PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελληνικοί Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 05 Οκτ 2008, 03:44:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
( μεγιστη μορφη ο θειος δε παιζεται Laughing )


σώπα... Laughing Laughing Laughing Laughing

τα λέμε απο κοντα... Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Οκτ 2008, 08:59:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

....χάος χθες....

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Οκτ 2008, 09:31:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ
ΠΑΡΑΓΚΑ
ΕΛΕΙΝΟΙ
ΑΘΛΙΟΙ

(οχι μονο χθες, παντα)


Παλι καλα που δεν ειχε γτψψ μετα....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Οκτ 2008, 09:35:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

διαβαζα το σχετικό τόπικ στους 4Τ...
προσπαθόντας να καταλάβω τι εγινε αλλά ακρη δεν βγάζω...

ΜΠΑΝΑΝΙΑ...

και πήγα όλο χαρά στον ιστορικό (ετσι τον ειχα στο μυαλο μου) χώρο και μάλιστα την ώρα των ιστορικών και "συγκινηθηκα" που ειδα ιστορικά που δεν ειχα δει αλλη φορα πχ στα Μέγαρα...
αλλα η συνέχεια ηταν......δεν βρησκω λόγια να την σχολιάσω... Confused

υ.γ. Συγχαρητήρια στον "θείο"... κ.Εδιρνέλη για τον αγώνα του..
εχουμε και κάμποσες ομορφες φώτο... μόλις ερθουν στα χέρια μου θα τις ανεβάσω...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Οκτ 2008, 09:39:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η σκηνη με το χαλκιοπουλο στα πιτς εξαλλο μετα την εγκαταλειψη και το φωτεινελη με τους κυρκαιους να κανουν πλακιτσα και να χασκογελανε
ηταν για μενα το κλου της βραδιας........

καταντησαν τσιφλικι τους
τους ελληνικους αγωνες
να το χαιρονται!


υ..γ ενα μεγαλο μπραβο στο κυριο αποστολη που βρισκει το κουραγιο να τρεχει μια στο τοσο να κανει το κεφι του να κανει και χροναρες και να γραφει στα παπαρια του τα παντα γυρω του Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Οκτ 2008, 09:42:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

προφανως δεν ξερετε τι μαλ***α κανανε στον θειο. Οταν και αν θελει να σας πει, θα καταλαβετε για ποσο καραγκιοζηδες μιλαμε... Στο συγκεκριμενο θεμα εφτεγε τοσο η οργανωση αλλα περισσοτερο οι (και ακομα περισσοτερο) Ο ΑΣΧΕΤΟΣ τεχνικος εφορος. Γνωστος τριμαλακας αναμεσα στους αγωνιζομενους, εχει φαει μεχρι και ξυλο παλιοτερα απο αλλον αγωνιζομενο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
gonakinen (ΓΙΩΡΓΗΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

106RALLYE A6 , 205 E11

Ένταξη: 28 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 742
Τόπος: ΠΕΙΡΑΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ http://www.chaniacrete.gr/gr/

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Οκτ 2008, 11:08:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Road_Runner έγραψε:
προφανως δεν ξερετε τι μαλ***α κανανε στον θειο. Οταν και αν θελει να σας πει, θα καταλαβετε για ποσο καραγκιοζηδες μιλαμε... Στο συγκεκριμενο θεμα εφτεγε τοσο η οργανωση αλλα περισσοτερο οι (και ακομα περισσοτερο) Ο ΑΣΧΕΤΟΣ τεχνικος εφορος. Γνωστος τριμαλακας αναμεσα στους αγωνιζομενους, εχει φαει μεχρι και ξυλο παλιοτερα απο αλλον αγωνιζομενο...


πες μου με πμ ποιος ειναι...

*Όσο για τον αγώνα τι να πω ... 10 βήματα πίσω. και κρίμα που είδα με πολλές επιστροφες αγωνιζομένων (Αρβανιτάκης-Αγγελέτος-Παπαφιλλίπου-Οικονομίδης κ.α.) που αμφιβάλλω αν προβούν σε ολική τελικά επαναφορα μετά από την κατάντια που αντικρυσαν στη σημερινή εποχή..


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Οκτ 2008, 12:25:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

emena θα μου εξηγησει καποιος γιατι δεν επιτρεποταν η προσβαση στους θεατες στα πιτς??ειμαστε f1????????


