PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αφαίρεση Καταλύτη
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΚΑΤΑΦΡΑΚΤΟΣ (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


S2K χρονολάγνο

Ένταξη: 16 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 544
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Σεπ 2006, 12:29:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βρηκα τη λύση και έχει να κάνει με το πρόγραμμα.
Οταν καταφέρουμε να το φτιάξουμε θα σας πω


Γνώση είναι η γνώση οτι δέν είσαι γνώστης.

ΑγιοςVTECιος o....Turboκτόνος....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΚΑΤΑΦΡΑΚΤΟΣ (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


S2K χρονολάγνο

Ένταξη: 16 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 544
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Νοέ 2006, 10:43:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχουν δύο λύσεις μια σύνθετη και μια απλη.
Οποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει μαζί μου με πμ.


Γνώση είναι η γνώση οτι δέν είσαι γνώστης.

ΑγιοςVTECιος o....Turboκτόνος....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Νοέ 2006, 15:32:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικά άν βρήκες άκρη να απομονωσεις τον 2ο λ μέσα απο το πρόγραμμα θα με ενδιέφερε να μαθω λεπτομέριες.

Η αλλη πάλι λύση είναι το συστηματάκι KSL της Bonalume. Οποιος ενδιαφέρεται ας ψάξει μια στο site της Bonalume να παρει πληροφορίες.

Οσο για το πόσα δυνατά 106 κυκλοφορούν με καταλύτη θα απαντήσω με μια ερώτηση:

Πόσα 106 χωρίς καταλύτη κάνουν 0-100 σε 6.4 και βγαίνουν απο το 400αρι σε 14.6?

Υ.Γ. Για την ιστορία το δικό μου φοράει καταλύτη.


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΚΑΤΑΦΡΑΚΤΟΣ (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


S2K χρονολάγνο

Ένταξη: 16 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 544
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Νοέ 2006, 17:14:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρω κατα πόσο δουλεύει το συστηματάκι που λες.....
Εγω έκανα κατι πιό απλό δοκιμαστηκά και δούλεψε μιά χαρά!!
Υπάρχουν πολλοι τρόποι να κερδίσεις σε επιδόσεις!
Μπραβο σου αν έχεις ενα τόσο δυνατο όχημα στο 0-100!!


Γνώση είναι η γνώση οτι δέν είσαι γνώστης.

ΑγιοςVTECιος o....Turboκτόνος....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RASTAVIPER (THOMAS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


TOP FUELER - 106 1.6(16)V

Ένταξη: 23 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 904
Τόπος: JAMAICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Νοέ 2006, 17:23:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Βασικά άν βρήκες άκρη να απομονωσεις τον 2ο λ μέσα απο το πρόγραμμα θα με ενδιέφερε να μαθω λεπτομέριες.

Η αλλη πάλι λύση είναι το συστηματάκι KSL της Bonalume. Οποιος ενδιαφέρεται ας ψάξει μια στο site της Bonalume να παρει πληροφορίες.

Οσο για το πόσα δυνατά 106 κυκλοφορούν με καταλύτη θα απαντήσω με μια ερώτηση:

Πόσα 106 χωρίς καταλύτη κάνουν 0-100 σε 6.4 και βγαίνουν απο το 400αρι σε 14.6?

Υ.Γ. Για την ιστορία το δικό μου φοράει καταλύτη.


Μπραβο Μάκη που κάνεις ό,τι κάνεις με τον καταλύτη πάνω, αλλά δεν κατάλαβα τι συμπέρασμα βγαίνει από τα λεγόμενα.Ότι αν βγάλεις τον καταλύτη, κάνεις και γ...ώ τους χρόνους στο 100αρι??Γιατί όλοι ξέρουμε ότι το αμάξι σου είναι προσεγμένο σε τόσα πράγματα για να σκοτώνει, όπως σκοτώνει..Αλλιώς, τι θέλει να δείξει η σύγκριση με 106 που δεν έχουν καταλύτη?


