PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Γεωμετρία αναρτήσεων και Ευθυγραμμιση
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Νοέ 2005, 01:07:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:

...μηπως πρεπει να δωσω 2χιλ εμπρος αφου μεσα στη στροφη αυτο θα μεινει σχεδον αναλοιωτο?


Νομίζω ότι απάντησες από μόνος σου. Δοκίμασε 2χιλ απόκλιση και πες μας αποτέλεσμα (αν και μάλλον χρειάζεται να είσαι σε καλή μέρα για να το καταλάβεις). Wink


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
CC-Gio (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


CC-PUG ('04)

Ένταξη: 31 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 600
Τόπος: Κέντρο-Εξάρχεια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 11 Μάρ 2006, 11:48:26    Θέμα δημοσίευσης: Ευθυγραμμιση του αυτ/του Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο τη στιγμη που αλλαξα τα ελατηρια με ελατηρια χαμηλωματος το αμαξι τραβαει λιγο δεξια!

Εχω κανει 4 ευθυγραμμισεις και στον υπολογιστη ειναιοκ το αμαξι αλλα ΑΚΟΜΑ τραβαει!

Θα ηθελα να ρωτησω ΤΙ ΑΛΛΟ μπορει να συμβαινει που τραβαει,ΕΚΤΟΣ απο ευθυγραμμιση!

Ελπιζω να βγαλω ακρη!!! Rolling eyes


Νομίζω πως 2 πράγματα είναι χειρότερα για μια απόφαση,η βιασύνη και η οργή...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 11 Μάρ 2006, 12:32:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

top mount?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianic (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mx-5 1.8

Ένταξη: 02 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 835
Τόπος: Αγ.Παρασκευη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 11 Μάρ 2006, 12:51:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και γω μολις το χαμηλωσα τραβαγε δεξια ... ρε τι ευθγραμμισεις, τι αλλαγες γεφυρας, ψαλιδια, αρχιδιες, τα παντα !

Με το που εβαλα τις 16αρες τραβαγε αριστερα Shocked . λιγοτερο μεν αλλα τραβαει ...θα μου πεις φταινε τα λαστιχα... οντως οταν αλλαξα μπρος πισω τραβαγε λιγοτερο . ομως τραβαγε και με τα 15αρια...

(εγω παντως δεν ξαναχαμηλωνω αμαξι...)




bye bye cc , welcome miata
Fuck army...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 11 Μάρ 2006, 17:53:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

2 περιπτωσεις παιζουν.

Η 1η ειναι να φταινε τα λαστιχα (να εχουν χαμηλωτερη πιεση στη δεξια πλευρα)

Η 2η (και πιο πιθανη) ειναι να μην εχει γινει πολυ καλα η επανατοποθετηση των μπροστινων αμορτησερ. Αν τραβαει δεξια θα πρεπει η δεξια πλευρα να ειναι λιγο πιο χαμηλη απ΄την αριστερη.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Απρ 2006, 20:44:03    Θέμα δημοσίευσης: Πρόβλημα ευθιγράμμισης??? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια χαρα παιδια.Σημερα το πρωι κατα της 7 και ενω γυριζα απο το Ρεθυμνο παρατηρησα κατι καπως παραξενο που ισως το ειχα και απο πιο παλια.Το τιμονι ενω το αμαξι πηγαινε ευθεια ειχε μια κληση προς τα δεξια.Οχι μεγαλη αλλα με το ματι το εβλεπα.Οταν εφερνα το τιμονι στην ευθεια τοτε το αμαξι εκοβε αριστερα.Πως μπορω να λυσω το προβλημα μου?Προκειτε για μια απλη ευθιγραμμιση ή ειναι κατι πιο σοβαρο?


