PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Carbon parts
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιαν 2005, 17:40:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ghost Dog έγραψε:
Ποια ειναι τα πλεονεκτηματα τους? Question Exclamation (το βαρος να φανταστω Idea ή υπαρχει και κατι αλλο... Rolling eyes )


Άρη έχουν και απίστευτη αντοχή. Σκέψου ότι η "μπανιέρα" που κάθεται μέσα ο οδηγός μιας F1 είναι κατασκευασμένη από ανθρακονήματα....
Και αντέχει σε στούκες με 300χαω........ Shocked
π.χ. Αν πέσει μετεωρίτης ή Ούφο :alien: πάνω στο αυτοκίνητο σου ενώ οδηγείς, το καπώ δεν θα πάθει τίποτα! Twisted evil Twisted evil Twisted evil

Άρα ξαναρώτησες!! Στις 14/1! Twisted evil Twisted evil Twisted evil


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ultra-one στις Παρ 28 Ιαν 2005, 14:55:29, 6 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιαν 2005, 17:49:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultra-one έγραψε:
Άρη έχουν και απίστευτη αντοχή. Σκέψου ότι η "μπανιέρα" που κάθεται μέσα ο οδηγός μιας F1 είναι κατασκευασμένη από ανθρακονήματα....
Και αντέχει σε στούκες με 300χαω........ Shocked

Και να φανταστεις οτι πιστευα πως η αντοχη τους θα ηταν μικροτερη απο αυτη των κανονικων (με το σκεπτικο: για να ειναι τοοοσο ελαφρια, δεν θα εχουν τοσο μεγαλη αντοχη)
Μπορει να βαφτει κανονικα στο χρωμα του αμαξωματος?
Αυτο με τον αεραγωγο υπαρχει περιπτωση να βοηθησει την.... καυτη κατασταση που επικρατει κατω απο το καπω?
Με τις βροχες μηπως θα υπαρχει καποιο προβλημα? (για αυτο με τον αεραγωγο παντα!)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιαν 2005, 18:03:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ghost Dog έγραψε:
Αυτο με τον αεραγωγο υπαρχει περιπτωση να βοηθησει την.... καυτη κατασταση που επικρατει κατω απο το καπω?
Με τις βροχες μηπως θα υπαρχει καποιο προβλημα? (για αυτο με τον αεραγωγο παντα!)


Μου φαίνεται ότι η συγκεκριμένη σχεδίαση θα "ρουφάει" έξω τον αέρα από το χώρο του κινητήρα στις ψηλές ταχύτητες (Venturi Effect) και πρέπει να κάνει αρκετή δουλεία για τη θερμότητα Idea


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ultra-one στις Παρ 14 Ιαν 2005, 18:08:52, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιαν 2005, 18:07:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultra-one έγραψε:
Πρέπει να κάνει δουλεία ο αεραγωγός για τη θερμότητα. Και μου φαίνεται ότι η σχεδίαση θα "ρουφάει" έξω τον αέρα από το χώρο του κινητήρα στις ψηλές ταχύτητες (Venturi Effect) Idea
Και εγω σε κατι τετοιο ευελπιστω (στο να μπορει δηλαδη να φευγει ο ζεστος αερας οσο πιο γρηγορα γινεται απο μεσα...)
Ενα αλλο θεμα ειναι με τις βροχες τι γινεται?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιαν 2005, 18:13:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ghost Dog έγραψε:
Ενα αλλο θεμα ειναι με τις βροχες τι γινεται?


Κάτι θα πρέπει να έχουν σκεφτεί για αυτό....

.....εάν όχι τότε όταν βρέχει θα καθαρίζεται πολύ καλά ο κινητήρας σου από τις σκόνες, τα λάδια και τις άλλες βρωμιές που κολλάνε πάνω και που είναι τόσο δύσκολο να καθαρίσουν! Laughing Laughing Laughing


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
CC-Gio (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


CC-PUG ('04)

Ένταξη: 31 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 600
Τόπος: Κέντρο-Εξάρχεια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιαν 2005, 18:38:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultra-one έγραψε:
Ghost Dog έγραψε:
Ποια ειναι τα πλεονεκτηματα τους? Question Exclamation (το βαρος να φανταστω Idea ή υπαρχει και κατι αλλο... Rolling eyes )


