PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Για τους κομπιουτεράκηδες!
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 75, 76, 77  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Μάρ 2005, 12:02:47    Θέμα δημοσίευσης: Για τους κομπιουτεράκηδες! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια θελω την βοηθεια απο οσους ασχολουνται και ξερουν απο PC και πιο συγκεκριμενα απο laptops!

εχω τον ΗP pavilion 5702
Arrow


Αρχικα να πω οτι τον χρησιμοποιω και για να βαζω μουσικη σε μαγαζι χρησιμοποιωντας πραγραμματακια DJing
Αυτο το αναφερω γιατι εδω και λιγο καιρο μου κολλαει που και που και αυτο εχει σαν συνεπεια να κολλανε τα τραγουδια που παιζω (σαν να πηδαει το cd για 1")..... Crying or Very sad
τι μπορει να φταιει???
Να χρειαζομαι μνημη?Τα προγραμματα δεν ειναι πολυ βαρια για το προγραμμα (τουλαχιστον ετσι νομιζω...) και ο σκληρος δισκος ειναι μεχρι την μεση γεματος!
τα στοιχεια του υπολογιστη ειναι:

# 256 MB DDR - up to 1024MB
# 30 GB - 4200rpm
# DVD +r/rw & CDRW
# ATI Radeon 16-64MB shared

Εν τω μεταξυ στο laptop μου δειχνει οτι η RAM ειναι 192 MB RAM

Γενικα παντως κρεμαει που και που χωρις να το ζοριζω με εφαρμογες!
μια βοηθεια please γιατι επειγει!
ευχαριστω!


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Μάρ 2005, 12:08:24    Θέμα δημοσίευσης: Re: Βοηθεια απο τους Κομπιουτερακηδες! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kanelj έγραψε:
Παιδια θελω την βοηθεια απο οσους ασχολουνται και ξερουν απο PC και πιο συγκεκριμενα απο laptops!

εχω τον ΗP pavilion 5702
Arrow


Αρχικα να πω οτι τον χρησιμοποιω και για να βαζω μουσικη σε μαγαζι χρησιμοποιωντας πραγραμματακια DJing
Αυτο το αναφερω γιατι εδω και λιγο καιρο μου κολλαει που και που και αυτο εχει σαν συνεπεια να κολλανε τα τραγουδια που παιζω (σαν να πηδαει το cd για 1")..... Crying or Very sad
τι μπορει να φταιει???
Να χρειαζομαι μνημη?Τα προγραμματα δεν ειναι πολυ βαρια για το προγραμμα (τουλαχιστον ετσι νομιζω...) και ο σκληρος δισκος ειναι μεχρι την μεση γεματος!
τα στοιχεια του υπολογιστη ειναι:

# 256 MB DDR - up to 1024MB
# 30 GB - 4200rpm
# DVD +r/rw & CDRW
# ATI Radeon 16-64MB shared

Εν τω μεταξυ στο laptop μου δειχνει οτι η RAM ειναι 192 MB RAM

Γενικα παντως κρεμαει που και που χωρις να το ζοριζω με εφαρμογες!
μια βοηθεια please γιατι επειγει!
ευχαριστω!


παίζεις με MP3 ή με CD;;;
αν φορτώνεις το πρόγραμμα με πολλά κομμάτια, τότε αυτό που προτείνω εγώ είναι να κάνεις μια αναβάθμιση στη μνήμη...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
206ccsimos (Σίμος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 1.6 (16V) CC 2002

Ένταξη: 05 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 90

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Μάρ 2005, 12:11:02    Θέμα δημοσίευσης: Re: Βοηθεια απο τους Κομπιουτερακηδες! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kanelj έγραψε:
Παιδια θελω την βοηθεια απο οσους ασχολουνται και ξερουν απο PC και πιο συγκεκριμενα απο laptops!

