PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ρετάρισμα μηχανής κ τρεμόπαιγμα όλα τα φώτα του αυτοκινητου

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
tani206 (tani)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.6 16v dynamic

Ένταξη: 30 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Ιαν 2018, 22:23:40    Θέμα δημοσίευσης: Ρετάρισμα μηχανής κ τρεμόπαιγμα όλα τα φώτα του αυτοκινητου Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sad Sad Sad
"γιασας" καταρχάς. Εδώ και καπόσσο καιρό έχω ένα πρόβλημα που δεν μπορώ με τίποτα να αντιμετωπίσω!!! Έχω ένα peugeot 206 του 2006 1600 16v 109 άλογα. Εδώ και κάνα 4 μείνω μου ρετάρει το αυτοκίνητο στο ρελαντί και μου τρεμοπαίζουν τα φώτα στο άσχετο . Μια το κάνει μια σταματάει. 
Έχω αλλάξει ντιναμό, πολλαπλασιαστεί, μπούζια και καθάρισα και τι πεταλούδα και το θέμα ακόμα συνεχίζει να ξαναϋπάρξει. 
Σε έναν γνωστό που το πήγα μου είπε ότι σίγουρα θέμα στη πλεξούδα αλλα πρέπει να αφήσω το αμάξι για 2 μέρες να ψάξει ένα ένα τα καλώδια. Auto είναι λίγο δύσκολο γιατί το αυτοκίνητο είναι ένα μέσο μου που χωρίς auto δεν μπορώ να μετακινούμε λόγο δουλειάς και διαφορα θέματα. Το αμάξι φοράει πρόγραμμα, σκούπα και ηχοσύστημα. Αν και το ηχοσύστημα είχα βγάλει εκτος τους ενισχυτές και πάλι tp ίδιο. Ο "διναμος" ο καινούριος δίνη κανονικά 14.52volt μόνιμα και στα φώτα που μου μέτρησε ο άνθρωπος έρχεται κανονικά το ρεύμα. 
Στο πρόγραμμα του peugeot δεν δείχνει βλάβη πάντως και ούτε map sensor δεν πιστεύω γιατί το ρετάρισμα είναι πολύ χαμηλά ενώ ο map όταν έχει θέμα σε κόβει και με ταχύτητα. 
Αν υάρχει κάποιος με το ίδιο πρόβλημα και μπορεί να με βοηθήσει τον υπερευχαριστώ 
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2572s (PHP: 49% - SQL: 51%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on