στο κατω κατω οι πιο πολλοι ειναι φιλοι-συγγενεις των αγωνιζομενων.....

ειχαν αποκοψει το κοσμο σε ενα χωραφι που εβλεπα απο μακρυα τη σκονη που σηκωνε ο αερας και τραβαγα τα μαλλια μου και ολα αυτα γιατι βαριοντουσαν να βαλουν 100μετρα ακομα πλεγμα που χωριζε παρκινγ με πιτς προφανως...

με fmc νικο οτι και να λεμε ειναι λιγο. μαθαμε μηπως ποιοι ηταν αυτοι που τρακαραν??? απο οσο διαβασα σαξο φορουμ
ενω ψαχνανε να βρουν νοσοκομειακο και να βεβαιωθουν οτι τα παιδια ειναι οκ καποιοι κριτες κανανε πλακιτσες στον ασυρματο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Οκτ 2008, 14:00:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σας ευχαριστουμε ολους για την βοηθεια σας.
Ο Θειος μου τερματισε τριτος στην κατηγορια open 1 αλλα δεν πηγαμε να παρουμε το κυπελο.
Πρακαλω το θεμα το οποιο τεθηκε στο παρκ φερμε του αγωνα μεταξυ εμου του θειου μου και του τεχνικου εφορου, να μην σχολιαστει.
Θα υπαρξει συνεχεια με διαφορετικο τροπο.
Οχι εδω μεσα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Οκτ 2008, 14:40:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το περφορμανς ζει? Laughing


επισης αυτο που δεν εχει σχολιαστει ακομα απο κανενα ειναι η ελεινη κινηση του λουκου να χτυπησει στη ψυχρα το τσουργιανη και να τον πεταξει με ασχημο τροπο εξω απο τη πιστα στην εξοδο της στροφης των πιτς.... απλα σοκαριστικο για οποιον το εβλεπε απο τα πιτς!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Οκτ 2008, 14:43:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι εγινε κει ρε...πράματα και θάματα...

Ποιος λουκος ειναι τούτος? ο γνωστός? "ΑΧ του λουκου"?

Υ.Γ. μπες κανα μσν οταν δεν εχεις δουλεια,να μου πεις γαργαλιστικές λεπτομέρειες...


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Οκτ 2008, 15:06:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:

επισης αυτο που δεν εχει σχολιαστει ακομα απο κανενα ειναι η ελεινη κινηση του λουκου να χτυπησει στη ψυχρα το τσουργιανη και να τον πεταξει με ασχημο τροπο εξω απο τη πιστα στην εξοδο της στροφης των πιτς.... απλα σοκαριστικο για οποιον το εβλεπε απο τα πιτς!




Γενικά ειχε πολύ τζαρτζάρισμα την Κυριακή, εντος κι εκτός "πίστας" δυστυχώς.

volvos έγραψε:
emena θα μου εξηγησει καποιος γιατι δεν επιτρεποταν η προσβαση στους θεατες στα πιτς??ειμαστε f1????????


Πιστεύεις οτι θα καθόταν τότε να δεις κανένας τον "αγώνα" (dragster) εκτος της στροφής στα πιτς?


Τα πράγματα είναι πολύ ασχημα απο πλευρά οργάνωσης, δεν θέλω να προσδιορίσω με χαρακτηρισμούς και επίθετα αλλά αυτοι οι ανθρωποι (απο αλυτάρχη μέχρι και κριτές) δεν πρέπει να διοργανώσουν ξανά αγώνα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Οκτ 2008, 15:18:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GAMATH ΦΩΤΟ

για να καταλαβετε η αγωνιστικη γραμμη ειναι κανα δυο αμαξια πιο δεξια αλλα ο λουκος ενω εχει ερθει διπλα του και εχει παρει χωρο για να τον περασει στη δεξια πριν ευθεια τραβαει μια τιμονια προς τα αριστερα και τον πεταει εξω απο τη πιστα...

λιγο πιο πριν καθονταν πιο περα 2 κριτες και ενα νοσοκομειακο ....
εφυγε με τοσα χλμ ο τσουργιανης που αν ηταν ακομα εκει ισως και να επαιρνε καποιον σβαρνα (ηταν αρκετα μακρυα και εξω απο αγωνιστικη γραμμη η θεση τους απλα κατα τυχη ειχαν παει ακομα πιο περα....λες και το ξεραν!)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Οκτ 2008, 15:56:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κι αυτο δηλ που εκανε ο λουκος...προβλέπεται?


