PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αποδίδουν οι βενζίνες 100 οκτανιων?
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιούν 2004, 12:37:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό το Aldon είναι βελτιωτικό βενζίνης? Rolling eyes

Και σε τί βοηθάει? Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιούν 2004, 13:09:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

είναι βελτιωτικό βενζίνης και αυξάνει τον αριθμό οκτανίων κατα μέσο ορο 8 βαθμούς.

Χρησιμοποιείται κατα κόρον στα dragster. Η χρηση του προδιδεται απο μια χαρακτηριστικη μυρωδια απο την εξατμιση και στους τσαπατσουλιδες το χρωμα γυρω απο την ταπα βενζινης ειναι λιγο ξεβαμμενο...

Αυτο μαζι με τα προϊοντα της NOS ειναι για μενα τα καλυτερα...





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιούν 2004, 17:35:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λογικά, είναι ανεξάρτητο από τον κυβισμό του αμαξιού ε? Wink Όμορφα... θα με απασχολήσει αρκετά αυτό το Calgon εεε Aldon Razz Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Ιούν 2004, 21:16:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάντως που έχω το 16άρι, κάνω το εξής:
Βάζω πάντα 100άρα όταν δεν πηγαίνω ταξίδια και κινούμαι στην πόλη - περιφερειακό. Στα ταξίδια, όπου εκεί πας σταθερά χωρίς σταμάτα - ξεκίνα και τα συναφή, βάζω 95άρα. Νομίζω ότι η καλύτερη 95άρα είναι η ΕΚΟ.

Πάντως πιο πολύ με ενδιαφέρουν τα καθαριστικά και η χαμηλή περιεκτικότητα σε θείο, παρά τα οκτάνια (τέτοιες ιδιότητες έχουν και οι 95άρες των εταιριών που διαθέτουν και τις 100άρες).

Τις περιπέτειές μου με τα ψευδό-πυράκια μπορείτε να τις διαβάσετε στο topic "πυράκια ή κάποιος άλλος μεταλλικός ήχος".
Πάντως οι κινητήρες μας (16v, 8v, normal) μπορούν να δουλέψουν με 95άρα άνετα. Απλά με 95άρα μπορεί να ακουστεί πυράκι (κανονικό), μόνο αν το προκαλέσεις. Με 100άρα δεν ακούγεται ποτέ.


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Ιούν 2004, 13:44:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μην το λες... εχω που βαζω μονο 100αρα τωρα με τις ζεστες αν ζεσταθει πολυ το μοτερ (ψαχνω λυση για αυτο...βλεπε ψυγεια λαδιου, ξυλωμα προβολακια μασκες και αεραγωγοι για παραπανω αερα κλπ.) κατι ακουω ιδιως αν εχω ανοικτο και το a/c...





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Ιούν 2004, 13:46:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιαννη με 13 συμπιεση μονο το water injection σε σωζει


pedal to the metal


Έχει επεξεργασθεί από τον/την pugsang στις Παρ 18 Ιούν 2004, 14:34:12, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Ιούν 2004, 14:24:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε μακη και αυτο παιζει... ηδη εχω κανει επαφες με την ERL μηπως το παρουμε απεξω πιο φτηνα...

εδω αντιπροσωπος της νομιζω πως ειναι η ΕΨΙΛΟΝ...





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Ιούν 2004, 14:37:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

check this also

http://www.aquamist.co.uk/


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
lepou (lefteris)
Μέλος
Μέλος


