PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αποδίδουν οι βενζίνες 100 οκτανιων?
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Ιαν 2005, 11:05:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α, ξεχασα ν α πω πως χρησιμποιω silk oil superplus 98 με 76.9 λεπτα το λιτρο.
Σιγουρα καλυτερη απο 95ρα και δε βαραει καθολου πειρακια.
Για πιο extreme καταστασεις βαζω bp ultimate με 96 λεπτα, αλλα πλεον πιο σπανια.


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Ιαν 2005, 15:10:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπλα μπλα μπλα...

Α! Ναι! Για τις 100άρες μιλάμε πάλι Smile

Ξεκίνησα τον Απρίλιο που πήρα το αμάξι με Shell V-Power. Μάπα. Συνέχισα με την Racing. Πιο μάπα.

Στράφηκα προς BP. Μάπα. Ultimate? Λίγο καλύτερη.

ΕΚΟ 95άρα προς το καλοκαίρι. Σίγουρα καλύτερη από όλες τις προαναφερθήσες. ΕΚΟ 100άρα έτσι από περιέργεια: Σχεδόν τέλεια Cool

Πλέον μπαίνει μόνο ΕΚΟ 100άρα στο αμάξι. Καλώς ή κακώς, εμπιστεύομαι (προς το παρόν) το βενζινάδικο που πάω εδώ και 7 μήνες περίπου Cool Η διαφορά 95άρας με 100άρα σε κατανάλωση είναι ότι με την 100άρα καις ενάμισι λίτρο /100χλμ λιγότερο από την 95άρα. Και η τιμή που βάζω είναι από 90 λεπτά μέχρι 1 ευρώ. Στην χειρότερη περίπτωση 15 λεπτά διαφορά με την 95άρα. Για εμένα προς το παρόν είναι το καλύτερο value for money και σας το προτείνω ανεπιφύλακτα Cool

Μιλάω πάντα για τιμές Λάρισας, γιατί ξέρω πως κάτω στην Αθήνα, τα νούμερα είναι απαγορευτικά και παίζουνε σε +15 λεπτά το λίτρο Sad



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
elias (Ηλίας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2000)

Ένταξη: 05 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 357
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Ιαν 2005, 18:57:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Μπλα μπλα μπλα...

Α! Ναι! Για τις 100άρες μιλάμε πάλι Smile

Ξεκίνησα τον Απρίλιο που πήρα το αμάξι με Shell V-Power. Μάπα. Συνέχισα με την Racing. Πιο μάπα.

Στράφηκα προς BP. Μάπα. Ultimate? Λίγο καλύτερη.

ΕΚΟ 95άρα προς το καλοκαίρι. Σίγουρα καλύτερη από όλες τις προαναφερθήσες. ΕΚΟ 100άρα έτσι από περιέργεια: Σχεδόν τέλεια Cool

Πλέον μπαίνει μόνο ΕΚΟ 100άρα στο αμάξι. Καλώς ή κακώς, εμπιστεύομαι (προς το παρόν) το βενζινάδικο που πάω εδώ και 7 μήνες περίπου Cool Η διαφορά 95άρας με 100άρα σε κατανάλωση είναι ότι με την 100άρα καις ενάμισι λίτρο /100χλμ λιγότερο από την 95άρα. Και η τιμή που βάζω είναι από 90 λεπτά μέχρι 1 ευρώ. Στην χειρότερη περίπτωση 15 λεπτά διαφορά με την 95άρα. Για εμένα προς το παρόν είναι το καλύτερο value for money και σας το προτείνω ανεπιφύλακτα Cool

Μιλάω πάντα για τιμές Λάρισας, γιατί ξέρω πως κάτω στην Αθήνα, τα νούμερα είναι απαγορευτικά και παίζουνε σε +15 λεπτά το λίτρο Sad

Σταύρο είσαι σίγουρος γι' αυτό που λες γιατί εγώ είδα ακριβώς το αντίθετο και όχι με εντυπώσεις αλλά με μετρήσεις σε ανοίγματα και μάλιστα με κάμερα και όχι απλό χρονόμετρο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Ιαν 2005, 22:09:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έλα μαζί μου να στα αποδείξω Wink

Το trip computer επίσης, ποτέ δεν λέει ψέμματα Very happy



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Ιαν 2005, 10:34:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Έλα μαζί μου να στα αποδείξω Wink

