξοπλισμό)
    * Έλεγχος καυσαερίων(Ε)


Eίναι αυτό σωστό; Για να ξέρω τι να ζητήσω.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Rally (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


106 RALLYE 16v

Ένταξη: 15 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 138
Τόπος: Καλλιθεα-Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Νοέ 2002, 11:16:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω το εκανα χτες. δεν ειναι ακριβως σερβις, περισσοτερο ελεγχος ειναι.καταρχην λαδακια και φιλτρου λαδιου τα ειχα αλλαξει εγω απο πριν και δεν χρειαστηκε, μου εκανε συσφιξεις, συμπληρωμα υγρων, ελεγχο και διαφορα προβληματα εγγυησης.δεν μου πηρε τιποτα ειναι δωρεαν.αν αλλαξεις λαδια και φιλτρο αυτα θα πληρωσεις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rally (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


106 RALLYE 16v

Ένταξη: 15 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 138
Τόπος: Καλλιθεα-Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Νοέ 2002, 11:17:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ξεχασα να σου πω οτι ολα αυτα ειναι σωστα αλλα μην νομιζεις οτι θα στα κοιταξουν ολα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Νοέ 2002, 11:19:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Xα χα!

Πάλι προκατειλημμένος θα απαντήσω!

Ελεγχος στάθμης λαδιού
Ελεγχος φώτων
Μια ματιά στον κινητήρα (ξέρεις με ανοικτό καπώ και τίποτα άλλο)
Αντε και λίγο τον σύνδεσμο εξάτμισης (αν το ζητήσεις)

χμμμμ και έτοιμος!

Λοιπόν μια και το ανέφερες, είδα από service της VW (αντε πάλι με αυτήν) ότι σου δίνουν και ένα tseck list με διάφορα μέρη του αυτοκινήτου που ελέγξανε και πιστοποιήσανε ότι είναι εντάξει με σφραγίδα και υπογραφή!

Αυτό μάλλον είναι από αυτά που πρέπει να απαιτήσουμε από την Peugeot!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Rally (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


106 RALLYE 16v

Ένταξη: 15 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 138
Τόπος: Καλλιθεα-Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Νοέ 2002, 11:25:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Xα χα!

Πάλι προκατειλημμένος θα απαντήσω!

Ελεγχος στάθμης λαδιού
Ελεγχος φώτων
Μια ματιά στον κινητήρα (ξέρεις με ανοικτό καπώ και τίποτα άλλο)
Αντε και λίγο τον σύνδεσμο εξάτμισης (αν το ζητήσεις)

χμμμμ και έτοιμος!

Λοιπόν μια και το ανέφερες, είδα από service της VW (αντε πάλι με αυτήν) ότι σου δίνουν και ένα tseck list με διάφορα μέρη του αυτοκινήτου που ελέγξανε και πιστοποιήσανε ότι είναι εντάξει με σφραγίδα και υπογραφή!

εχεις απολυτο δικιο με την vw και το ξερω καθως το προηγουμενο αυτοκινητο μου ηταν polo.αλλα ισχυει ενας βασικος κανονας, οτι πληρωνεις παιρνεις.οι ανθρωποι στην καρεντα ειναι φοβεροι, σε παιρνουν τηλ, σε ενημερωνουν, σου δινουν αυτη την λιστα που λες, σου λενε τι θα χαλασει στο αμμεσο μελλον, αλλα το πρωτο σερβις μου ειχε κοστισει 70000 χιλ, μονο το συμπληρωμα υγρων για τα τζαμια εκανε 2000 χιλ

Αυτό μάλλον είναι από αυτά που πρέπει να απαιτήσουμε από την Peugeot!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Νοέ 2002, 11:39:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:

Λοιπόν μια και το ανέφερες, είδα από service της VW (αντε πάλι με αυτήν) ότι σου δίνουν και ένα tseck list με διάφορα μέρη του αυτοκινήτου που ελέγξανε και πιστοποιήσανε ότι είναι εντάξει με σφραγίδα και υπογραφή!

Αυτό μάλλον είναι από αυτά που πρέπει να απαιτήσουμε από την Peugeot!


Στα 2 μεγάλα service (20.000 & 40.000 χλμ.) που έχω κάνει στην Lion μου έχουν δώσει κάτι παρόμοιο (υπογράφει ο αρχιμηχανικός). Στον Ντάσιο (για των 60.000 χλμ.) δεν μου έδωσαν κάτι.


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Νοέ 2002, 11:50:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chatasos έγραψε:

Στον Ντάσιο (για των 60.000 χλμ.) δεν μου έδωσαν κάτι.


Πόσο πήγε το service Τάσο ??? και τι σου έκαναν (επιγραμματικά) ???


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Νοέ 2002, 12:10:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Xα χα!

Πάλι προκατειλημμένος θα απαντήσω!

Ελεγχος στάθμης λαδιού
Ελεγχος φώτων
Μια ματιά στον κινητήρα (ξέρεις με ανοικτό καπώ και τίποτα άλλο)
Αντε και λίγο τον σύνδεσμο εξάτμισης (αν το ζητήσεις)

χμμμμ και έτοιμος!


