PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Service 10.000 χλμ.
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Ιούλ 2005, 17:47:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ανάλογα την χρήση και ανάλογα τα λάδια που βάζεις... εγώ αλλάζω κάθε 7.500-10.000 χιλιομετρα ενώ την πρώτη αλλαγή την έκανα στα 3.000!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
2fast106 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 8v Rallye

Ένταξη: 30 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 17 Ιούλ 2005, 13:08:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

O ΧΡΗΣΤΟΣ Κ Η ΠΑΝΑΓΙΑ !!!!!!!!!
Λαδια καθε 20 000χλμ ???????????????????????????????
καθε 5000-7000 μαζι με φιλτρο αν θες να μην παρεις το μοτερ στο χερι !


pirovolao k skotono
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 17 Ιούλ 2005, 13:23:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο μου ειπαν απο την LION στα 10.000 ενας ελενχος και στα 20.000 αλλαγη λαδιου!μου φανικαν καπος πολλα τα 20.000!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Ιούλ 2005, 10:30:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κλείνω 1 χρόνο και περίπου 8500 χιλιόμετρα. Θα πρέπει να πάω το 206 σερβις?

Λάδια/φίλτρο άλλαξα στα 3500 και θα αλλάξω ξανά με λάδι της επιλογής μου στα 10.000.


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Ιούλ 2005, 11:11:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultra-one έγραψε:
Κλείνω 1 χρόνο και περίπου 8500 χιλιόμετρα. Θα πρέπει να πάω το 206 σερβις?

Λάδια/φίλτρο άλλαξα στα 3500 και θα αλλάξω ξανά με λάδι της επιλογής μου στα 10.000.


Εφόσον δεν έχει κάνει χιλιόμετρα θα πρέπει να το πας αφού κλίνει ένα χρόνο.
Είπαμε σέρβις κάνουν ή με τα χιλιόμετρα ή με το χρόνο ότι έρθει πρώτο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Ιούλ 2005, 11:14:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στα 10.000 χιλιόμετρα ή στον χρόνο είναι αλλαγή λαδιών και τεχνικός έλεγχος...

[Aπορώ με την λογική σας ν' αλλάζεται λάδια μόλις πάρετε αυτοκίνητο... Tα λάδια του εργοστασίου είναι τέτοια ώστε να καθαρίζουν από τα "σκουπίδια" που πιθανόν έχουν μείνει από την συναρμολόγηση του κινητήρα. Όταν λένε από το εργοστάσιο στα 10.000 χλμ. ξέρουν γιατί το λένε...]


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Ιούλ 2005, 11:21:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
ultra-one έγραψε:
Κλείνω 1 χρόνο και περίπου 8500 χιλιόμετρα. Θα πρέπει να πάω το 206 σερβις?

Λάδια/φίλτρο άλλαξα στα 3500 και θα αλλάξω ξανά με λάδι της επιλογής μου στα 10.000.


Εφόσον δεν έχει κάνει χιλιόμετρα θα πρέπει να το πας αφού κλίνει ένα χρόνο για το.
Είπαμε σέρβις κάνουν ή με τα χιλιόμετρα ή με το χρόνο ότι έρθει πρώτο


Πάντως πρέπει να τους το πάω για να δουν κάποια πράγματα που μου κάνει. Λάδια όμως δεν θέλω να μου αλλάξουν αυτοί! (Η Έψιλον στη Συγγρού - Τώρα Λάιον Αθηνών)
Από μπροστά ακούγεται ένα τρίξιμο από τις ρόδες όταν τσουλάει (μάλλον ρουλεμάν??). Φρένα δεν νομίζω αφού το τρίξιμο έχει τον ίδιο τόνο είτε τα φρένα είναι κρύα ή ζεστά και δεν τρέμει στο φρενάρισμα.
Επίσης όταν δουλεύει το clima κάποιο από τα ρουλεμάν που κινεί τον ιμάντα κελαηδάει σε ψηλό τόνο (σχεδόν τσιρίζει) και θέλω να δουν και το αέριο του clima διότι νομίζω πέρσι απέδιδε αρκετά καλύτερα.