εχω τον ΗP pavilion 5702
Arrow


Αρχικα να πω οτι τον χρησιμοποιω και για να βαζω μουσικη σε μαγαζι χρησιμοποιωντας πραγραμματακια DJing
Αυτο το αναφερω γιατι εδω και λιγο καιρο μου κολλαει που και που και αυτο εχει σαν συνεπεια να κολλανε τα τραγουδια που παιζω (σαν να πηδαει το cd για 1")..... Crying or Very sad
τι μπορει να φταιει???
Να χρειαζομαι μνημη?Τα προγραμματα δεν ειναι πολυ βαρια για το προγραμμα (τουλαχιστον ετσι νομιζω...) και ο σκληρος δισκος ειναι μεχρι την μεση γεματος!
τα στοιχεια του υπολογιστη ειναι:

# 256 MB DDR - up to 1024MB
# 30 GB - 4200rpm
# DVD +r/rw & CDRW
# ATI Radeon 16-64MB shared

Εν τω μεταξυ στο laptop μου δειχνει οτι η RAM ειναι 192 MB RAM

Γενικα παντως κρεμαει που και που χωρις να το ζοριζω με εφαρμογες!
μια βοηθεια please γιατι επειγει!
ευχαριστω!


H RAM μοιραζεται με την καρτα γραφικων γι αυτο ειναι 192.
Εμενα μου μοιριζεται προβλημα λειτουργικου , αλλα αν δεν το δω δεν μπορω να ειμαι σιγουρος.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Γιωργος77 (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 16V XS

Ένταξη: 21 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 54
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - ΨΥΧΙΚΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Μάρ 2005, 12:16:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν είμαι και ειδικός αλλα θα προσπαθήσω να απαντήσω συνολικά.

Αν σου κολλάει, κάνε εκκαθάριση δίσκου και defrag. Η μνήμη σου δεν είναι και πολύ μεγάλη αν τρέχεις XP και οι εφαρμογές που χρησιμοποιείς είναι αρκετά βαριές. Αν έχεις antivirus να το απενεργοποιείς όσο τρέχεις τα εν λόγω προγράμματα.

Σου δείχνει μνήμη 192 γιατί η κάρτα γραφικών σου, χρησιμοποιεί την ram του συστήματος αρα 192+64=256...

Θα πρότεινα αν γίνεται να βάλεις τουλάχιστον ακόμα 256 ΜΒ RAM.

αν τρέχεις 98, υπάρχει κάποιο προγραμματάκι στο δίκτυο που ρυθμίζει τη διαχείριση της μνήμης του συστήματος

αν τρέχεις Μιλένιουμ πέταξέ τα έξω(χιούμορ ετσι; Laughing Ισως το παραπάνω προγραμματάκι να τρέχει και σ' αυτά )

Ελπίζω να βοήθησα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
shark_zak (ΖΑΧΑΡΙΑΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (8V) QUIKSILVER 2002

Ένταξη: 09 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 2116
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - Ν.ΕΡΥΘΡΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Μάρ 2005, 12:22:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν είχες την ίδια μνήμη και πριν σου κάνει τα προβλήματα, τότε σίγουρα δεν είναι η μνήμη, εκτός βέβαια αν :
1. έχεις περάσει και αλλά προγράμματα και το βάρυνες πολύ...
2. έχεις βάλει κάποιο άλλο πρόγραμμα το οποίο δεν έχει τις προδιαγραφές να συνεργάζεται με το DJing...και
3. το έχει συνδέσει με το internet και άρπαξες τίποτα... Idea Idea Idea



"Εικονικό το γέλιο μου και με μεγάλο κόπο, το κάνω για να ξεγελώ τα μάθια των ανθρώπων..."
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Μάρ 2005, 12:25:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιάννη τι λειτουργικό έχεις?
Όπως είπε και ο Γιώργος πιο πάνω, αν έχεις Μιλλένιουμ πέταξε τα αμέσως και βάλε 2000 ή ΧΡ!
Δεν έχει βγάλει ποτέ χειρότερο λειτουργικό η Microsoft! Shocked

Αν έχεις πάντως ΧΡ τότε οποσδήποτε θες και άλλη μνήμη αφού και η κάρτα γραφικών σου "ρουφάει" 64ΜΒ από τα διαθέσιμα.
Επιπλέον 256ΜΒ (τουλάχιστον) θα κάνουν καλό! Twisted evil


Επίσης καλό είναι να δεις αν δουλεύει πολύ ο επεξεργαστής όταν παίζεις μουσική διότι υπάρχει περίπτωση να υπερθερμαίνεται και για αυτό να κολλάει.