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Οκτ 2008, 16:20:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kane έγραψε:
κι αυτο δηλ που εκανε ο λουκος...προβλέπεται?

Luna Park Τα αηδονάκια.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Οκτ 2008, 19:32:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οπως ειδες λευτερη δν ειπα τιποτα για αυτον τον λογο... Ειναι δικο σας θεμα. Απλα ανεφερα το περιστατικο. Ελπιζω οντως να δωθει συνεχεια απο την πλευρα σας... Και να παθουν αυτο που τους αξιζει.

kane έγραψε:
Υ.Γ. μπες κανα μσν οταν δεν εχεις δουλεια,να μου πεις γαργαλιστικές λεπτομέρειες...


Αντε μωρη κατινα εσυ Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2008, 00:53:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
επιστολη απο τον Κ.Εδιρνελη

Με την παρούσα επιθυμώ να καταγγείλλω και να διαμαρτυρηθώ εντόνως για κάποιο εξαιρετικά δυσάρεστο γεγονός, που έλαβε χώρα στο περιθώριο του Αγώνα Ταχύτητος Τατοϊου (4-5 Οκτωβρίου 2008) και του οποίου τις συνέπειες υπέστην προσωπικώς.
Δυστυχώς κάποιοι άνθρωποι στον χώρο των αγώνων, παρά την πολυετή παρουσία τους (ίσως όμως και εξ΄αυτού) δεν έχουν τελικώς αντιληφθεί τον ρόλο τους και από παράγοντες εξυπηρέτησης των αγώνων και των αγωνιζομένων, έχουν παρεκτραπεί και μετατραπεί σε δικτατορίσκους. Αντι να εξυπηρετούν και να διευκολύνουν την ομαλή διεξαγωγή των αγώνων, παρασύρονται σε ανεπίτρεπτες εγωιστικές και ανάρμοστες συμπεριφορές, δημιουργούν κλίμα έντασης και εχθρότητας που καθολου δεν προάγει τον χώρο μας.
Στο πλαίσιο των αγώνων της Κυριακής, υπήρχε εμβόλιμα και το French Cup, στο οποίο συμμετείχαν και αγωνιζόμενοι των κατηγοριών SPORT και OPEN. Επεσήμανα στον κ.Μέντζο Ορ. που είχε φροντίσει για την οργάνωση του French Cup, ότι απαιτείτο κάποιος χρόνος μεταξύ των αγώνων, για να ετοιμαστούν οι συμμετέχοντες σε δύο κατηγορίες. Μου πρότεινε να το συζητήσω με το μέλος της Οργανωτικής Επιτροπής, τον κ. Πασαλή Νίκο, ο οποίος όταν του το έθεσα, αναγνωρίζοντας το λογικό του αιτήματος, υποσχέθηκε να φροντίσει να δοθεί ένα (και μικρό άλλωστε αρκούσε) περιθώριο χρόνου.
Τελικά μετά από προβλήματα και βλάβες των άλλων διπλών συμμετοχών, απέμεινα ο μόνος συμμετέχων σε δύο κατηγορίες. Μετά το τέλος του επεισοδιακού και θλιβερού αγώνα της OPEN (κομμάτια αρκετά αυτοκίνητα (το δικό μου με μέτριες ζημιές), 'κομμάτια' και οι συμμετέχοντες από την κούραση την ζέστη και τον εκνευρισμό), καταλήγουμε οι τερματίσαντες στο Parc Ferme.
Συγχρόνως έχουν παραταχθεί και ετοιμάζονται να εισέλθουν στην 'πίστα' τα αυτοκίνητα του French Cup. Ζητώ από ένα μέλος της ομάδος μου να μου αλλάξει το εμπρός αριστερό λάστιχο που είχε φθάσει στα λινά (φαίνεται και από το γυρολόγιό μου). Βενζίνη είχα προνοήσει να έχω αρκετή, έστω και αν αυτό ήταν αρνητικό για τον πρώτο μου αγώνα, για να ελαχιστοποιήσω την καθυστέρηση. Ο ίδιος πηγαίνω και πάλι στον κ.Πασαλή, του υπενθυμίζω ότι τρέχω και πάλι και να μου δώσει 2-3 λεπτά για την αλλαγή. Συμφωνεί, παρά την πίεση που μου είπε ότι υπήρχε από τις καθυστερήσεις και να μπω στην σχάρα τελευταίος (συμφωνία που είχε γίνει άλλωστε εξ΄αρχής με τον κ. Μέντζο, λόγω της καλύτερης γνωσης της διαδρομής που θα είχαν όσοι είχαν διπλή συμμετοχή).
