PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Service 10.000 χλμ.
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Αύγ 2004, 08:11:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

razor έγραψε:
αλλαγη λαδιων καθε ποσα χιλιομετρα κανετε; εγω εκανα στις 7500 και επεμεναν αυτοι στο service οτι ανα 15000 τα αλλαζουν. και ενα φιλος μοθ στο 206 του ανα 7500 κανει την αλλαγη.


εγω άλλαξα στα 3.000 και ξαναλαξα στα 11.000. καλό ειναι κάθε 7.500-10.000 το πολύ να τα αλλάζεις ειδικά αν το σκιζεις. Πολλοί τα αλλάζουν και κάθε 5.000!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Σεπ 2004, 10:23:38    Θέμα δημοσίευσης: Εμπειρίες από το πρώτο Service Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σημερα μετα απο 4 μηνες εκανα το πρωτο service των 10.000!
Μαζι με αυτό αλλαξα τα λαδια και τους ζητησα να μου κοιταξουν το πορτμπαγκαζ που εκανε σαν κουδουνιστρα!!!
Πηγα ωραια και καλα το πρωι στo North Attika Center και καθησα να τελειωσει!Εκαναν γυρω στη 1 ωρα και το αυτοκινητο το ειχαν απεναντι μου (το εβλεπα μεσα απο ενα παραθυρο)! Το ανεβασαν το κατεβασαν κατι εσφιγγαν κατι κοιτουσαν δεξια αριστερα στη μηχανη (οχι λογω αλλαγης λαδιου)! Τελειωνει ωραια και καλα μου δινει τα κλειδια, ετοιμος μου λεει! Τον ρωτησα για τα λαδια τα οποια οπως μου παραδεχτηκε δεν τα αλλαξανε γιατι στο Computer παρ'ολο που εγραψε την αλλαγη δεν εκτυπωθηκε στο χαρτι με συνεπεια να μην το δει ο μηχανικος(γι'αυτο και ειπα πριν οχι λογω αλλαγης λαδιου)! Τελειωνει και με τα λαδια ηρθε και η ωρα του σοκ!!! 87 Ευρω για λαδια,φιλτρο και αποστραγγιση!!! Αλλα πλεον ηταν αργα!!! Πηρα το τουτου μου και εφυγα!!!
ΥΓ1 Ολοι ηταν πολυ ευγενικοι και μου ζητησαν και συγνωμη για την καθυστεριση
ΥΓ2 Βαζουν καλυμμα στο καθισμα και μεμβρανη στο τιμονι για να μην τα βρωμισουν
ΥΓ3 Δεν ξαν'αλλαζω λαδια εκει!!!
ΥΓ4 Τον ρωτησα για κοστος του service των 20.000 και μου ειπε γυρω στα 120 και αν χρειστει τακακια αλλα 60! Τι εχετε να πειτε για την τιμη!!!
ΥΓ5 Εκλεισα για την αλλη Τεταρτη για να το επαναπρογραμματισουν λογω δεικτη και για να φτιαξουν το παραθυρο που τριζει!!!


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
gianic (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mx-5 1.8

Ένταξη: 02 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 835
Τόπος: Αγ.Παρασκευη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Σεπ 2004, 10:45:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαι γω αλεξη τα ιδια πληρωσα πριν μια βδομαδα με διαφορα ενος ευρου(86 ευρω) αλλα εκανα τα εξης περα απο αυτα που ειπες. μου αλλαξανε και φιλτρο γυρης υστερα απο δικη μου απαιτηση και εκαναν και ζυγοσταθμιση γιατι το αμαξι μετα τα 130 πηγαινε σαν hyundai atos . Τωρα το μονο που μενει ειναι η αναβαθμιση στην bsi για τη κ@λο-καθυστερηση στους προβολεις και στα φωτα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
206xs (Χρήστος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Chevrolet Cruze 1.8 Auto (2009)

Ένταξη: 13 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 259
Τόπος: Αθήνα - Σεπόλια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Οκτ 2004, 22:20:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είμαι ο μόνος μ Evil κας που στα 10000χλμ δεν του αλλάξαν τα λάδια ; πάντως δεν φαίνεται να καίει λάδια ή να ανεβάζει θερμοκρασία οπότε όλα καλά προς το παρόν.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Recifees (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 BlueBird 1.600.000 κεκ

Ένταξη: 07 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 491

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Οκτ 2004, 22:31:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@206xs
Μη τρελαίνεσαι δεν είναι προβλεπόμενο και εμένα μετά απο δική μου υπόδειξη τα άλλαξαν


Με την ρόδα στον αέρα ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
CC-Gio (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


CC-PUG ('04)

