PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Σουμάχερ: Μεγάλος Οδηγός ή όχι; Πότε θα αποσυρθεί;
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  

Σουμάχερ: Μεγάλος Οδηγός ή όχι;
Ναι, δικαιούται πλέον μία θέση ανάμεσα στους κορυφαίους οδηγούς όλων των εποχών
61%
 61%  [ 16 ]
Όχι, δεν έπεισε ότι μπορεί να συγκριθεί με τους κορυφαίους οδηγούς όλων των εποχών
38%
 38%  [ 10 ]
Σύνολο Ψήφων : 26

Συγγραφέας Μήνυμα
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Μάϊ 2005, 11:55:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

crusader έγραψε:

Θρύλος είναι ήδη Σταύρο!
no comments....

CRUSADER έγραψε:
Γνωστός-άγνωστος; Δεν νομίζω...
Επίσης, ήρωες ήταν ο Καραϊσκάκης και ο Κολοκοτρώνης...

Σπύρο Δέν νομίζω ότι με κατάλαβες... τώρα για τον "Χαρακτηρισμό" Καραισκάκης...πιστέυω ότι είναι Χούμορ.... Laughing αλλά παρ'όλα αυτά άν δέν είναι ....για πολλούς όντως ήταν ΗΡΩΕΣ αφού είχαν να <<παλέψουν>> με περίπου 1300hp και λιγότερο εξελιγμένα μονοθέσια σε σχέση με το σήμερα.... Arrow



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Ιούν 2005, 09:08:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορεί οι φήμες περί αποχώρησης του Μίκαελ Σουμάχερ από την ενεργό δράση να δίνουν και να παίρνουν, ωστόσο ο Γερμανός πιλότος βάζει τέλος σε όλα τα σενάρια. Τι και αν η Ferrari φέτος είναι κάτι παραπάνω από απογοητευτική ο «Σούμι», σαν γνήσιος Γερμανός πεισματάρης, δήλωσε στην εφημερίδα «Bild» ότι δεν πρόκειται να αποσυρθεί, καθώς θεωρεί πως μπορεί να είναι ακόμη ανταγωνιστικός.

«Έχω πει ότι θα σταματήσω, όταν δεν θα μπορώ πλέον να συναγωνιστώ τους νεαρούς οδηγούς. Ομως, πιστεύω ότι μπορώ ακόμη να τους συναγωνιστώ. Ετσι, θα το πω πολύ ξεκάθαρα, προκειμένου να το καταλάβουν όλοι: Δεν σκέφτομαι να αποχωρήσω.»

«Για να είμαι ειλικρινής, όπως προχωρούν αυτή τη στιγμή τα πράγματα, με πολλές προκλήσεις, το απολαμβάνω περισσότερο απ΄ όσο πολλοί νομίζουν. Το συμβόλαιό μου λήγει στο τέλος της επόμενης χρονιάς. Εχω πει στο παρελθόν ότι μόνο τότε θα σκεφτώ τι θα κάνω στη συνέχεια.»


Τέλος, αναφορικά με τους λόγους, για τους οποίους απογοητεύει η Φεράρι στην εφετινή σεζόν, ο Σουμάχερ δήλωσε: «Ενδεχομένως δεν έχουμε καταφέρει να προσαρμοστούμε τόσο καλά όσο οι άλλες ομάδες στις αλλαγές των κανονισμών. Ομως, να είστε σίγουροι, έχουμε δείξει τα προηγούμενα χρόνια πόσο καλή είναι η ομάδα μας. Θα καταφέρουμε να επιστρέψουμε σε αυτή την κατάσταση. Είμαι σίγουρος ότι θα καταφέρουμε να σημειώσουμε νίκες αυτή τη χρονιά.»

Πηγή: sport-fm.gr


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Tiesto (Vassilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Opel Astra GTC 1.8 Cosmo

Ένταξη: 02 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 758
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Ιαν 2006, 15:31:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τωρα ειδα το topic αυτο...