206 GTi

Ένταξη: 28 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 159

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Ιαν 2005, 13:47:06    Θέμα δημοσίευσης: Αποδίδουν οι βενζίνες 100 οκτανιων? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο το πρωτο γεμισμα αρχισα να χρησιμποιω βενζινη 100 οκτ. Ηθελα να εχω και το κεφαλι μου ησυχο στο θεμα ποιοτητας αλλα και να κερδιζω αυτο το ελαχιστο που υποσχοντε οι ακριβες βενζινες.Το θεμα ειναι πως η τιμη της βενζινης εχει παει στα υψη και το συνεχες γεμισμα με 100αρα βενζινη γινετε ολοενα και δυσβασταχτο.
Ελα ομως που γαι το πεζουλα μου θελω μονο το καλυτερο για αυτο και συνεχιζω να βαζω ακριβη βενζινη. Συνηθως βαζω η ΒΡ η ΕΚΟ. Ειναι η ποιο"φτηνες".Η rasing της shell ειναι η ποιο ακριβη, την εχω δοκιμασει και νομιζω οτι ειναι λιγο καλυτερη αλλα και 1,090 ειναι παρα πολλα.
Σκεφτομε ομως μηπως ειμαι λιγο κοροιδο και δινω τα ωραια μου λεφτακια τσαμπα?Ουτε κανα αμαξι κολοφτιαγμενο εχω με υψηλη συμπιεση η τουρμπατο. μια σκουπιτσα εχο ολη και ολη (προς το παρων).Εσεις τι κανετε?
Εχει κανει αραγε κανεις δυναμομετρηση μα απλη αλλα και με καλη βενζινη να δει διαφορα? Ξερω οτι τετοια τεστ εχουν κανει κατα καιρους διαφορα περιοδικα αλλα δεν τα θεωρω και τοσο αντικειμενικα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Ιαν 2005, 14:16:39    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αποδίδουν οι βενζίνες 100 οκτανιων? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lepou έγραψε:
Απο το πρωτο γεμισμα αρχισα να χρησιμποιω βενζινη 100 οκτ. Ηθελα να εχω και το κεφαλι μου ησυχο στο θεμα ποιοτητας αλλα και να κερδιζω αυτο το ελαχιστο που υποσχοντε οι ακριβες βενζινες.Το θεμα ειναι πως η τιμη της βενζινης εχει παει στα υψη και το συνεχες γεμισμα με 100αρα βενζινη γινετε ολοενα και δυσβασταχτο.
Ελα ομως που γαι το πεζουλα μου θελω μονο το καλυτερο για αυτο και συνεχιζω να βαζω ακριβη βενζινη. Συνηθως βαζω η ΒΡ η ΕΚΟ. Ειναι η ποιο"φτηνες".Η rasing της shell ειναι η ποιο ακριβη, την εχω δοκιμασει και νομιζω οτι ειναι λιγο καλυτερη αλλα και 1,090 ειναι παρα πολλα.
Σκεφτομε ομως μηπως ειμαι λιγο κοροιδο και δινω τα ωραια μου λεφτακια τσαμπα?Ουτε κανα αμαξι κολοφτιαγμενο εχω με υψηλη συμπιεση η τουρμπατο. μια σκουπιτσα εχο ολη και ολη (προς το παρων).Εσεις τι κανετε?Εχει κανει αραγε κανεις δυναμομετρηση μα απλη αλλα και με καλη βενζινη να δει διαφορα? Ξερω οτι τετοια τεστ εχουν κανει κατα καιρους διαφορα περιοδικα αλλα δεν τα θεωρω και τοσο αντικειμενικα.


....κατ'αρχην κοιταμε τα παλιοτερα topics που εχουν ανοιχθει και χιλιοσυζητησει το θεμα...

φιλικα Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΑΝΤΩΝΗΣ 307 (ΑΝΤΩΝΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 307 1600cc

Ένταξη: 05 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 392

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Ιαν 2005, 14:45:58    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αποδίδουν οι βενζίνες 100 οκτανιων? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lepou έγραψε:
Απο το πρωτο γεμισμα αρχισα να χρησιμποιω βενζινη 100 οκτ. Ηθελα να εχω και το κεφαλι μου ησυχο στο θεμα ποιοτητας αλλα και να κερδιζω αυτο το ελαχιστο που υποσχοντε οι ακριβες βενζινες.Το θεμα ειναι πως η τιμη της βενζινης εχει παει στα υψη και το συνεχες γεμισμα με 100αρα βενζινη γινετε ολοενα και δυσβασταχτο.
Ελα ομως που γαι το πεζουλα μου θελω μονο το καλυτερο για αυτο και συνεχιζω να βαζω ακριβη βενζινη. Συνηθως βαζω η ΒΡ η ΕΚΟ. Ειναι η ποιο"φτηνες".Η rasing της shell ειναι η ποιο ακριβη, την εχω δοκιμασει και νομιζω οτι ειναι λιγο καλυτερη αλλα και 1,090 ειναι παρα πολλα.
Σκεφτομε ομως μηπως ειμαι λιγο κοροιδο και δινω τα ωραια μου λεφτακια τσαμπα?Ουτε κανα αμαξι κολοφτιαγμενο εχω με υψηλη συμπιεση η τουρμπατο. μια σκουπιτσα εχο ολη και ολη (προς το παρων).Εσεις τι κανετε?
Εχει κανει αραγε κανεις δυναμομετρηση μα απλη αλλα και με καλη βενζινη να δει διαφορα? Ξερω οτι τετοια τεστ εχουν κανει κατα καιρους διαφορα περιοδικα αλλα δεν τα θεωρω και τοσο αντικειμενικα.