Πάτησε Control+Alt+Delete όταν παίζει μουσική και μετά Task Manager και "Performance" για να δεις το CPU Load.
Αν είναι πάνω από 80-90% τότε μπορεί να υπάρχει και πρόβλημα υπερθέρμανσης. Rolling eyes


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
argonaftis (Ηλίας)
Μέλος
Μέλος


208 gti

Ένταξη: 08 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 115
Τόπος: Αθήνα-Βύρωνας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Μάρ 2005, 12:53:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultra-one έγραψε:
Γιάννη τι λειτουργικό έχεις?
Όπως είπε και ο Γιώργος πιο πάνω, αν έχεις Μιλλένιουμ πέταξε τα αμέσως και βάλε 2000 ή ΧΡ!
Δεν έχει βγάλει ποτέ χειρότερο λειτουργικό η Microsoft! Shocked


Ενώ τα 2000 και τα ΧΡ πετάνε... Confused

Βάλε μια μνημούλα και κλήσε όλες τις βαρυές εφαρμογές όταν κάνεις πρόγραμμα... Wink


Argonaftis
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Μάρ 2005, 12:55:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορει να ειναι ειναι η μνημη!
Παντως τα XP εχω (καλο χαλι ειναι και αυτα!)
τεσπα,σε περιπτωση που το κανει λογω μνημης για να βαλω αλλη μια 256 ποσο κοστιζει?εχω μεινει λιγο πισω σε τιμες,ποσο μαλλον σε λαπτοπ!
οσο για το αν εχω αρπαξει κατι απο internet......κατι βρηκα με ενα antivirus και προσπαθω να το διορθωσω..... Sad Sad Sad Sad

Για να δουμε....


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
nikq (Nikos)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


206 1.4 quiksilver (8/2001)

Ένταξη: 09 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 313
Τόπος: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Μάρ 2005, 13:02:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άρα από τα λεγόμενα σου κολλάει μια στιγμή και έπειτα συνεχίζει …. Εε??

Κοιτά εάν τρέχει κάποιο ύποπτο service ….εάν δεν μπορείς να βρεις κάποιο πήγαινε στα services(control panel)και βρες το Network Location Awareness (NLA) εάν τρέχει κάνε διπλό κλικ για να ανοίξουν τα properties και κάντο stop και στη συνεχεία disabled
Στη συνεχεία εάν θες το τονίζω [/size]κάνε το ίδιο στο Windows Firewall/Internet Connection Sharing (ICS)

κοιτά το antivirus σου εάν σου «γονατίζει»το pc δηλ στο task manager δες ποσό τις εκατό cpu χρησιμοποιεί και κάνει ένα update τα virus definitions
Κάνε ένα defrag στον δίσκο
Κάνε και έναν έλεγχο του page file που είναι ρυθμισμένο στα windows. να είναι από 512 mb έως 1500mb (Control Panel> system>advanced>settings > advanced>change >)
Καλή επιτυχία Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikq (Nikos)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


206 1.4 quiksilver (8/2001)

Ένταξη: 09 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 313
Τόπος: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Μάρ 2005, 13:06:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εάν έχει κολλήσει Κανά ιο πήγαινε και κατέβασε το stinger
http://vil.nai.com/vil/stinger/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Μάρ 2005, 14:11:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

argonaftis έγραψε:
ultra-one έγραψε:
Γιάννη τι λειτουργικό έχεις?
Όπως είπε και ο Γιώργος πιο πάνω, αν έχεις Μιλλένιουμ πέταξε τα αμέσως και βάλε 2000 ή ΧΡ!
Δεν έχει βγάλει ποτέ χειρότερο λειτουργικό η Microsoft! Shocked


Ενώ τα 2000 και τα ΧΡ πετάνε... Confused

Βάλε μια μνημούλα και κλήσε όλες τις βαρυές εφαρμογές όταν κάνεις πρόγραμμα... Wink


Σίγουρα 2000 και ΧΡ είναι πιο βαριά από Μιλλένιουμ!
Είναι όμως πολύ πιο σταθερα !


