PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Μπορεί να μπει 6άρι σαζμάν σε 206gti2,0 & 206rc?
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nickterc (Nikos)
Μέλος
Μέλος


206 RC

Ένταξη: 24 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 137

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Ιούν 2012, 23:04:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σασμαν 6 απο 207 φ/λ μπαινει σε 206 ρψ?Ειναι το εξαρι το παλιο του 306?


One mans fun is anothers hell...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Ιούν 2012, 23:22:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

teof40 έγραψε:
Θελω να ρωτησω μπορει να μπει σε 206 rc το σασμαν χωρις να ανοιχτει?δλδ πρειε να μπει στην μαμα χελωνα ετσι λετε απο την αρχη του τοπικ.γιατι?μπορει να αλλαχθει οπως ειναι και να μην ανοιχτουν τα σασμαν?


απ οσο ξερω οχι - αν γινοταν δεν θα τα ειχαν ανοιξει οι παραπανω

nickterc έγραψε:
Σασμαν 6 απο 207 φ/λ μπαινει σε 206 ρψ?Ειναι το εξαρι το παλιο του 306?


ειναι διαφορετικος κωδικός απ οσο ξερω
αλλα δεν εχω ακουσει και καποιον να το εχει κανει μεχρι στιγμης


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
enD (Κωστας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 hit car

Ένταξη: 01 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούν 2012, 16:51:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nickterc έγραψε:
Σασμαν 6 απο 207 φ/λ μπαινει σε 206 ρψ?Ειναι το εξαρι το παλιο του 306?


οχι και οχι....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
silo (bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 2.0 (16V) RC (2004)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 504

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Ιούν 2012, 12:21:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βλεπω ο μυθος με το 6αρι ακομα καλα κρατει! Το ψαξιμο,το κοστος και η ταλαιπωρια για να μπει σε 206 RC,δεν αξιζει να ασχοληθεις γιατι πολυ απλα δεν κερδιζεις και πολλα πραγματα! το πολυ 1 αμαξι αν και παλι εχω ενδοιασμους και οσον αφορα για μια καλη διαδρομη αναβαση πχ. το 5αρι ειναι πιο καλο! Στελιο μου ελειψες κραξε με λιγο!
Razz


http://www.facebook.com/pages/Speed-is-addict/175531049154443?v=photos&ref=ts#!/pages/Speed-is-addict/175531049154443

οποιος γουσταρει τα αμαξια γινεται μελος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
flix23 (xristos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (16v) 2006

Ένταξη: 02 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 24
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Ιούν 2012, 15:30:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

6αρι με σωστο κρωνοπινιο ειναι ολα τα λεφτα. Υπηρχε μελος με κοκκινο RC που φοραγε 6αρι και το αμαξι ηταν πολυ καλυτερο σε ρεπριζ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Ιούν 2012, 05:53:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

silo έγραψε:
βλεπω ο μυθος με το 6αρι ακομα καλα κρατει! Το ψαξιμο,το κοστος και η ταλαιπωρια για να μπει σε 206 RC,δεν αξιζει να ασχοληθεις γιατι πολυ απλα δεν κερδιζεις και πολλα πραγματα! το πολυ 1 αμαξι αν και παλι εχω ενδοιασμους και οσον αφορα για μια καλη διαδρομη αναβαση πχ. το 5αρι ειναι πιο καλο! Στελιο μου ελειψες κραξε με λιγο!
Razz


Μπιλ δεν τον εχω ρωτησει λεπτομεριες, (αν και πρεπει να το κανω καποια στιγμη) αλλα ο Στελιος με κατι εχει στραβωσει και δεν γραφει εδω μεσα.
Οποτε μεχρι να ξεκαθαριστει αυτο το θεμα αστο λιγο στην ακρη το κεφαλαιο 6αρι...

Just for the record,
δεν εχω μεγαλη εμπειρια απο 206 RC.
ενα οδηγησα με 6αρι και μπλοκε και επαθα συμπουρμπουλο Laughing
ακομα κοπαναω το κεφαλι μου στον τοιχο που πηγα και εδωσα 22 χηλιαρικα για το λεμαν (οκ καλο αμαξι δεν λεμε).
Αλλα με αρκετα λιγοτερα απο 10 χηλιαρικα θα ειχα παρει ενα καταπληκτικο αμαξι και σιγουρα θα το εφερνα στο φαση που ηταν αυτο που ειχα οδηγησει.
Οπως θα ηθελα να εβαζα και λιγο περαιτερω χερι στο μοτερ του για να βγαλει επιπλεον λυσασμενη δυναμη ψηλα και το 10αρικο δεν θα το ειχα περασει με τιποτα.
Τωρα περαστικα μου... Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Ιούν 2012, 08:46:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

silo,

http://www.youtube.com/watch?v=KEjDlVj0Ers&feature=player_detailpage#t=57s

Αφιερωμένο ρε φίλε Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Ιούν 2012, 12:10:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

6αρι σε 206rc εχει μπει καμποσες φορες ΚΑΙ ΓΑΜΑΕΙ!!!!!
γι αυτο που ειναι να κάνει = στριψιμο με 3ες --- 4ες κλπ κλπ*
ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΟΝΤΡΕΣ!!
ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!
Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil

*αν δεν σας αρεσει να κανετε κατι τετοιο δεν υπαρχει περιπτωση να κατανοησετε το τι κανει/δινει η μετατροπη αυτη (ιδιως αν συδυαστει κα με ενα λιγο πιο κοντο κ/π...) = μην ασχοληθειτε