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vanvan (vangelis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 XS

Ένταξη: 20 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 31
Τόπος: Νεα Σμύρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Αύγ 2005, 10:42:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To τρίξιμο μου το κάνει και μένα από τον πρώτο μήνα αλλά τελευταία
έχει πέσει. Εχω την εντύπωση ότι όλοι νομίζουμε ότι είναι βάσεις μηχανής αλλά τελικά μάλλον είναι οι αναρτήσεις που τρίζουν.
Πληροφοριακά: Ενδιάμεσος έλεγχος 15.000 χλμ. 130 € στην Lion athens
με αλλαγή λαδιών. Επειδή συμπλήρωνα έτος μου κάναν τον μεγάλο έλεγχο και όχι απλό περιδοικό check. Μου είπαν να ξαναπάω σε ένα χρόνο ή στα 25.000. Επίσης μου είπαν : "τα έχουν κάνει @#@#" με το service γιαυτό να έρχεσται ανα 10 χ. km ή ανά έτος"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
206.1.4 (Γιαννης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.4 (8v) XR (1999)

Ένταξη: 05 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 74
Τόπος: ΣΥΡΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Αύγ 2005, 16:49:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Baphomet έγραψε:
razor έγραψε:
αλλαγη λαδιων καθε ποσα χιλιομετρα κανετε; εγω εκανα στις 7500 και επεμεναν αυτοι στο service οτι ανα 15000 τα αλλαζουν. και ενα φιλος μοθ στο 206 του ανα 7500 κανει την αλλαγη.


εγω άλλαξα στα 3.000 και ξαναλαξα στα 11.000. καλό ειναι κάθε 7.500-10.000 το πολύ να τα αλλάζεις ειδικά αν το σκιζεις. Πολλοί τα αλλάζουν και κάθε 5.000!!!

swstos... egw ta allazw kathe 5000 mazi me filtro... ta mobil 1. 0-40 100% synthetic. kai otan elisa tin kefali sta 75000xm gia beltiwsi... den xreiastike oute skoupisma!
7500-10000 einai polla..... gia allagi... eidika otan den eisai mprosta sto service kai den xereis ti ladia sou bazoun..... kai to ennow! anoixe tin tapa ladiou kai tsekare ti lamarina an einai kathari i an einai kitrinismeni-mauri apo ta ladia... an einai etsi kai xeirwtera tha einai mesa to moter....


Στροφες,στροφες.....στροφες.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
206.1.4 (Γιαννης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.4 (8v) XR (1999)

Ένταξη: 05 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 74
Τόπος: ΣΥΡΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Αύγ 2005, 17:06:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
Στα 10.000 χιλιόμετρα ή στον χρόνο είναι αλλαγή λαδιών και τεχνικός έλεγχος...

[Aπορώ με την λογική σας ν' αλλάζεται λάδια μόλις πάρετε αυτοκίνητο... Tα λάδια του εργοστασίου είναι τέτοια ώστε να καθαρίζουν από τα "σκουπίδια" που πιθανόν έχουν μείνει από την συναρμολόγηση του κινητήρα. Όταν λένε από το εργοστάσιο στα 10.000 χλμ. ξέρουν γιατί το λένε...]

den uparxoun skoupidia... alla grezia apo to "strwsimo" twn kainourgiwn metallwn... sta 1000 xm epiballetai allagi an sevesai ta xrhmata pou edwses-edwsan gia to tu sou....oso gia tis etairies an mporousan na baloun nero anti ladi tha to ekanan alla den ginetai!eidika i pezo... gia logous kostous.ta xm pou leei i etairia gia allages ladiwn einai kathara apotelesma tou antagwnismou! theloun na deiksoun oti exoun kinithres xamilis sintirisis enw stin pragmatikotita to fthiroume.... gemizontas akoma perissotero tin tsepi twn etairiwn me tis blaves pou tha vgoun sto mellon me auti tin ellipi suntirisi..! o standard exoplismos plithainei... enw oi times kimainontai se xamila epipeda... pws tha epiviwsei i kathe peugeot...? apo ta antallaktika!!!!!!!!!!!!!!!!! auta ta oliga


Στροφες,στροφες.....στροφες.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Αύγ 2005, 17:49:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

206.1.4 έγραψε:
christhehealer έγραψε:
Στα 10.000 χιλιόμετρα ή στον χρόνο είναι αλλαγή λαδιών και τεχνικός έλεγχος...

