PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Xenon
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 87, 88, 89  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Ιούν 2010, 23:29:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tomtoup207 έγραψε:
Παιδια επειδη θα αλλαξω λαμπες με philips diamond vision 5000K και θα βαλω ψειρες led θελει ψειρες συγκεκριμενες η απλες του εμποριου??


diamond vision 5000K
δεν θα βλεπεις καλα μ αυτες τις λαμπες...μπλεδιζουν πολυ και χανουν αρκετα...
απλες ψειρες led καιγοντε ευκολα...αυτες των 50λεπτων 1 ευρω
θα χρειαστουν κ αντισταση ομως αλλιως θα σου μενουν ανοιχτα σαν κερακια η θα τρεμοπαιζουν μεχρι να κοψει ολα τα ρευματα ο εγκεφαλος κανα 10λεπτο αφου κλειδωσεις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tomtoup207 (ΘΩΜΑΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 1.4 2007

Ένταξη: 22 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 78
Τόπος: Βεροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιούν 2010, 10:16:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
tomtoup207 έγραψε:
Παιδια επειδη θα αλλαξω λαμπες με philips diamond vision 5000K και θα βαλω ψειρες led θελει ψειρες συγκεκριμενες η απλες του εμποριου??


diamond vision 5000K
δεν θα βλεπεις καλα μ αυτες τις λαμπες...μπλεδιζουν πολυ και χανουν αρκετα...
απλες ψειρες led καιγοντε ευκολα...αυτες των 50λεπτων 1 ευρω
θα χρειαστουν κ αντισταση ομως αλλιως θα σου μενουν ανοιχτα σαν κερακια η θα τρεμοπαιζουν μεχρι να κοψει ολα τα ρευματα ο εγκεφαλος κανα 10λεπτο αφου κλειδωσεις

Και γω αυτες που λεω δεν ειναι του κιλου 5 ευρο η μια κανει με 4led και κατω απο τα led μεσα στο πλαστικο εχει μια μικρη αντισταση,αυτη την αντισταση λες και εσυ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιούν 2010, 10:20:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όχι.

Αυτή η αντίσταση που λες είναι για να δώσει σωστή τάση στα led (από 12-13,5V που δίνει το αυτοκίνητο τη μειώνει στα 3,3-3,8V).

Αυτό που λέει ο android είναι αντίσταση που μπαίνει στο (+) και (-) για να ξεγελάει το canbus.


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tomtoup207 (ΘΩΜΑΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 1.4 2007

Ένταξη: 22 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 78
Τόπος: Βεροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιούν 2010, 10:27:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimkeras έγραψε:
Όχι.

Αυτή η αντίσταση που λες είναι για να δώσει σωστή τάση στα led (από 12-13,5V που δίνει το αυτοκίνητο τη μειώνει στα 3,3-3,8V).

Αυτό που λέει ο android είναι αντίσταση που μπαίνει στο (+) και (-) για να ξεγελάει το canbus.

Εχει το 1,4 canbus??
Eγω τετοια αντισταση ελεγα


http://www.saveltrade.gr/prd_details.php?id=760&cybe=

http://www.saveltrade.gr/prd_details.php?id=1454&cybe=

Στο ιντερνετ βρηκα αυτες πια απο τις δυο θα κανει σωστη δουλεια???

Και ενα σετ χενον για το 207 χωρις ηλεκτρολογικο προβλημα και εγω θελω μονο στα μεσαια στα 6000Κ οχι παραπανω ποσο κανει??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
tomtoup207 (ΘΩΜΑΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 1.4 2007

Ένταξη: 22 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 78
Τόπος: Βεροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιούν 2010, 23:10:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικα αγορασα της philips crystal vision 4300K ωραιο φως εχουν και απο ψειρες εβαλα αυτες που ειχε μεσα το κουτι και ειναι μια χαρα....

Στην πινακιδα και εκει θελω να βαλω ψειρες,και εκει με αντισταση θελει +/- για το canbus?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Ιούν 2010, 23:21:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tomtoup207 έγραψε:
Τελικα αγορασα της philips crystal vision 4300K ωραιο φως εχουν και απο ψειρες εβαλα αυτες που ειχε μεσα το κουτι και ειναι μια χαρα....

Στην πινακιδα και εκει θελω να βαλω ψειρες,και εκει με αντισταση θελει +/- για το canbus?


εμενα η πινακιδα πισω
ειναι το μονο σημειο που δεν μου παιζει led οτι και να χω βαλει...σε αλλους παιζουν...προσοχη στο βαλε βγαλε στα καπακια κ στα σφουγκαρακια...μπαζει χωματα μεσα μιας κ τα 207 σηκωνουν τρελα ντουμανια πισω Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιούν 2010, 00:22:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
εμενα η πινακιδα πισω
ειναι το μονο σημειο που δεν μου παιζει led οτι και να χω βαλει...σε αλλους παιζουν...