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
crusader (Σπύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2806

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Μάρ 2005, 14:32:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιάννη δεν ξέρω πόσο έχουν οι μνήμες για laptops αλλά σου βρήκα έναν πολύ επεξηγηματικό οδηγό για το πώς μπορείς να προσθέσεις RAM μόνος σου. Ίσως σου χρειαστεί...

Step-by-step instructions for installing memory


®
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
crusader (Σπύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2806

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Μάρ 2005, 14:40:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο παρακάτω link λέει 80€ και πρέπει να είναι "καθαρή" τιμή, χωρίς τα μεταφορικά...

256MB 333MHZ DDR SDRAM Notebook Memory


®
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
argonaftis (Ηλίας)
Μέλος
Μέλος


208 gti

Ένταξη: 08 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 115
Τόπος: Αθήνα-Βύρωνας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Μάρ 2005, 14:44:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultra-one έγραψε:
argonaftis έγραψε:
ultra-one έγραψε:
Γιάννη τι λειτουργικό έχεις?
Όπως είπε και ο Γιώργος πιο πάνω, αν έχεις Μιλλένιουμ πέταξε τα αμέσως και βάλε 2000 ή ΧΡ!
Δεν έχει βγάλει ποτέ χειρότερο λειτουργικό η Microsoft! Shocked


Ενώ τα 2000 και τα ΧΡ πετάνε... Confused

Βάλε μια μνημούλα και κλήσε όλες τις βαρυές εφαρμογές όταν κάνεις πρόγραμμα... Wink


Σίγουρα 2000 και ΧΡ είναι πιο βαριά από Μιλλένιουμ!
Είναι όμως πολύ πιο σταθερα !


Δεν τίθεται θέμα σταθερότητας ή βαρύτητας αλλά θέμα προβλημάτων και flexibility - ότητας. Σταματάω εδώ προς αποφυγή προστριβών και εντάσεων


Argonaftis
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Μάρ 2005, 15:31:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιάνννη την ώρα που κάνεις πρόγραμμα μπορείς να ρίξεις ολη την ισχύ του μηχανήματος στη συγκεκριμένη εφαρμογή που εκτελείς.

Δεξί κλικ στο taskbar/task manager/processes.
Βρίσκεις την εφαρμογή που θέλεις (πχ DJing.exe).
Κάνεις επάνω της ένα δεξί κλίκ και επιλέγεις Set Priority/High

Αν δεν μπορείς να βρείς την εφαρμογή απο το processes,πήγαινε στην πρώτη καρτέλα (Applications) και κάνε δεξί κλίκ επάνω στο DJing/Go to process.Σε φέρνει κατευθείαν στο process list.

Αν δεν μπορείς να το βρείς ούτε και στο Applications,σταμάτα να ασχολείσε με τους υπολογιστές.

Για την χαμηλή ταχύτητα του υπολογιστή σου γενικά,σε καλύπτουν τα παραπάνω Post.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Μάρ 2005, 23:03:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tι επεξεργαστή φοράει και τί προγράμματα τρέχεις; Τί λειτουργικό έχεις; Τα κολλήματα τα έκανε από τοτε που άρχισες να παίζεις τραγούδια ή κάποια στιγμή μετά;
Σαν πρώτο βήμα για να αυξήσεις την ταχύτητα θα μπείς στο BIOS του υπολογιστή σου και θα μειώσεις το μέγεθος της μνήμης RAM που χρησιμοποιεί η κάρτα γραφικών από 64ΜΒ σε 16ΜΒ.


