PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Σχάρα για 206 με ηλιοροφή

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Γιωργος77 (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 16V XS

Ένταξη: 21 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 54
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - ΨΥΧΙΚΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Φεβ 2005, 21:36:41    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Σχάρα για 206 με ηλιοροφή Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τον τελευταίο καιρό ψάχνω μια λύση για να μεταφέρω τα πράγματα του snowboard με το πεζάκι μου. Κάποτε είχα αγοράσει σχάρα Thule για το παλιο μου αυτοκίνητο και ήμουν πολύ ευχαριστημένος παρόλο που ήταν πανάκριβη. Τώρα όμως δεν βρίσκω στην εταιρία αυτή σχάρα για 206 με ηλιοροφή.

Η πεζώ πρέπει να έχει, αλλά έχω ακούσει πολυ άσχημα πράγματα για την αξιοπιστία τέτοιων αξεσουαρ από την αντιπροσωπεία.

Έχει δοκιμάσει κανείς σχάρα από την μαμά πεζώ;

Γενικά οποιαδήποτε πληροφορία από την εμπειρία του club για σχάρα που κάνει στο μοντέλο αυτό και είναι αποδεδειγμένα αξιόπιστη (σε βάθος χρόνου εννοώ) ευπρόσδεκτη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Φεβ 2005, 00:43:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω πηρα προσφατα για Punto απ'την Autoplas μπαρες της MONT BLANK. Γυρο στα 200 ευρω πηγαν. Νομιζω ειχαν για τις περισσοτερες μαρκες αυτοκινητων.
Στη δικια σου περιπτωση το προβλημα δεν νομιζω οτι ειναι η ηλιοροφη γιατι γενικα ειναι ψηλες η μπαρες και την καληπτουν. Ομως αφου εχεις ηλιοροφη στοιχηματιζω 99% οτι το 206 σου ειναι 3πορτο (ισως κανω λαθος?). Απ'τη στιγμη που δεν εχεις πισω πορτες (για να πιασει η πισω μπαρα) η μονη λυση που φανταζομαι ειναι μπαρες με βεντουζες.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vanvan (vangelis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 XS

Ένταξη: 20 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 31
Τόπος: Νεα Σμύρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Μάρ 2005, 08:17:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι πίσω μπάρα πίανει, (υπάρχει ειδική θέση στα τρίπορτα) αλλά ουσιαστικά στηρίζεται στο τζάμι. Παρότι λένε ότι αντέχει, εγώ δεν θα την εμπιστευόμουν.
Επίσης κρίνοντας από δική μου έρευνα για σχάρες ποδηλάτου: από Autoplus
θα τα σκάσεις χωρίς να σημαίνει ότι παίρνεις κάτι πολύ καλό. Καλύτερα δες
σε καταστήματα που πουλάνε σκί και snowboard γιατί όπως και για τα ποδήλατα φαντάζομαι αυτοί έχουνε μεγαλύτερη ποικιλία και είδη .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
crusader (Σπύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2806

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Μάρ 2005, 10:58:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κι εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις αυτό που λέει ο Βαγγέλης.
Ρίξε μια ματιά σε καταστήματα που πουλάνε εξοπλισμό για ski - snowboard.

Γενικά κάνε μια έρευνα αγοράς και στα παραπάνω καταστήματα, αλλά και στην autoplus - peugeot και μετά αποφασίζεις Wink


®
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Μάρ 2005, 13:05:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν εχθές στο δρόμο πέτυχα ένα τριθυρο 206 με ηλιοροφή και σχάρα αλλά δυστυχώς λόγω κίνησης δεν μπόρεσα να του μιλήσω να τον ρωτήσω "από που και πόσο κλπ κλπ".
Άρα πάρχει αυτό που ζητάς. Wink
Δεν ήταν με μαγνήτες/βεντούζες αλλά σαν τις κοινές μπάρες που υπάρχουν για όλα τα αυτοκίνητα.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Μάρ 2005, 23:07:03    Θέμα δημοσίευσης: Re: Σχάρα για 206 με ηλιοροφή Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιωργος77 έγραψε:
Τον τελευταίο καιρό ψάχνω μια λύση για να μεταφέρω τα πράγματα του snowboard με το πεζάκι μου. Κάποτε είχα αγοράσει σχάρα Thule για το παλιο μου αυτοκίνητο και ήμουν πολύ ευχαριστημένος παρόλο που ήταν πανάκριβη. Τώρα όμως δεν βρίσκω στην εταιρία αυτή σχάρα για 206 με ηλιοροφή.

Η πεζώ πρέπει να έχει, αλλά έχω ακούσει πολυ άσχημα πράγματα για την αξιοπιστία τέτοιων αξεσουαρ από την αντιπροσωπεία.

Έχει δοκιμάσει κανείς σχάρα από την μαμά πεζώ;

Γενικά οποιαδήποτε πληροφορία από την εμπειρία του club για σχάρα που κάνει στο μοντέλο αυτό και είναι αποδεδειγμένα αξιόπιστη (σε βάθος χρόνου εννοώ) ευπρόσδεκτη.


εγώ έχω δοκιμάσει σχάρα από πεζώ στο 106 που έιχα... (την πουλάω και όλας αν θέλει κανεις)

Λοιπόν, ήταν καταπληκτική ΔΕΝ ΚΟΣΤΙΖΕ ένα σωρό λεφτα.

¨εμπαινε σε 2 λεπτά σφίγγωντας 2 βίδες μό νο και το κυριότερο...
Ήταν τόσο καλά μελετημένη που σου έλεγε το που ακριβώς μπαίνει.

Στις οδηγίες είχε ένα βέλος στη μέση του χαρτιού μήκους 1 μέτρου, το βέλος το τοποθετούσες στο κωλονάκι το μεσαίο. μετά με 2 διάφαν αυτοκόλητα μαρκαριζες που θα μπαίνει η σκάρα.

Αυτό το έκανες μόνο την πρώτη φορά.

Παιδιά τα εργοστασιακά πράγματα είναι πολύ μελετημένα... μην τα φοβάστε...

Ένας φίλος μου προχτες πήρε μπάρες για το μίκρα, από το εμπόριο και έκανε 4 ωραιότατα βαθουλόματα στον ουρανο του... γιατι τσιγκουνευτηκε 25 ευρώ παραπάνω που έκαναν η εργοστασιακές... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2196s (PHP: 64% - SQL: 36%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on