στο power tecnhices ειχε γινει δυναμομετρηση σε ενα c2 vts 1600 και η RACING THS SHELL ειχε βγει καλυτερη απο ολες τισ αλλεS αλλα μιλαμε για την καινουρια SHELL RACING.
Εγω που εχω αρχισει αρχικα με την ultimate και μετα με την racing ειχα δει διαφορα στο αυτοκινητο σε επιδοσεισ βεβαια το σημαντικοτερο απ'ολα ειναι να μην τισ νοθευουνε.
Το αλλο καλο με αυτες τισ βενζινες εκτοσ απο τισ επιδοσεισ που μπορουνε να σου προσφερουνε ειναι οτι κρατανε τον κινητηρα καινουργιο και εγω αυτο το ειδα απο την καρτα καυσαεριων που την μια χρονια χρησημοποιουσα απλη βενζινη και τον αλλο χρονο τησ βελτιωμενεσ τα αποτελεσματα ηταν αισθητα αφου απορισε ο μηχανικος οταν του εδειξα την παλια μου καρτα με την καινουρια που μου εβγαλε.
τελικο συμπερασμα αξιζει να βαζεις αυτες τησ βενζινεσ αλλα προσπαθα να βαζεις απο σημεια που εχουν κινησει(οχι οτι δεν νοθευουνε και εκεινοι)αλλα ειναι καποσ καλυτερα.



ΑΝΤΩΝΗΣ PEUGEOT 307
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Ιαν 2005, 16:44:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χρησιμοποιουσα συστηματικα την 100αρα της ΕΚΟ στο 206 και ημουν πολυ ευχαριστημενος απο πλευρας επιδοσεων αλλα και καταναλωσης.
Με συγκρατημενη οδηγη εχεις οικονομια στην καταναλωση με την 100αρα (σε σχεση με την απλη βενζινη), και ετσι μειωνεται λιγο η διαφορα τιμης.
Για την νεα Shell 99+ δεν ξερω αν ειναι καλυτερη απο τις αλλεσ 100αρες, αν και το εχω ακουσει.
Παντως η παλαιοτερη Shell 99+ se τεστ to Power T. ειχε βγει 3η, 1η ειχε βγει η BR Ultimate (αλλα ελεγαν οτι ανεβαζε πολυ την θερμοκρασια των καυσεριων) και 2η η 100αρα ΕΚΟ.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
marcus (Μάρκος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.6 XS 16v 110PS

Ένταξη: 10 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 10
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Ιαν 2005, 16:52:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προσωπικά, βάζω 100άρες τα τελευταία 35.000χλμ... Διαφορά στην απόδοση δεν έχω αισθανθεί, απλά καλύτερη λειτουργία του κινητήρα και λιγότερα (αλλά όχι ανύπαρκτα) πειράκια...

Συμφωνώ πάντως μαζί σου, η 99+ της Shell δείχνει να είναι η καλύτερη από τις 100άρες για το 206 μου, δεύτερη η 100 της ΒΡ και μετά της ΕΚΟ (που βάζω συνήθως, λόγω τιμής, αλλά και του ότι γνωρίζω 1-2 βενζινάδικα που ξέρω ότι δεν τη νοθεύουν... Wink )

Διαφορές στην κατανάλωση (στον Μ.Ο.) δεν είδα παρά απειροελάχιστες...

Πάντως η μικρότερη κατανάλωση που πέτυχα (6,2lt/100km Shocked ), στην Κρήτη ένα καλοκαίρι, με 4 άτομα και το AC φουλ, ήταν με 95 οκτάνια... Rolling eyes (και πολλά πειράκια... Evil )


It's not the size that counts...
Peugeot
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email AIM διεύθυνση
lepou (lefteris)
Μέλος
Μέλος


206 GTi

Ένταξη: 28 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 159

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Ιαν 2005, 10:32:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η καινουργια η shell νομιζω οτι η αξιζει. Η παλια δεν ηταν καλυτερη απο ΒΡ και ΕΚΟ αν και ακριβοτερη. Το θεμα ειναι ομως τα λεφτα . Εχεις υπολογισει ποσα παραπανω πληρωνουμε βαζοντας κατοσταρες βενζινες μεσα σε ενα χρονο? Καντο και προσεξε μην παθεις κανα εγκεφαλικο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
argonaftis (Ηλίας)
Μέλος
Μέλος


208 gti

Ένταξη: 08 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 115
Τόπος: Αθήνα-Βύρωνας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Ιαν 2005, 11:38:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ μια φορά που δοκίμασα ΒΡ 100άρα είδα μια διαφορά στην ανταπόκρηση και συνέχισα να βλέπω θετικά αποτελέσματα και με την 95άρα (πάλι ΒΡ).Είναι πολλά για 100άρα όμως...


