PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Αλλαγή λάμπας στα εμπρόσθια φανάρια
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  

Τί λάμπες φοράτε?
Εργοστασιακές
62%
 62%  [ 20 ]
PHILIPS
6%
 6%  [ 2 ]
OSRAM
18%
 18%  [ 6 ]
PIAA
12%
 12%  [ 4 ]
Σύνολο Ψήφων : 32

Συγγραφέας Μήνυμα
nickzotos (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1400 (8V) ΧΤ 2001

Ένταξη: 07 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 824
Τόπος: ΝΙΚΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Φεβ 2006, 09:17:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν κανει να βαζουμε πανω απο 55W γιατι υπερθερμαινεται το πλαστικο και λιωνει γυρω γυρω η βαση...και εγω ηθελα αλλα......








http://www.quad-atv.gr

Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ, ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Φεβ 2006, 10:59:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλό είναι να μην βάλεις μεγαλύτερες λάμπες γιατί δεν αντέχουν τα καλώδια τροφοδοσίες το παραπάνω φορτίο με αποτέλεσμα να θερμαίνονται αρκετά και να καίγονται
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
elias (Ηλίας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2000)

Ένταξη: 05 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 357
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Φεβ 2006, 11:54:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nickzotos έγραψε:
δεν κανει να βαζουμε πανω απο 55W γιατι υπερθερμαινεται το πλαστικο και λιωνει γυρω γυρω η βαση...και εγω ηθελα αλλα......

Touristas έγραψε:
Καλό είναι να μην βάλεις μεγαλύτερες λάμπες γιατί δεν αντέχουν τα καλώδια τροφοδοσίες το παραπάνω φορτίο με αποτέλεσμα να θερμαίνονται αρκετά και να καίγονται

Δυστυχώς συμφωνώ μαζί σας Sad
Μάλλον θα δοκιμάσω αυτές που υπόσχονται +60% περισσότερο φως, αν και δεν το πολυπιστεύω.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Φεβ 2006, 12:38:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nickzotos έγραψε:
δεν κανει να βαζουμε πανω απο 55W γιατι υπερθερμαινεται το πλαστικο και λιωνει γυρω γυρω η βαση...και εγω ηθελα αλλα......

Touristas έγραψε:
Καλό είναι να μην βάλεις μεγαλύτερες λάμπες γιατί δεν αντέχουν τα καλώδια τροφοδοσίες το παραπάνω φορτίο με αποτέλεσμα να θερμαίνονται αρκετά και να καίγονται

Δεν ξέρω για το 206 αλλά στο 309 είχα βάλει ρελέ αυξημένης ισχύος και 6 100άρες (στα φανάρια και στους 4 προβολείς) και ποτέ δεν είχα πρόβλημα!
Ο ηλεκτρολόγος τότε μου είπε ότι μπορεί να είχα πρόβλημα με 135άρες που επίσης υπήρχαν και που ήθελα να βάλω!!!!!

Άστε που όποιος έμπαινε στο αυτοκίνητο πάθαινε την πλάκα του με τα φώτα που είχε. Τι Xenon και αηδίες...... Laughing Laughing Laughing


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Φεβ 2006, 14:02:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χάρη εγώ αναρωτιέμαι τι πάθαιναν οι οδηγόι του αντίθετου ρευματος κυκλοφορίας.....
Μάλλον φόραγαν γυαλιά ηλίου..... Cool Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Φεβ 2006, 14:42:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

elias έγραψε:
nickzotos έγραψε:
δεν κανει να βαζουμε πανω απο 55W γιατι υπερθερμαινεται το πλαστικο και λιωνει γυρω γυρω η βαση...και εγω ηθελα αλλα......

Touristas έγραψε:
Καλό είναι να μην βάλεις μεγαλύτερες λάμπες γιατί δεν αντέχουν τα καλώδια τροφοδοσίες το παραπάνω φορτίο με αποτέλεσμα να θερμαίνονται αρκετά και να καίγονται

Δυστυχώς συμφωνώ μαζί σας Sad
Μάλλον θα δοκιμάσω αυτές που υπόσχονται +60% περισσότερο φως, αν και δεν το πολυπιστεύω.



Βάλε της PIAA. είναι ακριβότερες αλλά πραγματικά είναι καταπληκτικό το χρώμα τους. στο auto moto έχει και δείγματα για το πως φέγγουν.

Προσοχή μην πάρετε αυτές που φαίνονται σαν να μωβιζουν. δεν είναι καθόλου ωραίες αισθητικά και δεν φαίνεται να φωτίζουν παραπάνω σε αντίθεση με τις άλλες που λίγο μπλεδίζουν.


PS FERRIES
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
elias (Ηλίας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2000)

Ένταξη: 05 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 357
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Μάρ 2006, 09:29:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά άλλαξα τις λάμπες και έβαλα H4 55/60w plus (+60% περισσότερο φως) της bosch. Όντως έχουν περισσότερο φως. Δεν ξέρω αν είναι 60% αλλά 30-40% σίγουρα είναι. Η τιμή τους μου τα χάλασε λίγο. 11,90 ευρώ η μία.
Όσον αφορά τις παλιές, μου έκανε εντύπωση ότι ήταν διαφορετικές μάρκες. Η μία phillips και η άλλη osram. Το σπίρωμά τους ήταν χάλια και απορώ πως δούλευαν 6 χρόνια τώρα. Ισως γι'αυτό να έπεσε και η απόδοσή τους.
Πιστεύω είναι και αυτή μια σημαντική βελτίωση για το αυτοκίνητο Wink .


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Σελίδα 7 από 7

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1254s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 21 - GZIP enabled - Debug on