PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Πόσες κλήσεις έχετε;
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Μάρ 2005, 22:02:45    Θέμα δημοσίευσης: Πόσες κλήσεις έχετε; Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχουμε κ λέμε..

(σε χρονολογική σειρά Razz)

(2002)
62 ευρώ παράνομο παρκάρισμα
31 ευρώ υπερβολική ταχύτητα
70 ευρώ μέθη 0,19 με όριο 0,10 για τον πρώτο χρόνο διπλώματος (ένα μήνα πριν κλείσω χρόνο!!)

(2003-2004)
Ήμουν ήσυχος...

(2005)
167 ευρώ κόκκινο
17 ευρώ υπερβολική ταχύτητα

Σύνολο: *κα-σίνκ* 350 ευρώ


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LuNa (Αναστασία)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 107 1.0 (12V) (2006)

Ένταξη: 13 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 701
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Μάρ 2005, 22:14:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χμμμμ ενδιαφέρον θέμα....
για να δούμε....

2004
βρήκα πάνω στο αμάξι μου μια κλήση του Δήμου Κηφισιάς για παρκάρισμα.... την αγνόησα δεδομένου ότι την "έχασα" Twisted evil εχει περάσει 1,5 χρόνος και δικαστική κλήση δεν έχει έρθει (φτου φτου σκόρδα ελπίζω και να μην έρθει Razz ) αν έρθει.... θα δούμε Twisted evil

2005
31 ευρώ γιατί μιλούσα στο κινητό μου Embarassed δεν προσπάθησα καν να την αποφύγω γιατί την συγκεκριμένη περίοδο ήμουν φραγγάτη και είχα και κέφια όταν με σταμάτησε το στρούμφ... μιλούσα με γκόμενο Twisted evil Laughing Laughing


κατά τα άλλα.....
με έχουν σταματήσει πάρα πολλές φορές (ταχύητα, αλκοόλ, δακτύλιος, ζώνη, άλλα κυβικά στην άδεια και καμία σχέση η μηχανή... Wink )αλλά δεδομένου ότι είμαι κοριτσάκι και παιδί της golgate..... Embarassed τη σκαπουλάρω Wink
(ξανά μανά σκόδρα φτου φτου μακριά και όξω απ εμάς!)


206 1.6 .... περασμένα μεγαλεία ... Sad

πλέον.... 107 1,0 ... ΤΑ ΣΤΗΝΟΥΜΕ???? Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Μάρ 2005, 22:22:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον εχουμε και λεμε.....(απο το αρχειο κλησεων μου)...
Αυγουστος 1997 - Φλοισβος - μη συμμορφωση σε σημα τροχονομου - 10.000 δρχ.
Δεκεμβριος 2000 - Πειραιως & Γεφυρα Μοσχατου - παραβιαση ερυθρου σηματοδοτη - 50.000δρχ.
5/3/2001 - Φ.Νεγρη 78 - παρκαρισμα πανω σε πεζοδρομο - 29,35 ευρω.
31/10/01 - Αιολου 94 - παρανομη σταση και σταθμευση - 61,63 ευρω.
10/11/01 - Λυκουργου 7 - παρανομη σταση και σταθμευση - 61,63 ευρω.
15/11/01 - Λυκουργου 94 - παρανομη σταση κα σταθμευση - 61,63 ευρω.
27/01/02 - Ε.Ο.Πυργου-Πατρων - υπερβολικη ταχυτητα - 14,49 ευρω.
Να μην με ματιασω την τελευταια τριετια δεν εχω παρει ουτε χαρτακι απο τροχαια η'καποια δημοτικη αστυνομια... Exclamation Exclamation Wink Wink
Φτου μου... Exclamation Exclamation


Έχει επεξεργασθεί από τον/την vinman στις Δευ 21 Μάρ 2005, 22:29:41, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Μάρ 2005, 22:27:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

LuNa έγραψε:
χμμμμ ενδιαφέρον θέμα....
για να δούμε....

2004
βρήκα πάνω στο αμάξι μου μια κλήση του Δήμου Κηφισιάς για παρκάρισμα.... την αγνόησα δεδομένου ότι την "έχασα" Twisted evil εχει περάσει 1,5 χρόνος και δικαστική κλήση δεν έχει έρθει (φτου φτου σκόρδα ελπίζω και να μην έρθει Razz ) αν έρθει.... θα δούμε Twisted evil

(ξανά μανά σκόδρα φτου φτου μακριά και όξω απ εμάς!)


