PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ESP (κυρίως για 206)
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Ιούν 2007, 15:08:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως εμένα το ESP επεμβαίνει ελάχιστα υπό κανονικές συνθήκες.
Οι 22άρες αντιστρεπτικές και τα αμορτισέρ του RC περίορισαν την επέμβαση του στο ελάχιστο.
Στην επιστροφή μου από Αγία Άννα χθες μου "τράβηξε χειρόφρενο" μόνο σε μια ανηφορική φουρκέτα. Σε όλη την υπόλοιπη διαδρομή δεν με ενόχλησε καθόλου και πήγαινα κάθε άλλο παρά αργά. Twisted evil

Σίγουρα είναι καλό όμως να "είναι εκεί" και να σε προσέχει αν πάει κάτι στραβά..... Rolling eyes


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Ιούν 2007, 17:19:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

fynos έγραψε:
Καλά εσύ το έχεις κατά χαρεί το 207 σου Thumb Left
Με μαμά ανάρτηση ??

Απολυτως μαμα.Η μονη επεμβαση που θα του κανω θα ειναι ο αξονας απο RC κι αυτο γιατι η αντιστρεπτικη ειναι φιξ μεσα στον αξονα.Γενικα μια καλη επεμβαση μεταξυ καλυτερης ακομα αποδοσης και κρατηματος ειναι ολοκληρη η μαμα αναρτηση απο το RC η οποια ειναι κομματι σκληροτερη απο του GT.



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Ιούν 2007, 17:24:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultra-one έγραψε:
Πάντως εμένα το ESP επεμβαίνει ελάχιστα υπό κανονικές συνθήκες.
Οι 22άρες αντιστρεπτικές και τα αμορτισέρ του RC περίορισαν την επέμβαση του στο ελάχιστο.
Στην επιστροφή μου από Αγία Άννα χθες μου "τράβηξε χειρόφρενο" μόνο σε μια ανηφορική φουρκέτα. Σε όλη την υπόλοιπη διαδρομή δεν με ενόχλησε καθόλου και πήγαινα κάθε άλλο παρά αργά. Twisted evil

Σίγουρα είναι καλό όμως να "είναι εκεί" και να σε προσέχει αν πάει κάτι στραβά..... Rolling eyes

Εδω στην Κεφαλονια που γλυστρανε λιγο οι δρομοι ειναι ψιλοαρκετα παρεμβατικο σε σημειο που για μενα που ξερω καλα τους δρομους σε μερικες στροφες δεν χρειαζεται φρενο αφου μια καλη τιμονια αρκει για να ενεργοποιησει τα παντα για σενα Laughing αλλα οπου ειναι καλη η ασφαλτος ειναι διακριτικο εως αμελητεο.Γενικα και στους γλυστερους ομως σε βοηθα να πηγαινεις γρηγορα χωρις αγχος αφου εχεις φυλακα αγγελο. Wink



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
206xs (Χρήστος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Chevrolet Cruze 1.8 Auto (2009)

Ένταξη: 13 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 259
Τόπος: Αθήνα - Σεπόλια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Ιούν 2007, 22:45:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παιδιά εμένα υβρίδιο είναι?? έχω 2.0 206 του 2004 κάμπριο ρολάν γκαρός με εσπ απο τη μαμά του. Λοιπόν μετά τα 50χλμ ή όταν υπήρχαν ειδικές συνθήκες και πιιο πριν ξανάμπενε μόνο του. Την κακιά αυτή συνήθεια την έκοψε μόνο μετά απο τον επαναπρογραματισμό με σούπερτσιπς. Πως είναι δυνατόν σε εσας να απενεργοποιήται πλήρως εργοστασιακά??? Και θα μου κάνει εντύπωσει αν συμβαίνει και σε μοντέλα παλιότερα απο το δικό μου γιατί αν συμβαίνει μόνο σε μοντέλα 2005+ θα είναι αλλαγή που έχει γίνει αργότερα στο σετάρισμα του συστήματος μετά το κράξιμο που έφαγαν απο τα περιοδικά. Τα οποία υπερβάλουν γιατί για το μέσο οδηγό το εσπ είναι και απαραίτητο και βοηθητικό όπως και το αβσ κάποιος μπορεί να πάει καλύτερα χωρίς αυτά μόνο που συνήθως πρέπει να είναι οδηγός αγώνων.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιούν 2007, 00:59:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χρήστο το δικό σου του πότε είναι (μήνα/έτος)?
το δικό μου Ιούνιος 2004 και δεν επαναενεργοποιειται μόνο του οτιδηποτε και να του κάνω (ανεξαρτήτως ταχύτητας)
ίσως λόγο CC και διαφορετικής κατανομής βάρους λόγο οροφής και ίσως και λόγο αγοραστικού κοινό να του είχαν δώσει μια "safe to drive" χαρακτηριστικά λειτουργείας, αλλά και πάλι πολύ περίεργο μου φαίνεται.