Το δικό σου είναι φαινόμενο αγόρι μου! Laughing

Η μόνη περίπτωση που έβαλα λεντ χωρίς πρόβλημα ήταν στα σκιάδια και στα σποτ χάρτη. Α, δεν έχω δει στο ντουλαπάκι του συνοδηγού αλλά μάλλον δε θα κάνει πρόβλημα αφού σβήνει με μπουτόν, όχι με το canbus Wink


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιούν 2010, 00:28:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimkeras έγραψε:
android έγραψε:
εμενα η πινακιδα πισω
ειναι το μονο σημειο που δεν μου παιζει led οτι και να χω βαλει...σε αλλους παιζουν...



Το δικό σου είναι φαινόμενο αγόρι μου! Laughing

Η μόνη περίπτωση που έβαλα λεντ χωρίς πρόβλημα ήταν στα σκιάδια και στα σποτ χάρτη. Α, δεν έχω δει στο ντουλαπάκι του συνοδηγού αλλά μάλλον δε θα κάνει πρόβλημα αφού σβήνει με μπουτόν, όχι με το canbus Wink


μπα ολη η πλαφονιερα ηθελε αντισταση εμενα...ντουλαπακι μαλλον οχι...αλλα δεν μπορω να το δω ετσι κ αλλιως αν μενει αναμενο...οπως κ πλαφονιερα πορτ παγκαζ παλι αντισταση...τα σκιαδικα παλι δεν τα χω πειραξει καθολου...μαλλον επειδη δεν τα ανοιγω ποτε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιούν 2010, 00:32:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιώργη, τα σποτ δε θέλουν αντίσταση αφού ανάβουν με το μπουτόν. Το κεντρικό θέλει που ρυθμίζεται από τον εγκέφαλο και μένει αναμένο.

Εσύ αντιστάσεις έβαλες? Πώς τις χώρεσες μέσα?


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιούν 2010, 00:37:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimkeras έγραψε:
Γιώργη, τα σποτ δε θέλουν αντίσταση αφού ανάβουν με το μπουτόν. Το κεντρικό θέλει που ρυθμίζεται από τον εγκέφαλο και μένει αναμένο.

Εσύ αντιστάσεις έβαλες? Πώς τις χώρεσες μέσα?

ναι το μεσαιο
εστριψα τα ποδαρακια της στα ποδαρακια της ψειρας κ γυρισα την αντισταστη προς το λαμπακι του led
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιούν 2010, 00:55:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ έβαλα αυτό :

http://cgi.ebay.co.uk/24-LED-SMD-White-T10-Ba9s-Festoon-Car-Interior-Light-/280510678706?cmd=ViewItem&pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item414fbd46b2


(και μετά έκανα το τζαμάκι φιμέ γιατί δε παλευόταν το φως!)

Αλλά χρησιμοποίησα κάτι-σαν-αντίσταση Wink


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Ιούν 2010, 18:30:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimkeras έγραψε:
Εγώ έβαλα αυτό :

http://cgi.ebay.co.uk/24-LED-SMD-White-T10-Ba9s-Festoon-Car-Interior-Light-/280510678706?cmd=ViewItem&pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item414fbd46b2


(και μετά έκανα το τζαμάκι φιμέ γιατί δε παλευόταν το φως!)

Αλλά χρησιμοποίησα κάτι-σαν-αντίσταση Wink


τετοιο εχω βαλει πορτ παγκαζ κ βρισκω οτι θελω μεσα στα μαυρα τα μεσανυχτα Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούν 2010, 19:20:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Διάβασα ότι οι λάμπες d2s είναι για projector headlights και οι λάμπες d2r για reflector headlights, διότι έχουν μια επίστρωση που εμποδίζει κάπως την υπερβολική διάθλαση του φωτός.

Αυτό σημαίνει οτι για τα φανάρια των 207 GT/RC που είναι με projectors είναι προτιμότερη η d2s? Γιατί τα περισσότερα (αν όχι όλα) Kit για xenon που κυκλοφορούν είναι με d2r απ'ότι είδα..

EDIT:

Να και η διαφορά για τις 2 λάμπες:

Για reflector


Για projetor
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούν 2010, 21:36:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιώργο,

Τα εργοστασιακά φανάρια των GT/RC έχουν προτζέκτορα για λάμπα αλογόνου Η7. Δε μπορείς να βάλεις λάμπα D2S διότι είναι για προτζέκτορα λάμπας xenon.

Βέβαια, για να σου πω την αλήθεια, αν θες μπορείς να βάλεις D2S αλλά χρειάζεται περισσότερο κόπο και περισσότερο χρήμα για να βρεις τους κατάλληλους αντάπτορες για τη βάση της λάμπας, τα καλώδια κλπ... Σκέψου ότι για το δικό μου τα προμηθεύτηκα όλα αυτά και πριν την εγκατάσταση τα παράτησα κι έβαλα τελικά Η7!