Δεν θελω να σε στεναχωρησω Αναστασια αλλα οι τεσσερις κλησεις του 2001 που πηρα,ειναι ολες απο την δημοτικη αστυνομια του Δημου Αθηναιων,τις οποιες βεβαια και δεν ειχα πληρωσει,και οπως και εσυ ετσι και εγω πιστευα οτι την ειχα γλιτωσει.....
Αμ δε.....μου ηρθαν και οι τεσσερις μαζεμενες πριν 2 εβδομαδες (συνολικο ποσο 214,24) και πληρωτεες μεχρι 31 Μαρτιου.....
Οταν ειναι να παρουν λεφτα ποτε δεν μας ξεχνανε.... Evil Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Μάρ 2005, 23:01:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

LuNa έγραψε:
....με έχουν σταματήσει πάρα πολλές φορές (ταχύητα, αλκοόλ, δακτύλιος, ζώνη, άλλα κυβικά στην άδεια και καμία σχέση η μηχανή....


ΗΗΗΗ ατάκα.....

-"εεε κύριε πολισμάνε εγώ ξέρετε δεν ξέρω από αυτά?? Τι είναι αυτά τα κιβικά που μου λέτε??? Μου θυμίζω κύβους Maggie?? Και αυτό το Σαλιγκάρι που μου δείχνετε?? Τι είναι?? Μήπως βρέθηκε εδώ μετά την χθεσινή βροχή γιατί είχα παρκάρει κοντά σε ένα πάρκο.....!!!!

χαχαχα!!!
Λοιπόν παίδες εγώ μέχρι στιγμής έχω μόνο μια για ομιλία στο κινητό όταν έμπαινα στην Αττική Οδό την είσοδο του Ολυμπιακού Σταδίου.
Κόστος τα γνωστά 31ε+είσοδο/έξοδο στην Αττική Όδο για να τα πληρώσω (καθότι οι κλήσεις τις ΑττικήςΌδού πληρώνονται μόνο στην δικιά της Τροχαία...) Σύνολο 35ε.

Κατα τ΄αλλά δεν με έχουν σταματήσει άλλη φορά από '98 που οδηγώ!
Απίστευτο!


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
TiMoRiS (Argiris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Mini Cooper S R56

Ένταξη: 06 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 420
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Μάρ 2005, 23:26:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον οταν ειχα το cinquecento ειχα παρκαρει σε γωνια στον πειραια και ενοχλουσα την μπαρα για τους αναπηρους! Embarassed ! Αποτελεσμα να ερθει ο γερανος και να μου παρει το αμαξι! Συνολο πληρωσα 220ε για να το παρω αμεσως! Το γελοιο ξερετε ποιο ηταν οτι οταν μου πηραν το αμαξι δεν ειχε παρκιν η τροχαια και το αφησε σε παρκιν βενζιναδικου οπου την παραμονη του αυτοκινητου επρεπε λενε να την πληρωσω εγω! Δηλαδη αν δεν το επερνα αμεσως και επρεπε να περασουν 20 ημερες θα εδινα τουλαχιστον αλλη μια 100αρα στον βενζινα! Βεβαια μολις ακουσαν την μαγικη λεξη "Μακης Τριανταφυλλοπουλος" εκλασαν πανω τους και δεν πληρωσα!

Με το pug εχω μια κληση που δεν εχω πληρωσει απο τον Σεπτεμβρη για φιμε και πλαστικο πινακιδας 35ε! Ξερετε ποτε θα με καλεσουν να την πληρωσω?


www.asfaleia365.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Μάρ 2005, 23:27:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TiMoRiS έγραψε:
Λοιπον οταν ειχα το cinquecento ειχα παρκαρει σε γωνια στον πειραια και ενοχλουσα την μπαρα για τους αναπηρους! Embarassed ! Αποτελεσμα να ερθει ο γερανος και να μου παρει το αμαξι! Συνολο πληρωσα 220ε για να το παρω αμεσως! Το γελοιο ξερετε ποιο ηταν οτι οταν μου πηραν το αμαξι δεν ειχε παρκιν η τροχαια και το αφησε σε παρκιν βενζιναδικου οπου την παραμονη του αυτοκινητου επρεπε λενε να την πληρωσω εγω! Δηλαδη αν δεν το επερνα αμεσως και επρεπε να περασουν 20 ημερες θα εδινα τουλαχιστον αλλη μια 100αρα στον βενζινα! Βεβαια μολις ακουσαν την μαγικη λεξη "Μακης Τριανταφυλλοπουλος" εκλασαν πανω τους και δεν πληρωσα!

