PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Καπάκι και πολλαπλή εισαγωγής rallye 1.3 σε 206 1.4

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
206.1.4 (Γιαννης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.4 (8v) XR (1999)

Ένταξη: 05 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 74
Τόπος: ΣΥΡΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Δεκ 2004, 00:06:08    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Καπάκι και πολλαπλή εισαγωγής rallye 1.3 σε 206 1.4 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω ενα 206 1.4 xr 99 και θελω να μαθω αν μπαινει κεφαλη και πολλαπλη εισαγωγης απο ραλυ και αν ναι, ποσα δεκατα πρεπει να κατεβει το καπακι του ραλι για να εχω σωστη συμπιεση!(το ραλυ εχει πομπε πιστονι ενω το 206 φλατ)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Δεκ 2004, 10:29:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το αυτοκίνητο σου έχει το αλουμινένιο μπλοκ; Και τι εγκέφαλο;


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
206.1.4 (Γιαννης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.4 (8v) XR (1999)

Ένταξη: 05 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 74
Τόπος: ΣΥΡΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Δεκ 2004, 23:52:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BTS έγραψε:
Το αυτοκίνητο σου έχει το αλουμινένιο μπλοκ; Και τι εγκέφαλο;
Ολα τα 1.4 εχουν αλουμινενιο μπλοκ.μαρελι εγεφαλο εχω!εχεις κατι υποψη σου για το θεμα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2004, 00:24:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

206.1.4 έγραψε:
BTS έγραψε:
Το αυτοκίνητο σου έχει το αλουμινένιο μπλοκ; Και τι εγκέφαλο;
Ολα τα 1.4 εχουν αλουμινενιο μπλοκ.


Εκτός από το xsi 1.4 που έχει μπλοκ από χυτοσίδηρο. Wink

Λοιπόν, στο θέμα μας..
Το καπάκι μπαίνει. Το πρόβλημα όμως είναι αλλού.

Το μοτέρ του ραλλύ 1300 σχεδιάστηκε αποκλειστικά για να αποδίδει στις υψηλές στροφές.
Ο εκκεντροφόρος με διάρκεια 278 μοίρες, οι κοντόχοντροι σωλήνες της πολλαπλής εισαγωγής και η γεωμετρία του μπλοκ (με μακριές μπιέλες για μικρές γωνίες) συνηγορούν σε αυτό.


Από την άλλη, τα 1400 μπλοκ έχουν διαφορετικό στρόφαλο και είναι υποτετράγωνα, με έμφαση στη ροπή. Εκ των πραγμάτων δεν μπορεί να ανεβάσει στροφές με την ευκολία του ραλλύ!
Βάζοντας λοιπόν καπάκι και πολλαπλή από ραλλύ, του ζητάς να δουλέψει σε μία περιοχή στροφών όπου αντικειμενικά, για μηχανικούς λόγους την φτάνει πιο δύσκολα!

Όσοι το έχουν δοκιμάσει (στην Γαλλία τουλάχιστον) απογοητεύτηκαν.

Και είναι και κάτι άλλο...
Πρέπει να μετατοπιστεί και ο κόφτης σε μια τέτοια περίπτωση, γιατί ο εργοστασιακός θα επεμβαίνει προτού εμφανιστεί η μέγιστη ιπποδύναμη.


Προσωπικά, πιστεύω ακράδαντα πως το καλύτερο που μπορείς να κάνεις στα 1400άρια είναι να βάλεις πολλαπλή και καπάκι από xsi 1.4 ή rallye 1600 8V (είναι τα ίδια).

Έτσι έχεις μία πολλαπλή και έναν εκκεντροφόρο που είναι σχεδιασμένα για τις δυνατότητες του μπλοκ σου και δίνουν πολή καλή απόδοση σε όλο το φάσμα των στροφών.

Και εννοείται πως μετά χρειάζεται πρόγραμμα γιατί το μοτέρ "αναπνέει" πολύ περισσότερο αέρα από πριν.

Αυτά!


www.euphemus.eu


Έχει επεξεργασθεί από τον/την BTS στις Τρι 07 Δεκ 2004, 00:32:24, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
206.1.4 (Γιαννης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.4 (8v) XR (1999)

Ένταξη: 05 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 74
Τόπος: ΣΥΡΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2004, 00:34:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BTS έγραψε:
206.1.4 έγραψε:
BTS έγραψε:
Το αυτοκίνητο σου έχει το αλουμινένιο μπλοκ; Και τι εγκέφαλο;
Ολα τα 1.4 εχουν αλουμινενιο μπλοκ.


Εκτός από το xsi 1.4 που έχει μπλοκ από χυτοσίδηρο. Wink

Λοιπόν, στο θέμα μας..
Το καπάκι μπαίνει. Το πρόβλημα όμως είναι αλλού.

