PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Σκούπα Simota
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Μάϊ 2003, 19:00:50    Θέμα δημοσίευσης: Σκούπα SIMOTA Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδιά αγόρασε ένας γνωστός μου το 206 1,4lt έκδοση XS(2003) και έβαλε επάνω σκούπα της SIMOTA.
Τί λέτε για αυτή τη σκούπα;
Ρουφάει καλά; Laughing
Άκυρο... Κάνει καλή δουλειά για την εισαγωγή αέρα στο pug μας; Rolling eyes Έχει κανείς εμπειρίες απο αυτή την εταιρία;


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Μάϊ 2003, 22:39:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ είδα σε 1.4 φιλτροχοάνη SIMOTA και μου είπε ότι κάνει ήχο μόνο και πολύ λίγο δίνει γκάζι!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2003, 00:51:56    Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκούπα SIMOTA Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mick206 έγραψε:
Ρε παιδιά αγόρασε ένας γνωστός μου το 206 1,4lt έκδοση XS(2003) και έβαλε επάνω σκούπα της SIMOTA.
Τί λέτε για αυτή τη σκούπα;
Ρουφάει καλά; Laughing
Άκυρο... Κάνει καλή δουλειά για την εισαγωγή αέρα στο pug μας; Rolling eyes Έχει κανείς εμπειρίες απο αυτή την εταιρία;

το θεμα δεν ειναι η σκουπα αλλα η φιλτροχοανη της σκουπας.
εγω παντως εχω βαλει μια σκουπα τησ OMP και μια φιλτροχοανη της ιδιας εταιριας.
οσο για το αν εχει διαφορα εγω βλεπω ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!!
ασε τον θορυβο...καλυτερα και απο εξατμιση.ψαρωνουν ολοι!!!! Wink


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2003, 07:02:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρω αν σας ενδιαφέρει ... αλλά ένας φίλος εχθές μου έδωσε ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ ASTRA 1400/16V ...

Το αυτοκίνητο του, το παρέλαβε ο Δάρας για μία απλή βελτίωση ... Στο αυτοκίνητο τοποθετήθηκε ΚIT SIMOTA χοάνη (topgun) και εγκεφαλικά ένα map plus (προεγκέφαλος) ... ΧΩΡΙΣ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ... Shocked

Το αυτοκίνητο από 93 άλογα πήγε στα 106 και ροπή από 10,2 στα 14,7 ... Shocked

Η δουλειά πολύ καλή, ο εργοστασιακός εγκέφαλος ΔΕΝ πειράχτηκε ... το κόστος 700euro και το αποτέλεσμα εμφανές ...

υ.γ. όποιος θέλει την δυναμομέτρηση την στέλνω με email ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2003, 07:35:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θεωρώ, ότι είναι από τις καλύτερες επιλογές σε σκούπα, που θα μπορούσες να τοποθετήσεις στο pug σου!!

Πολύ καλή κατασκευή & έχει σχεδιαστεί ειδικά για το 206, για το 106 έχει άλλη σκούπα, αυτό κάτι λέει Wink


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ivang (Βαγγέλης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 1.6 16V

Ένταξη: 15 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 230
Τόπος: Θεσ/νίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2003, 09:53:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φαντάζομαι ότι μιλάτε για την παρακάτω, SIMOTA με το λογότυπο 206 βαμμένη σε στυλ carbon ...

Για μας τους 16άρηδες πιστεύω ότι είναι καλή, νομίζω όμως ότι υπάρχει αντίστοιχη της Green, έχει βάλει κανείς σε 1.6 16V ???




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2003, 10:02:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι όντως υπάρχει και της green με κόστος περίπου 235€.

Βαγγέλη για πές εντυπώσεις από την σκούπα, αξίζει τα λεφτά της;;;;


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2003, 10:15:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΦΟΡΑΩ ΣΚΟΥΠΑ ΤΥΠΟΥ GREEN ΑΠΟ ABS ΠΟΥ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΣΤΟΝ
ΜΑΜΙΣΙΟ ΣΩΛΗΝΑ KAI ΦΙΛΤΡΟ GREEN. ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΙΣ 3000 ΕΧΩ
ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΡΟΠΗ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΣΕ ΡΕΠΡΙΖ ΕΝΩ ΨΗΛΑ ΕΙΝΑΙ
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ. Ο ΗΧΟΣ ΣΚΟΤΩΝΕΙ !!!


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2003, 10:44:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ivang έγραψε:
Φαντάζομαι ότι μιλάτε για την παρακάτω, SIMOTA με το λογότυπο 206 βαμμένη σε στυλ carbon ...

Για μας τους 16άρηδες πιστεύω ότι είναι καλή, νομίζω όμως ότι υπάρχει αντίστοιχη της Green, έχει βάλει κανείς σε 1.6 16V ???


Η σκούπα αυτή αν έχεις CLIMA στο αυτοκίνητο δυστυχώς δεν μπαίνει ... το καπό δεν κλείνει ... Η μόνη λύση είναι να κόψεις το μονωτικό του καπώ, αλλά και τότε το καπώ θα κλείνει με δυσκολία ...