Με το pug εχω μια κληση που δεν εχω πληρωσει απο τον Σεπτεμβρη για φιμε και πλαστικο πινακιδας 35ε! Ξερετε ποτε θα με καλεσουν να την πληρωσω?


Λογικα θα σου ερθει καποια στιγμη μεσω εφοριας........ Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Μάρ 2005, 23:32:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μόνο μια για Παράνομη Αριστερή Στροφή Exclamation Exclamation Exclamation
Η βλακεία είναι πως την ψυλιάστικα πως θα απαγορεύεται να στρίψω
αλλά όταν είδα το σήμα που ήταν και κρυμμένο πίσω από ένα δέντρο
ήδη είχα στρίψει και το στρουμφάκι είχε αρχίσει να τρίβει τα χέρια του Exclamation
Αν θυμάμαι καλά 76 Ευρώπουλα.... το σινεμά τελικά ήταν πολύ ακριβό Wink


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Μάρ 2005, 01:13:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

LuNa έγραψε:
άλλα κυβικά στην άδεια και καμία σχέση η μηχανή...


δεν το αναλυεις λιγο αυτο????
πως ειχες αλλα κυβικα στην αδεια και αλλα στην μηχανη????με το 206???
Και το πιο σημαντικο.....Πως το καταλαβε οτι δεν ηταν τα ιδια κυβικα.... Shocked Shocked Confused Confused Confused
Α!και τι σου ειπαν/εκαναν????
προστιμο απλα??δεν νομιζω....στην συγκεκριμενη περιπτωση σε τρεχουν... Confused


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Μάρ 2005, 01:39:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αντε να πω κ'εγω.

2002
Κληση για παρανομο παρκαρισμα στη Κηφισια - δεν θημαμαι τιμη (Δημοτικη αστηνομια)

2004 καλοκαιρι στη Κρητη
Υπερβολικη ταχυτητα 116 σε περιοχη των 60 - 30 ευρω (με γραψαν για 90 επειδη ημουν φανταρος)

Υπερβολικη ταχυτητα 90 σε περιοχη τω 60 - 30 ευρω (μου χαρησαν την διπλη διαχωριστικη που πατησα επειδη ημουν φανταρος)

Κληση για παρανομο παρκαρισμα απο Λιμενικη Αστηνομια παρακαλω στο Ρεθυμνο - 25 ευρω νομιζω

Αλκοτεστ 0.46 με ανωτατο οριο τα 0.25. Προστιμο 150 ευρω και αφαιρεση διπλωματος για 3 μηνες.

Επισης ολοκληρη συλογη κλησεων απ'το 2002 μεχρι σημερα για παρανομο παρκαρισμα απο Δημοτικη Αστυνομια Αγιας Παρασκευης. Περαστε εξω απ΄το Ντιρι μια μερα να δειτε πως τις μοιραζουν, σαν καραμελες σε παιδικο παρτυ. Δεν τις κραταω πια, οπως τις βαζουν ετσι τις πεταω.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Μάρ 2005, 01:54:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

STELIOS έγραψε:
Δημοτικη Αστυνομια Αγιας Παρασκευης. Περαστε εξω απ΄το Ντιρι μια μερα να δειτε πως τις μοιραζουν, σαν καραμελες σε παιδικο παρτυ. Δεν τις κραταω πια, οπως τις βαζουν ετσι τις πεταω.

Ευτυχως που εχω μαθηματα απογευμα και προς το παρον δεν εχω πεσει θυμα!
Διπλωμα πηρα το 2002.Οδηγω παρανομα αυτοκινητο κανονικα απο το 2001.Μερικα αυτοκινητα που περασαν κατα καιρους απο τα χερια μου, ειχαν ξενες πινακιδες αλλα κυβικα στην αδεια και αλλα στο μοτερ.
Οι κλησεις που εχω?Μια, για ελλειψη μπροστινης πινακιδας και μαλιστα δεν οδηγουσα εγω οταν κοπικε η κλιση.Ειχε το αυτοκινητο η κοπελα μου και επειδη οδηγουσε σε λεωφορειολωριδα της εβαλαν μια κλιση για την λεωφορειολωριδα και μια για ελλειψη μπροστινης πινακιδας αφου ειδαν οτι δεν υπηρχε.Φυσικα την κλιση της πινακιδας τη φορτωθηκα εγω. Crying or Very sad
Κατα τα αλλα αφου το τοπικ αναφερεται σε κλισεις αυτοκινητων απο οτι καταλαβαινω και οχι για μηχανες, τοτε ειμαι πεντακαθαρος! Cool


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Μάρ 2005, 03:45:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kanelj έγραψε:
LuNa έγραψε:
άλλα κυβικά στην άδεια και καμία σχέση η μηχανή...