Ένταξη: 31 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 600
Τόπος: Κέντρο-Εξάρχεια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Οκτ 2004, 23:53:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannis_cc έγραψε:
Kαι γω αλεξη τα ιδια πληρωσα πριν μια βδομαδα με διαφορα ενος ευρου(86 ευρω) αλλα εκανα τα εξης περα απο αυτα που ειπες. μου αλλαξανε και φιλτρο γυρης υστερα απο δικη μου απαιτηση και εκαναν και ζυγοσταθμιση γιατι το αμαξι μετα τα 130 πηγαινε σαν hyundai atos . Τωρα το μονο που μενει ειναι η αναβαθμιση στην bsi για τη κ@λο-καθυστερηση στους προβολεις και στα φωτα.


John σου αλλαξαν και λαδια??? ποσο κανουν τα λαδια μονο αγορα??

Οσο για τους προβολεις,οταν θες να κανεις σημα,σου αργουν??
Με αναβαθμιση λυνεται αυτο??? Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gianic (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mx-5 1.8

Ένταξη: 02 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 835
Τόπος: Αγ.Παρασκευη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Οκτ 2004, 01:18:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λαδια και φιλτρο λαδιου.Ρε γιωργο εχω τα τιμολογια στο αμαξι και δεν θυμαμαι καθολου τιμες.
τα φωτα και η κορνα αναβουν οποτε τους κ@υλωσει αλλα τα συνηθισα .
Θα μου λειψουν μετα την αυριανη αναβαθμιση. Smile

Ρε σεις το χειροφρενο αρχιζει να παιρνει ολο και μεγαλυτερη κλιση προς τα πανω πρεπει να ανησυχω η ρυθμιζεται ?οσοι μπαινουν λενε "τι ειναι αυτη η τσουτσουνα μες τη μεση ?" ειναι αισθητικα απαισιο και φυσικα καθολου πρακτικο.
Ακουει κανεις κατι "φς φς" απο την αναρτηση πιθανον,με ανοιχτα παραθυρα οταν πεφτει σε λακουβες ?




bye bye cc , welcome miata
Fuck army...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
CC-Gio (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


CC-PUG ('04)

Ένταξη: 31 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 600
Τόπος: Κέντρο-Εξάρχεια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Οκτ 2004, 10:21:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα αμορτισερια ειναι αυτο που ακους,δεν ειναι τιποτα κακο! Wink

Οσο για την......''τσουτσουνα''( Very happy Laughing Very happy Laughing) δεν χρειαζεται να το τραβας τοσο πολυ για να πιασει το χειροφρενο,εκτος αν εισαι σε καμια κατηφορα και για να εισαι σιγουρος το τραβας αρκετα.

Αν εισαι σε νορμαλ δρομο πατα καλα το ποδοφρενο και τραβα για 2-3 κλακ το χειροφρενο και θα δεις οτι θα πιασει!
(μη σε κοροιδευουν και τα ''μωρα'' ετσι??? Wink )
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gianic (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mx-5 1.8

Ένταξη: 02 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 835
Τόπος: Αγ.Παρασκευη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Οκτ 2004, 16:06:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ετσι ετσι !!

λοιπον εγινε η αναβαθμιση . εχω πορωθει και παταω συνεχεια κορνα και χαιρομαι σαν βλαμμενο που ολα λειτουργουν τελεια Very happy Very happy Very happy .το χειροφρενο το ρυθμισανε πολυ πολυ χαμηλα και πιανει στα πρωτα κλικ :)πριν αν το εβαζα σ αυτο το σημειο θα το εψαχνα σ ολη την πατρα....
τελικα εχει προβλημα και το μοτερ ανακυκλωσης και θα το βαλω την αλλη δευτερα 61 ευρω. και το κιβωτιο που ηταν λιγο σκληρο καμια φορα τωρα μαλακωσε τελειως . ο μηχανικος μου ειπε οτι το γρασσαρε και δε χρειαζοταν αλλαγη βαλβολινων. αυτα




bye bye cc , welcome miata
Fuck army...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Οκτ 2004, 17:47:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το χειρόφρενο δεν είναι τίποτα...
Κι εμένα μετά από αρκετό καιρό έπρεπε να το τραβάω τέρμα πάνω για να πιάσει! Laughing Laughing
Λίγο πιο πίσω από τα κουμπιά των παραθύρων έχει ένα μικρό τετραγωνάκι πίσω από τη θήκη για μικροαντικείμενα... Εκεί λοιπόν ανοίγεις το μικρό τετραγωνάκι και με ένα μικρό κλειδί ρυθμίζεις το χειρόφρενο...
Πρόσεχε όμως μη το σφίξεις πολύ... Να έχει και λίγα μπόσικα! Razz Wink Laughing Laughing Laughing Laughing