Το trip computer επίσης, ποτέ δεν λέει ψέμματα Very happy

Θα συμφωνησω μαζι σου Steve.
Και γω στο δικο μου το ιδιο ειχα δει, οπως και δαφορα στην αποδοση.
Επισης ο πατερας μου στο RAV4 2,0lt 16v βαζει μονο 100αρα γιατι μπορει να κινειται με μια ταχυτητα πανω παντου.
Αντιθετα στο Polo 1400 16ν ή διαφορα στην αποδοση ειναι μικρη.
Εχει να κανει με τον τροπο αποδοσης του καθε μοτερ.
Το 206 μου άλλα και το RAV στις χαμηλες στροφες εχουν "προβλημα" (βλ και πειρακια...) με την 95αρα, οπως προφανως και το 206 1,4 16ν.
Αντιθετα το Polaki δεν εχει κανενα, οπως προφανως και το 206 1,4 8ν, που εχει πολυ πιο ευστροφο και χαμηλοροπο μοτερ και δεν παρατηρειται μεγαλη διαφορα στην αποδοση μεταξυ 95αρας και 100αρας
Γενικα η διαφορα της 100αρας φαινεται κυριως στις χαμηλες στροφες, και περισσοτερο σε αυτοκινητα που δουλευουν καλυτερα "ψηλα", τουλαχιστον με οσα παρατηρησει εγω.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Ιαν 2005, 12:22:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πες τα ρε Μάνθο γιατί εμάς δε μας πιστεύουμε Mad



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
marcus (Μάρκος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.6 XS 16v 110PS

Ένταξη: 10 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 10
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Ιαν 2005, 14:04:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Stevon έγραψε:
marcus έγραψε:
Προσωπικά, βάζω 100άρες τα τελευταία 35.000χλμ... Διαφορά στην απόδοση δεν έχω αισθανθεί, απλά καλύτερη λειτουργία του κινητήρα και λιγότερα (αλλά όχι ανύπαρκτα) πειράκια...


Μάρκο συμφωνώ μαζί σου, και εγώ η μοναδική διαφορά που έχω προσέξει είναι τα <<πειρακια>> ότι δεν κάνουν την εμφανισή τους συχνά.Καθώς και το λίγο ποιο <<γλυκό>> άνοιγμα του κινητήρα σε όλο το φάσμα στροφών.


Ναι, όντως είναι έτσι όπως τα λες... Ο κινητήρας λειτουργεί καλύτερα... Τώρα, αν αυτό μεταφράζεται σε κάποιο ψιλό κέρδος σε δύναμη... εγώ πάντως δεν είμαι σε θέση να το διαπιστώσω... Rolling eyes Razz

Steve έγραψε:


Το trip computer επίσης, ποτέ δεν λέει ψέμματα Very happy


Επέτρεψέ μου να διαφωνίσω εδώ... Razz

Επειδή σημειώνω σε κάθε γέμισμα (και πάντα φουλάρω εδώ και 40.000χλμ) τόσο τα λίτρα που χώρεσε, όσο και τα χλμ που έκανε, το trip computer δεν είναι και τόσο ακριβές... Wink Διαφορά της τάξεως του 10%... Wink Και δεν το βρίσκω παράλογο... Ένα πολύ φθηνό ηλεκτρονικό είναι (άσχετο πόσο το χρεώνουν αν χαλάσει... Evil )


It's not the size that counts...
Peugeot
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email AIM διεύθυνση
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Ιαν 2005, 14:23:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marcus έγραψε:
Ναι, όντως είναι έτσι όπως τα λες... Ο κινητήρας λειτουργεί καλύτερα... Τώρα, αν αυτό μεταφράζεται σε κάποιο ψιλό κέρδος σε δύναμη... εγώ πάντως δεν είμαι σε θέση να το διαπιστώσω...