αν κατάλαβα καλά μετα τον επαναπρογραμματισμό στην superchips που έκανες πλέον δεν επαναενεργοποιείται μόνο παρα μόνο χειροκινητα. αν είναι έτσι πάλι καλά πάντως, τουλάχιστον βρηκες λύση/


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Μάϊ 2008, 09:08:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Yπάρχει 307cc με esp που απενεργοποιείται μόνιμα; Αναφέρομαι σε 2λιτρο f/l.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kos_argyris (kostas)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 rc (2008)

Ένταξη: 08 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 256

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 31 Μάϊ 2008, 16:26:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδιά, δοκίμαζα το esp στο 207 rc σε κάτι γλυστερές στροφούλες με χαμηλή ταχύτητα και με παραξένεψε ο ήχος του. Άλλες φορές δεν ακουγόταν, απλά αναβόσβηνε το λαμπάκι και άλλες έκανε ένα έντονο γρατζουνιστό ήχο. Επειδή δεν έχω και πολύ εμπειρία από esp, έτσι ακούγεται γενικώς? Ο γρατζουνιστός ήχος μου φάνηκε πολύ παράξενος.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την kos_argyris στις Δευ 13 Ιούλ 2009, 15:18:46, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 31 Μάϊ 2008, 17:10:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όταν φρενάρει κάποιο τροχό κάνει έτσι η αντλία γιατί δουλεύει για να σηκώσει πίεση.
Όταν αναβοσβήνει μόνο το λαμπάκι χωρίς κάποιο θόρυβο απλά κόβει των κινητήρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
spyros_rallye (SPYROS)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 20 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 361

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Φεβ 2009, 19:41:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ερωτηση, το ESP στο rallye εχει διαφορα στη λειτουργια του με το αν φορας η' οχι τη ζωνη ασφαλειας?

Μου ετυχε σημερα, μπαινω σε στροφη, αριστερη ελαφρως κατηφορικη με αρκετη κλιση, εχοντας κατεβασει τριτη και με 90 περιπου χλμ, ανοιγω λιγο και μπαινω με γκαζι (την εχω περασει αρκετες φορες), οπως παντα στο κεντρο της στροφης πριν αρχισει να σπινιαρει μπροστα εμπαινε το ESP, σημερα ομως δεν δουλεψε,ουτε καν το λαμπακι δεν αναψε, τα λαστιχα σπινιαρανε σαν τρελα μου εβγαλε μουτρα και μου θυμισε το 206 που ειχα και το μαζευα με γκαζι και τιμονι!
Μου εκανε εντυπωση και την ξαναπερναω αλλες 4 φορες, τα ιδια παλι!
Τα περασματα αυτα τα εκανα -οχι εσκεμμενα- χωρις να φοραω ζωνη, βαζω τη ζωνη και ξαναπαω ακριβως με τον ιδιο τροπο...ε, το ESP μπηκε κανονικα αυτη τη φορα.
Και λεω, εχει να κανει με τη ζωνη ασφαλειας η' μηπως ειναι κατι αλλο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Απρ 2009, 22:31:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλα θα ειναι πολύ ενδιαφέρον αν παιζει καποιο ρόλο η ζωνη στην ενεργοποίηση του ESP ή οχι.. Confused


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Απρ 2009, 10:52:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φυσης αδυνατον για την αρχιτεκτονικη του.Δλδ αν φορας ζωνη σε στελνει περισσοτερο?Δε νομιζω να ακολουθειται τετοια νοοτροπια...



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Απρ 2009, 10:55:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sotos 207Gt έγραψε:
φυσης αδυνατον για την αρχιτεκτονικη του.Δλδ αν φορας ζωνη σε στελνει περισσοτερο?Δε νομιζω να ακολουθειται τετοια νοοτροπια...

+1



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Νοέ 2019, 23:14:29    Θέμα δημοσίευσης: Esp/Asr Not Functioning Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα!

Προσφατα αλλαξα αυτοκινητο(πηρα ξανα 206), το οποιο εχει ESP.
Αναβει το λαμπακι του ESP στο καντραν και εμφανιζει αυτη την ενδειξη στην οθονη πολλαπλων. Ο προηγουμενος ιδιοκτητης οταν ρωτησα τι παιζει, μου ειπε οτι απο τοτε που βαλανε τα 4πιστονα (εχει τα bembo απο 406), αναβει αυτη η ενδειξη.
Δεν ειχε ασχοληθει εκεινος γιατι δεν τον ενδιεφερε, ωστοσο εγω το ψαχνω να το διορθωσω.