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
vlad (Vladi)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 xs 1.6

Ένταξη: 07 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Δεκ 2004, 23:58:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για, είμαι νέος στην παρέα αν και το έχω 6 μίνες (206xs 1.6) τα περισσότερα χιλιόμετρα έχουν γίνει γιατί πήγα Γερμάνια όταν ήταν στα 1500 χλμ περίπου, στο πρώτο service που πήγα με ρώτησαν αν θέλω να αλλάξω λάδια, ρώτησα αν είναι ανάγκη (70 € είναι αυτά) μου είπαν όχι..... Arrow Πάντως αυτό που ζήτησα να μου φτιάξουν είναι που έτριζε η εξάτμιση και σφύριζαν τρομερά τα φρένα(ακόμα σφυρίζουν).
Και το κυριότερο είναι ότι όταν έφτασα Γερμάνια και άνοιξα το καπό ανακάλυψα ότι….. μου έλειπε η τάπα του ρεζερβουάρ του ηδραβλικού τιμονιού και φρίκαρα....... Evil Twisted evil Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
CC-Gio (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


CC-PUG ('04)

Ένταξη: 31 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 600
Τόπος: Κέντρο-Εξάρχεια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Απρ 2005, 13:27:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δευτερα! Αυριο θα παω για το πρωτο μου service 10000 ή 6 μηνες,εγω τα καταφερα και τα 2 ταυτοχρονα!!!

Προβληματα: 1)Πισω τζαμακι συνοδηγου,δεν κλεινει μεχρι τερμα!
2)Οταν ειμαι με 2α γκαζωνω και μετα αφηνω το γκαζι,αποτις ανωμαλιες του δρομου ακουγετε απο το κατω μερος ενας περιεργος ηχος!
3)Οταν πεφτω σε καμια λακουβα ακουγετε ενα τριξιμο απο το πισω μερος.
4)μου ''εφτυσε'' και λαδια(φλαντζα)

Αλλαγη:1)Λαδια
2)φιλτρα(λαδιου,αερος,γυρης)


Τιποτα αλλο παιδια............???
Καμια γνωμη???


Νομίζω πως 2 πράγματα είναι χειρότερα για μια απόφαση,η βιασύνη και η οργή...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Απρ 2005, 13:39:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannis_cc έγραψε:
λαδια και φιλτρο λαδιου.Ρε γιωργο εχω τα τιμολογια στο αμαξι και δεν θυμαμαι καθολου τιμες.
τα φωτα και η κορνα αναβουν οποτε τους κ@υλωσει αλλα τα συνηθισα .
Θα μου λειψουν μετα την αυριανη αναβαθμιση. Smile

Ρε σεις το χειροφρενο αρχιζει να παιρνει ολο και μεγαλυτερη κλιση προς τα πανω πρεπει να ανησυχω η ρυθμιζεται ?οσοι μπαινουν λενε "τι ειναι αυτη η τσουτσουνα μες τη μεση ?" ειναι αισθητικα απαισιο και φυσικα καθολου πρακτικο.
Ακουει κανεις κατι "φς φς" απο την αναρτηση πιθανον,με ανοιχτα παραθυρα οταν πεφτει σε λακουβες ?


το φσ φσ είναι απόλυτα φυσιολογικό !!!

όλα το κάνουν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Απρ 2005, 13:43:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

CC-Gio έγραψε:

Προβληματα: 1)Πισω τζαμακι συνοδηγου,δεν κλεινει μεχρι τερμα!



Τιποτα αλλο παιδια............???
Καμια γνωμη???


να το ανεβάσεις καλίμπρα το σκέφτεσαι ??

μπας και μπει και η μπάρα θόλων???
να αρχίσει να κλείνει και το πίσω παραθυράκι του συνοδηγού !!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
CC-Gio (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


CC-PUG ('04)

Ένταξη: 31 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 600
Τόπος: Κέντρο-Εξάρχεια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Απρ 2005, 13:50:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DIMCHRI έγραψε:



να το ανεβάσεις καλίμπρα το σκέφτεσαι ??


Αφου βαψεις το δικο σου κανενα χρωμα της προκοπης!


