PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Σωληνάκια & Υγρά Φρένων
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Μάϊ 2005, 15:58:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μια ερωτηση:

για τα αυτοκινητα με ταμπουρα πισω, αν καποιος αλλαξει σωληνακια φρενων και βαλει τα λεγομενα "αεροπορικου τυπου" μεταλλικα θα χρειαστει και για πισω;;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Μάϊ 2005, 16:28:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όχι δεν χρειάζεται για τα ταμπούρα εκεί πάνε μεταλλικά σωληνάκια κατευθείαν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάϊ 2005, 11:33:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
Όχι δεν χρειάζεται για τα ταμπούρα εκεί πάνε μεταλλικά σωληνάκια κατευθείαν


ευχαριστω πολυ Αργυρη Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
p206xs2 (Γρηγόρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 02 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 273
Τόπος: Αθήνα, Νέος Κόσμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Ιούλ 2005, 22:03:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την διαδικασία αλλαγής υγρού φρένων.

Αν πρέπει να αλλαχτεί εντελώς το υγρό φρένων πρέπει να βγουν οι τροχοί και να αδειάσουν τα υγρά από τα σωληνάκια ή δεν χρειάζεται να γίνει αυτό, ή απλώς ανοίγουν μία βαλβίδα στο δοχείο υγρών φρένων και από εκεί αδειάζουν;

Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Ιούλ 2005, 23:22:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nαι, αδειαζει εντελως το κυκλωμα. Δεν θυμαμαι αν πρεπει να βγουν οι τροχοι γι'αυτο, αλλα σιγουρα αδειαζουν και τα σωληνακια που φτανουν στα φρενα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Ιούλ 2005, 07:50:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

STELIOS έγραψε:
Nαι, αδειαζει εντελως το κυκλωμα. Δεν θυμαμαι αν πρεπει να βγουν οι τροχοι γι'αυτο, αλλα σιγουρα αδειαζουν και τα σωληνακια που φτανουν στα φρενα.


ΕΤΣΙ..ΕΤΣΙ!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
p206xs2 (Γρηγόρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 02 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 273
Τόπος: Αθήνα, Νέος Κόσμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Ιούλ 2005, 14:28:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δηλαδή παιδιά όντως πρέπει να βγουν οι τροχοί;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Ιούλ 2005, 14:46:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

p206xs2 έγραψε:
Δηλαδή παιδιά όντως πρέπει να βγουν οι τροχοί;


Μαλλον θα πρεπει να βγουν. Εγω ειχα αλλαξει υγρα φρενων πριν καμποσο καιρο αλλα πραγματικα δεν θυμαμαι αν βγηκαν οι τροχοι ή απλα τους στριψανε για να εχουν χωρο. Anyway εχει τοση σημασια αν πρεπει να βγουν ή οχι ???


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Ιούλ 2005, 15:04:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι θα πρέπει να βγάλει τους τροχούς!


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Δεκ 2005, 22:30:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tωρα που πλησιαζει η επισκεψη στην πιστα εχω να κανω μια ερωτηση.
Να αλλαξω υγρα φρενων, ή οχι.
Δεν τα εχω αλλαξει ποτε απο τοτε που πηρα το 206(2003) και περυσι στην πιστα ειχα μεινει απο πεταλ(μεγαλη διαδρομη) λογω υγρων και σωληνακιων.
Λετε να βελτιωθει καθολου το φρενο, και τι να βαλω?
Dot 4 με 285 C, ή racing με 312 C?