ViPeR RaCiNg 2 > featuring Rallye 106, 1.6, 8V, NOW IN 16V EDITION!
www.tfrc.gr "ΠΟΙΑ ΠΙΣΤΑ,ΠΑΡΑΛΙΑ!"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Νοέ 2006, 09:28:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θωμά,

Δεν θελω να πω τιποτε αλλο απο αυτό που εγραψες και εσύ. Ενα αυτοκίνητο αν είναι προσεγμένο και με καλά "κομμάτια" επάνω δεν έχει ανάγκη την αφαίρεση ενός καταλύτη για να δουλεψει ή να κάνει χρόνους. Εγω προσωπικά δεν είμαι κατά της αφαίρεσης του καταλύτη ούτε το παίζω οικολόγος. Να είσαι σίγουρος οτι αν έπρεπε να τον ξηλώσω για να κατέβει και άλλο ο χρόνος ή για να πάρει και άλλο σε δύναμη και ροπή θα είχε παρει πόδι. Δεν έχω τετοια κολήματα. Το ζήτημα για το οποίο πήρα θέση είναι οτι ουτε η αφαίρεση ούτε η διατήρηση ενος καταλύτη είναι πανάκεια. Το ζήτημα είναι να γίνει σωστή δουλειά με σωστά κομμάτια και σωστό tuning και στο μοτερ και στη διαχείρηση του. Ολα τα άλλα είναι για μένα λύσεις ανάγκης.

Πάντως θα με ενδιέφερε για ακαδημαικούς λόγους και αν και εφοσον θέλει ο Δημήτρης να μάθω τι ακριβώς έκανε με το 2ο λ - εστω και με pm.


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Νοέ 2006, 09:43:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να δω πότε θα αρχίσουμε να σεβόμαστε όλοι μας το περιβάλλον Twisted evil


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Νοέ 2006, 10:15:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατί το λες αυτο?

Μηπως εγω κόβω τα δάση στον Αμαζόνιο και πλουτίζω απο αυτά ή μηπως εχω εργοστάσιο οπως αυτά στο Σχηματάρι που οταν δουλευουν και περνας απο εκει πρεπει να ανάψεις προβολείς ομίχλης για να δεις μπροστά σου.

Πολύ ευχαρίστως να σεβαστώ το περιβάλλον οταν και οι μεγαλοκαρχαρίες αποφαίσουν να το σεβαστούν. Αλλα οχι να μου κοβουν "εμενα" την μοναδική μου χαρά για να μπορουν αυτοι να πλουτιζουν ακομη περισσότερο απο τα ρυπογόνα εργοστάσια τους και να καταστρέφουν ελεύθερα τον φυσικό πλούτο της γης. Στο κατω κατω για να παρω εγω ενα αυτοκίνητο που θα μου προσφέρει οδηγική ευχαρίστηση και δεν θα ρυπαίνει χρειάζομαι οσα θελουν αυτοι για να περάσουν την μερα τους με την διαφορά οτι εγω πρεπει να δουλευω σαν σκυλος μια ζωη και παλι παιζει αν ποτε θα το αποκτήσω.

Ας αφήσουν λοιπον τα δαση της γης ήσυχα για να κανουν αυτα φυσική κατάλυση των ρυπων του καταλυτη που δεν φοραω "εγω" και να σταματησουν να ασχολούνται με το "αμαξι μου".

Ηταν ενα μαθημα οικολογικης ευαισθησιας απο την TRT (Timoros Racing Team)


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Νοέ 2006, 10:27:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάκη την οικολογία δεν την κάνεις για τους άλλους.
Την κάνεις πρώτα και κύρια για τον εαυτό σου.

Στο κάτω~κάτω καθένας μας προσφέρει σε αυτό και στο μέτρο που μπορεί.

Επίσης το να αφαιρέσεις τον καταλύτη σε ένα αυτοκίνητο που κυκλοφορεί μια/δυο φορές την εβδομάδα και για ελάχιστα χιλιόμετρα είναι κάτι τελείως διαφορετικό από το να αφαιρέσεις τον καταλύτη σε ένα αυτοκίνητο που κάνει καθημερινά χιλιόμετρα.

Όλα σχετικά είναι... Wink

επίσης το τόπικ την κάνει με ελαφρά προς τις "μηχανικές"...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Νοέ 2006, 10:37:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι Μανθο με την διαφορά οτι μπορει εγω να είμαι οικολόγος αλλα αυτός που με ταίζει ντομάτες μαρούλια ή κρέας μπορεί να μην είναι. Οποτε ποιο το όφελος? Εγω τον προσέχω και αυτός με ταίζει τοξίνες μεσω των προϊόντων του. Καποια στιγμή παντως και οι 2 θα πεθάνουμε - εγω μπορει απο τις τοξίνες που με ταιζουν και ο αλλος απο τον καταλύτη που δεν φοράω εγω - fair enough το βρίσκω.

Τελος παντων. Ακρη δεν βγαζουμε. Ας κοιταξουν πρωτα ολοι αυτοί που προσφέρουν υπηρεσίες στους πολίτες να αποκτήσουν οικολογική ευαισθησία και μετα ολοι αυτοί να ασχοληθούν με τον καταλύτη μου.