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
silo (bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 2.0 (16V) RC (2004)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 504

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Ιούν 2012, 02:11:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και με το 5αρι στριβεις εξισου καλα! με 2ες και 3ες που εχεις και καλυτερες ροπες! παρα με 4ες Shocked Εγω τα λεω επειδη ειχα RC και ηξερα πως παει το αμαξι! Δοκιμασα και RC με 6αρι και δεν τρελαθηκα...


http://www.facebook.com/pages/Speed-is-addict/175531049154443?v=photos&ref=ts#!/pages/Speed-is-addict/175531049154443

οποιος γουσταρει τα αμαξια γινεται μελος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Ιούλ 2012, 10:10:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αφού είσαι κουλός, πώς να σου αρέσει το 6άρι; Crying or Very sad

Εσύ είσαι για φραπεδιά στο αριστερό και 2.500 - 5.000 βαριά στο στροφόμετρο Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Φεβ 2019, 16:37:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...ας επαανελθουμε

κινητηρας είτε ο 138αρης (λίγο δυναμομένος ομολογυμένως) είτε το 180αρης (μαμα αρχικα τουλάχιστον)

κιβώτια υπάρχουν και μαμα 206gti BE...και μαμα 206rc και μαμα 306gti6

υπάρχει και quaife...

στο θεμα μας

προκειμενου να γινει το 206 6ταχητο...βαζουμε τα σωθικα του κιβωτιου του 306 οπως ειναι ολα μαζι και το Κ/Π του 306 στο καβουκι του 206 ή προτιμουμε να βαλουμε το Κ/Π καποιου απ τα αλλα 2 (206γτι ή 206ρψ) --- αν μπαινει




το ερωτημα προκυπτει προκειμενουνα εχουμε το ιδανικο παντρεμα και βασικα να πεσουν και λιγο οι στροφες σε ρυθμο ταξιδιου (εκτος απ το προφανες πλεονεκτημα των κοντυτερων 3η/4η/5η


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Φεβ 2019, 17:03:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια που το ξέθαψες να ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου αν μπορώ να βάλω 6άρι σε NFX μοτέρ... Question


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Φεβ 2019, 17:04:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να ρωτησεις αλλα εδω
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=29788 Wink Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Φεβ 2019, 19:12:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα σωθικα του 6αριου δεν μπαινουν σε χελωνα 5αριου.
Η χελωνα του 6αριου εχει διαφορετικο μηκος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Φεβ 2019, 22:39:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
προκειμενου να γινει το 206 6ταχητο...
Παίρνουμε το 6άρι σασμάν από το C4 το δικό μου, το βάζουμε σε εσένα και αν πιάσεις τις 5.000 σαλ στην 6η, θα πηγαίνεις με 260χ.α.ω περίπου Very happy

Άσε που θα έχεις τέτοιο rev drop σε κάθε αλλαγή που θα είναι σα να έχεις "σχεσάτο" Cool






(Άμα ήμασταν στην ίδια πόλη θα πλήρωνα εγώ τα εργατικά μόνο και μόνο για να το ζήσω αυτό το πράγμα Very happy )



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Φεβ 2019, 01:11:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Τα σωθικα του 6αριου δεν μπαινουν σε χελωνα 5αριου.
Η χελωνα του 6αριου εχει διαφορετικο μηκος.


έχουν ήδη μπει...

πάρε τον Αργύρη τηλ να σου πει πως το έκανε στου Καταφρακτου Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Φεβ 2019, 08:26:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να μου πει τι;

Δες κ/π για 5αρι σασμαν,δες και κ/π για 6αρι και μετα πες μου.
https://www.pam-sport.fr/boites-de-vitesse-be-synchros/1009-couple-court-17x77-pour-boite-be45-synchros.html

https://www.mk6.fr/peugeot-couple-court/1820-couple-court-peugeot-306-s16-bote-6-rapports-be3-6.html

Οταν καναμε εδω το RC του Κωστα,το πινιον του 6αριου εφτανε στου διαολου την μανα,δεν γινεται να κλεισει με το καπακι του 5αριου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Φεβ 2019, 09:36:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ω Χ Ο Υ ! Laughing Laughing Laughing Laughing

να σου πει πως το εκανε... ΑΦΟΥ το έκανε (και το έχω οδηγήσει το όχημα)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Φεβ 2019, 13:17:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Να μου πει τι;

Δες κ/π για 5αρι σασμαν,δες και κ/π για 6αρι και μετα πες μου.
https://www.pam-sport.fr/boites-de-vitesse-be-synchros/1009-couple-court-17x77-pour-boite-be45-synchros.html

https://www.mk6.fr/peugeot-couple-court/1820-couple-court-peugeot-306-s16-bote-6-rapports-be3-6.html

Οταν καναμε εδω το RC του Κωστα,το πινιον του 6αριου εφτανε στου διαολου την μανα,δεν γινεται να κλεισει με το καπακι του 5αριου.

Oόντως εχει κάνει 3 τέτοιες μετατροπες που συνεχίζουν να λειτουργούν εδώ και τοοοοσα χρόνια......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
'Andy'-lag (ΑΝΔΡΕΑΣ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE

Ένταξη: 06 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 1643
Τόπος: Μαζί με τοn ΜΕΜsound στην Endo land...........

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Φεβ 2019, 14:05:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεδομένα γίνεται...!! Και σε 207 έχει γίνει... ΠΩΣ είναι το μόνο θέμα.


I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me.
Your car is your story, So don't let anyone else write the book.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 7 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,189s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on