Δεμένος και έτοιμος, περιμένω να σφιχτούν τα μπουλόνια του τροχού και να κατέβει ο γρύλλος. Την στιγμή εκείνη καταφθάνουν ορυόμενοι με απαράδεκτο, αγενέστατο και σκαιότατο τρόπο, οι δύο Τεχνικοί Εφοροι και απαιτούν να σταματήσει η διαδικασία. Δεν πιστεύω στα μάτια μου και στα αυτιά μου, παραβλέπω τον κακό τρόπο τους, υποθέτω ότι δεν γνωρίζουν τις συνενοήσεις με την Οργάνωση και παραμένοντας ψύχραιμος και φιλικός τους εξηγώ ότι τρέχω και και στο French Cup και έχω μιλήσει με το μέλος της Οργάνωσης τον κ. Πασαλή. Ενώ περίμενα πλέον να μου πουν να συνεχίσω για να προλάβω και να διευκολύνουν και την έξοδό μου από το Parc Ferme, συνεχίζουν με ανοησίες του τύπου 'δεν σου επιτρέψαμε ΕΜΕΙΣ να αλλάξεις λάστιχο, και ποιός είναι ο Πασαλής, εδω είμαι ΕΓΩ, και άμα δε σου πω ΕΓΩ, και να μείνεις εκεί που είσαι, και δε μας νοιάζει αφού δε ρώτησες ΕΜΑΣ, να άλλαζες έξω το λάστιχο, όχι στο Parc Ferme και μάλιστα χωρίς να σου πούμε ΕΜΕΙΣ.
Η λογική της ύπαρξης του Park Ferme είναι να περιμένουμε για τυχόν αντιρρήσεις και ενστάσεις από άλλους αγωνιζόμενους και να μην αλλοιώσουμε τα χαρακτηριστικά του αυτοκινήτου. Εάν ένας αγωνιζόμενος δεν παρουσιαστεί στον προβλεπόμενο χώρο ή αναχωρίσει πριν την λήξη του χρόνου, οι υπεύθυνοι παρατηρητές (και όχι κουτσαβάκια) οφείλουν να το αναφέρουν και θα καταλογιστούν οι συνέπειες στον παρατυπήσαντα. Ως εκεί και μόνο είναι το δικαίωμα και η υποχρέωσή τους.
Στην συγκεκριμένη περίπτωση, εφ΄όσον γίνονται δεκτές διπλές συμμετοχές, και εφ΄όσον η Οργανωτική Επιτροπή μέσω του κ. Πασαλή ενημερώνεται επανειλημένα και συμφωνεί, και κανένας από τους παριστάμενους συναθλητές δεν εκφραζει αντίρρηση ή πρόθεση ένστασης (αντίθετα πολλοί απορούν με την στενοκεφαλιά των εν λόγω ανευθυνοϋπεύθυνων), έπρεπε να διευκολυνθώ και συγχρόνως να μου επιβληθεί, η αλλαγή του ελαστικού να πραγματοποιηθεί σε χώρο ασφαλή και ελεγχόμενο, και μετά να επιμεληθούν και της εξόδου μου χωρίς προβλήματα από τον χώρο. Να βεβαιωθούν ότι πήγα απ΄ευθείας στην αφετηρία και τελειώνοντας τον δεύτερο αγώνα ότι πήγα και πάλι εκεί. Ετσι αν κάποιος συναθλητής είχε κάποια ένσταση, οι Τεχνικοί Εφοροι θα ήταν γνώστες και μάρτυρες των όσων αλλαγών είχα κάνει, για να διεκπεραιωθεί ορθά και δίκαια η ένσταση. Εάν έκανα αλλαγές και επισκευές εκτός του επιτηρούμενου χώρου, τι εγγύηση υπήρχε για τον οποιονδήποτε ενιστάμενο, αλλά και για μένα, ότι το αυτοκίνητό μου δεν είχε υποστεί αλλοιώσεις και αποκαταστάσεις παρατυπιών.
Αντί να με διευκολύνουν, οι δύο Τεχνικοί Εφοροι προπηλάκιζαν τον φίλο (και νέο αγωνιζόμενο) που αλλαζε το λάστιχο και ζητούσαν να παραμείνω εκεί και να μην αγωνιστώ.
