PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ραλλυ Αυστραλίας

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Οκτ 2002, 11:40:43    Θέμα δημοσίευσης: Ραλλυ Αυστραλίας Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πραγματοποιήθηκε το συνηθισμένο Shakedown και οι οδηγοί έκαναν τις τελευταίες δοκιμές και ρυθμίσεις στα αυτοκίνητά τους.

Μετά το shakedown οι οδηγοί δήλωσαν:

Markus Gronholm, πρώτος με 67 βαθμούς: "Ναι, είναι λίγο δύσκολο να με παρακινήσω. Θέλω να νικήσω. Θα ήταν καλύτερα για μένα αν έβρεχε. Είμαι σίγουρος ότι όταν μπαίνει το κράνος μου στο κεφάλι μου, ξεκινάει η δουλειά ως συνήθως."

Richard Burns, δεύτερος με 34 βαθμούς: Ο συνοδηγός του Robert Reid δεν συμμετείχε στο Shakedown για να πάρει λίγο ακόμα χρόνο για ανάρρωση, μετά από το ατύχημα στα δοκιμαστικά με τον Burns. Ο Reid δήλωσε: "Μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά, αλλά ακόμα φοράω υποστήριξη για τα πλευρά μου. Το ατύχημα επιδείνωσε τον τραυματισμό μου που είχα στην Νέα Ζηλανδία."

Σχετικά με το ατύχημα ο Reid δήλωσε: "Μπήκαμε σε ένα σημείο με μικρή πρόσφυση και κατευθυνθήκαμε κατευθείαν πάνω στο δέντρο. Ήταν ένα από αυτά που συμβαίνουν".

Colin McRae, τρίτος με 33 βαθμούς: "Αν βρέξει τότε ο πρώτος δεν θα έχει κανένα μειονέκτημα ανοίγοντας τον δρόμο. Άρα, προφανώς επιθυμώ να μην βρέξει. Πάντως γενικά δεν χρειάζεται πολύ βροχή, λίγο ψιχάλισμα είναι ικανό για να κάνει την διαφορά. Ρεαλιστικά, ελπίζω να είμαι ένας από αυτούς που θα ανέβει στο βάθρο και σίγουρα δεν αποκλείω και την νίκη. Τα Peugeot δεν βρίσκονται τόσο μπροστά για να τα παρατήσουμε πριν καν ξεκινήσουμε. Όλα πηγαίνουν καλά με τον συνοδηγό μου Derek Ringer. Eίμαι σίγουρος ότι η προηγούμενη συνεργασία μας με τον Derek θα συνεχιστεί και τώρα αυτόματα. Μέχρι στιγμής όλα είναι καλά. Για τον νέο χρόνο θα δούμε πως θα εξελιχθούν τα πράγματα στους 2 αγώνες που μένουν."

Ο McRae έπεσε πρόσφατα από το ποδήλατό του και ενημέρωσε σχετικά με τους πόνους στην μέση. "Είναι σίγουρα ενοχλητικό, αλλά δεν πιστεύω ότι μπορεί να με καθυστερήσει έστω και λίγο."

Carlos Sainz, πέμπτος με 29 βαθμούς: "Αν βρέξει θα δεν θα είναι καλό για εμάς. Θα σημαίνει ότι ο Marcus δεν θα έχει πρόβλημα να βρίσκεται πρώτος. Νομίζω ότι έρχομαι σε αυτόν τον αγώνα με περισσότερη αυτοπεποίθηση σε σχέση με την N. Zηλανδία. Αλλά πιστεύω ότι θα είναι μια από τα ίδια: Τα Peugeot θα βρίσκονται πάντα μπροστά! Είναι άσχημο να ξεκινάς τον αγώνα με αυτή την πεποίθηση, αλλά αυτή την φορά θα είμαστε λίγο πιο κοντά πίσω τους. Αν στο τέλος βρέξει, τότε θα είναι καλύτερα να βρίσκεσαι μπροστά στον δρόμο."

Σχετικά με την επόμενη χρονιά, φήμες λένε ότι ο Sainz θα υπογράψει με την Ηyundai, ο Sainz δήλωσε: "Τίποτα ακόμα δεν έχει αποφασιστεί".

Harri Rovanpera, έκτος με 24 βαθμούς: "Όλα είναι πλέον χαλαρά, διότι τα πρωταθλήματα (οδηγών και κατασκευαστών) είναι πλέον οριστικά. Δεν υπάρχει ανάγκη να πιέσουμε. Αλλά πιστεύω ότι τα πράγματα θα είναι διαφορετικά αύριο."

