PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αποδίδουν οι βενζίνες 100 οκτανιων?
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
franch_power (teo)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

207 rallye 1.6T

Ένταξη: 10 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 448
Τόπος: μαγούλα αττικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Αύγ 2010, 12:48:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδία γενικότερα η 95αρα η 100αρα σπάνια βρίσκεις αξιόπιστη κ αποδοτική βενζίνη με την κερδοσκοπία που υπάρχει στην χώρα μας! Exclamation εγώ βάζω βενζίνη (α.π.) από γνωστό φιλαράκι κ δόξα το θεό είμαι αρκετά ικανοποιημένος,όσες φορές έχω βάλει απο αλλου έχω προβλήματα πυράκια κτλπ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
GeoMel 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207GT

Ένταξη: 18 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 73
Τόπος: θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Αύγ 2010, 14:37:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

climbonice έγραψε:
Ερώτηση: Εδώ και κάποιους μήνες η Shell και η BP έχουν πωληθεί σε ελληνικές εταιρείες. Τα πρατήρια δεν έχουν αλλάξει ακόμη ταμπέλες γιατί έτσι προβλέπεται από τις συμβάσεις που έχουν υπογραφεί (προβλέπεται συγκεκριμένη ημερομηνία που μπορούν να αλλάξουν οι ταμπέλες). Οπότε για ποια V-Power μιλάμε; Υπάρχει ακόμη V-Power η βάζουν απλή AVIN;


Δεν υπαρει κανενα χρονικο περιθωριο για αλλαγη των σηματων ,της Shell τουλαχιστον, πολυ απλα διοτι δεν θα αλλαξουν! Θα παραμεινουν Shell ολα.. Προς το παρον μετα την απορροφυση της Shell Hellas απο την πρωην Motor oil (νην Coral) για αρχη θα υπαρχουν ταυτοχρονα στην αγορα και οι 2 εταιριες.. Αλλωστε το διοικητικο τμημα της Shell Hellas παρεμεινε ιδιο κ μετα την εξαγορα της! Οποτε ουσιαστικα παλι μιλαμε για 2 διαφορετικες εταιριες με ιδιο αφεντικο! Η μονη αλλαγη που μπορει να γινει μεσα στα επομενα χρονια ειναι να αλλαξουν ολα τα AVIN σε SHELL! Οσο για τις βενζινες φυσικα και υπαρχουν και η VPower και η RACING που εξακολουθει να εισαγεται απο το εξωτερικο!
Για την συγχωνευση της BP με την ΕΚΟ δεν γνωριζω κατι..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Αύγ 2010, 16:40:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για την BP γνωριζω εγω... Wink
Μια χαρα συνεχιζει να υπαρχει η εταιρια για την επομενη διετια τουλαχιστον με οτι συνεπαγεται αυτο για τα καυσιμα της.
Το οτι αλλαξε αφεντικο,δεν σημαινει οτι καταργηθηκαν και ολα τα υπολοιπα.

franch_power έγραψε:
Παιδία γενικότερα η 95αρα η 100αρα σπάνια βρίσκεις αξιόπιστη κ αποδοτική βενζίνη με την κερδοσκοπία που υπάρχει στην χώρα μας! Exclamation εγώ βάζω βενζίνη (α.π.) από γνωστό φιλαράκι κ δόξα το θεό είμαι αρκετά ικανοποιημένος,όσες φορές έχω βάλει απο αλλου έχω προβλήματα πυράκια κτλπ.

Στην Αθηνα δεν ξερω τι γινεται,στην Θεσσαλονικη τουλαχιστον τα βενζιναδικα που πουλανε καθαρη βενζινη και μαλιστα η 100αρες δικαιολογουν μεχρι και το τελευταιο cent τους,ειναι πολλα... Neutral
Επισης στην Θεσσαλονικη το 90% των Ε.Π. ειναι πρατηρια τα οποια εχουν νοθευμενη βενζινη βαση ελεγχων αλλα και ομολογιων πολλων οδηγων. Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Σεπ 2010, 13:38:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αμα οντως ειναι καθαρη, η 100αρα ειναι πολυ καλη λυση, κι ας κοστιζει περισσοτερο.