Νομίζω πως 2 πράγματα είναι χειρότερα για μια απόφαση,η βιασύνη και η οργή...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vanvan (vangelis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 XS

Ένταξη: 20 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 31
Τόπος: Νεα Σμύρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάϊ 2005, 11:52:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να κάνω το ρητορικό ερώτημα: Προφανώς όλοι σε αυτό το topic είμαστε
του service των 10.000/6 μηνών και μετά στα 30.000. Ανάμεσα, στα 15.000
δεν γίνεται κάποιος έλεγχος (νομίζω)? Εχει κάνει κανείς? Αν είναι απλά προληπτικός δεν είναι λίγο τρελό το να κάνει κανεις στα 10 και μετά από κανα τρίμηνο στα 15 και μετά να μεσολαβεί ολόκληρος χρόνος ως τα 30 (υποθέτω μέσο όρο 15.000 το χρόνο).
Μήπως είναι κολπάκι για άλλη μια χρέωση στο συνεργείο?
Μήπως υπάρχει τσιπάκι απο εξωγήινους στην τάπα ροδέλας που αλλάζουν κάθε φορά?
Μήπως να βάλω becel στις αναρτήσεις που τρίζουν να πέσει και η χοληστερίνη?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάϊ 2005, 12:18:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vanvan έγραψε:
Να κάνω το ρητορικό ερώτημα: Προφανώς όλοι σε αυτό το topic είμαστε
του service των 10.000/6 μηνών και μετά στα 30.000. Ανάμεσα, στα 15.000
δεν γίνεται κάποιος έλεγχος (νομίζω)? Εχει κάνει κανείς? Αν είναι απλά προληπτικός δεν είναι λίγο τρελό το να κάνει κανεις στα 10 και μετά από κανα τρίμηνο στα 15 και μετά να μεσολαβεί ολόκληρος χρόνος ως τα 30 (υποθέτω μέσο όρο 15.000 το χρόνο).
Μήπως είναι κολπάκι για άλλη μια χρέωση στο συνεργείο?
Μήπως υπάρχει τσιπάκι απο εξωγήινους στην τάπα ροδέλας που αλλάζουν κάθε φορά?
Μήπως να βάλω becel στις αναρτήσεις που τρίζουν να πέσει και η χοληστερίνη?


Aπ'οτι θημαμαι στα 10.000 χλμ ηταν απλα τεχνικος ελεγχος (τιποτα ουσιαστικο δηλαδη, εμενα μου ειπαν να μην το φερω καν) και στα 15.000 ηταν το πρωτο κανονικο srevice (λαδια, φιλτρο κτλ). Γι'αυτο το λογο το επομενο ειναι στα 30.000.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάϊ 2005, 14:32:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

STELIOS έγραψε:
Aπ'οτι θημαμαι στα 10.000 χλμ ηταν απλα τεχνικος ελεγχος (τιποτα ουσιαστικο δηλαδη, εμενα μου ειπαν να μην το φερω καν) και στα 15.000 ηταν το πρωτο κανονικο srevice (λαδια, φιλτρο κτλ). Γι'αυτο το λογο το επομενο ειναι στα 30.000.

Ακριβώς έτσι.
Αν και έγω του άλλαξα και τα λάδια/φιλτρο λαδιού έτσι προληπτικά.
Ο τεχνικός που είδε μου είπε "όλα οκ" και την έκανα
Βέβαια μου είπε και ένα:
"ε 10.000Km έχει, καινούργιο είναι, τι να έχει πάθει!"
και μου την έδωσε λιγάκι Twisted evil Evil γιατί μου φάνηκε ότι το κοίταξε πολύ πρόχειρα αλλά τέλος πάντων...

Μην ξεχάσετε όσοι είστε για το Service των 10.000km να δώσετε να σας σφραγγίσουν το βιβλίο των service για να έχετε το κεφάλι σας ύσηχο με την ισχή της εγγύησης.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Ιούλ 2005, 14:43:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχω εδω και 1 μηνα περιπου το 1.4 16V και απο την lion μου ειπαν οτι αλαγη λαδιου θα γινει στις 20.000 μηπως να κανω μια αλαγη εγω?και αν ναι στα ποσα χιλιομετρα??εχω κανει 1.200 μεχρι τωρα Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Ιούλ 2005, 16:39:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nOkpos έγραψε:
εχω εδω και 1 μηνα περιπου το 1.4 16V και απο την lion μου ειπαν οτι αλαγη λαδιου θα γινει στις 20.000 μηπως να κανω μια αλαγη εγω?και αν ναι στα ποσα χιλιομετρα??εχω κανει 1.200 μεχρι τωρα Very happy


Aφου σου ειπαν στα 20.000 γιατι να κανεις νωριτερα ??? Γενικα οι καινουριοι κινητηρες ειναι φταγμενοι ωστε να θελουν αλλαγες λαδιων σε πιο αραια διαστηματα απ'οτι παλιοτερα. Τελως παντων αν θες να αλλαξεις ντε και καλα καντο στα 15.000, δεν εχει νοημα να το κανεις νωριτερα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
Σελίδα 3 από 7

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2368s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on