[Aπορώ με την λογική σας ν' αλλάζεται λάδια μόλις πάρετε αυτοκίνητο... Tα λάδια του εργοστασίου είναι τέτοια ώστε να καθαρίζουν από τα "σκουπίδια" που πιθανόν έχουν μείνει από την συναρμολόγηση του κινητήρα. Όταν λένε από το εργοστάσιο στα 10.000 χλμ. ξέρουν γιατί το λένε...]

den uparxoun skoupidia... alla grezia apo to "strwsimo" twn kainourgiwn metallwn... sta 1000 xm epiballetai allagi an sevesai ta xrhmata pou edwses-edwsan gia to tu sou....oso gia tis etairies an mporousan na baloun nero anti ladi tha to ekanan alla den ginetai!eidika i pezo... gia logous kostous.ta xm pou leei i etairia gia allages ladiwn einai kathara apotelesma tou antagwnismou! theloun na deiksoun oti exoun kinithres xamilis sintirisis enw stin pragmatikotita to fthiroume.... gemizontas akoma perissotero tin tsepi twn etairiwn me tis blaves pou tha vgoun sto mellon me auti tin ellipi suntirisi..! o standard exoplismos plithainei... enw oi times kimainontai se xamila epipeda... pws tha epiviwsei i kathe peugeot...? apo ta antallaktika!!!!!!!!!!!!!!!!! auta ta oliga


γράφε με Ελληνικούς χαρακτήρες σε παρακαλώ Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
206.1.4 (Γιαννης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.4 (8v) XR (1999)

Ένταξη: 05 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 74
Τόπος: ΣΥΡΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Αύγ 2005, 19:22:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Baphomet έγραψε:
206.1.4 έγραψε:
christhehealer έγραψε:
Στα 10.000 χιλιόμετρα ή στον χρόνο είναι αλλαγή λαδιών και τεχνικός έλεγχος...

[Aπορώ με την λογική σας ν' αλλάζεται λάδια μόλις πάρετε αυτοκίνητο... Tα λάδια του εργοστασίου είναι τέτοια ώστε να καθαρίζουν από τα "σκουπίδια" που πιθανόν έχουν μείνει από την συναρμολόγηση του κινητήρα. Όταν λένε από το εργοστάσιο στα 10.000 χλμ. ξέρουν γιατί το λένε...]

den uparxoun skoupidia... alla grezia apo to "strwsimo" twn kainourgiwn metallwn... sta 1000 xm epiballetai allagi an sevesai ta xrhmata pou edwses-edwsan gia to tu sou....oso gia tis etairies an mporousan na baloun nero anti ladi tha to ekanan alla den ginetai!eidika i pezo... gia logous kostous.ta xm pou leei i etairia gia allages ladiwn einai kathara apotelesma tou antagwnismou! theloun na deiksoun oti exoun kinithres xamilis sintirisis enw stin pragmatikotita to fthiroume.... gemizontas akoma perissotero tin tsepi twn etairiwn me tis blaves pou tha vgoun sto mellon me auti tin ellipi suntirisi..! o standard exoplismos plithainei... enw oi times kimainontai se xamila epipeda... pws tha epiviwsei i kathe peugeot...? apo ta antallaktika!!!!!!!!!!!!!!!!! auta ta oliga


γράφε με Ελληνικούς χαρακτήρες σε παρακαλώ Wink

ok σορρυ.


Στροφες,στροφες.....στροφες.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Αύγ 2005, 15:45:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα πρωτα λαδια (τα "μαμα"), τα δικα μου τουλαχιστον, ειναι TOTAL!!! Οταν ηρθε το αυτοκινητο πηγα με τη μια στην αντιπροσωπεια και ημουν μπροστα σε ολη τη διαδικασια της προετοιμασιας για παραδοση!!! Οι τυποι αδειασαν τα λαδια που ειχε (αν και ηταν καταξανθα) και εφεραν απο τα ανταλλακτικα τους ολοκαινουρια σφραγισμενα λαδακια και εριξαν μεσα!!! Τωρα, εχοντας συμπληρωσει 6000km παω για την πρωτη αλλαγη...

Για το 1.4 8ν δεν ξερω αν εχει διαφορα στη συντηρηση!!! Στο 205 παντως που ειχε αυτο το μοτερ (αν και στα 206 το ειχαν βελτιωσει καπως) ελεγε στο βιβλιο αλλαγη λαδιων καθε 5000km!!!


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
shiba (giwrgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


shiba cc

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 1069
Τόπος: γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Δεκ 2005, 18:15:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον σημερα εστειλα τον πατερα μου εστω και πολυ καθυστερημενα για την αλλαγη λαδιων και το 1ο mini servise.....οταν το αμαξι γυρισε ο πατερασ μου μου ειπε οτι αλλαξανε κα ιπισω τακακια κα ιτου ειπανε οτι τραβαω πολλα χειροφρενα για να φαγωθουνε τοσο ευκολα...ελεοσ δηλαδη...μηπωσ οι peugeot μηχανικοι ειναι λαμογια τελικα οι τα αυτοκινητα μασ απο γαλλια ερχονται με χαλια ''μαμα'' τακακια κλπ κλπ?σορρυ αν εινα ι off topic αλλα δεν ηθελα να ανοιξω καινουριο topic για μια παρατηρηση απλωσ Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Δεκ 2005, 23:17:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