Οπότε ψάχνεις ένα κιτάκι με λάμπες xenon Η7 (όχι Η7R) και είσαι κύριος Wink


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούν 2010, 21:44:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimkeras έγραψε:
Γιώργο,

Τα εργοστασιακά φανάρια των GT/RC έχουν προτζέκτορα για λάμπα αλογόνου Η7. Δε μπορείς να βάλεις λάμπα D2S διότι είναι για προτζέκτορα λάμπας xenon.

Βέβαια, για να σου πω την αλήθεια, αν θες μπορείς να βάλεις D2S αλλά χρειάζεται περισσότερο κόπο και περισσότερο χρήμα για να βρεις τους κατάλληλους αντάπτορες για τη βάση της λάμπας, τα καλώδια κλπ... Σκέψου ότι για το δικό μου τα προμηθεύτηκα όλα αυτά και πριν την εγκατάσταση τα παράτησα κι έβαλα τελικά Η7!

Οπότε ψάχνεις ένα κιτάκι με λάμπες xenon Η7 (όχι Η7R) και είσαι κύριος Wink


με ανταπτορες δεν νομιζω να κανεις καλη δουλεια...θελει ανοιγμα φαναρι κ προτζεκτορα για αυτη την λαμπα...πραγμα που κανει τα πραγματα δυσκολα,πολυ τεχνικα και χωρις περιθωριο λαθους...δλδ πρεπει να το χεις κανει πολλες φορες πριν δωσεις ενα καρο λεφτα κ τα χαλασεις απο αγνοια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούν 2010, 21:49:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sorry παιδιά! Μάλλον τα μπέρδεψα! Very happy

Τα αμάξια που βγαίνουν με εργοστασιακά xenon έχουν λάμπες d2s ή μπορεί να έχουν και λάμπες h7 ας πούμε?

Εγώ κατάλαβα, πρέπει να βάλω h7 ok... Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούν 2010, 21:52:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ironman02 έγραψε:
Sorry παιδιά! Μάλλον τα μπέρδεψα! Very happy

Τα αμάξια που βγαίνουν με εργοστασιακά xenon έχουν λάμπες d2s ή μπορεί να έχουν και λάμπες h7 ας πούμε?


οπως ειναι λογικο εχουν λαμπα που βγαινει μονο χενον οπως η d2s
γι αυτο κ τα χενον τα δικα μας δεν θα χουν ποτε την ιδια ποιοτητα με αυτα Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούν 2010, 21:54:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ironman02 έγραψε:
Sorry παιδιά! Μάλλον τα μπέρδεψα! Very happy

Τα αμάξια που βγαίνουν με εργοστασιακά xenon έχουν λάμπες d2s ή μπορεί να έχουν και λάμπες h7 ας πούμε?

Εγώ κατάλαβα, πρέπει να βάλω h7 ok... Very happy




Εργοστασιακά xenon => λάμπες d2s/d2r/d1s κοκ.

Τα υπόλοιπα ανάλογα με τη λάμπα αλογόνου βάζεις λάμπα xenon με αντίστοιχη βάση.


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούν 2010, 21:56:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
με ανταπτορες δεν νομιζω να κανεις καλη δουλεια...θελει ανοιγμα φαναρι κ προτζεκτορα για αυτη την λαμπα...πραγμα που κανει τα πραγματα δυσκολα,πολυ τεχνικα και χωρις περιθωριο λαθους...δλδ πρεπει να το χεις κανει πολλες φορες πριν δωσεις ενα καρο λεφτα κ τα χαλασεις απο αγνοια



Ακριβώς!

Αλλά εντάξει, μου έμειναν δυο πανέμορφες Philips D2S για ντεκόρ! Laughing


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Ιούν 2010, 21:57:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
ironman02 έγραψε:
Sorry παιδιά! Μάλλον τα μπέρδεψα! Very happy

Τα αμάξια που βγαίνουν με εργοστασιακά xenon έχουν λάμπες d2s ή μπορεί να έχουν και λάμπες h7 ας πούμε?


οπως ειναι λογικο εχουν λαμπα που βγαινει μονο χενον οπως η d2s
γι αυτο κ τα χενον τα δικα μας δεν θα χουν ποτε την ιδια ποιοτητα με αυτα Laughing


Τώρα το έπιασα...οκ! Ευχαριστώ Wink Πάντως επειδή έχω δεί 2 αμάξια με εργοστασιακά xenon και έχω δεί και αμάξια με κιτάκι h7 Κτλ, μπορώ να πώ ότι η ποιότητα φωτός που βγάζανε ήταν τουλάχιστον ισάξια.. Μην πώ μου φαινόταν και καλύτερη.. Very happy

edit: Με τα μη εργοστασιακά εννοώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 87, 88, 89  Επόμενη
Σελίδα 61 από 89

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,282s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on