Εγω βαζω Aegean σε ενα βενζιναδικο με καινουριες δεξαμενες και το αμαξι δεν εχει παρουσιασει ουτε τρεμουλο.

Με BP ειχα προβλημα. Ασε που η 100αρα της BP κανει καπου 1,70+/lt.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xtr (κωστας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 1.6(16v)rallye02

Ένταξη: 28 Οκτ 2010
Δημοσιεύσεις: 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Οκτ 2010, 21:04:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια ξερετε αν εχει ανοιχτει καποιο θεμα με βενζιναδικα τα οποια πωλουν καλης ποιοτητας καυσημα στην αθηνα και αν οχι τι θα λεγατε να ανοιξουμε ενα για να βλεπουμε και τι μας γινεται;


κωστας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bill207 (Bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 95ps (16V) ΠΙΣΤΟΛΑΡΑ

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 494
Τόπος: ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Οκτ 2010, 21:36:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για δες εδώ
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=1901&highlight=



Μ.
Γ.
Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Αύγ 2011, 17:06:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos 206cc έγραψε:
Εβαλα εχθες ετσι για το γ@μωτο ενα 10αρικο 100σταρα v-power racing απο γνωστο για την καλη του βενζινη πρατηριο(στην Ψελλου)
Το αμαξι δεν πηρε απλα τα πανω του..αρχισε να πυροβολαει..καμια σχεση απο τοτε που ειμουν μαμα και εβαζα 100σταρα
Το μοτερ δειχνει να την γουσταρει πολυ παραπανω την καλη βενζινη τωρα πια Confused
Παιζει με την αλλαγη ολης της εξατμισης να στεγνωνει πιο ευκολα και να θελει καλυτερης ποιοτητας βενζινη τωρα πια?
Με την αλλαγη εξατμισης οπως ειπα το αμαξι πηρε παντου αλλα κυριως μετα τις 4.000 ειναι που αρχιζει το πανυγηρι...εχθες το αμαξι γεμιζε απο τις 3000 και μαλιστα ηταν ακομα πιο δυνατο ψηλα Cool


Με το σετάπ μας ναι, η 100άρα κάνει διαφορά. Κι αν δεν κάνει κανείς πολλά χιλιόμετρα, όπως π.χ. εγώ από όταν γύρισα Αθήνα, το κόστος, ειδικά μέχρι πριν λίγες μέρες που η απλή κινείτο στο 1.68, δεν ήταν κάτι τραγικά μεγαλύτερο από το να βάλεις απλή.


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Αύγ 2011, 17:13:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σιγα τις τουρμπινες ρε παιδια.

Ενα αμαξι, αμα εχει πραγματικα δυνατο μοτερ, παει καλα και με απλη και με 100αρα. Εκτος αμα η απλη η 100αρα ειναι νοθευμενη.

Ολα τα αλλα ειναι υπερβολες. Οπως ειχε γραψει ενας οτι του καθαρισαν την πεταλουδα και με το που πηγε να ξεκινησει απο το συνεργειο, απο τα πολλα αλογα πηγε να χτυπησει στον μπροστινο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Αύγ 2011, 17:15:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Αύγ 2011, 17:43:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Randy έγραψε:
Σιγα τις τουρμπινες ρε παιδια.

Ενα αμαξι, αμα εχει πραγματικα δυνατο μοτερ, παει καλα και με απλη και με 100αρα. Εκτος αμα η απλη η 100αρα ειναι νοθευμενη.

Ολα τα αλλα ειναι υπερβολες. Οπως ειχε γραψει ενας οτι του καθαρισαν την πεταλουδα και με το που πηγε να ξεκινησει απο το συνεργειο, απο τα πολλα αλογα πηγε να χτυπησει στον μπροστινο.