Στα 206 1,6 16ν η διαφορα στην αποδοση ειναι μικρη και θα την καταλαβεις μονο αν ανοιξεις μαζι με αλλο ιδιο με 95αρα ή αν τα οδηγησεις διαδοχικα.
Εγω παντως ειχα 0 πειρακια με την 100αρα για αυτο και τη χρησιμοποιουσα.
Οσο για το Trip Computer οπως και καθε οργανο μετρησης εχει αποκλισεις αλλα για τσεκαρε και το χιλιομετρητη σε συναρτηση με τα λιτρα που βαζεις καθε φορα και με ιδιο τροπο οδηγησης θα δεις οτι θα εχεις μια μικρη μειωση της καταναλωσης.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Φεβ 2005, 12:04:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πληροφοριακά σας ενημερώνουμε οτι τα ανούσια post διεγράφησαν και το topic ανοιξε ξανά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
lepou (lefteris)
Μέλος
Μέλος


206 GTi

Ένταξη: 28 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 159

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Φεβ 2005, 12:13:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω δει να πουλιωντε διαφορων ειδων προσθετα καυσιμου.Αυτα υποσχοντε βελτιωμενη αποδοση μεσω αυξησεις των οκτανιων τησ βενζινης που χρησιμοποιουμε.Τα εχει δοκιμασει κανεις? Σε τι βενζινη?
Φαντασου να τα βαλεις σε μια 100 και να αυξησεις και αλλο τα οκτανια ? Τι θα γινει?Μηπως ειναι επικυνδινο?
Το μονο που σκεφτηκα πως ισως αξιζει ειναι να βαζεις 95αρα και ενα τετοιο προσθετο .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
asa1 (Τασος)
Μέλος
Μέλος


106 gra 306 gti6 306 1.6 16v 309 1.6 16v

Ένταξη: 13 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 152
Τόπος: περιστερι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Φεβ 2005, 14:28:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πιστεω οτι η bp ειναι λιγο καλυτερη μιας και ειναι η μονη που εχει avgas
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
lepou (lefteris)
Μέλος
Μέλος


206 GTi

Ένταξη: 28 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 159

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Φεβ 2005, 09:04:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι ειναι αυτο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marcus (Μάρκος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.6 XS 16v 110PS

Ένταξη: 10 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 10
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Φεβ 2005, 15:11:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound. έγραψε:

Οσο για το Trip Computer οπως και καθε οργανο μετρησης εχει αποκλισεις αλλα για τσεκαρε και το χιλιομετρητη σε συναρτηση με τα λιτρα που βαζεις καθε φορα και με ιδιο τροπο οδηγησης θα δεις οτι θα εχεις μια μικρη μειωση της καταναλωσης.


Προσωπικά πάντως, όπως ανέφερα και παραπάνω γεμίζω το ρεζερβουάρ και μετράω - σημειώνω λίτρα και χιλιόμετρα κάθε φορά, είδα μία μικρή αύξηση στην κατανάλωση με την 100άρα βενζίνη... Της τάξεως των 0,5lt/100km... Rolling eyes Ίσως έπαιξε ρόλο και το ότι απλή 95άρα έβαζα στην αρχή (τα πρώτα 5000χλμ) που το έστρωνα (για 1500χλμ) και δεν το ζόριζα στο στρώσιμο... Rolling eyes και αυτά τα 1500 χλμ να έριξαν τον μέσο όρο... μπορεί... Rolling eyes


It's not the size that counts...
Peugeot
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email AIM διεύθυνση
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Φεβ 2005, 16:03:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marcus έγραψε:
..... γεμίζω το ρεζερβουάρ και μετράω - σημειώνω λίτρα και χιλιόμετρα κάθε φορά, είδα μία μικρή αύξηση στην κατανάλωση με την 100άρα βενζίνη... Της τάξεως των 0,5lt/100km... Rolling eyes Ίσως έπαιξε ρόλο και το ότι απλή 95άρα έβαζα στην αρχή (τα πρώτα 5000χλμ) που το έστρωνα (για 1500χλμ) και δεν το ζόριζα στο στρώσιμο... Rolling eyes και αυτά τα 1500 χλμ να έριξαν τον μέσο όρο... μπορεί... Rolling eyes

και γω οσο ημουν στην περιοδο του στρωσιματος ειχα καταναλωση 7,8....
μετα ομως που το ανοιγα λιγο παραπανω ειχε φτασει στο 9,2-9,3.
Απλα με την 95 χρειαζοταν να το γεμιζω πιο συχνα ενω με την 100αρα λιγο αραια...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Φεβ 2005, 17:43:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ronin έγραψε:
Πληροφοριακά σας ενημερώνουμε οτι τα ανούσια post διεγράφησαν και το topic ανοιξε ξανά.