Σε εμένα πάντως στο πρώτο service ανακάλυψαν ότι μου έλειπε ένα από τα δύο πλαστικά κομμάτια που βρίσκονται στους τροχούς και χρησιμοποιούνται για την καλύτερη (...) ψύξη των φρένων.


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Νοέ 2002, 12:17:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Λοιπόν μια και το ανέφερες, είδα από service της VW (αντε πάλι με αυτήν) ότι σου δίνουν και ένα tseck list με διάφορα μέρη του αυτοκινήτου που ελέγξανε και πιστοποιήσανε ότι είναι εντάξει με σφραγίδα και υπογραφή!


Aμέ και σου βάζουν σπασμένο το φίλτρο μέσα και όταν το ανακαλύπτεις σου λένε "ANOIΞEΣ TON KINHTHPA, ΠAEI H EΓΓYHΣH".

Άσε δεν θα πάρω.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Νοέ 2002, 12:39:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
Sidobre έγραψε:
Λοιπόν μια και το ανέφερες, είδα από service της VW (αντε πάλι με αυτήν) ότι σου δίνουν και ένα tseck list με διάφορα μέρη του αυτοκινήτου που ελέγξανε και πιστοποιήσανε ότι είναι εντάξει με σφραγίδα και υπογραφή!


Aμέ και σου βάζουν σπασμένο το φίλτρο μέσα και όταν το ανακαλύπτεις σου λένε "ANOIΞEΣ TON KINHTHPA, ΠAEI H EΓΓYHΣH".

Άσε δεν θα πάρω.


Eεεεεπ! Μππππρρρρρτ τσαπρρρρρ!

Δεν είπα ότι κάνουν και καλό service! Για τα μπάζα είναι!
Ακριβώς όμως για αυτό (επειδή είναι για τα μπάζα), τους έφερα και για παράδειγμα: Εχουν ακόμη και tseck list... μπάζων! Ούτε αυτό εμείς δεν το έχουμε... Confused

Αν ήθελα πάντως να μιλήσω για aftersales μάλλον θα μίλαγα για TOYOTA. Εχω ακούσει από όλους ότι είναι οι καλύτεροι.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
theflame 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 475
Τόπος: Αθήνα - Αμπελόκηποι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Νοέ 2002, 23:06:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μόνο έλεγχος και τίποτα άλλο.
Εκτός αν ζητήσεις εσύ κάτι ή αναφέρεις κάποιο πρόβλημα...(φτού-φτού μακριά από εμάς) :D

Τώρα για την VW τι να πω... γνωρίζω Golf και POLO που τους έχουν αλλάξει από 3 φορές τον κινητήρα των ηλ.παραθύρων Shocked καθώς και LUPO που τα παράθυρα δεν λειτουργούν γιατί ο οδηγός του βαρέθηκε να τρέχει!!! Confused



206 reasons to live...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Νοέ 2002, 23:11:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

theflame έγραψε:
Μόνο έλεγχος και τίποτα άλλο.
Εκτός αν ζητήσεις εσύ κάτι ή αναφέρεις κάποιο πρόβλημα...(φτού-φτού μακριά από εμάς) :D

Τώρα για την VW τι να πω... γνωρίζω Golf και POLO που τους έχουν αλλάξει από 3 φορές τον κινητήρα των ηλ.παραθύρων Shocked καθώς και LUPO που τα παράθυρα δεν λειτουργούν γιατί ο οδηγός του βαρέθηκε να τρέχει!!! Confused


Και μία φορά στο clio του αδερφού μου Smile
Τελικά φαίνεται τα δικά μας ηλεκτρικά βγαίνουν καλά...


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Νοέ 2002, 03:48:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τί σέρβις της αντιπροσωπέιας και κουραφέξαλα;
Εδώ υπάρχει περίπτωση να δουν το χρώμα του λαδιού και αν είναι καλό να το αφήοσυν μέσα για την επόμενη φορά! Shocked Και η πλάκα είναι ότι θα σε βάλουν να πληρώσεις αλλαγή λάδια-φίλτρο.
Στο κάτω-κάτω δεν θα χαλάσει αμέσως το μοτέρ, θα έχει βγει και από την εγγύηση. Κάτσε καλά... Το καλό με την μακροχρόνια εγγύηση είναι ότι θα νοιαστούνε για τα λάδια που σου βάζουνε αλλά από την άλλη θα χρυσοπληρώνεις για πολλά χρόνια τα σέρβις, και ίσως με την διαφορά χρημάτων να άλλαζες και το μοτέρ που διαφορετικά θα σου χαλούσε...

Είτε έτσι είτε αλλιώς θέλουνε πολύ "ξύλο"!
Πάντως, έχω την χαρά να είμαι σίγουρος για το τί καβαλώ, και μου βγαίνει και πολύ φτηνότερα!


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Νοέ 2002, 18:13:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παντως για να λεμε και τα λιγα καλα οπου υπαρχουν , εχω μπροστα μου ενα φυλλο Α4 απο σκληρο χαρτι που ονομαζεται ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ Α (ΟΧΗΜΑΤΑ ΜΕ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ) που μου εδωσαν στο service των 10.000 χλμ.