Το μοτέρ του ραλλύ 1300 σχεδιάστηκε αποκλειστικά για να αποδίδει στις υψηλές στροφές.
Ο εκκεντροφόρος με διάρκεια 278 μοίρες, οι κοντόχοντροι σωλήνες της πολλαπλής εισαγωγής και η γεωμετρία του μπλοκ (με μακριές μπιέλες για μικρές γωνίες) συνηγορούν σε αυτό.



Από την άλλη, τα 1400 μπλοκ έχουν διαφορετικό στρόφαλο και είναι υποτετράγωνα, με έμφαση στη ροπή. Εκ των πραγμάτων δεν μπορεί να ανεβάσει στροφές με την ευκολία του ραλλύ!
Βάζοντας λοιπόν καπάκι και πολλαπλή από ραλλύ, του ζητάς να δουλέψει σε μία περιοχή στροφών όπου αντικειμενικά, για μηχανικούς λόγους την φτάνει πιο δύσκολα!

Όσοι το έχουν δοκιμάσει (στην Γαλλία τουλάχιστον) απογοητεύτηκαν.

Και είναι και κάτι άλλο...
Πρέπει να μετατοπιστεί και ο κόφτης σε μια τέτοια περίπτωση, γιατί ο εργοστασιακός θα επεμβαίνει προτού εμφανιστεί η μέγιστη ιπποδύναμη.


Προσωπικά, πιστεύω ακράδαντα πως το καλύτερο που μπορείς να κάνεις στα 1400άρια είναι να βάλεις πολλαπλή και καπάκι από xsi 1.4 ή rallye 1600 8V (είναι τα ίδια).

Έτσι έχεις μία πολλαπλή και έναν εκκεντροφόρο που είναι σχεδιασμένα για τις δυνατότητες του μπλοκ σου και δίνουν πολή καλή απόδοση σε όλο το φάσμα των στροφών.

Και εννοείται πως μετά χρειάζεται πρόγραμμα γιατί το μοτέρ "αναπνέει" πολύ περισσότερο αέρα από πριν.

Αυτά!

εισαι μεσα ακομη?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2004, 00:36:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι αλλά όχι για πολύ ακόμη! Very happy


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
206.1.4 (Γιαννης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.4 (8v) XR (1999)

Ένταξη: 05 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 74
Τόπος: ΣΥΡΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2004, 00:41:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BTS έγραψε:
Ναι αλλά όχι για πολύ ακόμη! Very happy

το εχουν κανει σε 106 1.4 μαυροκαπακο, και σε ζχ 1.4 και ηταν πολυ δυναμη. θα το δωκιμασω.μεσ τσατ καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
206.1.4 (Γιαννης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.4 (8v) XR (1999)

Ένταξη: 05 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 74
Τόπος: ΣΥΡΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2004, 00:42:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

206.1.4 έγραψε:
BTS έγραψε:
Ναι αλλά όχι για πολύ ακόμη! Very happy

το εχουν κανει σε 106 1.4 μαυροκαπακο, και σε ζχ 1.4 και ηταν πολυ δυναμη. θα το δωκιμασω.μεσ τσατ καλυτερα

μπες λιγο τσατ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2004, 02:25:52    Θέμα δημοσίευσης: Re: Το πουλαω ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

-grigoros- έγραψε:
Crying or Very sad Εγω παντος φιλαρακι σου λεο να το πουλισεις και να παρεις ενα γιαπονεζικο χεχεεχεχεχ.Εγω θα παρω το ignis sport εργαλειο!!!!!!!!!!!Παρε και εσυ ενα να σωθεις!!!!!!Τα παλιο γαλλικα ολο προβρηματα ηταν το δικο μου 206.Τι μια ο εγκεφαλος την αλλη το μοθνι του γαματα!!Οχι να το πειραξεις κιολας χαχαχααχαχαχαχ!!!!!!!!!!!


Ψηλέ, 2 post έκανες όλα κι όλα σε 2 μέρες, και τα 2 άκυρα τελείως. Σάλτα και κάνε ένα delete τον εαυτό σου από το σύμπαν γιατί μάλλον είσαι σε λάθος μέρος... Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


vw passat 1.8T

Ένταξη: 24 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 372
Τόπος: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2004, 17:35:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για πειτε και καμια γνωμη στο Forum ρε παιδια να ακουμε και εμεις!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2004, 17:55:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) έγραψε:
Για πειτε και καμια γνωμη στο Forum ρε παιδια να ακουμε και εμεις!


Τα ίδια που γράφω και πάνω.

Συν ότι θέλει πολλή δουλειά το καπάκι για να έρθει η συμπίεση στα σωστά επίπεδα.


