PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Ρυθμιζόμενη ανάρτηση "Μέρος 2ο"
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 60, 61, 62  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
shiba (giwrgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


shiba cc

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 1069
Τόπος: γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Φεβ 2005, 21:33:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

KΑΛΗσπερα παιδακια...λοιπον σημερα πηγα να κανω και εγω την ερευνα αγορασ για τα αμορτισερ...το φιλαρακι γνωστου μου που εχει το μαγαζι μου προτεινε 2 λυσεισ για 206 cc...α.ρυθμιζομενα σε υψοσ και σκληροτητα΄blinstein pss(τωρα ποιο τυπο ακριβωσ δεν ειπε)=900 ευρω με τοποθετηση..β..κατι blinstein αμορτισερ με eibach springs ελατηρια 650 ευρω με τοποθετηση.μαλλον στην πρωτη λυση καταληγω μιασσ και για 250 ευρω διαφορα δεν αξιζει να μην τα χτυπησω..ειδωμεν τωρα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MAG206cc1.6 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 02 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 69

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Φεβ 2005, 22:31:00    Θέμα δημοσίευσης: 0e0e Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giati me pedebete? giati den bazoyme oloi ta pezo sport twn 1000E . den einai kala ? den einai ta pio katalila? peste mou na paw na ta balw sto rimadi to cc na teleiwnw. 2.5 8elw na to xamiloso. toso diabasa oti prepei gia to kanoniko omws to 206.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Φεβ 2005, 02:21:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound. έγραψε:

Οκ εκανα τις σχετικες διορθωσεις πιο πανω Wink
.............................
Τελος για τις D2 δεν εχω ιδεα που κατασκευαζονται!
Εισαι σιγουρος για την Μαλαισια?

yeap...! :uhoh:
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Φεβ 2005, 11:06:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

shiba έγραψε:
KΑΛΗσπερα παιδακια...λοιπον σημερα πηγα να κανω και εγω την ερευνα αγορασ για τα αμορτισερ...το φιλαρακι γνωστου μου που εχει το μαγαζι μου προτεινε 2 λυσεισ για 206 cc...α.ρυθμιζομενα σε υψοσ και σκληροτητα΄blinstein pss(τωρα ποιο τυπο ακριβωσ δεν ειπε)=900 ευρω με τοποθετηση..β..κατι blinstein αμορτισερ με eibach springs ελατηρια 650 ευρω με τοποθετηση.μαλλον στην πρωτη λυση καταληγω μιας και για 250 ευρω διαφορα δεν αξιζει να μην τα χτυπησω..ειδωμεν τωρα


Ειναι προφανές ότι με τόσο μικρή διαφορά τιμής παίρνεις τα PSS και όχι τα απλά Bilstein/Eibach. Εγώ τουλάχιστον αυτό θα έκανα μεταξύ των δύο. Εξάλλου ο Φίλλιπος (fpug) είπε ότι δουλεύουν (στο gt του τουλάχιστον) πολυ καλά.

MAG206cc1.6 έγραψε:
ati me pedebete? giati den bazoyme oloi ta pezo sport twn 1000E . den einai kala ? den einai ta pio katalila? peste mou na paw na ta balw sto rimadi to cc na teleiwnw. 2.5 8elw na to xamiloso. toso diabasa oti prepei gia to kanoniko omws to 206


Τα έχω δει και γω τα Peugeot Sport.
Ειχε ξαναφερθει το θεμα εδω:Αμορτισερ peugeot sport competition απο condor.
Υπάρχουν δύο σετ εκ των οποίων το πτώτο (720ευρώ) δεν είναι ρυθμιζόμενο και δεν μας ενδιαφέρει εδω.
Το δεύτερο είναι ρυθμιζόμενο μόνο σε ύψος (1020ευρώ).

Δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά ο RS-206 (NIKOLAOS) γράφει ότι δουλεύουν καλά. Αυτό που θα πρέπει να ρωτήσεις είναι πιο είνει το μικρότερο χαμύλωμα που μπορείς να έχεις να το συγκεκριμένο σετ.

Ghost Dog έγραψε:
...από Μαλαισία...

