PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αποδίδουν οι βενζίνες 100 οκτανιων?
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
vansak (ANTONIS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207 1.6 GT 2009

Ένταξη: 28 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 91

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Αύγ 2010, 15:00:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Στο 106 μου παντως η 95αρα με τα καθαριστικα της εταιριας με το κοχυλι,βγαζει σαφως περισσοτερα χιλιομετρα απο την απλη 95αρα της ιδιας εταιριας,σε ιδιες συνθηκες και επαναλαμβανομενη διαδρομη(σπιτι-δουλεια/δουλεια-σπιτι)...
Και απο αλλες εταιριες που δοκιμασα τις κλασσικες αμολυβδες 95αρες,τα πραγματα ηταν λιγο πολυ τα ιδια με την προαναφερομενη απλη 95αρα,πραγμα το οποιο δειχνει οτι αναλογα με την περισταση,καποια μοτερ "εκτιμουν" την μεγαλυτερη αντικροτικοτητα και ποιοτικοτερη καυση σε αντιθεση με αλλα στα οποια οι διαφορες ειναι μικρες... :|


Το εχω διαπιστώσει κι εγώ αυτό, τοσο με το τρέχον 207 gt όσο και με το megane 1.4 16V που είχα. Τη χρησιμοποιώ αρκετά συχνά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Αύγ 2010, 15:11:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Στο 106 μου παντως η 95αρα με τα καθαριστικα της εταιριας με το κοχυλι,βγαζει σαφως περισσοτερα χιλιομετρα απο την απλη 95αρα της ιδιας εταιριας,σε ιδιες συνθηκες και επαναλαμβανομενη διαδρομη(σπιτι-δουλεια/δουλεια-σπιτι)...
Και απο αλλες εταιριες που δοκιμασα τις κλασσικες αμολυβδες 95αρες,τα πραγματα ηταν λιγο πολυ τα ιδια με την προαναφερομενη απλη 95αρα,πραγμα το οποιο δειχνει οτι αναλογα με την περισταση,καποια μοτερ "εκτιμουν" την μεγαλυτερη αντικροτικοτητα και ποιοτικοτερη καυση σε αντιθεση με αλλα στα οποια οι διαφορες ειναι μικρες... Neutral

και γιατι να μην βάλεις 100αρα με αυτή τη τιμή?


1491263 569803449762728 1642393627 o
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
imaginas 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 307 1.4 (8v) (2001)

Ένταξη: 06 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 228
Τόπος: Peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Αύγ 2010, 15:21:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η Shell 3 βενζίνες δεν έχει;Unleaded,vpower,vpower racing.Εκτός αν κάνω λάθος.Ποια είναι η 95αρα με τα καθαριστικά από αυτές;


My photogallery!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Αύγ 2010, 15:44:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

imaginas έγραψε:
Η Shell 3 βενζίνες δεν έχει;Unleaded,vpower,vpower racing.Εκτός αν κάνω λάθος.Ποια είναι η 95αρα με τα καθαριστικά από αυτές;

η vpower


1491263 569803449762728 1642393627 o
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
imaginas 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 307 1.4 (8v) (2001)

Ένταξη: 06 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 228
Τόπος: Peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Αύγ 2010, 15:47:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μου έβαλαν την τελευταία φορά χωρίς να με ρωτήσουν.Αμόλυβδη ζήτησα,και πήγα στο μαγαζί να πάρω την απόδειξη και τους πόντους και είδα ότι η απόδειξη γράφει vpower,που είναι ακιρβότερη...


My photogallery!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vansak (ANTONIS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207 1.6 GT 2009

Ένταξη: 28 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 91

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Αύγ 2010, 18:25:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

imaginas έγραψε:
Μου έβαλαν την τελευταία φορά χωρίς να με ρωτήσουν.Αμόλυβδη ζήτησα,και πήγα στο μαγαζί να πάρω την απόδειξη και τους πόντους και είδα ότι η απόδειξη γράφει vpower,που είναι ακιρβότερη...