Μετά την αλλαγή προσπάθησα να φύγω από τον χώρο σοβαρά εκνευρισμένος, χωρίς να γνωρίζω αν θα πήγαινα σε τέτοια κατάσταση να αγωνιστώ, ή απλώς θα αποχωρούσα, αφού ήδη εξελισσόταν η διαδικασία του 5λέπτου. Οι δύο Τεχνικοί Εφοροι προσπαθούσαν να με εμποδίσουν να μετακινήσω το αυτοκίνητο μπαίνοντας μπροστά και σπρώχνοντας ανάποδα, παρά τα δυνατά μαρσαρίσματα και τινάγματα που έκανα για να τραβηχτούν. Είχα και γω χάσει την ψυχραιμία μου και δεν θα έμενα εκεί ασχέτως συνεπειών. Τελικά τράβηξαν και έσπασαν τον γενικό διακόπτη, ακινητοποίησαν το αυτοκίνητο και γω έμεινα να βλέπω να εξελίσσεται ο αγώνας, για τον οποίον είχα πληρώσει συμμετοχή, έξοδα προετοιμασίας και ταλαιπωρεία, φθορές και ρίσκα δοκιμαστικών, αλλά να μην συμμετέχω, ενώ είχα κάθε δικαίωμα. Ολα αυτά από την αδυναμία κάποιων ανθρώπων να αντίληφθούν ή να αποδεχθούν (για λόγους πραγματικά ακατανόητους) το αυτονόητο και συμφωνημένο, από κάποιους πάνω από αυτούς στην ιεραρχία του συγκεκριμένου αγώνα.
Μάλιστα ενώ εξελίσσοντο σε βάρος μου οι αθλιότητες αυτές και πριν ακόμη αρχίσει ο αγώνας French Cup, έφθασε στον χώρο και ο "πανταχου παρών" (και μπράβο του για όλα) κ.Πασαλής, τους επιβεβαίωσε τα όσα τους είχα πει ήδη πολλές φορές. Προσπάθησε να τους ηρεμήσει, ζήτησε να μετακινηθεί το αυτοκίνητο που με εμποδιζε να πάω στην αφετηρία, αλλά συνέχισαν να αρνούνται και να εμποδίζουν και την Οργάνωση ουσιαστικά, που μέλος της ήταν ο κ.Πασαλής, να διαφυλάξει την ομαλή και με όλους τους προγραμματισμένους συμμετέχοντες ροή των αγώνων. Και αν ακόμη η Οργάνωση του αγώνα δεν τους είχε ενημερώσει, όπως όφειλε, να διευκολύνουν τις ειδικές αυτές, ελάχιστες διπλές συμμετοχές, όταν πλέον ένα μέλος της Οργανωτικής Επιτροπής είναι παρών, τους ενημερώνει, αλλά συνεχίζουν πέρα από κάθε λογική να παρεμποδίζουν, χάνουν κάθε τυπικό δίκαιο που με τη στενοκέφαλη λογική τους, μπορεί να πίστευαν ότι είχαν μέχρι τότε.
Μπορούσαν και εδικαιούντο να μου πουν, ότι αν αλλάξω τροχό και βγω από τον χώρο επιτήρησης, οφείλουν να το αναφέρουν στους Αγωνοδίκες και στην Οργανωτική Επιτροπή, και ότι συνεπάγονται κάποιες δυσάρεστες για μένα συνέπειες. Ακόμη να κάνουν την έκθεσή τους χωρίς να μου πουν και τίποτε, ούτε να με προειδοποιήσουν, ούτε να με ενημερώσουν.
Δεν τους δίνω όμως σε καμμιά περίπτωση το δικαίωμα να κακομιλούν σε μένα και στα άτομα της ομάδος μου, και πολύ περισσότερο να προβαίνουν σε προπηλακισμούς, απειλές (ακόμη και εάν δεν θα με τιμωρούσαν τα αρμόδια όργανα του αγώνα ή της ΕΘΕΑ) και να καταστρέφουν την περιουσία μου. Οφείλουν να γνωρίζουν τα όρια των δικαιοδοσιών τους, και εάν δεν θέλουν να τα αποδεχτούν να πάνε κάπου αλλού για να βγάλουν τα απωθημένα τους.