συγνωμη ρε παιδια υπαρχουν καμια 5αρα τετοια τοπικ για βενζινες-καταναλωσεις 100αρες εκο κλπ κλπ κλπ
και στα γενικα θεματα και στις τεχνικες συζητησεις......γιατι δεν μπορει να συνεχιστουν εκει οι συζητησεις και πρεπει να ξανανοιξει αυτο εδω το τοπικ....μετα διερωτομαστε ολοι γιατι φορτωνεται το φορουμ με ασκοπες συζητησεις και γιατι οι μοντ σβηνουν το ενα με το αλλο τα παλαιοτερα τοπικ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lepou (lefteris)
Μέλος
Μέλος


206 GTi

Ένταξη: 28 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 159

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Φεβ 2005, 16:53:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν βασιστω σε αυτα που λεει ο υπολογιστης ταξιδιου τουε εχω μεση καταναλωση 8,5 -8,6 και εχω και αρκετα βαρυ ποδι. Πως καταφερνεις να κανεις μεση καταναλωση 9,3? Μαρσαρεις συνεχεια και ενω εισαι σταματημενος?
Δεν μου απαντησε κανεις για τα προσθετα βενζινης που ανεβαζουν τα οκτανια. Τα εχει δοκιμασει κανεις? Πως ειναι σε σχεση με τις 100αρες βενζινες?


ΠΕΖΟΥΛΑΣΣΣΣΣΣΣ ΜΕ Κ 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Φεβ 2005, 17:22:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

asa1 έγραψε:
Πιστεω οτι η bp ειναι λιγο καλυτερη μιας και ειναι η μονη που εχει avgas


Φιλε μου προσπαθώ να αντιληφθώ την σκέψη σου .. αλλά δεν μου βγαινει με τίποτα..

Τι σχέση μπορεί να έχει η Αεροπορική κηροζίνη (Avgas=Aviation Gasoline) με τις βενζίνες αυτοκινήτων... και ειδικότερα με τα 100 οκτάνια...Shocked Shocked Shocked


Βέβαια στην περίπτωση που οι μετακινήσεις σου καλύπτονται από business JET ....... ίσως να έχεις κάποιο δίκιο!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Φεβ 2005, 02:51:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lepou έγραψε:
Αν βασιστω σε αυτα που λεει ο υπολογιστης ταξιδιου τουε εχω μεση καταναλωση 8,5 -8,6 και εχω και αρκετα βαρυ ποδι. Πως καταφερνεις να κανεις μεση καταναλωση 9,3? Μαρσαρεις συνεχεια και ενω εισαι σταματημενος?
Δεν μου απαντησε κανεις για τα προσθετα βενζινης που ανεβαζουν τα οκτανια. Τα εχει δοκιμασει κανεις? Πως ειναι σε σχεση με τις 100αρες βενζινες?


Χμμμμ μάλλον πρέπει να κάνω δίαιτα στο ποδαράκι μου......

Όσο για τα πρόσθετα δεν έχω δοκιμάσει ακόμα τίποτα. αλλά θεωρητικά αποδίδουν .
δεν ξέρω πρακτικά....


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Φεβ 2005, 18:57:25    Θέμα δημοσίευσης: ειδος βενζινης Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα ηθελα να σας ρωτησω για το τι βενζινη θα ηταν προτιμοτερο να εβαζα στο αυτοκινητο:απλη αμολυβδη η' super???
ο κατασκευαστης δεν λεει κατι για αυτο το θεμα και η αντιπροσωπεια με ενημερωσε οτι μπορει και να μην δω διαφορες με το να βαζω super,οποτε δεν βρισκουν και τον λογο γιατι θα πρεπει να βαζω super και να πληρωνω παραπανω.
εσεις τι λετε??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Φεβ 2005, 20:30:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eφοσον το αυτοκινητο σου ειναι εργοστασιακο και ο κατασκευαστης δεν κρινη απαραιτητη την χρηση ενισχυμενης βενζινης, βαλε απλη αμολυβδη και τερμα.Γιατι να δωσεις παραπανω λεφτα χωρις λογο ?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Επόμενη
Σελίδα 3 από 16

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2111s (PHP: 82% - SQL: 18%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on