Δυστυχώς τα 206 με Clima έχουν διαφορετικό ψυγείο (ποιο μεγάλο) από τα απλά ... Εγώ πάντως την πάτησα με δύο σκούπες (μία σαν της φωτογραφίας και μία APEX) ... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2003, 10:56:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΤΟ ΚΑΠΩ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΟΝΩΣΗ...
ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΩΣΗ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΚΟΥΠΑ...

ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΠΟΣΑ ΧΛΜ ΒΓΑΖΕΙ Η ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΚΟΥΠΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ 110+


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2003, 11:00:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
ΤΟ ΚΑΠΩ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΟΝΩΣΗ...
ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΩΣΗ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΚΟΥΠΑ...

ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΠΟΣΑ ΧΛΜ ΒΓΑΖΕΙ Η ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΚΟΥΠΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ 110+


Η εισαγωγή/εξαγωγή ΔΕΝ επηρεάζουν τον κόφτη.Μόνο με πρόγραμμα θα βγάλει παραπάνω...


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ivang (Βαγγέλης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 1.6 16V

Ένταξη: 15 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 230
Τόπος: Θεσ/νίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2003, 11:14:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pezomania έγραψε:

Βαγγέλη για πές εντυπώσεις από την σκούπα, αξίζει τα λεφτά της;;;;


Καταρχήν, φίλε Γιώργο δε φοράω σκούπα, ενδιαφέρομαι στο μέλλον να φορέσω γι'αυτό ρωτώ εντυπώσεις και εμπειρίες !

Φίλε Vini, η φωτό είναι από 1.6 16V με clima, άρα το καπώ με ή κομμένη μόνωση θα κλείνει (ίσως να παίξεις λίγο και με το ρεγουλατόρο του καπώ) και ο τύπος που το έχει δηλώνει αρκετά ευχαριστημένος ...

Βέβαια δεν ξέρω αν οι 2, 3 ή περισσότερες σκούπες που κυκλοφορούν στην αγορά είναι ίδιες ή αν αυτή η ψιλοδιαφορά μεταξύ τους κάνει άλλες να ταιριάζουν σε 1.6 16V και άλλες σε 1.6 8V, οπτικά πάντως φαίνονται ίδιες, το καλύτερο βέβαια θα ήταν να τις έιχες όλες μπροστά σου και εκεί θα έβλεπες τις όποιες διαφορές. Το κακό βέβαια είναι ότι τα διάφορα καταστήματα έχουν μόνο μιας μάρκας !!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2003, 11:15:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mπορεί να μου πει κάποιος τιμές για την SIMOTA και την OMP;;;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2003, 11:37:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="Ivang"]
pezomania έγραψε:

Φίλε Vini, η φωτό είναι από 1.6 16V με clima, άρα το καπώ με ή κομμένη μόνωση θα κλείνει (ίσως να παίξεις λίγο και με το ρεγουλατόρο του καπώ) και ο τύπος που το έχει δηλώνει αρκετά ευχαριστημένος ...

Βέβαια δεν ξέρω αν οι 2, 3 ή περισσότερες σκούπες που κυκλοφορούν στην αγορά είναι ίδιες ή αν αυτή η ψιλοδιαφορά μεταξύ τους κάνει άλλες να ταιριάζουν σε 1.6 16V και άλλες σε 1.6 8V, οπτικά πάντως φαίνονται ίδιες, το καλύτερο βέβαια θα ήταν να τις έιχες όλες μπροστά σου και εκεί θα έβλεπες τις όποιες διαφορές. Το κακό βέβαια είναι ότι τα διάφορα καταστήματα έχουν μόνο μιας μάρκας !!!


Πάντως στο δικό μου γνωστός βελτιωτής παιδευόταν επί 3 ώρες και τελικά δεν μπήκε ... Μου πρότεινε ή κόψιμο μονωτικού ή κατέβασμα ψυγείου ...... τα οποία δεν τα δέχτηκα ...
Οπτικά φαίνονται ίδιες αλλά η πατούρα της βίδας είναι διαφορετική από σκούπα σε σκούπα επειδή τις ανοίγουν με τρυπάνι και δεν υπάρχει ακριβής μέτρηση ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ivang (Βαγγέλης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 1.6 16V

Ένταξη: 15 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 230
Τόπος: Θεσ/νίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2003, 12:04:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:

Πάντως στο δικό μου γνωστός βελτιωτής παιδευόταν επί 3 ώρες και τελικά δεν μπήκε ... Μου πρότεινε ή κόψιμο μονωτικού ή κατέβασμα ψυγείου ...... τα οποία δεν τα δέχτηκα ...
Οπτικά φαίνονται ίδιες αλλά η πατούρα της βίδας είναι διαφορετική από σκούπα σε σκούπα επειδή τις ανοίγουν με τρυπάνι και δεν υπάρχει ακριβής μέτρηση ...