Είμαι περισσότερα από 20 χρόνια στον χώρο των αγώνων αυτοκινήτου, χωρίς ποτέ να έχω δημιουργήσει οποιοδήποτε πρόβλημα ή έριδα σε συναθλητές ή μέλη της οργάνωσης. Θεωρώ ότι αφορμές πάντα θα υπάρχουν (και έτυχαν περιπτώσεις πολλές όλα αυτά τα χρόνια), αλλά με καλή προαίρεση μπορούν να βρεθούν σε όλα λύσεις. Στην συγκεκριμένη όμως περίπτωση και με τις συνθήκες που υπήρχαν από όσα είχαν προηγηθεί, ο κακός, προκλητικός και ερίστικός τρόπος των Τεχνικών Εφόρων και ή στείρα άρνησή τους να συνενοηθούμε και να ρυθμίσουμε με λογική, το μικρό αυτό πρόβλημα, με βγάζει τελείως εκτός εαυτού ακόμη και τώρα πολλές ώρες μετά. Ας εξηγήσουν οι ίδιοι την ανούσια αδιαλαξία τους και τις αυθαίρετες ενέργειές τους, υπεράνω των υποχρεώσεών τους και της οποιασδήποτε δικαιοδοσίας, τους εκχωρεί η Οργανωτική Επιτροπή του αγώνα. Σε τελική ανάλυση, εμείς οι αγωνιζόμενοι εκχωρούμε τις όποιες δικαιοδοσίες προς τους Οργανωτές, για καταστεί δυνατή η ομαλή διεξαγωγή των αγώνων και να εξασφαλισθεί το "ευ αγωνίζεσθαι" μεταξύ των συναγωνιζομένων.
Οι αγώνες αυτοκινήτου στην Ελλάδα, παραμένουν ακόμη σε επίπεδο ερασιτεχνικό όσον αφορά τους οδηγούς, ενώ στο επίπεδο της οργάνωσής και διεκπαιρέωσής τους, υπάρχουν αρκετοί που ασχολούνται επαγγελματικά. Είναι λοιπόν άλλες οι απαιτήσεις από τους οδηγούς ερασιτέχνες και άλλες από τους επαγγελματίες του χώρου, που αρκετοί ζουν από τα χρήματα που οι αγωνιζόμενοι πληρώνουν, για να εξασφαλίζουν τις υπηρεσίες τους. Οφείλουν λοιπόν οι οργανωτές, να εξασφαλίζουν άτομα κατάλληλα και ικανά, για τις υποχρεώσεις που αναλαμβάνουν. Στον αγώνα της ΟΡΕΝ κατηγορίας που προηγήθηκε, συνέβησαν τόσα ατυχή γεγονότα και τόσες παρατυπίες, που αφορούσαν και στους όρους του Parc Ferme, που στην περίπτωσή μου, η αλλαγή ελαστικού, όχι για να αλλοιώσω το αποτέλεσμα του αγώνα που είχε τελειώσει, αλλά για να λάβω μέρος στον αγώνα που ακολουθούσε, όπως ήταν συμφωνημένο και προγραμματισμένο από τους Οργανωτές, ήταν γεγονός χωρίς καμμία απολύτως σημασία. Και αν ακόμη ήταν σφάλμα (που δεν ήταν), θυμίζει την γνωστή παροιμία "μη στάξει η ουρά του γαϊδάρου".
Σε ό,τι με αφορά, θεωρώ ότι η επιστροφή σε μένα, από τους οργανωτές του αγώνα, του παράβολου συμμετοχής του αγώνα, που αναίτια εμποδίστηκα να λάβω μέρος, ή η πίστωσή του για επόμενη συμμετοχή μου, είναι η ελάχιστη ικανοποίησή μου και παραβλέπω την ταλαιπωρία τα έξοδα και τις φθορές των δοκιμών και την ηθική βλάβη και τις προσβολές που υπέστην.
Οι Οργανωτές των αγώνων και η ΕΘΕΑ οφείλουν να επιλέγουν με πολύ προσοχή τα άτομα που τοποθετουν σε διάφορες υπεύθυνες θέσεις, ώστε να μην τους εκθέτουν με τις ενέργειές τους. Ανθρωποι που επιτελούν λανθασμένα, χωρίς φαντασία και ευελιξία πνεύματος το έργο που τους ανατίθεται, περιορίζονται στο γράμμα των κανονισμών και όχι στην ουσία, ανθρωποι που νομίζουν ότι γίνονται σπουδαίοι προβάλοντας εξουσίες που δεν έχουν, που ακολουθούν συμπεριφορές που ούτε δικαιούνται, ούτε είναι πρέπουσες, ούτε προάγουν το σπορ, ούτε εξυπηρετούν οργανωτές ή αγωνιζόμενους καλό είναι αν δεν αντιλαμβάνονται το σφάλμα τους, κάποτε να απομακρύνονται για το καλό όλων. Με τον τρόπο αυτό, όσοι έχουν ενταχθεί στον χώρο των αγώνων αυτοκινήτου θα νοιώθουν πολύ καλύτερα και θα παραμένουν, ενώ συγχρόνως η καλή εικόνα θα προσελκύει συνεχώς και νέους.
Με την επιφύλαξη παντός νομίμου δικαιώματός μου