Προσωπικα δεν εχω καταλαβει γιατι τοση θεληση ν αποχωρισει ο Schumacher. To εχει πει και θα το λεει συνεχεια. Θ αποχωρισει οταν δει οτι πραγματικα δεν μπορει ν ανταγωνιστει τους νεαρους. Αυτο δεν συμβαινει ακομα και ισως και ν αργισει να συμβει. Βλεπουμε οτι εχει ακομα θεληση (φετος ανυπομονουσε να δοκιμασει το F2006 πραγμα που δεν ενοιωθε περσι), εχει ακομα την φυσικη κατασταση και ειναι οδηγος αν οχι στην καλυτερη, σε μια απτις καλυτερες ομαδες της F1. Ως τοτε δεν χρειαζεται ν αγχωνεστε για το ποτε θα φυγει. Οταν το κανει θα το μαθουμε ολοι μας. Προσωπικα δεν πιστευω οτι θ αποχωρισει αν παρει το πρωταθλημα του 2006. Αν δεν το παρει ειναι παρα πολυ πιθανο. Αυτα ειναι υποκειμενικα ομως.

Σχετικα με το αιωωωνιο πραγμα μεταξυ Senna και Schumacher, οσοι το χουν ψαξει λιγο θα ξερουν πως και ο Senna δεν ηταν το καλυτερο παιδι στην πιστα. Αρκετοι θυμουνται την μονομαχια του σ εναν αγωνα με τον Prost οταν ηταν στην McLaren (νομιζω Suzuka η πιστα) που ειχε αποτελεσμα την εξοδο και των 2 επειδη ο Senna ηθελε να κανει ενα αδυνατο προσπερασμα. Επισης ισως καποιοι θυμουνται ενα σκηνικο που χε γινει με τον Irvine. Ο Senna του ειχε δωσει μπουνια επειδη ο Irvine τον ξαναπερασε αφου 1α ο Senna του χε ριξει γυρο αλλα ειχε προβλημα μετα και πηγαινε πιο σιγα. Αν τα εκανε αυτα ο Michael θα ειχε γινει πανικος στα media! Ο Schumacher εχει χαρακτιριστει απο 2-3 γεγονοτα. 1, το '95 με τον Hill οπου αν δειτε το video θα καταλαβετε πως εφταιγε ο Hill επειδη πιεζε τον Schumacher εχοντας ειτε σκασμενο λαστιχο ειτε σπασμενη αναρτηση (δεν θυμαμαι ακριβως τι) και πηγε να περασει απο μεσα. 2, το '97 με τον Villeneuve οπου και παλι αν δειτε το video δεν δειχνει ουτε οτι το εκανε επιτηδες ο Michael ουτε τ οτι το εκανε καταλαθος. Ειναι πολυ πιθανο εκει να μην ειδε τους καθρεφτες. Σε τετοιες συνθηκες πιεσης δεν μπορεις να τα σκεφτεσαι ολα. 3, το '98 με τον Coulthard οπου πιστευω πως εφταιγαν και οι 2. Ο DC επειδη δεν εκανε δεξια και ο MS επειδη δεν εκοψε για παν ενδεχομενο.

Ολοι οι αξιοσεβαστοι οδηγοι εχουν κανει τσατσιες (μην το πω αλλιως Razz). Δεν κατακρινω τον Senna, δεν ειμαι fan του Schumacher αλλα της Ferrari μονο και αυτο το θεμα το βλεπω λιγο διαφορετικα αφου εχω ασχοληθει και με τον Schumacher. Πριν 2 εβδομαδες ειχε πει κατι σχετικο με τ οτι τον κατακρινουν. Δεν το θυμαμαι ακριβως... "Some people like me and some not. The problem is that some are not even trying to understand me." Συμφωνω απολυτα με αυτο. Δεν μπορεις να κρινεις εναν ανθρωπο αν δεν τον ξερεις.

Για εμενα οι καλυτεροι οδηγοι ηταν οι Τazio Nuvolari και Gilles Villeneuve. Ο Gilles δεν πετυχε τπτ το ξεχωριστο αλλα οποτε ηταν στην πιστα ζωγραφιζε και εδειχνε πραγματικο παθος οταν η F1 ηταν στον οδηγο ακομα περισσοτερο απτα χρονια του Senna και φυσικα τα τελευταια χρονια του Schumacher. Οταν ηθελε χερι για να κρατας 1000 bhp και οχι αεροδυναμικη. Για τον Nuvolari, εκανε απιστευτα πραγματα! Σε καθε αγωνα μαχοταν για την ζωη του και την νικη! Αυτοι ηταν ηρωες!