Υ.Γ. Για την ιστορία και μόνο: Είμαι απο τους πρώτους που πήγαν και εσκασαν 500 Ευρω για εναν καταλύτη. Αυτό ομως δεν με κανει περισσότερο οικολόγο απο καποιον αλλο που δεν φοράει καταλύτη. Απλα εγω είμαι νόμιμος - οτι και αν σημαίνει ή συνεπάγεται αυτό.


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Νοέ 2006, 10:38:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με συγχωρείς αλλά αυτό δεν είναι λογική...

Όλοι ευθυνόμαστε για το περιβάλλον, άλλοι λιγότερο και άλλοι περισσότερο και όλοι πρέπει να το σεβόμαστε Exclamation

Με αυτή τη λογική θα πρέπει να περιμένουμε πρώτα τους άλλους να κάνουνε κάτι περί αυτού και μετά θα ακολουθήσουμε κι εμείς Question

Αν γράψουμε ακόμα κι εμείς οι απλοί άνθρωποι το περιβάλλον στα @#$@#$# μας τότε τι θα γίνει μετά Twisted evil

Αν και μπορώ να σου πω ότι ήδη ευθυνόμαστε όλοι γιατί κανείς μας δεν νοιάζεται από που προκύπτουν όλες οι πρώτες ύλες που μας ντύνουν ταΐζουν κινούν και μας ζουν Exclamation
Όλοι είμαστε υπεύθυνοι γιατί πολύ απλά αδιαφορούμε και πάνω σε αυτή την αδιαφορία η κάθε εταιρία μπουκάρει στον Αμαζόνιο και τα κάνει πουτάνα πάνω σε αυτή την αδιαφορία μας πουλάει ότι θέλει και απ΄όπου θέλει χωρίς καμία συνείδηση Exclamation

Αν ενδιαφερόμασταν όλοι λιγάκι παραπάνω πολύ απλά δεν θα υπήρχε ζήτηση οπότε ίσως να άφηναν τον Αμαζόνιο να επουλώσει τις πληγές του!!!


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Νοέ 2006, 10:48:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια μην τρελλαθούμε τωρα. Ολοι εσεις που φωνάζετε για οικολογική ευαισθησία ειστε οι ίδιοι που φωναζετε γιατι η Peugeot εφτιαξε το 206 με ηλεκτρικό γκάζι για να πληρει τις προδιαγραφές EUROIV. Μετα βεβαια μας φταιει το ηλεκτρικο γκαζι που δεν μπορεις να ξεκινησεις στην ανηφόρα και ψαχνουμε ολοι τροπους να το παρακάμψουμε μπας και παρει τα ποδια του το αμαξι μας. Μηπως θα σας χαλαγε αν δεν υπήρχε η προδιαγραφή αυτη και τα αμαξια ήταν γρήγορα και ΦΘΗΝΑ οπως παλια? Μηπως μπορεις πλεον να βρεις γρηγορο αυτοκινητο με κατω απο 22.000 Ευρά? Παλι μεσω της οικολογικης ευισθησιας αλλοι πλουτιζουν γιατι σε αναγκαζουν να ξηλωθεις μεχρι εκει που δεν παιρνει για να οδηγεις κατι της προκοπης και οχι να πηγαινεις βολτα στην αγαπημενη σου διαδρομή με αμαξι που ανεβαζει σαν τριαξονικό. Μηπως καποιος απο εδω μεσα οδηγεί δεξια με 60 χαω και δεν το ξερω? Μηπως ολοι εδω μεσα δεν ψαχνουν τροπο να μετακινησουν τον καταλύτη απο την πολλαπλή γιατι κόβει πολύ το αμαξι? Μηπως και εσυ ο ιδιος δεν θελεις να βαλεις τον καταλύτη απο κατω οπως τον είχε το 106? Αυτο ομως δεν σε καθιστα νομιμο με τις προδιαγραφες EYROIV αλλα τις EYRO3. Μηπως εσυ κανεις κατι παραπανω για το περιβαλλον απο αυτον που θελει να τον ξηλωσει τελειως? Η διαφορά είναι οτι εσυ κανεις ενα βημα πισω ενω ο αλλος κανει 4. So what? Πισω πατε και οι 2.


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Νοέ 2006, 10:53:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γι'αυτό λέω ΟΛΟΙ Exclamation Exclamation Exclamation


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Νοέ 2006, 10:57:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραια!!!!