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Δεκ 2005, 01:30:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όσο πιο πολλούς βαθμούς αντέχουν τόσο το καλύτερο. Ειδικά για σένα που δεν θέλεις να μένεις από φρένο στην πίστα.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Μάρ 2008, 23:20:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαζι με την αναρτηση τοποθετησα και τα σωληνακια υψηλης που ειχα αγορασει μεσω pughell(oreca).
Τα σωληνακια ειναι goodridge.
Δεν τα τοποθετησα για λογους αντοχης σε πιστα αλλα γιατι θεωρω πως ειναι μια καλη value for money βελτιωση.
Ειδικα στο σαξο ειχα δει μεγαλη διαφορα στην αισθηση φρεναρισματος μαζι με τα ακρα που ειχα τοποθετησει πισω.
Φυσικα αλλαξα και υγρα φρενων.
Μπορω να πω παντως πως στο 206 δεν ειδα αντιστοιχη διαφορα στο πεταλ αρα και στο πατημα του φρενου.
Ισως επειδη το ειχα συνηθισει απο το προηγουμενο αυτοκινητο,ισως γιατι το 206 εχει καλυτερο φρενο σε συνδυασμο με μεγαλυτερη τρομπα,ισως πολλα ισως η διαφορα ειναι μικρη.
Παρ'αυτα χαιδευεις και ξεκινας επιβραδυνση. Cool



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Νοέ 2008, 20:32:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξέρει μήπως κανείς τι ποσότητα υγρού χρειάζομαι για το κύκλωμα στο 307;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
smoki (Spyros)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 07 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 410

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Μάρ 2009, 18:36:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι υγρα φρενων περνουν τα 207 rallye/gt? Τι προδιαγραφες χρειαζονται? Υπαρχει καποιο "καλυτερο" απο αυτο που βαζουν απτο εργοστασιο? Sos γιατι ειναι ελαχιστα πριν το μιν και σε 2 εβδομαδες εχουμε την επισκεψη στα Μεγαρα...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
soultz 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 19 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 29

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Μάρ 2009, 13:09:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χαιρετώ την παρέα του φόρουμ! Που μπορώ να βρώ σωληνάκια υψηλής goodridge? Μένω ζωγράφου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
blue_rallye (Thanasis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 rallye 16v

Ένταξη: 02 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 29

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Οκτ 2009, 01:59:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να ρωτησω και εγω με τη σειρα μου!
Βαζοντας 266,ποια σωληνακια αεροπορικου τυπου θα παω να ζητησω για 206 που ειναι τα 266 ή για 106 rallye?
Tελος ποια υγρα προτεινεται και ποια τακακια για καθημερινη σχετικα σκληρη χρηση και χρηση σε πιστα 4 με 5 φορες το χρονο.


I want Nos!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Οκτ 2009, 15:50:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωληνακια για 106 θα ζητησεις.
Τακακια, φεροντο 2500 πιστευω θα σε ικανοποιησουν για overall χρηση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ypovoleas (manos)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 207 GT

Ένταξη: 26 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 231
Τόπος: thesaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Οκτ 2009, 18:02:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχω βρει σωληνακια της goodridge που λεει οτι κανουν για ολα τα 206.επειδη το 207gt φοραει τα ιδια φρενα με το 307 2.0 και αν δεν κανω λαθος και του 206 2.0,λετε να ταιριαζουν αυτα στο αμαξι?ξερει κανεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
blue_rallye (Thanasis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 rallye 16v

Ένταξη: 02 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 29

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Οκτ 2009, 00:49:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
Σωληνακια για 106 θα ζητησεις.
Τακακια, φεροντο 2500 πιστευω θα σε ικανοποιησουν για overall χρηση.


Eυχαριστω φιλε,θα κοιταξω σε ενα απο τα καταστηματα που αναφερονται στις προηγουμενες σελιδες.


I want Nos!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Οκτ 2009, 10:07:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ypovoleas έγραψε:
εχω βρει σωληνακια της goodridge που λεει οτι κανουν για ολα τα 206.επειδη το 207gt φοραει τα ιδια φρενα με το 307 2.0 και αν δεν κανω λαθος και του 206 2.0,λετε να ταιριαζουν αυτα στο αμαξι?ξερει κανεις?


Μανο ποσο τα βρηκες?


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 5 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1563s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on