βαλε αυτό το πρατηριο στο topic με τη μαυρη λιστα για βενζιναδικα, ετσι ωστε να μην πηγαίνουμε ή αν παει καποιος να προσεχει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
imaginas 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 307 1.4 (8v) (2001)

Ένταξη: 06 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 228
Τόπος: Peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Αύγ 2010, 18:31:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή είμαι τακτικός πελάτης σε αυτό λόγω και τιμών αλλά και καθαρής βενζίνης,θα τους ξαναδώσω μια ευκαιρία.Αν το κάνουν ξανά,θα φάνε σίγουρα ban και θα τους γράψω κι εδώ.


My photogallery!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Αύγ 2010, 19:02:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

king207cc έγραψε:
Pughell έγραψε:
Στο 106 μου παντως η 95αρα με τα καθαριστικα της εταιριας με το κοχυλι,βγαζει σαφως περισσοτερα χιλιομετρα απο την απλη 95αρα της ιδιας εταιριας,σε ιδιες συνθηκες και επαναλαμβανομενη διαδρομη(σπιτι-δουλεια/δουλεια-σπιτι)...
Και απο αλλες εταιριες που δοκιμασα τις κλασσικες αμολυβδες 95αρες,τα πραγματα ηταν λιγο πολυ τα ιδια με την προαναφερομενη απλη 95αρα,πραγμα το οποιο δειχνει οτι αναλογα με την περισταση,καποια μοτερ "εκτιμουν" την μεγαλυτερη αντικροτικοτητα και ποιοτικοτερη καυση σε αντιθεση με αλλα στα οποια οι διαφορες ειναι μικρες... Neutral

και γιατι να μην βάλεις 100αρα με αυτή τη τιμή?

Γιατι οι 100αρες των υπολοιπων εταιριων που εχω δοκιμασει,πολυ απλα δεεεννν... Sad
Ουτε την Ultimate "συμπαθησε" το μοτερ μου,ουτε και τις υπολοιπες και μιας και η πιο φτηνη 100αρα της αγορας εχει ακριβοτερη τιμη απο την 95αρα V Power,τοτε γιατι να μην προτιμω την φθηνοτερη λυση αφου μου βγαζει και τα ιδια χιλιομετρα; Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Αύγ 2010, 19:27:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

imaginas έγραψε:
Μου έβαλαν την τελευταία φορά χωρίς να με ρωτήσουν.Αμόλυβδη ζήτησα,και πήγα στο μαγαζί να πάρω την απόδειξη και τους πόντους και είδα ότι η απόδειξη γράφει vpower,που είναι ακιρβότερη...


Ρε συ, μήπως έτυχες τη μέρα που έχουν την προσφορά της vpower στην τιμή της απλής και τελικά σου έκαναν δώρο τη vpower στην ίδια τιμή και δε σε δούλεψαν? Λέω εγώ τώρα..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
imaginas 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 307 1.4 (8v) (2001)

Ένταξη: 06 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 228
Τόπος: Peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Αύγ 2010, 19:31:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την Παρασκευή είναι η προσφορά,κι εγώ έβαλα τη Δευτέρα.Για την προσφορά το ξέρω.

Δε με πείραξε τόσο ότι έβαλα κανα 2 λίτρα λιγότερη βενζίνη όσο η κοροϊδία.


My photogallery!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Αύγ 2010, 19:44:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τις Παρασκευες εχουν σε προσφορα την 100αρα ρε. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
imaginas 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 307 1.4 (8v) (2001)

Ένταξη: 06 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 228
Τόπος: Peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Αύγ 2010, 19:49:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τη Racing,το ξέρω.Αυτοί με χρέωσαν για τη Vpower.Σε λίγο θα σας πω και πόσο το λίτρο,έχω την απόδειξη στο αμάξι.