"The world's best Dj! Dj Tiesto!" - Cream Amnesia Ibiza 10/08/2002

www.tiesto.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Ιαν 2006, 16:51:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

STELIOS έγραψε:
[b]. Όμως απο τότε δεν εχει βρεθεί κάποιος ανάλογος οδηγός και τα πρωταθλήματα του 2001, 2002, 2003 και 2004 ήταν περίπατος. Ενταξει ισως δυσκολεύτικε λιγο το 2003 με τον Raikkonen αλλα ουσιαστικά τα τελευταία 4 πρωταθληματά του είναι ας πούμε.... ΤΖΟΥΦΙΑ.
Αυτό το ξέρει ο Shumacher, το ακούει και το βλέπει παντού στα MME. Aυτό που θέλει και χρειάζεται για να αποσηρθεί είναι ενα τελευταίο πρωτάθλημα απέναντι σ'εναν γρήγορο και δηνατό αντίπαλο που όλοι σέβονται και εκτιμούν. Μόνο έτσι μπορεί να γυρίσει τη πλάτη στην F1 και να πεί "Γειά σας κύριοι, εγώ ήρθα και φεύγω νικητής".

Ουδεποτε συμπαθουσα τον Γερμανο και δεν προκειται να τον συμπαθησω.
Επισης θεωρω τον Σεννα ως τον καλυτερο οδηγο.
ΑΛΛΑ
Δεν μπορουμε να χαρακτηρισουμε τα πρωταθληματα "τζουφια" γιατι δεν υπηρχε αξιολογος αντιπαλος.Ο Σουμαχερ ηταν εκει,το οτι δεν υπηρχε ανταγωνιστης δεν ειναι θεμα του Γερμανου.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
crusader (Σπύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2806

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Ιαν 2006, 10:12:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάθε φορά που κάνουμε κουβέντα για τον Σουμάχερ θα βρεθεί κάποιος ή κάποιοι να το γυρίσουν αμέσως στη σύγκρισή του με τον Σέννα και τελικά να αποφανθούν πάντα ότι ο 2ος είναι αξεπέραστος κτλ κτλ....

Έστω ότι είναι έτσι. Τι σχέση έχει όμως στην κουβέντα μας εδώ π.χ. αυτό;

Το γεγονός ότι πολλοί δεν τον συμπαθείτε τον Γερμανό είναι σεβαστό αλλά αν επιθυμείτε να αποδείξετε πόσο σκάρτος ή ανάξιος είναι κάντε το με επιχειρήματα λογικά!
Συγνώμη κιόλας αλλά μου φαίνεται τουλάχιστον αστείο κάθε φορά που ακούω το "Αν ζούσε ο Σέννα, ούτε η μάνα του δεν θα ήξερε τον Σουμάχερ" και άλλα τέτοια χαριτωμένα!
Έλεος δλδ, ούτε στη ζώνη του λυκόφωτος να είμαστε... Laughing Laughing


®
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Ιαν 2006, 10:31:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tiesto έγραψε:
Προσωπικα δεν εχω καταλαβει γιατι τοση θεληση ν αποχωρισει ο Schumacher....


Για να παρετε το πουλο να στο πω απλα Very happy Very happy Very happy

Tiesto έγραψε:
... 2, το '97 με τον Villeneuve οπου και παλι αν δειτε το video δεν δειχνει ουτε οτι το εκανε επιτηδες ο Michael ουτε τ οτι το εκανε καταλαθος. Ειναι πολυ πιθανο εκει να μην ειδε τους καθρεφτες. Σε τετοιες συνθηκες πιεσης δεν μπορεις να τα σκεφτεσαι ολα....


Παραμυθια της χαλημας... Μερικους μηνες μετα το παραδεχτηκε και ο ιδιος οτι εχασε τη ψυχραιμια του και το εκανε επιτηδες. Παροποιος εκανε και ο Senna στον Prost στο 1ο γυρο στη Suzuka (91) ως αντιποινα για την προϊγουμενη σεζον (90) στην ιδια πιστα που ο Prost πηρε το πρωταθλημα μετα απο συγκρουση τους, μετα απο μερικα χρονια παρδεχτικε οτι το εκανε επιτηδες.

