PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Στρατος και θητεια....
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 41, 42, 43  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Φεβ 2014, 14:38:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tony_l έγραψε:
Βγήκε και μένα η κατάταξή μου! Φεύγω για ΣΕΜ Σπάρτη στις 10/3. Σκέφτομαι μήπως δηλώσω για Κύπρο μετά. Ξέρει κανείς αν είναι καλά; Τα επίσημα πλεονεκτήματα (μισθός, εισητήρια κτλ) τα ξέρω. Ανεπίσημα όμως, αξίζει να πάει κανείς; Οι περισσότεροι που ρώτησα (που έχουν πάει και πρόσφατα) μου έχουν πει καλά λόγια. Smile

Εγω σου ειπα, ο μισθος ειναι ισα ισα να σου βγαινουν τα εξοδα, τα οποια σιγουρα ειναι πολλαπλασια απο την Ελλαδα.
Γενικοτερα οι αδειες θα ειναι λιγοτερες απο οτι στην Ελλαδα (κατα κανονα, μπορει και ελλδα να πεσεις σε μαυρο στρατοπεδο). Απλα ελλαδα λογω κρισης δινουν αβερτα αδειες, καθως μειωνονται τα εξοδα του στρατοπεδου.
Και γενικα να ξερεις στην κυπρο εισαι ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ. Στην ελλαδα θα εισαι απλα ενα φαντασμα που θα περιφερεται σε εναν περιφραγμενο χωρο (ειδικα μετα απο 3-4 μηνες)
It's your call my friend
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
307__:)(dimitris) 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6 black

Ένταξη: 07 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 318
Τόπος: agrinio

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Φεβ 2014, 14:56:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tony_l έγραψε:
Βγήκε και μένα η κατάταξή μου! Φεύγω για ΣΕΜ Σπάρτη στις 10/3. Σκέφτομαι μήπως δηλώσω για Κύπρο μετά. Ξέρει κανείς αν είναι καλά; Τα επίσημα πλεονεκτήματα (μισθός, εισητήρια κτλ) τα ξέρω. Ανεπίσημα όμως, αξίζει να πάει κανείς; Οι περισσότεροι που ρώτησα (που έχουν πάει και πρόσφατα) μου έχουν πει καλά λόγια. Smile

Πηγαινε και θα με θυμηθεις ημουν εκει το 2002 για 10 μηνες περασα τελεια εισαι βεβαια καργα προβλεπομενος αλλα δεν πειραζει βγαινεις εξοδουχος και βλεπεις κοσμο οχι αν πας καπου στην Ελλαδα και βγαινεις στο καφενειο του χωριου και βλεπεις μονο κατσικες Laughing και αυτα με κανα υπηρεσιακο για κανα τριωρο. Και θα εχεις και το μισθο σου για κατι παραπανω Wink Ειναι πολυ καλα απολυθηκε ξαδερφακι μου πριν κανα διμηνο δεν ηθελε να φυγει και ειδικα καλοκαιρι εκει ειναι γεματο ............. αστα να πανε.

Υ.Γ Κανενας 279 02Δ?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
tony_l (Αντώνης)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 06 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 119

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Φεβ 2014, 11:43:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νικόλα μου τα 'πες αυτά ρε, αλλά όλοι λένε αυτά που λέει ο Δημήτρης. Απλά μαζεύω περισσότερες γνώμες για να είμαι σίγουρος. Καλοκαιράκι στην Κύπρο (με φίλους και κοπέλες που ξέρω και μένουν ήδη εκεί) νομίζω θα 'ναι καλή φάση για τις άδειες.. Smile



...is all about balance...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Φεβ 2014, 12:15:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μην προγραμματίζεις ότι θα 'ναι καλά όπως ακούς γιατί αν τυχόν δεν ειναι έτσι θα σε "χαλάσει". Επίσης η ερώτησή σου δεν έχει πολύ νόημα κατα την γνώμη μου διότι όλα είναι θεμα διοικητή. Μια μονάδα που τώρα είναι μαύρη μετά απο ένα μήνα μπορεί να αρντάν και το αντίστροφο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tony_l (Αντώνης)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 06 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 119

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Φεβ 2014, 13:56:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλλάζουν οι διοικητές από μήνα σε μήνα; Shocked



...is all about balance...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
harisma23 (Χάρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 308 1.6 THP

Ένταξη: 19 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 77

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Φεβ 2014, 14:06:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

plaketokofths έγραψε:
...όλα είναι θεμα διοικητή. Μια μονάδα που τώρα είναι μαύρη μετά απο ένα μήνα μπορεί να αρντάν και το αντίστροφο.