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
bakclima (ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 2.0 (16V) RC (2004) Α7

Ένταξη: 30 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 1084
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Απρ 2006, 20:59:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ετσι εκανε και σε μενα ξεκινησαμε με αλλαγη ψαλιδιων, καναμε ευθυγραμμηση, αλλαξαμε κρεμαριερα, ξανα ευθυγραμμηση, αλλαξαμε ελαστικα, ξανα ευθυγραμμηση αλλαξαμε τις δυο ζαντες απο μπρος πισω και καναμε μια ρυθμηση στον εγκεφαλο και τελικα το προβλημα λυθηκε τωρα σε σενα δεν ξερω τι απο ολα συμβαινει, απλα γενικα να αποφευγετε ολοι σας να ανεβαζεται τα αυτοκινητα σας σε πεζοδρομια, επισης θα ηθελα να πω σε ΚΑΤΟΧΟΥΣ RC ΝΑ ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΙΣ ΖΑΝΤΕΣ ΜΠΡΟΣ-ΠΙΣΩ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ!!!!!


DBH ENERGY SOLUTIONS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Απρ 2006, 23:10:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγώ το ίδιο είχα. Έφτιαξε με ευθυγράμμιση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Απρ 2006, 15:56:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν εχω ανεβασει ποτε το αμαξι στο πεζοδρομιο.Απλα παρατηρησα οτι οταν το πιανω για να στριψω δεξια μου φαινετε λιγο πιο ελαφρυ απο οτι οταν το κανω αριστερα.Τι λετε να φταιει?


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Απρ 2006, 16:38:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να το πας για ευθυγράμμηση άμεσα.

Δεν ξέρω αν το κτύπησες κάπου ή όχι αλλά εμένα μου ακούγεται ο ένας τροχός να έχει πρόβλημα σύγκλισης ή/και κάμπερ/κάστερ.

Εκτός αν λάσκαρε καμιά βίδα και άλλαξαν οι ρυθμίσεις..........


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Απρ 2006, 21:39:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χτυπημα δεν εχω κανει.Αν ειχα βρει ζαντα πχ θα το καταλαβαινα γιατι θα τρανταζε το αμαξι.Εκτος και αν ειναι πολυ μικρο το χτυπημα.Το μοναδικο που λαθος στο αμαξι μου αυτην την στιγμη ειναι τα λαστιχα που μολις τα ζυγοσταθμισα ο μαστορας ειδε οτι η γομα τραμπαλιζονταν καθως γυρνουσε.Αυτο μου προκαλουσε ενα μεγαλο τρανταγμα στα 130 χιλιομετρα και τωρα εχει μιωθει παρα πολυ αλλα δεν εχει εξαφανιστει.Και το δευτερο που αλλαξα ειναι η αναρτησεις που δεν ξερω εκει τι εγινε.Αυτα τα δυο ειναι.
Εχω παρατηρηση και εναν ακομα θορυβο.Οταν στρηβω το τιμονι αριστερα δεξια,μιλαμε για πολλες στροφες,τοτε ακουω κατι σαν να τριβονται 2 σιδερα μαζι.Σαν να ειναι αλαδοτα.Τι μπορει να ειναι αυτο?Ολα εδω κατω στην Κρητη μου εχουν συμβει.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Απρ 2006, 01:23:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πιθανών μπιλιοφόρος - φούσκα μπιλιοφόρου... Κοίτα τοάμεσα πριν χτυπήσει ημιαξόνιο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Απρ 2006, 13:01:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω να κανω ταξιδι την κυριακη.Φευγω για πανω.Το θεμα ειναι να παω να το κοιταξω πριν?Γιατι για μενα θα ηταν καλυτερα να το παω στον μηχανικο μου.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Απρ 2006, 14:09:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

brz20 έγραψε:
Εχω να κανω ταξιδι την κυριακη.Φευγω για πανω.Το θεμα ειναι να παω να το κοιταξω πριν?Γιατι για μενα θα ηταν καλυτερα να το παω στον μηχανικο μου.

Εννοείται να το κοιτάξεις άμεσα! Πήγαινε σε ευθυγραμμισά για να σου διορθώσει το τιμόνι που βλέπει δεξιά και τα λάθη στην ευθυγράμμιση που σίγουρα έχεις.
Αν υπάρχει και άλλο εμφανές πρόβλημα μάλλον θα το δει όταν ανεβάσει το αυτοκίνητο ψηλά. Wink


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Απρ 2006, 13:47:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάτι το οποίο δεν κατάλαβα πως και γιατί, είναι το ότι η σύγκλιση (ΤΟΕ ΙΝ) των πίσω τροχών του 206 μεταβάλλεται με το ύψος.