δεν το αναλυεις λιγο αυτο????
πως ειχες αλλα κυβικα στην αδεια και αλλα στην μηχανη????με το 206???
....


Φαντάζομαι με το "περίεργο" Twisted evil Twisted evil Golfακι και όχι με το παλιό 206....

STELIOS έγραψε:
...Υπερβολικη ταχυτητα 116 σε περιοχη των 60 - 30 ευρω (με γραψαν για 90 επειδη ημουν φανταρος)

Υπερβολικη ταχυτητα 90 σε περιοχη τω 60 - 30 ευρω (μου χαρησαν την διπλη διαχωριστικη που πατησα επειδη ημουν φανταρος)


Προφανώς όταν ήσουν φαντάρος "σε έτρεχαν" και εκτός στρατοπέδου??? Laughing Laughing

Lef205 έγραψε:
...ειχαν ξενες πινακιδες αλλα κυβικα στην αδεια και αλλα στο μοτερ.
Οι κλησεις που εχω?Μια, για ελλειψη μπροστινης πινακιδας και μαλιστα δεν οδηγουσα εγω οταν κοπικε η κλιση...


Άλλος νόμιμος από 'δω...
Καλά ρε μόνο εγώ ήμουν καλό παιδί και δεν είχα κάνει το 127 V6???
Όσο για την πικακίδα φαντάζομαι ότι σου χάλαγε την αεροδυναμική γι αυτό και την είχες αφαιρέσει, εεε??
Α και κάπου διάβασα ότι θες να την ξαναβγάλεις?? Μήπως πας λιιιίγο γυρεύοντας??
Προβλέπω να σε σταματούν στα πρώτα διόδια my friend...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
shark_zak (ΖΑΧΑΡΙΑΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (8V) QUIKSILVER 2002

Ένταξη: 09 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 2116
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - Ν.ΕΡΥΘΡΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Μάρ 2005, 08:07:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

LuNa έγραψε:

2004
βρήκα πάνω στο αμάξι μου μια κλήση του Δήμου Κηφισιάς για παρκάρισμα.... την αγνόησα δεδομένου ότι την "έχασα" Twisted evil εχει περάσει 1,5 χρόνος και δικαστική κλήση δεν έχει έρθει (φτου φτου σκόρδα ελπίζω και να μην έρθει Razz ) αν έρθει.... θα δούμε Twisted evil

STELIOS έγραψε:
Επισης ολοκληρη συλογη κλησεων απ'το 2002 μεχρι σημερα για παρανομο παρκαρισμα απο Δημοτικη Αστυνομια Αγιας Παρασκευης. Περαστε εξω απ΄το Ντιρι μια μερα να δειτε πως τις μοιραζουν, σαν καραμελες σε παιδικο παρτυ. Δεν τις κραταω πια, οπως τις βαζουν ετσι τις πεταω.

δεν θελω να σας στεναχωρισω αλλα και εγω το ιδιο εκανα και μου ηρθαν 1300euro (απο κλησης της μηχανης) με την εφορια....και σιγα μην εχαναν αυτοι τα λεφτα.... Bluegrab Crying or Very sad



"Εικονικό το γέλιο μου και με μεγάλο κόπο, το κάνω για να ξεγελώ τα μάθια των ανθρώπων..."
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
LuNa (Αναστασία)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 107 1.0 (12V) (2006)

Ένταξη: 13 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 701
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Μάρ 2005, 10:20:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kanelj έγραψε:
δεν το αναλυεις λιγο αυτο????
πως ειχες αλλα κυβικα στην αδεια και αλλα στην μηχανη????με το 206???
Και το πιο σημαντικο.....Πως το καταλαβε οτι δεν ηταν τα ιδια κυβικα.... Shocked Shocked Confused Confused Confused
Α!και τι σου ειπαν/εκαναν????
προστιμο απλα??δεν νομιζω....στην συγκεκριμενη περιπτωση σε τρεχουν... Confused



ο Μάνθος φυσικά έπεσε μέσα Laughing

MEMsound. έγραψε:
Φαντάζομαι με το "περίεργο" Twisted evil Twisted evil Golfακι και όχι με το παλιό 206....