Αυτό βέβαια δεν είναι απαραίτητα κακό νομίζω.
Πάντως όταν τα είδα από κοντά φαινονταν πολυ καλη κατασκευή.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
shiba (giwrgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


shiba cc

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 1069
Τόπος: γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Φεβ 2005, 16:15:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μανθο αληθεια ο φιλλιποσ ποσο τα εβαλε τα pss στο πεζουλα του?γνωριζεισ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Φεβ 2005, 18:33:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον, εχω σκεφτει να τοποθετησω τα koni sport με ελατηρια φαρδοστενα peugeot sport και coil over peugeot sport ή apex, αν μπαινουν στο koni.
Θελω να μου πειτε τη γνωμη σας αν το koni θα συδυαστει σωστα με αυτο το ελατηριο, και αν θα το αντεξει.
Δεδομενου οτι το peugeot sport αμορτισερ ειναι μονο λαδιου, προτιμω το κονι που ειναι αζωτου λαδιου και επισης ρυθμιζεται.
Λοιπον πως την βλεπετε αυτη τη λυση?
Μανθο, Μακη και λοιποι, τα φωτα σας Laughing


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Φεβ 2005, 21:03:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σπυρο θα σου στοιχισει στο τελος περισσοτερα απο τα περιπου 1000 που θελει μια pss .....η οποια ειναι σεταρισμενη ετοιμη λυση
αξιζει? και απο αποδοση και απο ψυχολογικη φθορα που θα εχεις ψαχνοντας βριζοντας δοκιμαζοντας κλπ κλπ ....

επισης εγω προσωπικα για κονι κιτρινα εχω κακιστη γνωμη.
ναι ειναι καλυτερα απο ενα αυτορυθμιζομενο αμορτισερ π.χ bιlstein sport αλλα δεν φτανει ποτε ενα καλο οπως π.χ bilstein gr.n η οπως αλλιως λεγονται τα μη αυτορυθμιζομενα...
συν τοις αλλοις οσοι ειχαν κονι κιτρινα μετα απο λιγα παιξιματα με βαλβιδα μαλακο-σκληρο και πισω ειδαν το αμορτισερ να σφιγγει δραματικα και να σκληραινει πολυ....κοινως παπαλα....
οταν τα εψαχνα για το κορσα -πριν χρονια βεβαια- ολοι μου ειχαν πει τοτε οτι κοιτα φιλε θα τα σκληραινεις τα κονι οταν δεις να πεφτει η αποδοση και να μαλακωνουν τραγικα.δοκιμες του τυπου μαλακο πρωι στη πολη και σκληρο το βραδυ στα λιμανακια ξαχνα τις θα το βγαλεις οφ πολυ γρηγορα....
ειλικρινα δεν ξερω τωρα τι γινεται με κονι και αν εχουν διορθωθει σε αυτο το θεμα και επιτρεπουν να αλλαζεις σκληροτητα συνεχεια....
ασε που τα πισω δεν ρυθμιζονται πανω στο αμαξι....

παντως σε 106 το ξαναλεω η καλυτερη αναρτηση με φαρδυ ελατηριο που ειχα δει ηταν κονι με μαλακο ελατηριο εμπρος-voglant h jammexδεν θυμαμαι- και μπιλσταιν gr.n πισω για πιο προδευτικο...τωρα για περισσοτερα στο μακη που εχει 106

εγω
μπεεεε


υ.γ mem sound το μπουρδες δεν ηταν ειρωνικο ηταν αστειο με την εννοια οτι εμεις ψαχνουμε σκληροτητες-υψη κλπ κλπ και αλλοι ειναι απο αλλο πλανητη και σπανε τα καημενα τα 206 στο χωμα....οχι βεβαια οτι ο τυπος το εβαζε στο χωμα και ετρεχε αλλα απλα δεν εκοβε πουθενα σε δημοσιο δρομο που ειναι σχεδον ολοι τους σαν ειδικες.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Φεβ 2005, 02:44:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
Λοιπον, εχω σκεφτει να τοποθετησω τα koni sport με ελατηρια φαρδοστενα peugeot sport και coil over peugeot sport ή apex, αν μπαινουν στο koni.
Θελω να μου πειτε τη γνωμη σας αν το koni θα συδυαστει σωστα με αυτο το ελατηριο, και αν θα το αντεξει.
Δεδομενου οτι το peugeot sport αμορτισερ ειναι μονο λαδιου, προτιμω το κονι που ειναι αζωτου λαδιου και επισης ρυθμιζεται.
Λοιπον πως την βλεπετε αυτη τη λυση?
Μανθο, Μακη και λοιποι, τα φωτα σας Laughing


Το είχα σκεφτεί και ΄γω αυτό αλλά το συνολικο κόστος πλησσιάζει την τιμή του ετοιμου σετ της FK που εχει τα ιδια αμορτισέρ και είναι και ρυθμιζόμενο σε ύψος και σκληρότητα.

Koni Sport γυρω στα 550ευρω
Ελατήρια γενικά γύρω στο 150αρι
Σύνολο 700

FK Konigsport 920 Wink

volvos έγραψε:
υ.γ mem sound το μπουρδες ........σαν ειδικες.....