Tiesto έγραψε:
Ολοι οι αξιοσεβαστοι οδηγοι εχουν κανει τσατσιες ...


Αυτο ειναι σιγουρο !!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Tiesto (Vassilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Opel Astra GTC 1.8 Cosmo

Ένταξη: 02 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 758
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Ιαν 2006, 13:57:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και γιατι τοση θεληση να παρει η Ferrari το π**λο? Υπηρχε Ferrari και πριν τον Schumacher και θα υπαρχει και μετα φυσικα. Ειδικα αν παει κανενας Kimi...


"The world's best Dj! Dj Tiesto!" - Cream Amnesia Ibiza 10/08/2002

www.tiesto.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Ιαν 2006, 16:29:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tiesto έγραψε:
Και γιατι τοση θεληση να παρει η Ferrari το π**λο?


Επειδη την υποστηριζεις εσυ Very happy Very happy Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Tiesto (Vassilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Opel Astra GTC 1.8 Cosmo

Ένταξη: 02 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 758
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Ιαν 2006, 17:05:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ξερω πως μ αγαπας Love

Κοπριτη! Laughing


"The world's best Dj! Dj Tiesto!" - Cream Amnesia Ibiza 10/08/2002

www.tiesto.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιαν 2006, 02:40:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν υπαρχει συγκριση μεταξυ των δυο οδηγων.Καμια σχεση.Αλλη φιλοσοφια το τοτε με το τωρα.Τοτε τα μονοθεσια ειχαν ταχυτητες στα δεχια του οδηγου και ο θεος Senna καταφερνε να γραφει σε 1 λεπτο και 22 δευτερολεπτα ενα γυρο στο Μονακο.Το 2004 και με ταχυτητες στο τιμονι,με Traction Control και ολη την τεχνολογια αιχμης ο Shumi εγραφε 1 και 18 τον ιδιο γυρο.

Βεβαια ο Shumi ειναι αυτην την στιγμη ο κορυφαιος οδηγος με 7 πρωταθληματα και να μην εχει αφησει ρεκορ για ρεκορ ασπαστο.Δεν ξρουμε τι θα γινοταν αν ζουσε ο Senna.Μεχρι που ζουσε ηταν κορυφη.

Ειμαι μπερδεμενος για το αν πρεπει ή δεν πρεπει να συνεχισει να αγωνιζετε.Οι λογοι ειναι οι εξης.Αν και αυτη η χρονια ειναι οπως η προηγουμενη τοτε θα πεσει πολυ στα ματια των θαυμαστων του.Για μενα καλυτερα να σταματουσε στα 7 για να τον θυμομαστε ολοι ωραια.Οπως τον Hakkinen για παραδειγμα.Αν και δεν ειναι και το πιο ευστοχο παραδειγμα.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Tiesto (Vassilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Opel Astra GTC 1.8 Cosmo

Ένταξη: 02 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 758
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιαν 2006, 09:46:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακριβως (αυτο παει για το παραδειγμα του Mika Razz)... κατα την γνωμη μου αυτο ειναι χαζο. Αφου μπορει να παρει και αλλα πρωταθληματα γιατι να σταματησει?

Πιστεψε με, στα ματια των θαυμαστων του δεν προκειται να πεσει επειδη οι θαυμαστες του θα θυμουνται τα κατορθωματα του ο,τι και να γινει.

Ο Senna οταν ζουσε ηταν κορυφη επειδη ηταν καλυτερος απτους αλλους οπως ειναι λογικο. Και αυτος ομως εχασε. Ετσι και ο Schumacher. Ειναι καλυτερος απτους αλλους αλλα εχει χασει και αυτος. Για να κερδισεις πρεπει να ξερεις πως ειναι η ηττα. Και αν θυμαστε, οταν συνεπεσαν οι καριερες των δυο, ο Senna δεν ειχε καθολου ευκολα χρονια απο εναν πιτσιρικα Γερμανο...