Λογικά με τους υστερούντες βραχίονες δεν έπρεπε να αλλάζει...... Scratch

Τεσπά! Αυτό που δεν είναι ξεκάθαρο είναι αν αυξάνει ή μικραίνει το TOE IN χαμηλώνοντας την ανάρτηση???

Ξέρει κανείς? Είχα δει ένα γράφημα σε ένα Site που έδειχνε την αλλαγή της σύγκλισης αλλά δεν ήταν ξεκάθαρο αν αυξανόταν ή μειονόταν το ΤΟΕ με τη συμπίεση της ανάρτησης......


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Αύγ 2006, 13:13:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

(Ξανά) Πήγα για ευθυγράμμηση στον Σπέγγο σήμερα αφού το αυτοκίνητο είχε γίνει τρις-χειρότερο με το που έδωσα απόκλιση μπροστά.

Είχα 2 χιλ ολική απόκλιση (toe-out) και έδωσα 2,4χιλ ολική σύγκλιση (toe-in).

Στο 1 χιλιόμετρο που απέχει ο ευθυγραμμησάς από το σπίτι μου είδα ότι το τιμόνι σίγουρα κεντράρει καλύτερα (και δεν βλέπει συνεχώς λίγο δεξιά, λίγο αριστερά όπως πριν) και το αυτοκίνητο "ακούει" με μικρότερες κινήσεις στο τιμόνι. Μου φάνηκε ότι έσφιξε και λίγο.....

Ο τύπος στον Σπέγγο μου τσέκαρε την κρεμαγιέρα, συνδέσμους κλπ και μου είπε ότι το τιμόνι του 206 το χαλάνε τα μαλακά συνεμπλοκ στα ψαλίδια και τα μαλακά τοπ-μάουντ και όταν το αυτοκίνητο κινείται η γεωμετρία αλλάζει άρδιν..... (Μίλτο, Πάνο ακούτε??)

Τεσπά!

Οι υπόλοιπες μετρήσεις μου έχουν ως εξής:
ΜΠΡΟΣΤΑ:
Κάμπερ αριστερά: -0.11' Yahoo! Yahoo! Yahoo! Yahoo!
Κάμπερ δεξιά: +0.15΄ Puke right Puke right Puke right

Κάστερ αριστερά: +2.38' Puke right Puke right Puke right
Κάστερ δεξιά: +2.31' Puke rightPuke rightPuke right

Γωνία βασιλικού πείρου αριστερά: +9.14'
Γωνία βασιλικού πείρου δεξιά: +9.05'

Λάθος συμμετρίας (setback): -0.02' Thumb Left


ΠΙΣΩ:
Ολική σύγκλιση: +0.11' Scratch
Κάμπερ αριστερά: -1.04' Cool
Κάμπερ δεξιά: -0.58' Cool
setback: -0.02' Thumb Left
Γωνία ώθησης +0.01' Thumb Left (Δείχνει αν το αμάξι είναι στραβό)

ΕΚΤΟΣ προδιαγραφών είναι το Κάστερ μπροστά που έπρεπε να είναι +2.45' έως +3.45' και μάλλον τελικά ΟΛΑ τα 206 τελικά έχουν κουκουρούκου κάστερ!

Επίσης η ολική σύγκλιση πίσω έπρεπε να είναι +0.22' έως +0.38' και είναι πολύ μικρότερη στο +0.11'. Είναι αξιοπερίεργο διότι τα ψαλίδια είναι ίσια και η ημισύγκλιση των 2 τροχών είναι ίση. Υποψιάζομαι ότι η Peugeot είτε βάζει άλλα πίσω ψαλίδια στο GTi είτε άλλαξε την πίσω γεωμετρία σε σχέση με τα πρώτα μοντέλα του 206....