My photogallery!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Αύγ 2010, 00:14:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Τις Παρασκευες εχουν σε προσφορα την 100αρα ρε. Wink

τι προσφορά έχει τις παρασκευές? Rolling eyes


1491263 569803449762728 1642393627 o
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
imaginas 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 307 1.4 (8v) (2001)

Ένταξη: 06 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 228
Τόπος: Peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Αύγ 2010, 04:42:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βάζεις τη Racing στην τιμή της απλής αμόλυβδης,αρκεί να έχεις κάρτα smart club που είναι εύκολο να βγάλεις δωρεάν.Το κακό είναι ότι σου βάζουν ποσότητα ίση με την racing και τη διαφορά σου τη δίνουν σε χρήματα στο κατάστημα.Κανονικά θα έπρεπε να σου βάζουν ποσότητα racing ίση με την ποσότητα που θα έπαιρνες αν έβαζες 95αρα,αλλά μάλλον δεν μπορούν να ρυθμίσουν την αντλία μόνο για την Παρασκευή.

Η τιμή που είχα πληρώσει τη VPower ήταν 1,577.10 λεπτά ακριβότερη από την απλή στις 2/8


My photogallery!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Αύγ 2010, 08:42:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι...Αυτη η προσφορα ηταν για την V-Power των 95,την οποια την εβαζες στην τιμη της απλης αμολυβδης.
Καθε Παρασκευη πουλανε την Racing 10 λεπτα φθηνοτερα,αν και παλι δεν πιστευω οτι αξιζει μιας και η διαφορα ειναι παλι μεγαλη. Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
imaginas 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 307 1.4 (8v) (2001)

Ένταξη: 06 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 228
Τόπος: Peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Αύγ 2010, 08:48:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμένα πάντως με χρέωσαν για vpower και όχι για απλή αμόλυβδη.Αυτό είναι κλοπή.Αν με ρωτούσαν θα τους έλεγα δε θέλω.


My photogallery!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vansak (ANTONIS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207 1.6 GT 2009

Ένταξη: 28 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 91

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Αύγ 2010, 10:28:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως όσον αφορά τη διαφορά τιμης, αξίζει μια ματια στο παρακάτω, όπου φαίνεται οτι μεταξύ 95 & 100 είναι γυρω στα 7-8 λεπτά/λτ απο το διυλιστήριο με όλους τους φορους χωρις φπα (ενδεικτικες τιμες)

http://www.gasprice.gr/main/elpe_newprices.asp

... τα υπολοιπα είναι στην κρίση του καθενος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gulik 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Clio 172 ph1

Ένταξη: 15 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 309

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Αύγ 2010, 10:41:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

imaginas έγραψε:
Εμένα πάντως με χρέωσαν για vpower και όχι για απλή αμόλυβδη.Αυτό είναι κλοπή.Αν με ρωτούσαν θα τους έλεγα δε θέλω.


Έχει συμβεί σε πολλούς αυτό. Τακτική της εταιρείας προφανώς.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
imaginas 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 307 1.4 (8v) (2001)

Ένταξη: 06 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 228
Τόπος: Peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Αύγ 2010, 11:04:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βάζω εκεί 1 χρόνο καθότι είναι στο δρόμο μου προς την Αττική Οδό όταν πάω στο εξοχικό,και δεν μου έχει συμβεί ξανά.Θα προσέξω την επόμενη φορά...


My photogallery!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
climbonice (Θέμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 CC 1.6 150hp

Ένταξη: 23 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 127
Τόπος: Νέα Σμύρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Αύγ 2010, 12:00:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ερώτηση: Εδώ και κάποιους μήνες η Shell και η BP έχουν πωληθεί σε ελληνικές εταιρείες. Τα πρατήρια δεν έχουν αλλάξει ακόμη ταμπέλες γιατί έτσι προβλέπεται από τις συμβάσεις που έχουν υπογραφεί (προβλέπεται συγκεκριμένη ημερομηνία που μπορούν να αλλάξουν οι ταμπέλες). Οπότε για ποια V-Power μιλάμε; Υπάρχει ακόμη V-Power η βάζουν απλή AVIN;


"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail," Ralph Waldo Emerson
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Επόμενη
Σελίδα 13 από 16

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2706s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on