Τωρα γιατι λεει ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ Α ενω μαλλον θα επρεπε να λειει Β ; δεν ξερω

Επισης σε αυτο το χαρτι υπαρχουν τυπωμενα τα σημεια ελεγχου του service και μαλιστα ανα κατηγορια.
Δηλ. ΑΛΛΑΓΗ/ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ/ΣΤΑΘΜΕΣ ΥΓΡΩΝ/ΕΛΕΓΧΟΙ/ΔΟΚΙΜΗ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ/κ.λ.π
Υπαρχουν λοιπον σημειωμενα checks δηλ. ν αλλα και x στα κουτακια διπλα σε καθε κατηγορια.
Να υποθεσω οτι τα ν σημαινουν εγινε και τα x σημαινουν οτι δεν εγινε ;;;
και γιατι δεν εγινε;

Στο τελος υπαρχει το ονομα του μηχανικου που μαλλον εκανε τον ελεγχο κατω απο τη φραση (ε! ρε γελια!) "εδειξα την μεγαλυτερη προσοχη γαι την πραγματοποιηση του παραπανω περιοδικου ελεγχου" χωρις ομως υπογραφη.

Αυτα ολα απο τον κυριο Κρητικακο και το εξουσιοδοτημενο service του.

Φυσικα στα 5000 χλμ και στα 6μηνιαια δωρεαν checkαρισματα ΤΙΠΟΤΑ ΑΝΑΛΟΓΟ.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Νοέ 2002, 13:05:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:

Τωρα γιατι λεει ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ Α ενω μαλλον θα επρεπε να λειει Β ; δεν ξερω


Ο Α είναι στα 10.000 και ο C στα 20.000 χλμ... και πάει λέγοντας....
Αυτό για τα μοντέλα του 2000.


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Νοέ 2002, 18:14:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chatasos έγραψε:
DimiP έγραψε:

Τωρα γιατι λεει ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ Α ενω μαλλον θα επρεπε να λειει Β ; δεν ξερω


Ο Α είναι στα 10.000 και ο C στα 20.000 χλμ... και πάει λέγοντας....
Αυτό για τα μοντέλα του 2000.


Δηλ. ο Β ειναι στα 15000;; κατι δεν παει καλα .
γιατι μου φαινεται οτι ο Α ειναι ο "μικρος" των 5000 χλμ;;;;;;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Νοέ 2002, 18:44:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
chatasos έγραψε:
DimiP έγραψε:

Τωρα γιατι λεει ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ Α ενω μαλλον θα επρεπε να λειει Β ; δεν ξερω


Ο Α είναι στα 10.000 και ο C στα 20.000 χλμ... και πάει λέγοντας....
Αυτό για τα μοντέλα του 2000.


Δηλ. ο Β ειναι στα 15000;; κατι δεν παει καλα .
γιατι μου φαινεται οτι ο Α ειναι ο "μικρος" των 5000 χλμ;;;;;;


Από το site της Peugeot:

Κάθε όχημα διαθέτει το δικό του κύκλο συντήρησης, ο οποίος καθορίζεται από την Peugeot ανάλογα με τις τεχνικές του ιδιαιτερότητες. Ο κύκλος αυτός αποτελείται από την εναλλαγή των 2 επιπέδων Α και C (το επίπεδο Β εφαρμόζεται σε κάποια από τα παλαιότερα μοντέλα της γκάμας) και από ορισμένες συμπληρωματικές εργασίες συντήρησης που ανταποκρίνονται στα βασικά στάδια της ζωής του οχήματός σας.

Οπότε ο Β δεν θα έπρεπε να σε ανησυχεί καθόλου.


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Νοέ 2002, 22:43:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έτσι είναι, κι εμένα μου είπαν ότι ο Β έχει καταργηθεί




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Νοέ 2002, 01:55:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωραια ΗΣΥΧΑΣΑΑΑΑΑΑ.
thanks chatasos!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Νοέ 2002, 11:38:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mόλις γύρισα από το service των 10.000 χλμ. Aκριβώς ότι λέει ο κατάλογος χωρίς να ζητήσω τίποτα. Kαι επιτέλους κόπηκε και το ενοχλητικό τακ-τακ από το χειρόφρενο, γιατί το μάζεψαν. Mάλιστα όταν τους είπα να το κοιτάξουμε γέλαγαν γιατί είδαν με την πρώτη ότι εκεί έχω πρόβλημα σίγουρα και το έφτιαξαν προτού το ζητήσω εγώ.

Kαι μια παρατήρηση για τα λάδια. Eμένα μόλις τα έβαλαν, περίμεναν λίγο και μετά έκαναν μία μπροσ πίσω στην κατηφόρα, τσέκαραν το δείκτη και μου συμπλήρωσαν.

Eυτυχώς που δεν μου είπαν τίποτα για το φίλτρο γύρης και εγώ έκανα την πάπια βέβαια, γιατί δεν είμαστε για τέτοια, έχουμε Πήλιο τώρα Cool Cool


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
Σελίδα 1 από 7

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2642s (PHP: 89% - SQL: 11%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on