Aπο αυτα που εγραψα εσυ αυτο καταλαβες Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Αύγ 2011, 17:53:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι ψάχνεις Νίκο...


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Αύγ 2011, 18:14:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Randy έγραψε:
Σιγα τις τουρμπινες ρε παιδια.

Ενα αμαξι, αμα εχει πραγματικα δυνατο μοτερ, παει καλα και με απλη και με 100αρα. Εκτος αμα η απλη η 100αρα ειναι νοθευμενη.

Ολα τα αλλα ειναι υπερβολες. Οπως ειχε γραψει ενας οτι του καθαρισαν την πεταλουδα και με το που πηγε να ξεκινησει απο το συνεργειο, απο τα πολλα αλογα πηγε να χτυπησει στον μπροστινο.

Ενα αμάξι αν έχει πραγματικά δυνατό μοτέρ, πάει καλά με απλή και αν μπορεί να εκμεταλευτεί την 100άρα πάει ακόμη καλύτερα. Επίσης αν έχει σχεδιαστεί να δουλέυει μόνο με 100άρα, υπο ορισμένες συνθήκες, με απλή μπορέι να πάθει μέχρι και ζημιά.
Επίσης -δεν θυμάμαι που- είχα διαβάσει για μια έρευνα (ίσως και εδώ μέσα) που είχε να κάνει με το ποιοι κινητήρες μπορούν να εκμεταλευτούν την 100άρα, άρα αξίζει να την χρησιμοποιούν, και οι μετρήσεις έδειξαν ότι αυτοί είναι οι κινητήρες με άμεσο ψεκασμό και οι υπερτροφοδοτούμενοι...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GGiannis (ΓΙΑΝΝΗΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 17 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 110

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Αύγ 2011, 19:19:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω στο δικο μου αυτοκινητο εδω και 30.000 χλμ βαζω μονο 100αρα.Σε αποδοση ειδα διαφορα με την 95αρα και ειδικα στην αποκριση του γκαζιου, βεβαια ακομα το αυτοκινητο ειναι μαμα.Οσο αναφορα το θεμα απο ποιο πρατηριο , εβαζα κατ'εξοχην Shell V-Power Racing την οποια θεωρω και καλυτερη απο ολες οσες εβαζα μεχρι μου τυχει να βαλω ΕΛΙΝ, ειδα ακριβως τα ιδια αποτελεσματα και με πολυ χαμηλωτερη τιμη.Την στιγμη που μιλαμε η 100αρα Shell κοστιζει 1.898 και η ΕΛΙΝ 1.779 , και πως δικαιολογουνε το γεγονος οτι ειναι τοσο ακριβη? Προιον αποκλειστικης εισαγωγης απο Αγγλια (λενε). Πραγμα που δεν νομιζω οτι ειναι αληθες, διοτι ολες οι βενζινες βγαινουν ερχονται απο τα δυιληστηρια της Ελλαδος, τωρα απο κει και περα οτι θελει πιστευει ο καθενας.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Αύγ 2011, 01:19:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Πραγμα που δεν νομιζω οτι ειναι αληθες, διοτι ολες οι βενζινες βγαινουν ερχονται απο τα δυιληστηρια της Ελλαδος, τωρα απο κει και περα οτι θελει πιστευει ο καθενας.


Ακριβως. Η βενζινη ειναι μια, απλα καθε εταιρεια προσθετει τα δικα της χημικα προσθετα. Οσον αφορα το θεμα της 100αρας, εννοειται οτι τις πιο πολλες φορες παιζει να την πληρωνεις αδικα, αφου μπορει να ναι και απλη αμολυβδη.

Οσο για το οτι υπαρχει διαφορα στα αυτοκινητα με 100αρα η 95 οκτανιων, υπαρχει. Σε καποια tsi με Revo ας πουμε (φοβερα αναξιοπιστο) αν η ρυθμιση ειναι για 100αρα και μπει απλη αμολυβδη, μπορει να μπει σε safe mode(και να τυχει να κανεις προσπεραση εκεινη τη στιγμη) και πιθανον να παθει και ζημια το μοτερ.