Άρη έχουν και απίστευτη αντοχή. Σκέψου ότι η "μπανιέρα" που κάθεται μέσα ο οδηγός μιας F1 είναι κατασκευασμένη από ανθρακονήματα....
Και αντέχει σε στούκες με 300χαω........ Shocked
π.χ. Αν πέσει μετεωρίτης ή Ούφο :alien: πάνω στο αυτοκίνητο σου ενώ οδηγείς, το καπώ δεν θα πάθει τίποτα! Twisted evil Twisted evil Twisted evil


Eπισης εχει απιστευτη αντοχη στις υψηλες θερμοκρασιες! Αν φανταστουμε οτι για να φτιαχτει το ανθρακονημα πρεπει να μπει σε υψηλες θερμοκρασιες,για να δεσουν τα νηματα!!
Αρα αν βαλεις μεγαλη θερμοκρασια κοντα στο καρμπον μπορει να του κανεις και καλο,ως προς την αντοχη του υλικου παντα! Wink

Τι εγινε σκυλε-φαντασμα? σκεφτομαστε για καρμπον-καπω? Exclamation


Νομίζω πως 2 πράγματα είναι χειρότερα για μια απόφαση,η βιασύνη και η οργή...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιαν 2005, 18:47:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον τα ανθρακονηματα ειναι απο τα πιο ανθεκτικα υλικα που υπαρχουν αλλα και απο τα πιο ελαφρια.
Μπορει κανεις να φτιαξει μονος του οτιδηποτε αρκει να προμηθευτει τα καταλληλασ υλικα κλπκλπ και να εχει την ορεξη και τον χρονο.
Τωρα οσον αφορα τα καπο ενα καπο carbon ειναι πολυ πιο ελαφρυ απο το εργοστασιακο πραγμα που για ευνοητους λογους ειναι καλο.
Οσον αφορα τους αεραγωγους αν δεν βρισκονται ακριβως πανω απο τις φισες των μπουζι δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα.
Οπως ειπε και ο χαρης λειτουργουν βαση του φαινουμενο venturi και απαγουν θερμοτητα απο το εσωτερικο του μοτερ ή εισαγουν κρυο αερα στο χωρο του μοτερ αναλογα με την σχεδιαση τους.
Για βαφη δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα αλλα γιατι να το βαψει κανεις?!?!?
Μια χαρα ειναι ετσι οπως ειναι....!


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιαν 2005, 20:06:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

CC-Gio έγραψε:
Αν φανταστουμε οτι για να φτιαχτει το ανθρακονημα πρεπει να μπει σε υψηλες θερμοκρασιες,για να δεσουν τα νηματα!!


3000 βαθμούς στον φούρνο πολυμερισμού Cool



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Ιαν 2005, 14:09:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultra-one έγραψε:
.....εάν όχι τότε όταν βρέχει θα καθαρίζεται πολύ καλά ο κινητήρας σου από τις σκόνες, τα λάδια και τις άλλες βρωμιές που κολλάνε πάνω και που είναι τόσο δύσκολο να καθαρίσουν! Laughing Laughing Laughing

Σωστοοο σε βρισκω!! Shocked Very happy Δεν την ειχα σκεφτει ετσι τη δουλεια... Shocked Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Ιαν 2005, 14:16:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

CC-Gio έγραψε:
Τι εγινε σκυλε-φαντασμα? σκεφτομαστε για καρμπον-καπω? Exclamation

Αν βαφεται χωρις να υπαρχει διαφορα με το υπολοιπο χρωμα του αυτοκινητου, αν δεν υπαρχει προβλημα λογω του ανοιγματος στο καπω, αν μπαινουν οι 2 εργοστασιακες γριλιες κανονικα (αυτες που υπαρχουν πανω αριστερα οπως κοιταμε το καπω απο μπροστα δηλαδη) και αν οι παραγγελιες γινουν μετα τον Μαρτιο τοτε ειμαι χαλαρααααα! Alien2
Μπορει αραγε καποιος να μου απαντησει με σιγουρια σε αυτες τις αποριες μου? Rolling eyes Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Ιαν 2005, 14:22:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound. έγραψε:
Για βαφη δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα αλλα γιατι να το βαψει κανεις?!?!?
Μια χαρα ειναι ετσι οπως ειναι....!