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Μάρ 2005, 07:18:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον μαλλον καταληγουμε οτι χρειαζεται περισσοτερη μνημη....!
Κατι αλλο....
με το Norton Που ψαχνω να βρω ιο δεν μου βρισκει κατι,οπως επισης και το stinger που μου προτεινε πιο πανω ο nikq.
Οταν ομως το ψαχνω με το security iguard μου βρισκει 12 (!!!) αρχεια μολυσμενα!!!

Γιατι συμβαινει αυτο?μηπως μου λεει βλακειες και τζαμπα ψαχνω να βρω ιο?

Παράθεση:
Άρα από τα λεγόμενα σου κολλάει μια στιγμή και έπειτα συνεχίζει …. Εε??


ακριβως αυτο!Παντως που και που οταν το χρησιμοποιω τρωει κατι κολληματα αλλο πραγμα (ακομα και οταν ανοιγω σελιδες στο web καμια φορα).
Οσο για το anti-virus Και το ποσο μνημη καταναλωνει,καταναλωνει παρα πολυ (εχω δει και 99% Shocked Shocked Shocked Shocked και δεν μπορουσα να κανω τιποτα αλλο...) αλλα δεν ειναι ενεργοποιημενο οταν εχω τετοια προγραματα ανοιχτα,αρα μαλλον δεν παιζει ρολο!


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
nikq (Nikos)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


206 1.4 quiksilver (8/2001)

Ένταξη: 09 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 313
Τόπος: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Μάρ 2005, 10:20:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιάννη τσέκαρες το service Network Location Awareness (NLA) εάν τρέχει??? Κατά 99% αυτό δημιουργεί αυτή την συμπεριφορά
Επίσης κατέβασε από το site ths Microsoft το καταπληκτικό πρόγραμμα

Microsoft® Windows AntiSpyware (Beta)
(Einai sta 6,5 mb)

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=321cd7a2-6a57-4c57-a8bd-dbf62eda9671&displaylang=en

h

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=321cd7a2-6a57-4c57-a8bd-dbf62eda9671&displaylang=en&Hash=FRL7SL4
(εάν δεν παίζουν τα link μπες στην αρχική σελ www.microsoft.com )
Εάν στο κάνει μονό στο media player ή οποίο άλλο πρόγραμμα χρησιμοποιείς για να ακούς μορσική τότε σίγουρα συνέβη κάτι στους codec’s….
Κάνε ξανά install τον media player (10) ή το άλλο πρόγραμμα για να «φτιαχτούν»
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Μάρ 2005, 11:38:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikq έγραψε:

Κοιτά εάν τρέχει κάποιο ύποπτο service ….εάν δεν μπορείς να βρεις κάποιο πήγαινε στα services(control panel)και βρες το Network Location Awareness (NLA) εάν τρέχει κάνε διπλό κλικ για να ανοίξουν τα properties και κάντο stop και στη συνεχεία disabled
Στη συνεχεία εάν θες το τονίζω [/size]κάνε το ίδιο στο Windows Firewall/Internet Connection Sharing (ICS)


Δεν το βρiσκω...... Embarassed Embarassed Embarassed
εχω τα χαζοελληνικα windows!
στο controll panel τι λεει υποτιθεται?Service?


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
nikq (Nikos)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


206 1.4 quiksilver (8/2001)

Ένταξη: 09 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 313
Τόπος: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Μάρ 2005, 12:01:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πήγαινε στο έναρξη και επέλεξε το εκτέλεση (start>run…) και γράψε
%SystemRoot%\system32\services.msc /s και πατά οκ
Βρες το Network Location Awareness (NLA) (εάν στο γραφεί στα ελληνικά τσέκαρε το (NLA) ) κάντο stop και στη συνεχεία disable .
Μετά κάνε restart το pc και ελπίζω να είσαι οκ !!!
κατέβασε και το πρόγραμμα θα σε σώσει …
Εάν δεν παίζει ούτε αυτό γράψε τηλ ή μαιλ Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 75, 76, 77  Επόμενη
Σελίδα 1 από 77

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3838s (PHP: 82% - SQL: 18%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on