οκ δεκτό.
Αααα και πες του γνωσtoύ σου ότι σε λίγο καιρό θα βγάλει και η Peugeot όχημα τύπου SUV (βλ RAV4 κλπ κλπ), μπορεί να τον ενδιαφέρει....!

[quote="shiba"mg]μανθο αληθεια ο φιλλιποσ ποσο τα εβαλε τα pss στο πεζουλα του?γνωριζεισ?[/img]

Το ανέφερε ο ίδιος παραπάνω:
fpug έγραψε:
bilstein B14 pss....ρυθμιζομενα σε υψος μονο με στενα ελατηρια HR 1100 ευρω με τοποθετηση και ευθυγραμμιση.



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Φεβ 2005, 14:00:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι να πω ρε παιδια με μπερδεψατε τωρα περισσοτερο.
Απλα σκεφτηκα αυτη τη λυση γιατι εχω ελατηρια απο 106 μινι grA,οποτε αν ειναι τα ιδια με αυτα που δινει η πεζω για το 206 δε θα εχω προβλημα.
Τα κονι τα εχω βρει 500 ευρω, οποτε θα μου μεινει μονο το κοστος των πιατελων.
Δηλαδη συνολικα θα ηταν οικονομικη λυση.
Αλλα αν ισχυουν αυτα που λεει ο παναγιωτης με τις ρυθμισεις, τοτε δεν αξιζει.

Και εγω διαμορφωσα θετικη απψη για τα κονι, απο το ραλλυ του ξαδερφου μου, οπου μου αρεσε πολυ το στηδιμο του, γι αυτο ειπα να τα προτιμησω.

Εναλλακτικες λυσεις ακουγονται οι fk που προτεινει ο Μανθος και μετα παμε μονοδρομο για bilstein pss.

Ερωτηση: Τα bilstein pss ειναι επιπεδου grN?
Και τι διαφορα απο τα αυτορυθμιζομενα? τι σημαινει αυτο?

Θα ρωτησω και για KW variant να δουμε τιμες.


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Φεβ 2005, 19:09:52    Θέμα δημοσίευσης: Re: 0e0e Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MAG206cc1.6 έγραψε:
giati me pedebete? giati den bazoyme oloi ta pezo sport twn 1000E . den einai kala ? den einai ta pio katalila? peste mou na paw na ta balw sto rimadi to cc na teleiwnw. 2.5 8elw na to xamiloso. toso diabasa oti prepei gia to kanoniko omws to 206.

για πληροφορία σου το δικό μας έχει 3 πόντους κόντύτερο καλάμι από των απλών 206. δεν ξέρω με του gti ποιά είναι η διαφορά, πάντως το cc έχει και μικρότερη διαδρομή. το έλεγαν και οι 4 τροχοί στα πρώτα τεστ για το cc
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Φεβ 2005, 19:13:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
Λοιπον, εχω σκεφτει να τοποθετησω τα koni sport με ελατηρια φαρδοστενα peugeot sport και coil over peugeot sport ή apex, αν μπαινουν στο koni.
Θελω να μου πειτε τη γνωμη σας αν το koni θα συδυαστει σωστα με αυτο το ελατηριο, και αν θα το αντεξει.
Δεδομενου οτι το peugeot sport αμορτισερ ειναι μονο λαδιου, προτιμω το κονι που ειναι αζωτου λαδιου και επισης ρυθμιζεται.
Λοιπον πως την βλεπετε αυτη τη λυση?
Μανθο, Μακη και λοιποι, τα φωτα σας Laughing


emένα μου ακούγεται καλό... αλλά με μπέρδεψες με τα ελατήρια...

από ότι γνωρίζω coil over είναι τα στενά ελατήρια...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Φεβ 2005, 09:14:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σπυρο δεν ειναι κακή η σκέψη σου άλλα χωρις να θελω να σε στεναχωρήσω μαλλον δεν ταιριαζουν τα ελατήρια του 106.

Για το 106 mini Gr.A η Peugeot sport δίνει ελατήρια με κωδικό 687035-S2
Για το 206 XS Volant δίνει ελατήρια με κωδικό R17035-00
Για το 206 CC δίνει ελατήρια με κωδικό CC17005-00

Δεν μπορώ να σου πω με σιγουρια οτι θα δουλεψουν τα ελατηρια του 106 στο 206.

Κατα τ αλλα με τα ΚΟΝΙ δενθα εχεις προβλημα.

Βεβαια τα ελατηρια δεν ειναι το πρόβλημα...Νομίζω 25 Ευρώ τα ένα στοιχίζουν στην Peugeot Sport France.Τα πιατελα νομίζω είναι το κόστος.
Επίσης μην ξεχάσεις τα top mount.Για 60 Ευρά το ένα δεν αξίζει να μην τα βάλεις.