Για τι διαφορά μιλάμε 1, 2 πόντους ή πολύ περισσότερο ?
Αν ήταν λίγη, εκτός από κόψιμο μονωτικού (που δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο) μπορείς να παίξεις και με το σφιγκτήρα του ψυγείου (να τον πας πλάγια) ή ακόμα να ξυρίσεις λίγο και το πλαστικό εμπρός όπου πάνω έχει τις βάσεις του ψυγείου ώστε να κατέβει η σκούπα λίγο πιο κάτω !!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Μάϊ 2003, 13:33:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ivang έγραψε:
Για τι διαφορά μιλάμε 1, 2 πόντους ή πολύ περισσότερο ?
Αν ήταν λίγη, εκτός από κόψιμο μονωτικού (που δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο) μπορείς να παίξεις και με το σφιγκτήρα του ψυγείου (να τον πας πλάγια) ή ακόμα να ξυρίσεις λίγο και το πλαστικό εμπρός όπου πάνω έχει τις βάσεις του ψυγείου ώστε να κατέβει η σκούπα λίγο πιο κάτω !!!


η διαφορά είναι πράγματι στα 1 με 2 εκατοστά ...

Το μονωτικό δεν θα πρότεινα να κοπεί. Μετά το κόψιμο η σκούπα πλέον βρίσκει πάνω στο καπώ όταν κλείνει ... Τα τραντάγματα της σκούπας μεταφέρονται πάνω στο καπώ ... αποτέλεσμα? σημάδια, οξείδωση και στίγματα που δεν φεύγουν ... Ασε που χαλάει και η επιφάνεια της σκούπα ....

Εκτός των άλλων το μονωτικό κοστίζει περί τα 150 euro .... ποιος ο λόγος να το διαλύσεις ? ?

Φυσικά μπορείς με διάφορα κόλπα ... π.χ. αυτό που αναφέρεις (ξύρισμα πλαστικού) να την βάλεις ... απλά εγώ δεν ήθελα να φθάσω σε αυτό το σημείο ... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vasso (Βάσω)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 09 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 395
Τόπος: Fortaleza - Brasil (Νέα Σμύρνη)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Μάρ 2004, 10:49:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ήθελα μια βοήθεια .
Ένας καλός φίλος που έχει 206cc 1.6 πήρε σκούπα SIMOTA η οποία δεν του έκανε . Όπως μου είπε επειδή έχει μόνωση στο καπό του δεν κούμπωνε καλά με αποτέλεσμα να βάλει της Peugeot Sport. Μου την έκανε λοιπόν δώρο και πήγαμε χθές να την τοποθετήσουμε αλλά Shocked το κολλάρο σιλικόνης που είναι γωνία και συνδέει το σωλήνα της σκούπας με την εισαγωγή αν τα λέω καλά είναι κοντό Crying or Very sad Crying or Very sad . Ξέρετε που μπορώ να βρω τέτοιο κολλάρο ?? κάποιο μαγαζί κοντά Πειραιώς ή Καλλιθέα ή Νέα Σμύρνη για να μην τρέχω πάνω στον Λούη????
και πόσο λέτε να στοιχίζει ένα τέτοιο και τοποθέτηση ??


Fortaleza !!

Ο ήλιος καίει .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


vw passat 1.8T

Ένταξη: 24 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 372
Τόπος: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Μάρ 2004, 16:51:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παιδια κι εγω εχω μια σκουπα τησ bmc η οπιοα κλεινει και με το μονωτικο που εβαλα μετα! αν βεβαια θελεισ σιμοτα συνιστων να βγαλεται το μονωτικο που εχετε τωρα και να βαλεται πισοχαρτο το οποιο ειναι καλυτερο και δεν πιανει καθολου χωρο!!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
jimos (dimitris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1,4 105hp

Ένταξη: 19 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 46
Τόπος: ΚΟΖΑΝΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Μάρ 2004, 01:18:48    Θέμα δημοσίευσης: skoypa Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω μαγκες εβαλα σημερα μια η οποια ειναι με γκριζε πλαστικο τιπου abc οχι πολιεστερικη με φιλτροχοανη K&N ολα μαζι 163$ με διαφορα στης χαμιλες στροφες τωρα η γνομη μου μετα απο καμια 10ρια μερες


viva la sourdia!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vasso (Βάσω)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 09 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 395
Τόπος: Fortaleza - Brasil (Νέα Σμύρνη)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Απρ 2004, 12:32:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έκανα την τοποθέτηση της σκούπας Simota .. Οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές...
διαφορά στις χαμηλές στροφές , το αμάξι στροφάρει πολύ πιο γρήγορα και εύκολα ...
Άλλαξε βέβαια η αίσθηση γκαζιού συμπλέκτη.
Θόρυβο όχι ιδιαίτερα παραπάνω από πριν ... είχα συνηθίσει το θόρυβο της εξάτμισης Devil και δεν μπορώ να καταλάβω ιδιαίτερη διαφορά...
Αυτά !!! Smile
Παρεπιπτόντως η τοποθέτηση έγινε στην Καλλιθέα .. Πολύ καλός , όποιος θέλει πληροφορίες που , πως, μπορώ να του πω
Rolling eyes Rolling eyes


Fortaleza !!

Ο ήλιος καίει .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Επόμενη
Σελίδα 1 από 15

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,468s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on