Για να μην κανει κρα το αμαξι απο μακρια! Wink (οπως θα εχεις παρατηρησει ειμαι.... πολυ διακριτικος τυπος Shocked Laughing Laughing Laughing )
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Ιαν 2005, 19:14:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άρη δεν ξέρω αν βάφεται το ανθρακόνημα, πάντως εγώ το θεωρώ ιεροσυλία. Όλη η ουσία είναι να φαίνεται... Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Ιαν 2005, 05:39:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω παλι αμα εβλεπα το αμαξι του άρη με ενα μαυρο καπω θα γελαγα... η ουσια δεν νομιζω οτι ειναι να φαινεται, γιατι ειναι ασχημο. Να φαινονται αλλα πραγματα που δινουν εμφανισιακα άλλον αερα οκ. Αλλα εφοσον δεν ειναι αισθητική βελτίωση γιατι να φαινεται? Ányway γουστα ειναι αυτα... απο οτι ξερω βαφεται παντως. Ποσο παει το μαλλι ειπαμε??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
shark_zak (ΖΑΧΑΡΙΑΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (8V) QUIKSILVER 2002

Ένταξη: 09 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 2116
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - Ν.ΕΡΥΘΡΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Ιαν 2005, 08:01:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ghost Dog έγραψε:
ultra-one έγραψε:
.....εάν όχι τότε όταν βρέχει θα καθαρίζεται πολύ καλά ο κινητήρας σου από τις σκόνες, τα λάδια και τις άλλες βρωμιές που κολλάνε πάνω και που είναι τόσο δύσκολο να καθαρίσουν! Laughing Laughing Laughing

Σωστοοο σε βρισκω!! Shocked Very happy Δεν την ειχα σκεφτει ετσι τη δουλεια... Shocked Laughing


ναι αλλά σκέψου και τις συστολές - διαστολές στην θερμοκρασία του κινητήρα πέφτοντας το νερό πάνω στο καπακι.... Idea



"Εικονικό το γέλιο μου και με μεγάλο κόπο, το κάνω για να ξεγελώ τα μάθια των ανθρώπων..."
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Ιαν 2005, 10:03:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το καπο λεει να μπει αβαφτο... προσωπικα θα ειναι μια απο τις 3 εξωτερικες αλλαγες που πιθανο να κανουμε στον πεζουλα...

1. καπο carbon το οποιο να μεινει αβαφτο με κερδος σε βαρος πανω απο 10 κιλα...
2. αεροτομη carbon με αλουμινενιες βασεις οπως φορα το 206 RCC
3. αλλα ζαντολαστιχα οπου υπαρχει η πιθανοτητα να μπουν 15αρες αντι για 16αρες (ή 16αρες εμπρος 15αρες πισω, οπως κανουν τα κανιβαλισμενα ιαπωνεζικα hatchbacks) και εννοειται ζαντες απο τις πιο ελαφριες της αγορας, οπως π.χ. OZ superleggera σε ανθρακι ή μαυρο χρωμα...

εμφανισιακα το αμαξι δεν θα θελει τιποτα αλλο... Wink Wink

σκεφτομουν και καθρεφτες carbon που τους φερνω απο αμερικη πααρα πολυ φτηνα ομως δεν θελω να χαλασω τους δικους μας που ειναι ανακλινομενοι ηλεκρικα...





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Ιαν 2005, 10:26:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kouzman έγραψε:

3. αλλα ζαντολαστιχα οπου υπαρχει η πιθανοτητα να μπουν 15αρες αντι για 16αρες (ή 16αρες εμπρος 15αρες πισω, οπως κανουν τα κανιβαλισμενα ιαπωνεζικα hatchbacks)


Και επειδή οι Γιαπωνέζοι κάνουν μα#$%@ίες??? πρέπει να τις κάνουμε και εμείς????Exclamation Exclamation Exclamation Laughing
Με μικρότερη ζάντα πίσω το ζύγισμα του αυτοκινήτου θα αλλάξει πολύ.

Θα γίνει τόσο υπερστροφικό που μόνο για Drift Challenge θα κάνει! Twisted evil
Στο δρόμο το βλέπω μάλλον επικίνδυνο. Shocked
Άσε που θα είναι και άσχημο οπτικά. Puke right


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Ιαν 2005, 11:02:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="ultra-one"]
Kouzman έγραψε:

Και επειδή οι Γιαπωνέζοι κάνουν μα#$%@ίες??? πρέπει να τις κάνουμε και εμείς????Exclamation Exclamation Exclamation Laughing
Με μικρότερη ζάντα πίσω το ζύγισμα του αυτοκινήτου θα αλλάξει πολύ.