Peter Solberg, έβδομος με 23 βαθμούς: Ο Διευθυντής της Subaru George Donaldson δήλωσε: "Κάναμε κάποιες αλλαγές στις ρυθμίσεις του αυτοκινήτου. Το αυτοκίνητο δείχνει πιο σταθερό. Κάναμε και νέα χαρτογράφηση στα διαφορικά. Είμαι σίγουρος ότι αυτό είναι και το καλύτερο πακέτο που μπορούμε να προσφέρουμε. Αλλά χρειάζεται να περιμένουμε για να δούμε αν τελικά είναι αρκετά κάλο.

Tommi Makinen, όγδοος με 19 βαθμούς: "Ήταν ένα καλό τεστ. Σε αυτόν τον αγώνα πρέπει να εμπιστευτείς τις σημειώσεις σου. Έχω περισσότερη εμπιστοσύνη στο αυτοκίνητο σε σχέση με την Ν. Ζηλανδία. Έχω αρκετή αυτοπεποίθηση, οπότε ας περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει.

Jani Paasonen (Mitsubishi): "Eίμαι πολύ χαρούμενος. Το αυτοκίνητο είναι μια χαρά. Πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε καλά! Δεν έχω νέα σε σχέση με τη επόμενη χρονιά, αλλά θα ήθελα να παραμείνω στην Mitsubishi. Σε αυτόν τον αγώνα σημασία έχουν οι καλές δοκιμές που κάναμε και οι καλές σημειώσεις. Το πρόβλημα με την N. Zηλανδία είναι ότι κάναμε λάθος στις σημειώσεις. Πιστεύω όμως ότι μπορούμε εδώ να τα πάμε καλύτερα."

Πηγή: wrc.com



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Johnny (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) XS 2001

Ένταξη: 23 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 117
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Οκτ 2002, 15:09:49    Θέμα δημοσίευσης: Re: Ραλλυ Αυστραλίας Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι προβλέψεις μου:

1) Burns

2) Gronholm

3) Rovanperra

Νομίζω ότι για άλλη μία φορά το 1-2-3 είναι ίσως το πιθανότερο!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Οκτ 2002, 15:48:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προβλέψεις ε;

Λοιπόν, βλέποντας και τα αποτελέσματα από την Super ειδική, έχουμε και λέμε:

Gronholm: δεν πρόκειται να εγκαταλήψει τον αγώνα για πρωτιά. Μάλλον πρώτος.

Burns: Θα ήθελα να έρθει πρώτος αλλά με τον Reid τραυματισμένο δύσκολο. Αν δεν εγκαταλείψει από λάθος οδηγία (για φανταστείτε να πονάτε και να διαβάζετε με ακρίβεια κι όλας!) τότε δεύτερη ή τρίτη θέση.
Απλά περιορίζονται η φιλοδοξίες του για πρώτη νίκη με τα χρώματα της Peugeot στην χώρα του (ένα χρόνο μετά την τελευταία του νίκη και αυτή με τα χρώματα της Subaru).

Solberg: Αυτό το παιδί είναι απίθανο. Αλλά είναι και τρομερά άτυχο! Στην Ζηλανδία κατάφερε και πέρασε τον Rovanpera για να εγκαταλήψει από άγνωστη βλάβη!

Στην Super ειδική είρθε πρώτος και έχει πολλές μα πάρα πολλές ελπίδες να είναι μέσα στην πρώτη τριάδα. Για να είμαι και ειλικρηνής θα του άξιζε όσο κανένα η πρώτη του νίκη στο WRC.

McRae: Φαίνεται ότι η πτώση από το ποδηλατάκι του θα του στοιχίσει. Εμεινε πίσω κατά 1,5 δευτερόλεπτο (περίπου) σε διαδρομή 2 km. Επιπλέον έχει να αντιμετωπίσει/συνηθήσει νέο συνοδηγό.

Makinen: Μέχρι στιγμής είναι ακόμα στην προσπάθεια. Για μένα ο καλύτερος οδηγός, αλλά φαίνεται ότι έχει απογοητευθεί από την φετινή χρονιά.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Slash (Ντάνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2001)

Ένταξη: 25 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 541
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Νοέ 2002, 01:48:09    Θέμα δημοσίευσης: Re: Ραλλυ Αυστραλίας Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Ο McRae έπεσε πρόσφατα από το ποδήλατό του και ενημέρωσε σχετικά με τους πόνους στην μέση. "Είναι σίγουρα ενοχλητικό, αλλά δεν πιστεύω ότι μπορεί να με καθυστερήσει έστω και λίγο."