Αξιοσημείωτο (και θετικό) είναι ότι το κάμπερ μου μπροστά έχει μειωθεί σε σχέση με το εμφανές θετικό κάμπερ που είχα πριν 1 χρόνο κοντά στο +0.40'. Αυτό μπορεί να ωφείλεται ότι τα ελατήρια "έκατσαν" λίγο με την πάροδο του χρόνου και το αυτοκίνητο χαμήλωσε ελάχιστα μεν αλλά αρκετά δε για να μειωθεί το κάμπερ.

Πάντως το είχα προσέξει από καιρό ότι στις δεξιές στρίβει καλύτερα αφού στον αριστερό μπροστινό έχω έστω και ελάχιστο αρνητικό κάμπερ.

Ίσως βγω μια βόλτα το βράδυ να το δοκιμάσω διότι τώρα με την κίνηση δε λέει αλλά περισσότερα θα ξέρω το ΣΚ που θα το βγάλω εκτός Αθήνας. Twisted evil


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Οκτ 2006, 22:11:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

UPDATE!

Μετά που έχω οδηγήσει για αρκετές μέρες το αυτοκίνητο με 2,5χιλ συγκλιση μπροστά, τα αποτελέσματα έχουν ενδιαφέρον!!!

Το τιμόνι είναι κατά πολύ πιο άμεσο, ακριβές και με πολύ μικρότερο τζόγο από πριν και η οδήγηση με γραμμές είναι πολύ πιο ακριβής από πριν! Cool
(Για να μην παρεξηγηθώ ακόμα και τώρα απέχει μακράν από το 309GTi....)

Επίσης εκεί που περίμενα να αυξηθεί η υποστροφή, έχει συμβεί ακριβώς το αντίθετο!!!!! Το αυτοκίνητο υποστρέφει πολύ λιγότερο και υπερστρέφει περισσότερο και πολύ πιο εύκολα από πριν!!!!!!!!!

Μου έχει τύχει φάση όπου το αυτοκίνητο σε γλυστερή άσφαλτο υπέρστρεψε τόσο πολύ (χωρίς να υποστρέψει καθόλου στην είσοδο της στροφής), που χρειάστηκα αρκετό ανάποδο τιμόνι και ακόμα και με το ESP on, το ESP μου μπλόκαρε τελείως τον εξωτερικό μπροστινό τροχό για να μην κάνω τετ-α-κε!!!!!!!!

(Πάντως το ESP του 206 αφήνει το αυτοκίνητο να υπερστρέψει αρκετά πριν επέμβει Smile)

Σίγουρα το προτιμώ έτσι παρά όπως ήταν πριν! Twisted evil


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
PEPE (ΠΕΤΡΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 1.4 (16V)TR(2006)

Ένταξη: 22 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 72
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Δεκ 2006, 12:28:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημερα!!!!
θελω να κανω μια ερωτηση.
πληρωσα 30 ευρω για μια ευθυγραμμιση και ακομα 50 ευρω γιατι ηθελε και λιγο ρυθμισμα η γεφυρα.μου το εδειξε στο μηχανημα ο μαστορας κατι σε γωνια καμπερ η καστερ δεν θυμαμαι ακριβως.
βρισκετε λογικη την τιμη: γιατι εμενα μου φαινεται λιγο αλμυρη.
μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο απο τις λακουβες να συμβαινει και το ελυσε με πρεσσαρισμα μεσα σε πεντε λεπτα. η αληθεια ειναι οτι ειδα πραγματι στο μηχανημα οι ενδειξεις να αλλαζουν και να γινονται πρασινες απο κοκκινες που ηταν.απλα νομιζω οτι με εγδαρε ελαφρως. + 20 ευρω η ζυγοσταθμιση εφυγα με 100 ευρω ετσι απλα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Δεκ 2006, 12:43:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ε Λ Ε Ο Σ


που ολα αυτα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Δεκ 2006, 14:22:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ημαρτον.Τι ειναι αυτα?
Σε σφαξανε κανονικοτατα.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  Επόμενη
Σελίδα 3 από 24

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1661s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on