Ο Gilles Villeneuve δεν εχει παρει κανενα πρωταθλημα αλλα ολοι τον θυμουνται. Θυμαμαι σ εναν αγωνα που παλεβε για την νικη, εσκασε το λαστιχο του, εφερε τετ α κε αλλα συνεχισε οσο μπορουσε με σκασμενο λαστιχο (πισω) κανοντας αναποδα για να κρατησει το αυτοκινητο και οχι πηγαινοντας αργα μεχρι τα pits... Αυτο ηταν παθος... Αυτο εγω δεν το εχω δει σε κανεναν οδηγο εκτοτε...


"The world's best Dj! Dj Tiesto!" - Cream Amnesia Ibiza 10/08/2002

www.tiesto.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιαν 2006, 15:18:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lef205 έγραψε:
Ουδεποτε συμπαθουσα τον Γερμανο και δεν προκειται να τον συμπαθησω.
Επισης θεωρω τον Σεννα ως τον καλυτερο οδηγο.

Wink



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιαν 2006, 16:43:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

STELIOS έγραψε:


Παροποιος εκανε και ο Senna στον Prost στο 1ο γυρο στη Suzuka (91) ως αντιποινα για την προϊγουμενη σεζον (90) στην ιδια πιστα που ο Prost πηρε το πρωταθλημα μετα απο συγκρουση τους, μετα απο μερικα χρονια παρδεχτικε οτι το εκανε επιτηδες.



90 και 89 ήταν οι χρονιές Στέλιο. Wink



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιαν 2006, 18:21:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ταλεντο του Senna ολοι μας νομιζω το παραδεχομαστε.Αλλα ας θυμιθουμε την στιγμη λιγο πριν την τραγικη εξοδο στην Imola.Το πισω αυτοκινητο που ακολουθουσε τον Senna ηταν η Benetton του Shumi.Αρα ειχε την δυναμη να τον κοντραρει.Επισης ο Shumi ειναι απο τους λιγους,αν οχι και μοναδικος,που καταφερνει να οδηγει καθε πιστα στις ιδιες γραμμες.Με αποκλησει μερικων χιλιοστων.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Tiesto (Vassilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Opel Astra GTC 1.8 Cosmo

Ένταξη: 02 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 758
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιαν 2006, 19:30:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειναι απτους λιγους σε πολλα πραγματα! Οπως στο να στηνει το μονοθεσιο σε απιστευτη ακριβεια, οπως το να ναι 37 χρονων και να χει αν οχι την καλυτερη, απτις καλυτερες φυσικες καταστασεις.

Ταλεντο ο Senna φυσικα και ειχε! Και παθος ειχε και πολλα ειχε! Δεν ηταν ομως ο μονος που τα χε αυτα ενω δυστυχως ετσι εχει μεινει στην ιστορια...


"The world's best Dj! Dj Tiesto!" - Cream Amnesia Ibiza 10/08/2002

www.tiesto.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιαν 2006, 22:55:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ηταν μαχητικος ο Senna.Και ο Shumi ομως ειναι χαρισματικος.Απλα η χρονια που περασε δεν ηταν και η καλυτερη για την ομαδα του οπως και για οσες φορουσαν Bridgestone.Δεν ειναι τυχαιο που ολες αυτες οι ομαδες επιαναν πατο στην βαθμολογια.Δεν φταιει ο Shumi και τα υποτηθεμενα "γερατια" για την κατασταση.Ας ειχε καλα λαστιχα και ακομα θα τον εβλεπαν με το τηλεσκοπιο.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
crusader (Σπύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2806

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 05 Φεβ 2006, 13:22:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ένα ενδιαφέρον αφιέρωμα :

Ayrton Senna ή Michael Schumacher?


®
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tiesto (Vassilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Opel Astra GTC 1.8 Cosmo

Ένταξη: 02 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 758
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 05 Φεβ 2006, 14:54:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ανατριχιασα στο τελος...


"The world's best Dj! Dj Tiesto!" - Cream Amnesia Ibiza 10/08/2002

www.tiesto.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Φεβ 2006, 05:00:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια οτι και να λεμε ειναι κορυφαιος.Ο καθενας στην εποχη του.Ο Senna εδρασε σε μια εποχη α και ο Shumi εδρασε στην μετα-Senna εποχη.Συμφωνω με το παλικαρι οτι δεν ειχαν τους ιδιους αγωνες στην πλατη τους αλλα και ο ενας και ο αλλος ειχαν μεσα σε αυτα τα χρονια που εδρασαν καποια χαρακτηριστικα σημεια.