Argonaftis
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Orgix 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 XS 1.4

Ένταξη: 21 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 59
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Ιαν 2005, 15:08:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Εχεις υπολογισει ποσα παραπανω πληρωνουμε βαζοντας κατοσταρες βενζινες μεσα σε ενα χρονο? Καντο και προσεξε μην παθεις κανα εγκεφαλικο

Simera ebala 10E apli benzini(logo foititikis zois!).se litra itan kapoy sta 14.me kapoia apo ti kales benzines tha gemiza kapoy sta 10 litra!diladi sta 20E tha eixa diafora 8 litra benzinis diladi kapoy sta 100km parapano me tin apli benzini


Όταν μεγαλώσω θα γίνω RC...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Ιαν 2005, 18:34:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marcus έγραψε:
Προσωπικά, βάζω 100άρες τα τελευταία 35.000χλμ... Διαφορά στην απόδοση δεν έχω αισθανθεί, απλά καλύτερη λειτουργία του κινητήρα και λιγότερα (αλλά όχι ανύπαρκτα) πειράκια...


Μάρκο συμφωνώ μαζί σου, και εγώ η μοναδική διαφορά που έχω προσέξει είναι τα <<πειρακια>> ότι δεν κάνουν την εμφανισή τους συχνά.Καθώς και το λίγο ποιο <<γλυκό>> άνοιγμα του κινητήρα σε όλο το φάσμα στροφών.
Εκεί όμως που είχα δεί τεράστια διαφορά ήταν στο προηγούμενο αυτ/το μου που ήταν η μέρα με την νύχτα!!!!Ίσως να παίζει ρόλο η διαχείρηση καυσίμου καθώς και ότι το αυτ/το είχε αρκετά καλούδια πάνω του.



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
HYPER_Piccolo (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XT 1.4 90Hp

Ένταξη: 29 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 293
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Ιαν 2005, 23:24:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον... να πω και εγω την γνωμη μου... εχ βαλει και βαζω πιο συχνα την απλη v power λογο χρηματων... αλλα μια μπορει και δυο φορες τον μηνα το γεμιζω με racing γιατι οπως εχω ακουσει καθαριζει τον κινητηρα...
απο πλευρας επιδωσεων εχω βαλει και απο ΕΚΟ και απο Shell τις 100αρες εχω δει μια μικρη διαφορα σε τελικσες καλητερη η shell αλλα απο πλευρα ροπως εχω δει αρκετα μεγαλη διαφορα στην racing της shell και απο την 100αρα της ΕΚΟ και απο την απλη v-power...
τωρα δεν ξερω αν φταιει ο τροπος το παταω η racing ειναι αρκετα καταναλωσιμη Razz την ρουφαει αρκετα γρηγορα... Wink
ψηφιζω shell v-power racing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
lepou (lefteris)
Μέλος
Μέλος


206 GTi

Ένταξη: 28 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 159

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Ιαν 2005, 09:34:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να βαλεις 20 λιτρα κατοσταρα ΒΡ και εκο θελεις περιπου 4 ευρω παραπανω.Ενω για περιπου 7-8 ευρω παραπανω.Παντως και η V-Power η απλη και η Rasing κρατανε καθαρο τον κινητηρα. Η διαφορα ειναι στη αποδοση. Παντω ς ενω ολες οι βενζινες ανεβενουν με τρελουσ ρυθμους η ρασινγκ ειναι η μονη που εδω και 2-3 χρονια μενει σταθερη . Πως γινετε αυτο ειναι αποριας αξιο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Ιαν 2005, 11:00:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lepou έγραψε:
Για να βαλεις 20 λιτρα κατοσταρα ΒΡ και εκο θελεις περιπου 4 ευρω παραπανω.Ενω για περιπου 7-8 ευρω παραπανω.Παντως και η V-Power η απλη και η Rasing κρατανε καθαρο τον κινητηρα. Η διαφορα ειναι στη αποδοση. Παντω ς ενω ολες οι βενζινες ανεβενουν με τρελουσ ρυθμους η ρασινγκ ειναι η μονη που εδω και 2-3 χρονια μενει σταθερη . Πως γινετε αυτο ειναι αποριας αξιο?


Φαντασου λοιπον τι περιθωριο κερδους εχουν που μενει σταθερη η τιμη της τοσα χρονια!

Κατι τετοια σκεφτομαι και δεν προκειται ποτε να βαλω shell.


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Επόμενη
Σελίδα 2 από 16

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2042s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on