Διαβασα σε ξενα φορουμς, αλλα κι εκει δεν εβγαλα ακρη, αλλος ελεγε του αναψε οταν αλλαξε λαστιχα κι εβαλε με χαμηλοτερο προφιλ, αλλος οτι ηταν θεμα ευθυγραμμισης, αλλος οτι ειχε κομμενα καλωδια στο ματι του abs, αλλος εγραφε για καποιο ρελε...
Δεν εβγαλα ακρη κι εχω σκοπο μεσα στην εβδομαδα να ασχοληθω.

Μπορει να βοηθησει καποιος απο που να ξεκινησω πριν αρχισω να πληρωνω για ολα αυτα πηγαινοντας στα τυφλα??
Εννοειτε θα μπει διαγνωστικο, ωστοσο επειδη στο συνεργειο το laptop με το προγραμμα το χειριζομαι εγω και ειναι παλιας τεχνολογιας PP2000, δεν ξερω αν θα μπορει να διαβασει τετοιες βλαβες.
Εχει τυχει σε αλλο αυτοκινητο ή το εχει συναντησει καποιος??

Ευχαριστω!




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bakclima (ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 2.0 (16V) RC (2004) Α7

Ένταξη: 30 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 1084
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Νοέ 2019, 07:48:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σίγουρα δεν είναι από τα 4πιστονα και από τα λάστιχα, οπότε η καλωδίωση ή κεντρική μονάδα του esp, έχω αν θες να δοκιμάσεις


DBH ENERGY SOLUTIONS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Νοέ 2019, 11:23:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακριβως οπως τα λεει ο Γιωεγος ειναι
Ειχα brembo, εχω ap, εχω ακρα με καμπερ που επρεπε να γινουν τρυpες για να μπει ο αισθητηρας του abs -> κανενα θεμα ποτέ!

κατ εμε: 1) κεντρική μονάδα esp
2) καλωδίωση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bakclima (ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 2.0 (16V) RC (2004) Α7

Ένταξη: 30 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 1084
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Νοέ 2019, 18:51:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και μάλλον καλωδίωση για να μη δουλεύει μετά τα τετραπιστονα


DBH ENERGY SOLUTIONS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Nik_psa (Νικόλας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


ZX 16v-ΑΧ GTi-XANTIA TURBO ACTIVA-PONY

Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 344
Τόπος: Άνω Μοχανάσιανα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Νοέ 2019, 22:02:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και το PPS το διαβάζει, κάνε μια διάγνωση γράψε τι βλάβη έβγαλε να καταλάβουμε τι παίζει..


www.drakonakis.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Νοέ 2019, 15:43:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πριν μπλεχτείτε με όλα αυτά, αν έγινε αλλαγή της εργοστασιακής διάστασης ζάντας/λάστιχου, πρέπει να δηλωθεί στο διαγνωστικό μέσα και μετά να γίνουν όλα τα ανωτέρω...



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
bakclima (ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 2.0 (16V) RC (2004) Α7

Ένταξη: 30 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 1084
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Νοέ 2019, 16:04:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν θα έβγαζε πρόβλημα στο ESP


DBH ENERGY SOLUTIONS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 17 Νοέ 2019, 00:02:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Πριν μπλεχτείτε με όλα αυτά, αν έγινε αλλαγή της εργοστασιακής διάστασης ζάντας/λάστιχου, πρέπει να δηλωθεί στο διαγνωστικό μέσα και μετά να γίνουν όλα τα ανωτέρω...


Υποπτο αυτο και ευστοχο, διοτι ειναι 206RC με ζαντες 205/45/16



Το συνδεσαμε προχθες στο κινητο φιλου που εχει obd2 reader, επειδη ειχε αναψει το τσεκ της μηχανης για τον κωδικο P0420, ηταν απο μαπα βενζινη, εβαλα καλη 100σταρα κι εσβησε μονο του.

Ο κωδικος P0502 ομως, σχετιζεται κατα καποιο τροπο με το ολο προβλημα.
Το googlαρα και ειναι ο ασθητηρας πανω στο σασμαν που μετραει την ταχυτητα.
Αυτο που λεει Steve, το λεγανε και οι συναγωνιστες του εξωτερικου.
Εχω ραντεβου Τεταρτη σε ηλεκτρολογο, θα ξεκινησουμε με την δηλωση των ελαστικων, τον ελεγχο των καλωδιων και κατοπιν αν δεν ειναι τιποτα απο αυτα, τοτε θα αλλαξω και τον αισθητηρα επι τοπου


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 4 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2913s (PHP: 88% - SQL: 12%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on