Λοιπόν.....
Πριν απ το μικρό μου 206, είχα ένα Golf του οποίου η άδεια ήταν 1100 και το αμάξι ήταν μετατροπή 1800 Twisted evil (τα 175 αλόγατα που έλεγα σε άλλο θέμα Twisted evil )

Πως έγινε το σκηνικό επ ακριβώς....
Κατέβαινα την Ιουλιανού και επειδή μου αρέσει πάαααρα πολύ η αριστερή στροφούλα μπροστά απ τον σταθμό Λαρίσης την έπαιρνα πάντα και εξακολουθώ να την παίρνω.... "κάπως" Twisted evil
Λίιιιγο πιο μπροστά ήταν σταματημένο ένα μπλόκο, που μόλις άκουσαν το γουρούνι να μουγκρίζει (ακουγόταν από μακριά το δαιμονισμένο Twisted evil ) φυσικά και μου έκαναν αμέσως σήμα να σταματήσω....
Οταν με πλησίασε ο μπλε, είχε ήδη "ακούσει" το όχημα....
Οταν μου είπε τα σχετικά περί άδειας διπλώματος και ασφάλειας, είχα ήδη φορέσει το καλό μου χαμόγελο Twisted evil
Οταν πήρε την άδεια στα χέρια του εμεινε λίγο.... Shocked 1100?? έλεος Razz
Επόμενη ατάκα.... "ανοίξτε παρακαλώ το καπώ σας δεσποινίς"....
ΤΡΕΛΛΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΕΓΩ!
Ανοίγω το καπώ... έρχονται και δύο συνάδελφοι....
Η κουβέντα που ακολούθησε ήταν κάπως έτσι.... (έχουν περάσει και χρόνια που να θυμάμαι Razz )

-Εδώ η άδεια σας λέει 1100 δεσποινις....
-(πάντα λαμπερό χαμόγελο) το γνωρίζω....
-Αυτό πάντως 1100 δεν είναι.....
-Και αυτό το γνωρίζω....
-(χαμόγελο) και για να έχουμε καλό ρώτημα.... πόσα είναι??
-εεεεε να μην είναι 1800? (τεράστιο χαμόγελο)
-Μάλιστα.... και για ποιό λόγο η άδεια λέει 1100 και αυτό είναι 1800?
-εεεε δεν ξέρετε τώρα.... το ήθελα λίγο κάπως πιο.....
-ναι αλλά το γνωρίζετε ότι είναι παράνομο που δεν το έχετε δηλώσει?
-εεε ναι αλλά να... δεν έχω προλάβει ακόμα και... άσε που.... εγώ.... δεν ήμουν και σίγουρη ότι θα την κρατήσω τη μηχανή.... ( η μηχανή μέσα 10 τόνους μπίχλα φωναζε ότι είναι καιρό πάνω στο αμάξι)
-Πρέπει να σας κόψω κλήση.....
- ε αν πρέπει... κόψτε μου.... τι να κάνουμε.... πρέπει και γω να πάω να το δηλώσω....
- πρέπει πρέπει να το δηλώσεις! ε ρε κοπελιά δήλωσε το τουλάχιστον 1600 για να μην έχεις και πολλά προβλήματα!
(χα χα χα χου χου χου οι άλλοι δίπλα του)
-θα πάω θα πάω... άμεσα!
-αντε.... πάρε την άδεια και φύγε
-παρακαλώ?
-φύγε σου λέω τι να σε κάνω.... αν είναι να σε γράψω πρέπει να κάνω και κατάσχεση και να έχεις ένα σωρό τρεχάματα
-(τρελλά λαμπερό χαμόγελο) ευχαριστώ πολύ!
.....
ΟΠΟΥ ΦΥΓΕΙ ΦΥΓΕΙ ΛΕΜΕ!!!!

Twisted evil
Τελικά είναι ωραίο να είσαι ο ευατός μου όταν είσαι κοριτσάκι Laughing Laughing


206 1.6 .... περασμένα μεγαλεία ... Sad

πλέον.... 107 1,0 ... ΤΑ ΣΤΗΝΟΥΜΕ???? Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TiMoRiS (Argiris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Mini Cooper S R56

Ένταξη: 06 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 420
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Μάρ 2005, 10:26:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

STELIOS έγραψε:
Αντε να πω κ'εγω.