Του Senna ηταν η επικη μαχη στο Gran Prix του Μονακο με τον Mansell.Να σημειωσω οτι ειναι ασπαστο ρεκορ ακομα η διαφορα που ειχαν στην γραμμη του τερματισμου.0,192 χιλιοστα του δευτερολεπτου.Ακομα ενα ηταν το ταλεντο να οδηγει σε τετοιες ταχυτητες με το ενα χερι.Οι διαδοχικες προσπερασεις.Το ρισκο για να προσφερει θεαμα και πολλα αλλα.Αυτα τον εκαναν γνωστο και αγαπητο στον κοσμο.

Βεβαια και ο Shumi εχει καποια καλα.Η ακριβεια που οδηγουσε,μολις καποια χιλιοστα αποκλησης απο περασμα σε περασμα.Ο αγωνας στην βροχη.Να σας θυμησω το Gran Prix της Μαλεσιας στην πιστα της Sepang το 2001 οταν μετα απο εξοδο του Panis η πιστα γεμιζει λαδια σε ενα σημειο και φεγουν και οι δυο Ferrari καταληγοντας στην 13 και 14 θεση.Τοτε μεσα στην βροχη και φοροντας λαστιχα Intermidiate ενω ολοι ειχαν για βαρια βροχη ο Shumi με τον Barri καταφερνουν να κανουν το 1-2 μολις σε 7 γυρους οδηγοντας δεμονισμενα.

Οσο για τα ηλεκτρονικα τον μονοθεσιων θα διαφωνισω με το παλικαρι.Ακριβως τα ιδια ειχε πει και ο Nikki Lauda σε μια δηλωση του.Θυμηζω τα λογια του:"Τα σημερινα μονοθεσια μπορουν να τα οδηγησουν ακομα και μαιμουδες με τοσα ηλεκτρονικα υποβοηθηματα".Το αν μπορουν το απεδειξε λιγο αργοτερα οταν μπηκε και δεν μπορουσε να κοντρολαρει το αμαξι.

Για μενα και τους δυο τους εχω μεσα στην καρδια μου για διαφορετικους λογους.Τον Shumi γιατι τον εζησα οδηγοντας στην αγαπημενη μου ομαδα που ειναι η Ferrari.Και τον Senna οχι γιατι προλαβα να καταλαβω ποιος ειναι αλλα γιατι σκοτωθηκε στην ημερα τον γεννεθλιων μου.Θα θυμαμαι παντα εκεινη την πρωτομαγια οταν καθησα με τον πατερα μου,ο οποιος ειναι φιλος του μηχανοκινητου,στην τηλεοραση για να δουμε τον αγωνα.Ηταν η πρωτη φορα που εβλεπα τον πατερα μου να βουρκωνει.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Φεβ 2006, 12:33:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

brz20 έγραψε:

Οσο για τα ηλεκτρονικα τον μονοθεσιων θα διαφωνισω με το παλικαρι.Ακριβως τα ιδια ειχε πει και ο Nikki Lauda σε μια δηλωση του.Θυμηζω τα λογια του:"Τα σημερινα μονοθεσια μπορουν να τα οδηγησουν ακομα και μαιμουδες με τοσα ηλεκτρονικα υποβοηθηματα".Το αν μπορουν το απεδειξε λιγο αργοτερα οταν μπηκε και δεν μπορουσε να κοντρολαρει το αμαξι.


ela twra nomizw oti to paratrabame ligo to skini paidia. 8rulos o nikki kai min leme xaza pragmata. min ksexnas ti mono8esio odigousan autoi kai ti exoun twra!!an sou dwsoun esena diastimoploio 8a to pas kala? gia tetoies diafores milame, gia na min mpw se perairerw analusi!! Laughing

(sorry pou grafw me greeklish alla eimai uni kai den anteksa na min apantisw Razz )


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2568s (PHP: 61% - SQL: 39%) - SQL queries: 21 - GZIP enabled - Debug on