Κι εγω για το 16v εχω διαβασει οτι εκμεταλλευεται καλυτερα την 100αρα, οποτε εβαλα ομως δεν υπηρχε διαφορα.

Οπως δεν υπηρχε διαφορα στην E200 Kompressor του πατερα μου που ειτε 100αρα βαλει, ειτε απλη φουλ νοθευμενη, διαφορα δεν υπαρχει. Τουλαχιστον οχι αισθητη. Πας σταθερα με 200, απλα.

Κι εγω μετα απο service μπορει να νομιζω οτι το αμαξι εχει παρει +90 αλογα κι οτι ο μηχανικος εβγαλε κρυφα τον ET3J4 και εβαλε τον EW10J4S.. ή οτι η simota εχει δωσει τετοια ροπη απο χαμηλα ωστε να φοβαμαι να πατησω γκαζι απο τις 1000 στροφες..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thodwrhs (thodwrhs)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


2002 106 quicksilver ,cooper mk1 1967

Ένταξη: 19 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 678
Τόπος: πατρα-ροδος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Αύγ 2011, 08:56:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επειδη ομως ειναι ακριβη εγω καμια φορα κανω το αλλο... οταν γεμιζω ντεποζιτο εχω οκτανια της ΝΟS και ριχνω μεσα 2 καπακια....

το κανα και οταν ειχα το crf και ποτε δεν παρουσιασε προβλημα τπτ απο τα δυο...οποτε παρα να σκοτιζετε το κεφαλι σας δεν ειναι μια καλη λυση? η εγκυμωνει κινδυνους?μην το παρακανουμε ομως σαν εναν φιλο που δεν ηξερε εριξε ολο το μπουκαλακι με τα οκτανια μεσα και πηρε τα πιστονια στο χερι.... χαχαχα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Αύγ 2011, 12:55:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

....ή βαζετε αεριο οποτε δεν εχετε προβλημα με μαλ***ες 100αρα και 95αρα και νοθευμενη κτλ....

παιρνει παραπανω ροπη σε ολο το φασμα και το πληρονεις και μιση τιμη... φιλακια!! Wink


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Αύγ 2011, 13:01:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

-Αποδίδουν οι βενζίνες 100 οκτανίων;

-Βάλτε υγραέριο.

_______________________________ Confused


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Αύγ 2011, 13:05:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:
....ή βαζετε αεριο οποτε δεν εχετε προβλημα με μαλ***ες 100αρα και 95αρα και νοθευμενη κτλ....

Στο τουρμπάκι μου? μπααααα
AlienHack έγραψε:

παιρνει παραπανω ροπη σε ολο το φασμα και το πληρονεις και μιση τιμη... φιλακια!! Wink

Έχουμε δυναμομέτρηση???



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Αύγ 2011, 13:27:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:

Έχουμε δυναμομέτρηση???


μεχρι το τελος της εβδομαδας θα εχετε! Wink

απλος μηλοντας με τον δυναμομετρα μου, και λεγοντας του οτι θα παω για διπλη δυναμομετρηση αεριο βενζινη μου λεει :

"απλος για να μην εκπλαγεις , και επειδη εχω κανει 5-6 τετοιες, θα δεις τα ιδια περιπου αλογα αναλογα με τι ρυθμιση σε εχει κανει ΑΛΛΑ σιγουρα περισσοτερη ροπη με το αεριο.."


και να σας πω την αληθεια ετσι το νοιωθω και εγω το αμαξι, σε ανηφορες παει ΓΑΜΙΟΝΤΑΣ , πολυ ποιο ανετο απο οτι με βενζινη..

Θα δειξει... Smile


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Αύγ 2011, 13:48:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βαλτε Nova...

http://www.youtube.com/watch?v=1OwerBWXD84
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Επόμενη
Σελίδα 14 από 16

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,259s (PHP: 90% - SQL: 10%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on