2002
Κληση για παρανομο παρκαρισμα στη Κηφισια - δεν θημαμαι τιμη (Δημοτικη αστηνομια)

2004 καλοκαιρι στη Κρητη
Υπερβολικη ταχυτητα 116 σε περιοχη των 60 - 30 ευρω (με γραψαν για 90 επειδη ημουν φανταρος)

Υπερβολικη ταχυτητα 90 σε περιοχη τω 60 - 30 ευρω (μου χαρησαν την διπλη διαχωριστικη που πατησα επειδη ημουν φανταρος)

Κληση για παρανομο παρκαρισμα απο Λιμενικη Αστηνομια παρακαλω στο Ρεθυμνο - 25 ευρω νομιζω

Αλκοτεστ 0.46 με ανωτατο οριο τα 0.25. Προστιμο 150 ευρω και αφαιρεση διπλωματος για 3 μηνες.

Επισης ολοκληρη συλογη κλησεων απ'το 2002 μεχρι σημερα για παρανομο παρκαρισμα απο Δημοτικη Αστυνομια Αγιας Παρασκευης. Περαστε εξω απ΄το Ντιρι μια μερα να δειτε πως τις μοιραζουν, σαν καραμελες σε παιδικο παρτυ. Δεν τις κραταω πια, οπως τις βαζουν ετσι τις πεταω.


Επειδη καθε τριτη και Πεμπτη ειμαι στο Ντιρι εχω πετυχει μπροστα μου αστυνομικο να του τελειωνει το μπλοκακι! Καθε μερε γραφουν τουλαχιστον καμια 30αρια αυτοκινητα! Εμενα ακομα δεν με εχουν γραψει! Very happy


www.asfaleia365.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Μάρ 2005, 10:34:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

LUNA έγραψε:
Luna -....θα πάω θα πάω... άμεσα!
"Όργανο" - αντε.... πάρε την άδεια και φύγε
Luna -παρακαλώ?
"Όργανο" -φύγε σου λέω τι να σε κάνω....


Λοιπόν Αμαστασία αν ποτέ χρειαστώ αλλαγή κινητήρα στο 206 (λέμε τώρα μπορεί να μου την δώσει να το κάνω πισωκίνητο V6-biturbo-NOS με μοτέρ από 407....)

ή θα στο δώσω να το οδηγείς εσύ...

ή θα κάνω εγχείρηση αλλαγής φύλου!!!!

Laughing Laughing

Αυτόι "πολισμάνοι" είναι απίστευτοι!!


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MEMsound στις Τρι 22 Μάρ 2005, 10:46:18, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
LuNa (Αναστασία)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 107 1.0 (12V) (2006)

Ένταξη: 13 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 701
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Μάρ 2005, 10:45:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound. έγραψε:
Αυτόι "πολισμάνοι" είναι απίστευτοι!!


Τι λες τώρα....
εδώ με έχει σταματήσει μπλε σε μπλόκο για τον και καλά έλεγχο που έκαναν σε όλους και λύσσαξε πως θα γίνει να βρεθούμε εκτός υπηρεσίας και τι ωραία μάτια και χαμόγελο που έχω και να σου δώσω βρε κοπελιά το τηλέφωνο μου.... Razz
Βρε είστε γκαντέμηδες που είστε αγοράκια.... πιστέψτε με Razz


206 1.6 .... περασμένα μεγαλεία ... Sad

πλέον.... 107 1,0 ... ΤΑ ΣΤΗΝΟΥΜΕ???? Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Μάρ 2005, 10:52:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν έχεις αδικο αλλά υπάρχουν και ορισμένες "μπλεδοένστολες δεσποινιδο/κυρίες" στις οποίες σταματούμε "σχεδόν" οικειοθελώς.
Το θέμα είναι ότι το παίζουν κάπως και δεν μας παίρνει να τους κάνουμε πλάκα...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Μάρ 2005, 11:32:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

shark_zak έγραψε:
STELIOS έγραψε:
Επισης ολοκληρη συλογη κλησεων απ'το 2002 μεχρι σημερα για παρανομο παρκαρισμα απο Δημοτικη Αστυνομια Αγιας Παρασκευης. Περαστε εξω απ΄το Ντιρι μια μερα να δειτε πως τις μοιραζουν, σαν καραμελες σε παιδικο παρτυ. Δεν τις κραταω πια, οπως τις βαζουν ετσι τις πεταω.