Η παραπάνω είναι η πιο σωστή κουβέντα που έχει ειπωθεί, καθώς έχει καθολική εφαρμογή (σε όλες τις μονάδες της ελληνικής επικράτειας).

Όταν φτάσει η ώρα που θα βγουν οι μεταθέσεις, ΤΟΤΕ και μόνο τότε ρωτάς πως έχουν οι παρούσες συνθήκες στις μονάδες που σε ενδιαφέρουν. Το τι έχεις ακούσεις από παλιότερους πριν 2-3 χρόνια είναι απλώς άσχετο. Εκτός αν πας καντηλανάφτης στο Λυκαβηττό. Αυτή η θέση δεν θα χαλάσει ποτέ, αλλά χρειάζεσαι όχι απλώς δόντι, αλλά χαυλιόδοντα από μαμούθ για να την πάρεις...

Και αφού αποφασίσεις που προτιμάς να πας, δεν το διαφημίζεις σε καμιά περίπτωση μέσα στο κέντρο εκπαίδευσης! Ο κουμπάρος μου κοκορευόταν έτσι για τη φοβερή μονάδα που θα πήγαινε και τελικά τη θέση του την έφαγε συφαντάρος του με μεγαλύτερο δόντι (ξέρετε : με blanco από πάνω από το όνομά του)...


Spritmonitor.de Peugeot 308 1.6 THP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Φεβ 2014, 18:28:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tony_l έγραψε:
Αλλάζουν οι διοικητές από μήνα σε μήνα; Shocked


προφανώς όχι, αλλά που ξέρεις οτι σε 2 μήνες δεν θα αλλάξεις διοικητή?
Οτι δεν θα πάρει απόσπαση για την έγκυο γυναίκα του κτλ κτλ?

Εκτός του διοικητή του τάγματος παίζει εξίσου ρόλο, ο διοικητής του λόχου σου και ακόμα ο διμοιρίτης σου...

Ααα και σχετικά με αυτό που λέει ο Χάρης και συμφωνώ, παίζει και το άλλο:
Μπορεί να βρεθείς σε "μαύρο" τάγμα κι επειδή έχεις "γνωστό" να 'σαι καθε μέρα εξω. Ή αντίστροφα να βάλεις πολύμπριζο πχ να πας φύλακας στο μουσείο, να 'στε συνολικά 10 φαντάροι γι αυτοι την υπηρεσία και τελικά να 'σαι ο μόνος φύλακας! Εμπλοκή στο μουσείο Razz Razz Razz

Συμβουλή: Παρουσιάσου με το καλό και τότε βλέπεις, εκτός αυτού οι Κρητικοί έχετε στανταρ μεταθέσεις ... Δωδεκάνησα όπου τα πράγματα δεν ειναι και τόσο χάλια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Φεβ 2014, 22:01:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το Σεπτέμβρη το 951 άλλαξε διοικητή και από 95αίμα για τους στρατονόμους, έγινε πολύ νορμάλ στρατόπεδο. Οκ, έχει υπηρεσίες αλλά είναι χαλαρά τα πράγματα και οι άδειες δίνονται ελεύθερα Cool

Όπως είπατε και εσείς, είναι καθαρά θέμα διοικητή. Wink

Όσο για τις άδειες από κύπρο, είναι πολύ περισσότερες από εδώ Ελλάδα.


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
manosm3 (manos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RC F/L '10 & Peugeot 206 1.4 XT

Ένταξη: 17 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 908
Τόπος: Βριλησσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Φεβ 2014, 00:58:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επισης το πως περνας αλλαζει απο ποστο σε ποστο, μπορει στην ιδια μοναδα να υπαρχουν ποστα με γαματα νουμερα και κλιμα παραλληλα με αλλα που ειναι το ακριβως αντιθετο...