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Φεβ 2005, 20:54:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.redpoint.co.jp/sell/parts/20030714_12/index.html

(Μου βγαζει με ιαπωνικους χαρακτηρες,εχω λαθος στο pc, ή ετσι ειναι η σελιδα?)


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Φεβ 2005, 23:24:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ασεε σπυρο την εχω πατησει και εγω....εχουν κατι πραγματα αυτοι οι ιαπωνες......
αυτη στη φωτο ειναι σιγουρα η pss??????
δεν εχει και 2ο ελατηριο-helper????
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fpug 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος




Ένταξη: 05 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 392

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Φεβ 2005, 08:58:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
ασεε σπυρο την εχω πατησει και εγω....εχουν κατι πραγματα αυτοι οι ιαπωνες......
αυτη στη φωτο ειναι σιγουρα η pss??????
δεν εχει και 2ο ελατηριο-helper????



Δεν φαινονται για pss αυτα.


Στα pss οι πισω ειναι κιτρινες:




PSS B14
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Φεβ 2005, 14:47:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για αυτο εβαλα το λινκ, δεν ειναι pss,
Πρεπει να ειναι πιο αγωνιστικη, ισως το ελατηριο ειναι ΗR




Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Φεβ 2005, 10:49:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή πρέπει να έχουμε μερικές ακόμα επιλογές (λες και οι παραπάνω δεν φτάνουν....) παρτε κάτι ακόμα:
Για τα 206 βγαίνουν ρυθμιζόμενες αναρτήσεις και από την SPAX.
http://www.spax.co.uk/SPAX-modified-page-copy.html
Μάλιστα έχει 2 τύπους:

1. Την PSX ρυθμιζόμενη μόνο σε σκληρότητα (28 σκάλες)
http://www.spax.co.uk/SPAX_PSX_page.html
και

2. Την RSX ρυθμιζόμενη σε σκληρότητα και ύψος. (28 σκάλες για ρυθμιση σκληρότητας και από 30 έως 70mm χαμηλωμα για το 206)
http://www.spax.co.uk/SPAX_RSX_page.html



Για τον κατάλογο της SPAX ρίξτε μια ματιά εδώ:
http://www.spax.co.uk/SPAXCatalogueKits.html


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MEMsound στις Τετ 16 Φεβ 2005, 11:02:31, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Φεβ 2005, 11:01:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον παιδάκια για να οργανωνομαστε σιγά - σιγά

Οποιος εχει τιμές για καποιο απο τα σετ που βρήκε ο Μανθος (KW,DS.PSS κλπ) ας αρχίσει γράφει πόσο και απο ποιον για να παμε στους καλύτερους και να παρουμε τελικές τιμές για το club.

Γραψτε λοιπον Μαρκα-Τυπος ή part No.-Κατάστημα-Τιμή για να δούμε που θα καταλήξουμε


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Φεβ 2005, 12:03:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ok Makis!
Να πω ότι όλα τα παραπάνω αφορουν το 206, για 106, 306, 307 πρεέπι να ρίξω μερικές ματιές ακόμα ώστε να είμαστε συγκεκριμέμοι (μάλλον και σε ξεχωριστό τόπικ για να μην μπερδευτουμε εδω)

Έχω να συμπληρώσω μία ακόμα εταιρία την γνωστή APEX:
www.apexsuspension.com

Λοιπόν η APEX έχει την Χ-Force:
http://www.apexsuspension.com/gb/index.php?style=xforce&page=xforce



Από τον κατάλογο της Apex:

Brand.......Model & version...... Year........... Apex Kit Nr
Peugeot......... 206 all ......... 6.99 / - .........APX70-005


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
fpug 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος




Ένταξη: 05 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 392

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Φεβ 2005, 12:16:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Λοιπον παιδάκια για να οργανωνομαστε σιγά - σιγά

Οποιος εχει τιμές για καποιο απο τα σετ που βρήκε ο Μανθος (KW,DS.PSS κλπ) ας αρχίσει γράφει πόσο και απο ποιον για να παμε στους καλύτερους και να παρουμε τελικές τιμές για το club.

Γραψτε λοιπον Μαρκα-Τυπος ή part No.-Κατάστημα-Τιμή για να δούμε που θα καταλήξουμε


ok

Εγω εβαλα στο GT τα Bilstein - PSS (B14) - 1100 ευρω με τοποθετηση και ευθυγραμμιση στο συνεργειο του Γκικα (Π.φαληρο)
(σημειωση¨ δεν ειναι συνεργειο πεζο).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 60, 61, 62  Επόμενη
Σελίδα 2 από 62

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,242s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on