δεν θελω να σας στεναχωρισω αλλα και εγω το ιδιο εκανα και μου ηρθαν 1300euro (απο κλησης της μηχανης) με την εφορια....και σιγα μην εχαναν αυτοι τα λεφτα.... Bluegrab Crying or Very sad


Nαι το ξερω, ομως το ποσο δεν αυξανεται οσο το αργεις ουτε παει δικασημος γιατι δεν ειναι της τροχαιας. Καποια στιγμη το ξερω πως θα τις πληρωσω παρ’οτι οι κλησεις της Δημοτικης Αστηνομιας ειναι αντισινταγματικες (οπως και τα σαμαρακια). Σ’αυτη τη χωρα τελικα ο καθενας κανει οτι γουσταρει !!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Μάρ 2005, 11:46:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αναστασια εχω μια ακομα πιο καφροιστορια....απο την εποχη της δραχμης!
γκολφ 3 1.4 με μηχανη 2.0 και φλογοεξατμιση....
γυριζουμε απο δουλεια στη σαλονικα....
180 και μασ κολλαει μια μερσεντες 190 απο πισω εεε παμε 200-210 περναμε μαζι και οι
δυο ενα παππου που πηγαινε αριστερα και αργα απο δεξια και τσουπ πεταγεται ενας φαρος.....

κανουμε δεξια... μας σταματανε -σιγμα ηταν...με τη 2.3- αρχιζουν...
προσπεραση απο δεξια , αδηλωτο μοτερ , ανασφαλιστο - ειχε ξεχασει να παρει μαζι του
την ανανεωση το ζωο- υπερβολικη ταχυτητα, επιδειξη αγωνιστικων ικανοτητων .....συνολο
1.300.000ΔΡΑΧΜΕΣ!!!!!!!!!
ναι καλα ακουσατε ενα εκατομυριο τριακοσες χιλιαδες....καπου εκει λιποθυμα ο φιλος μου να τρεχουμε
να βρουμε νερο στην ερημια!! σοου μιλαμε....
ε αρχιζει το ψηστηρι . ...τους δειξαμε τα χαρτια για δουλεια που επρεπε να ειμαστε πισω και ειχαμε αργησει
ασφαλεια το ειδαν οτι ειχε ληξει μερικες μερες , μοτερ φαινοταν οτι ηταν
καινουργια μετατροπη - αρχισαν κλασικα να ρωτανε ποσο πηγε πως παει αν αξιζει- ο ενας ειχε 2αρι γκολφ και
ηθελε να βαλει αν μπορει διλιτρο...- μετα μας ανοιξαν καπο μερσεντες χαζευαμε ολοι μαζι το κτηνος....
εεε τελικα μας εκαψαν 50000δρχ μονο για προσπεραση απο δεξια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φευγουν οι μπατσοι εμεις καθομαστε λιγο να συνελθουμε απο τη ξοφαλτση να ουρησουμε που απο το φοβο τα
ειχαμε κανει πανω μας και μετα απο 5-10λεπτα ξαναξεκιναμε....
ελα ομως που ειχαμε αργησει....οποτε ξανα μανα 200-220-240.... ξαφνικα μετα απο 10χλμ βλεπουμε πανω σε ενα αναχωμα
λιγο πιο ψηλα απο εθνικη τη μερσεντες παλι....με το που βλεπουν αυτοι καποιον να ερχεται με οοοοσα βαζουν μπρος να
κυνηγησουν...κοβουμε λιγο τους κορναρουμε καταλαβαινουν οτι ειμαστε εμεις μας κορναρουν χαιρετιομαστε και συνεχιζουμε!!!!

κι ομως κυριοι ειναι αληθεια....να ειναι καλα τα παιδια και μακαρι ολοι οι ατυνομικοι να ειχαν την διανοητικη ικανοτητα τους να
διαχωρισουν το γκαζοφονια απο το σβελτο οδηγο...

υ.γ σιχαινομαι να τρεχω τοσο σε εθνικη και δεν οδηγουσα εγω....
κανονικα επρεπε να μας κοψουν το κ#$@λο και εγω αυτο θα εκανα στη θεση τους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 1 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1908s (PHP: 85% - SQL: 15%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on