Θυμησου λοιπον την επομενη φορα που καποιος θα ρωτησει πως να βγαλει αλογα απο την εξατμιση του 206 να τον κανεις παραπομπή σε αυτο το τοπικ και να του πεις οτι ειναι αντιοικολογικο να μετακινησει τον καταλυτη (που ειναι βεβαια και ο μοναδικος τροπος - αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα)


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Νοέ 2006, 11:06:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ι 'll have it in mind Twisted evil


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Νοέ 2006, 12:11:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν μετακινηθει ο καταλυτης απο κατω και μπει ενας σωστος καταλυτης δε θα καλυπτει ευρω4??
ποσο σιγουρος εισαι για αυτο μακη?


για το θεμα καταλυτη το εχω ξαναπει 1000φορες...επειδη εκανα τη διπλωματικη μου πανω σε καυσαερια για να καταλαβαιτε στην εγκριση τυπου μετρανε και τη ποσοτητα που βγαινει οταν ειναι σβηστο το αμαξι...
δηλαδη το σβηνεις και μετρας μεχρι να κρυωσει τι ακομα βγαζει που μονο καθαρος αερας δεν ειναι.

και οταν βγαζεις καταλυτη πρωτα απο ολα κινδυνευεις εσυ ο ιδιος που καθεσαι απο πισω και τον μυριζεις...εκτος και αν οταν σβηνεις το αμαξι περιμενεις 1ωρα για να πλησιασεις το πορτ παγκαζ και να βγαλεις τα πραματα και φορας μασκα μεχρι να απομακρυνθεις απο αμαξι...
οσοι δε γελανε με αυτα το μονο που κανουν ειναι να αυξανουν τις πιθανοτητες...το οτι αν ειναι να σου συμβει θα σου συμβει δε λεει κατι.εσυ το κανεις να ερθει πιο γρηγορα μαγκα μου.

καπως ετσι γενικευεται και το θεμα καθως οπως λεει και ο σοφος λαος οτι κατουρας στη θαλασσα το βρισκεις στο αλατι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Νοέ 2006, 12:17:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
αν μετακινηθει ο καταλυτης απο κατω και μπει ενας σωστος καταλυτης δε θα καλυπτει ευρω4??
ποσο σιγουρος εισαι για αυτο μακη?


Ο λόγος που υπαγορεύει ο κανονισμός EuroIV την τοποθέτηση του καταλύτη μπορστά είναι διότι ο κρύος καταλύτης δεν αποδίδει το ίδιο με τον ζεστό. Οταν ο καταλύτης βρίσκεται μακρυά από την πολλαπλή εξαγωγής καθυστερεί να ζεσταθεί με αποτέλεσμα να εκπέμπει ρυπογόνες ουσίες μέχρι να πιάσει την σωστή θερμοκρασία. Ετσι τον έβαλαν μπροστά για να ζεσταίνεται πιο γρήγορα.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Νοέ 2006, 12:19:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οντως αλλα λογικα ζεστος πιανει ολες τις τιμες μια χαρα......

καλα καρτα καυσαεριων δε το συζητω βγαζει χαλαρα(που ειναι αλλα ορια...)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Νοέ 2006, 12:27:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
οντως αλλα λογικα ζεστος πιανει ολες τις τιμες μια χαρα......

καλα καρτα καυσαεριων δε το συζητω βγαζει χαλαρα(που ειναι αλλα ορια...)


Το ζήτημα δεν είναι αν βγάζει κάρτα καυσαερίων. Είναι να μην ρυπαίνει Wink Αυτό ειπώθηκε πιο πριν.

Ετσι μέχρι να ζεσταθεί ο καταλύτης σου το πρωί, ρυπαίνεις με ένα EuroIII περισσότερο από ένα EuroIV. Αρα και αυτό ένα βήμα πίσω είναι Wink

Τεσπα, για εμένα το θέμα δεν είναι καν εκεί.... η ουσία είναι ότι με ένα καλό και ακριβό καταλύτη έχεις τα ίδια περίπου ωφέλη από πλευράς απόδοσης από το να μην έχεις καθόλου και κερδίζεις κυρίως εσύ που δεν αυτορυπαίνεσαι.... (κοινώς αυτοκτονείς!) και επιπρόσθετα γίνεσαι και δολοφόνος των άλλων γύρω σου!

Εχω γίνει ιδιαίτερα ευαίσθητος σε αυτό το θέμα επειδή έχω παιδί....



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Νοέ 2006, 19:03:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=759190&lngDtrID=252

εμεις μιλαμε για καταλυτες και αλλοι ασχολουνται με τις κλανιες των αγελαδων....

ΡΕ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΛΕΜΕ....................
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 5 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1575s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on