Ας μάθει πρώτα να κάνει ποδήλατο, και μετά ας πάει να οδηγήσει και αυτοκίνητο.
Καλά ρε γα**το, τι σόι οδηγοί είναι αυτοί. Ο ένας δεν μπορεί να βιδώσει μια λάμπα, ο άλλος πέφτει από το ποδήλατο. Σε λίγο θα μας πούνε οτι έκαψαν την μακαρονάδα επειδή τους σκίστηκε το καλσόν!



I live my life a 1/4 mile at a time...for those 10 seconds or less...I'm free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Νοέ 2002, 02:22:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά, για οδηγούς μιλάμε ή για... μάγειρες;


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Νοέ 2002, 11:03:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα νέα αρχίζουν μάλλον άσχημα αφού η πρώτη μεγάλη εγκατάληψη λέγεται Burns και η αιτία είναι η μετάδοση.

Ο Richard Burns εγκατέλειψε στην 7η ειδική παρά τις προσπάθειές του, αφού η μετάδοση παρέδωσε το πνεύμα της. Μέχρι εκείνη την στιγμή ήταν στην δεύτερη θέση.

Πρώτος από την αρχή της ημέρας είναι ο Gronholm χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες.

Η έκπληξη της ημέρας ήταν ο Freddy Loix με Hyundai ο οποίος πίεζε εκπληκτικά, κέρδισε και μια ειδική διαδρομή, αλλά αναγκάστηκε να εγκαταλήψει μετά από έξοδο.

Η κατάταξη μέχρι και την 8η ειδική:

1. Gronholm
2. Solberg
3. Sainz
4. Rovanpera
5. Makinen
6. McRae
7. Martin
8. Gardemeister
9. Loeb
10. Kankkunen



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Johnny (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) XS 2001

Ένταξη: 23 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 117
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Νοέ 2002, 16:09:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε γα**το αυτός ο Burns από εκεί που τα τελευταία δυο χρόνια ήταν σταθερός και συνετός, αυτή τη χρονιά όλο εγκαταλήψεις και λάθη είναι... Τώρα βέβαια στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν ξέρω αν έκανε καμιά βλακία αυτός ή αν απλά χάλασε το 206, αλλά έπεσε φέτος στην υπόληψή μου...

Αντίθετα ο Gronholm είναι άξιος πολλών συγχαρητηρίων !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Νοέ 2002, 16:41:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δυστυχώς το άθλημα το έχει αυτό....

Ο Daniel Grataloup, συνοδηγός του Francoi's Delecour, τραυματίστηκε σήμερα αλλά ευτυχώς δεν είναι σε κρίσημη κατάσταση, στο ατύχημα που συνέβει κατά την έξοδο του Delecour στην 6η ειδική.

Ο Grataloup μεταφέρθηκε με ελικόπτερο από το ατύχημα σε Νοσοκομείο στο Perth. Εκεί διαπιστώθηκε ότι έχει σπασμένο αστράγαλο, σπασμένη λεκάνη και χτύπημα στον δεξί του πνεύμονα.

Θα μείνει σήμερα στην εντατική μόνο για προληπτικούς λόγους. Ο Grataloup διατηρούσε σε όλη την διάρκεια τις αισθήσεις του και η κατάστασή του δεν κρίνεται κρίσημη.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Νοέ 2002, 05:34:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάλι το 1-2 η Peugeot!
1 Gronholm
2 Rovanpera


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Νοέ 2002, 08:40:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και τα τελικά αποτελέσματα (λίγο καθυστερημένα βέβαια Shocked ):

1. Marcus GRΦNHOLM (FIN) Peugeot 206 WRC 3:35:56.5 0:00:00.0
2. Harri ROVANPERΔ (FIN) Peugeot 206 WRC 3:36:53.8 +0:00:57.3
3. Petter SOLBERG (N) Subaru Impreza WRC 2002 3:37:25.2 +0:01:28.7
4. Tommi MΔKINEN (FIN) Subaru Impreza WRC 2002 3:38:37.5 +0:02:41.0
5. Carlos SAINZ (E) Ford Focus RS WRC 02 3:39:05.5 +0:03:09.0
6. Markko MΔRTIN (EE) Ford Focus RS WRC 02 3:42:18.0 +0:06:21.5
7. Toni GARDEMEISTER (FIN) Skoda Octavia WRC Evo 3 3:43:08.1 +0:07:11.6
8. Sιbastien LOEB (F) Citroen Xsara 3:45:02.6 +0:09:06.1
9. Kenneth ERIKSSON (S) Skoda Octavia WRC Evo 3 3:48:42.9 +0:12:46.4
10. Jani PAASONEN (FIN) Mitsubishi Lancer Evolution WRC 3:49:22.0 +0:13:25.5


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1226s (PHP: 74% - SQL: 26%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on