η ουσια ειναι να πας χαλαρος, να εχεις θαρρος, μη δειχνεις προθυμος για δουλεια, να τους γραφεις ολους στ @@ σου, να βρεις κανενα παιδι που θα κανετε παρεα για να περασει ο καιρος και να ξαναγινεις ανθρωπος Wink χαμενος χρονος ειναι, θα περασει


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
tony_l (Αντώνης)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 06 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 119

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Απρ 2014, 10:19:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να 'μαι και πάλι! Smile

Πέρασα βασική εκπαίδευση στη Σπάρτη, με μετατάξανε στους διαβιβαστές και τώρα είμαι Χαϊδάρι για επιπλέον εκπαίδευση. Από βδομάδα φεύγω για Ρόδο (474 ΤΔΒΕΘ, Ψίνθος), όπου είναι και η κανονική μου μετάθεση. Έχουμε κανένα μέλος στο νησί; Έχει πάει κανένας μήπως Ψίνθο για θητεία;

Γιάννη, δεν είμαι Κρητικός ρε. Σπούδαζα εκεί. Wink



...is all about balance...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Απρ 2014, 11:16:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κατι σειρες που ειχαν παει Ροδο, οχι στο συγκεκριμενο στρατοπεδο βεβαια, δεν περασαν πολυ καλα... Ολα σχετικα ειναι να ξερεις.. Μπορει περσυ να ηταν γα**, φετως σκ**α και το αντιθετο.. Ολα θεμα διοικητη ειναι..

διαβιβασεις παντως, ζωαρα θα κανεις...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Kostaswannabe (Κωστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye 2010 F/L

Ένταξη: 02 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 408
Τόπος: νοτια προαστια περιξ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Απρ 2014, 11:26:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχει δικιο.. Ολα ειναι θεμα διοικητη.. Εμενα σειρα το '12 πηγε ροδο και τον πηγαινε 1-7 με δ/ν. Εφαγε 6.5-7 χιλιαρικα σ ενα εξαμηνο..


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Απρ 2014, 15:34:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε φιλε, πραγματικα τωρα 7000 σε 6 μηνες?
1000+ ευρω σε εναν μηνα???
Χαρα στους γονεις του!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
tony_l (Αντώνης)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 06 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 119

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Απρ 2014, 16:41:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω ήδη βρει δουλειά σε μπαράκι και περιμένει. Αν όλα πάνε καλά, ελπίζω να βγάζω τουλάχιστον αυτά που θα πίνω... Smile



...is all about balance...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kostaswannabe (Κωστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye 2010 F/L

Ένταξη: 02 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 408
Τόπος: νοτια προαστια περιξ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Απρ 2014, 19:58:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι ρε πλακα κανεις?? 7 μερες εξω με διανυκτερευση λεμε. Φοιτητης τελειως.. Αν βαλει καθε μερα καφε φαι.. Βενζινες?? χαλαρα παει.. Αφου του στελναν..


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spar@ 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 21 Ιούν 2012
Δημοσιεύσεις: 61

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Οκτ 2014, 19:51:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα μπει κανεις Νοέμβριο ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SpyrosA (Σπύρος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 71

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 05 Οκτ 2014, 11:00:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα μπω εγώ Νοέμβριο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spar@ 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 21 Ιούν 2012
Δημοσιεύσεις: 61

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Νοέ 2014, 21:22:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με τον Σπύρο θα ειμαστε μαζι στο Μεσολογγι εγω μπαινω αυριο! Να περνάτε καλα και θα τα πουμε σε 9 μηνες !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Νοέ 2014, 23:02:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

spar@ έγραψε:
Με τον Σπύρο θα ειμαστε μαζι στο Μεσολογγι εγω μπαινω αυριο! Να περνάτε καλα και θα τα πουμε σε 9 μηνες !!!

Τα εχουμε πει που θα παρεις μεταθεση ε; Cool


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spar@ 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 21 Ιούν 2012
Δημοσιεύσεις: 61

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Νοέ 2014, 01:26:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ηλεκτρολογαρα μου μαζι σου και Έβρο ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 41, 42, 43  Επόμενη
Σελίδα 42 από 43

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,4792s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on