ΑΘΗΝΑ 07/10/2008 ΕΔΙΡΝΕΛΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
6932 209 228


πηγή: http://www.frenchcup.gr/index.php?topic=97.30

Λεφ αν μπορείς κράτας μας ενήμερους για την έκβαση του παραπάνω θέματος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2008, 01:00:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
GAMATH ΦΩΤΟ

για να καταλαβετε η αγωνιστικη γραμμη ειναι κανα δυο αμαξια πιο δεξια αλλα ο λουκος ενω εχει ερθει διπλα του και εχει παρει χωρο για να τον περασει στη δεξια πριν ευθεια τραβαει μια τιμονια προς τα αριστερα και τον πεταει εξω απο τη πιστα...

λιγο πιο πριν καθονταν πιο περα 2 κριτες και ενα νοσοκομειακο ....
εφυγε με τοσα χλμ ο τσουργιανης που αν ηταν ακομα εκει ισως και να επαιρνε καποιον σβαρνα (ηταν αρκετα μακρυα και εξω απο αγωνιστικη γραμμη η θεση τους απλα κατα τυχη ειχαν παει ακομα πιο περα....λες και το ξεραν!)


που να δεις καρέ καρέ απο την είσοδο της στροφής. Ο Τσουργιαννης μέχρι και το apex έχει αφησει χώρο στον Λούκο να περάσει... προφανώς όμως για κάποιο λόγο του την φύλαγε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2008, 07:50:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπερβολικά κόσμια επιστολή.

Αλλά το σπάσιμο του γενικού διακόπτη στο αυτοκίνητο, εκτός του ότι δεν το κατάλαβα, δεν μπορώ να εξηγήσω το μη-σπάσιμο κεφαλιού του ατόμου που έβαλε το βρωμόχερο του.

Ευτυχώς που υπάρχουν ψύχραιμα άτομα αλλιώς κάθε μέρα θα είχαμε και ένα πρωτοσέλιδο Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
soler (Παναγιω-Τάκης)
Moderator


Τροπέτο 206 GTI

Ένταξη: 20 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 604

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2008, 08:35:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι να πω...αισθάνομαι τέτοιο εκνευρισμό μετά την ανάγνωση της επιστολής που πραγματικά το μόνο που έχω να πω είναι ένα μεγάλο μπράβο στο Λευτέρη, το Νικόλα και φυσικά στο Θείο οι οποίοι κατάφεραν να κρατήσουν την ψυχραιμία τους και δεν έσπασαν στο ξύλο τα καραγκιοζάκια αυτά.

Αν και ξέρω πως για ευνόητους λόγους ίσως να μην πρέπει να δημοσιευτούν, πολύ θα ήθελα να γραφτούν τα ονόματα τους.

Συγχαρητήρια στη διοργάνωση που βάζει τα χεράκια της και βγάζει μόνη τα ματάκια της επιλέγοντας τέτοιους ανθρώπους(;;;.).



Και κατέβαινα το δρόμο σα να είμαι ο Per-Gunnar..
Μα που βρέθηκε μπροστά μου η φουρκέτα στα ρανταρ???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελληνικοί Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Επόμενη
Σελίδα 13 από 16

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2099s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on