shiba έγραψε:
λοιπον σημερα εστειλα τον πατερα μου εστω και πολυ καθυστερημενα για την αλλαγη λαδιων και το 1ο mini servise.....οταν το αμαξι γυρισε ο πατερασ μου μου ειπε οτι αλλαξανε κα ιπισω τακακια κα ιτου ειπανε οτι τραβαω πολλα χειροφρενα για να φαγωθουνε τοσο ευκολα...ελεοσ δηλαδη...μηπωσ οι peugeot μηχανικοι ειναι λαμογια τελικα οι τα αυτοκινητα μασ απο γαλλια ερχονται με χαλια ''μαμα'' τακακια κλπ κλπ?σορρυ αν εινα ι off topic αλλα δεν ηθελα να ανοιξω καινουριο topic για μια παρατηρηση απλωσ Wink


Γιώργη χλωμό το βλέπω να φαγωθηκαν τα τακάκια τόσο γρήγορα και ειδικά τα πίσω....
Μάλλον κανένα καλόπαιδο μηχανικός θα ήθελε τακάκια για την πάρτυ του, και έβγαλε τα δικά σου και τα φόρεσε και εσύ φόρεσες ολοκαίνουργια...

Βέβαια παίζει να είσαι χαμηλωμένος και τα πίσω να τρώγονται γρήγορα λόγω μη ρυθμισεις της πίσω βαλβίδας των φένων. έτσι ο αισθητήρας νομίζει ότι είσαι φορτωμένος πίσω και πατάνε αρκετά και τα πίσω φρένα όταν φρενάρεις...

Σπάνια κάποιος τα ρυθμίζει με το χαμήλωμα.


PS FERRIES
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Δεκ 2005, 00:09:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DIMCHRI έγραψε:
...
Βέβαια παίζει να είσαι χαμηλωμένος και τα πίσω να τρώγονται γρήγορα λόγω μη ρυθμισεις της πίσω βαλβίδας των φρένων. έτσι ο αισθητήρας νομίζει ότι είσαι φορτωμένος πίσω και πατάνε αρκετά και τα πίσω φρένα όταν φρενάρεις...


Ισχύει μεν, αλλά δεν φθείρονται τόσο γρήγορα τα πίσω ούτε και μετά από χαμήλωμα και χωρίς καμία επιπλέον ρύθμιση! Δοκιμασμένο σε πολλά 106-206-306 (παλιά-καινούρια). Wink


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Φεβ 2006, 23:09:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tι λαδια να βαλω ρε παιδες?δεν θελω να τους αφησω να βαλλουν οτι θελουν αυτοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Φεβ 2006, 10:32:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρω αν έχουν κανονήσει κάτι για λάδια οι Υπεύθυνοι της Θεσσαλονίκης.

Εγώ θα σου έλεγα MOTUL 8100 5-40.
Τα επίσημα μέλη του PSClub (στην Αθήνα) τα αγοράζουμε 32,60ε τα 4 λίτρα.

ή και Motul 300V τα οποία και τα 5-30 και τα 10-40 έχουν (για τα μέλη του PSClub...) 42ε+κάτι ψιλά τα 4 λίτρα.

Διάβασε αυτό αν δεν βαριέσαι γιατί είναι και 55 σελίδες Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Φεβ 2006, 11:58:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πως ξερω αν εχουν αλαξει τα λαδια στο servise που εκανα και δεν μου ειπαν ψεματα???μπορω να το καταλαβω?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Φεβ 2006, 12:22:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν έχεις κάνει λίγα χιλιόμετρα από τότε = <500~1000 φαίνεται από το χρώμα του λιπαντικού ποπυ θα είναι "ανοιχτό καφέ ημιδιάφανο" με σχετικά κολλώδη ηφή, ενώ αν σου έχουν αφήσει το παλιό τότε το χρώμα θα είναι καφέ σκούρο και η ηφή του σχεδόν σα νερό.

Το θέμα είναι ότι και να στα έχουν αλλάξει με καινούργια, ξέρεις τι σου έχουν βάλει?

Στην αλλαγή λαδιών καλό είναι να βρίσκεσαι μπροστά και να βλέπεις ότι αυτά που μπαίνουν είναι αυτά που πληρώνεις (από την συσκευασία) και φυσικά η συσκευασία να είναι σφραγισμένη. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
Σελίδα 4 από 7

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2566s (PHP: 63% - SQL: 37%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on