Θα γίνει τόσο υπερστροφικό που μόνο για Drift Challenge θα κάνει! Twisted evil
Στο δρόμο το βλέπω μάλλον επικίνδυνο. Shocked
Άσε που θα είναι και άσχημο οπτικά. Puke right


επιετρεψε μου να διαφωνησω καθετα σε αυτο... Εαν εξαιρεσεις το οπτικο, το οποιο ειναι τελειως υποκειμενικο... το στησιμο του αυτοκινητου εχει δειξει σε πολλες περιπτωσεις να βελτιωνεται...

Τοσο και σε ντραγκστεροειδεις κατασκευες οπως π.χ. τα Civic της Spoon, Jun και Top Fuel...

Οσο και σε αυτοκινητα στημενα για ταχυτερους χρονους σε πιστες, οπως ξανα Civic της Spoon και Jun...

σε αυτα μαλιστα η διαφορα ειναι μεγαλυτερη αφου φορουν 17αρες εμπρος και 15αρες πισω...

μολις βρω φωτο θα τις βαλω να δειτε...





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ydwr (Πανος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 28 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 243
Τόπος: Πεντελη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Ιαν 2005, 11:20:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

shark_zak έγραψε:
Ghost Dog έγραψε:
ultra-one έγραψε:
.....εάν όχι τότε όταν βρέχει θα καθαρίζεται πολύ καλά ο κινητήρας σου από τις σκόνες, τα λάδια και τις άλλες βρωμιές που κολλάνε πάνω και που είναι τόσο δύσκολο να καθαρίσουν! Laughing Laughing Laughing

Σωστοοο σε βρισκω!! Shocked Very happy Δεν την ειχα σκεφτει ετσι τη δουλεια... Shocked Laughing


ναι αλλά σκέψου και τις συστολές - διαστολές στην θερμοκρασία του κινητήρα πέφτοντας το νερό πάνω στο καπακι.... Idea


Rolling eyes Δεν νομιζω το νερο να πεφτει πανω στον κινητηρα. Αν προσεξει κανεις την φωτο με το τρυπιο ειναι περιπου 10-15 εκ απο την αρχη του καπω. Αρα ή θα πεφτει ακριβως μεταξυ εξαγωγης ψυγειου ή πανω στην εξαγωγη (το οποιο δεν νομιζω οτι ειναι και οτι καλυτερο)... Rolling eyes


Πανω κατω,μπρος πισω και πλαγιως
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Ιαν 2005, 11:32:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ydwr έγραψε:
Αρα ή θα πεφτει ακριβως μεταξυ εξαγωγης ψυγειου ή πανω στην εξαγωγη (το οποιο δεν νομιζω οτι ειναι και οτι καλυτερο)... Rolling eyes

Αυτο ειναι σχετικο γιατι οταν οι δρομοι ειναι βρεγμενοι απο τις ροδες του αυτοκινητο γινεται κολαση κατω απο το αυτοκινητο (τουλαχιστον σε οσα αυτοκινητα δεν εχουν ποδια απο κατω) οποτε ποσο περισοτερο νερο μπορει να πεφτει απο τον αεραγωγο ωστε να δημιουργησει προβλημα??!?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Ιαν 2005, 11:58:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kouzman έγραψε:
επιετρεψε μου να διαφωνησω καθετα σε αυτο... Εαν εξαιρεσεις το οπτικο, το οποιο ειναι τελειως υποκειμενικο... το στησιμο του αυτοκινητου εχει δειξει σε πολλες περιπτωσεις να βελτιωνεται...

Τοσο και σε ντραγκστεροειδεις κατασκευες οπως π.χ. τα Civic της Spoon, Jun και Top Fuel...

Οσο και σε αυτοκινητα στημενα για ταχυτερους χρονους σε πιστες, οπως ξανα Civic της Spoon και Jun....


Ίσως σε πίστα να είναι καλύτερο σε χρόνους.

Επιμένω όμως ότι στο ΔΡΟΜΟ θα είναι επικίνδυνο Evil


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Επόμενη
Σελίδα 2 από 29

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2276s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on