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2004, 18:13:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παντως μπαινει σιγουρα και το καπακι απο 1.6 90 ps.
Οτι θα κερδισεις θα κερδισεις αλλα ποσο δεν μπορω να σου πω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
206.1.4 (Γιαννης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.4 (8v) XR (1999)

Ένταξη: 05 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 74
Τόπος: ΣΥΡΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Δεκ 2004, 00:16:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
Παντως μπαινει σιγουρα και το καπακι απο 1.6 90 ps.
Οτι θα κερδισεις θα κερδισεις αλλα ποσο δεν μπορω να σου πω.

που εισαι sps
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Δεκ 2004, 15:35:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

206.1.4 έγραψε:
sps έγραψε:
Παντως μπαινει σιγουρα και το καπακι απο 1.6 90 ps.
Οτι θα κερδισεις θα κερδισεις αλλα ποσο δεν μπορω να σου πω.

που εισαι sps


Εδω ειμαι Laughing

Ο,τι θες στη διαθεση σου!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Δεκ 2004, 12:07:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και να ρωτησω κατι κιεγω...Ωραια ολα αυτα, να βρουμε καπακι και εισαγωγη απο μεγαλυτερο μοτερ, αλλα δεν ειναι λιγο συσκολο να σου πουλησει καποιος μονο το καπακι και την εισαγωγη??? Και το ολο κοστος που κυμαινεται??? Confused


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
206.1.4 (Γιαννης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.4 (8v) XR (1999)

Ένταξη: 05 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 74
Τόπος: ΣΥΡΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Δεκ 2004, 22:08:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
Και να ρωτησω κατι κιεγω...Ωραια ολα αυτα, να βρουμε καπακι και εισαγωγη απο μεγαλυτερο μοτερ, αλλα δεν ειναι λιγο συσκολο να σου πουλησει καποιος μονο το καπακι και την εισαγωγη??? Και το ολο κοστος που κυμαινεται??? Confused

Φιλε Γιωργο,μπορω να βρω οτιδηποτε καινουργιο-μεταχειρισμενο, και after market χονδρικη, εκτος απο τα γνησια. Το συγκεκριμενο καπακι, το βρηκα τσαμπα απο φιλο-συνεργειο. απο εργασια, θα πληρωσω 15 ευρω το μηχανουργειο για το κατεβασμα, συν αναλωσιμα παλι τιμες κοστους. η τοποθετηση δικη μου.το καπακι το εχω ηδη, απλα το συζηταω, να παρω γνωμες και να δω αν θα αποδωσει τα αναμενομενα...


Στροφες,στροφες.....στροφες.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
rallye man (yiannis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 rallye 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 30

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Δεκ 2004, 22:27:28    Θέμα δημοσίευσης: Re: Το πουλαω ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
-grigoros- έγραψε:
Crying or Very sad Εγω παντος φιλαρακι σου λεο να το πουλισεις και να παρεις ενα γιαπονεζικο χεχεεχεχεχ.Εγω θα παρω το ignis sport εργαλειο!!!!!!!!!!!Παρε και εσυ ενα να σωθεις!!!!!!Τα παλιο γαλλικα ολο προβρηματα ηταν το δικο μου 206.Τι μια ο εγκεφαλος την αλλη το μοθνι του γαματα!!Οχι να το πειραξεις κιολας χαχαχααχαχαχαχ!!!!!!!!!!!


Ψηλέ, 2 post έκανες όλα κι όλα σε 2 μέρες, και τα 2 άκυρα τελείως. Σάλτα και κάνε ένα delete τον εαυτό σου από το σύμπαν γιατί μάλλον είσαι σε λάθος μέρος... Rolling eyes

grigore παρε το ignis sport και ελα να το δουμε Very happy θα φας τσαι γαλλικο και θα ειναι και πολυ ζεστο για το κρυο Exclamation
ακου ignis sport. χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα γρηγορος χα χα χα χα χα χα χα χα χα


-------------------------------------------------------
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Δεκ 2004, 23:15:25    Θέμα δημοσίευσης: Re: Το πουλαω ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rallye man έγραψε:
grigore παρε το ignis sport και ελα να το δουμε Very happy θα φας τσαι γαλλικο και θα ειναι και πολυ ζεστο για το κρυο Exclamation
ακου ignis sport. χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα γρηγορος χα χα χα χα χα χα χα χα χα


Twisted evil Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
206.1.4 (Γιαννης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.4 (8v) XR (1999)

Ένταξη: 05 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 74
Τόπος: ΣΥΡΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Δεκ 2004, 23:26:44    Θέμα δημοσίευσης: Re: Το πουλαω ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
rallye man έγραψε:
grigore παρε το ignis sport και ελα να το δουμε Very happy θα φας τσαι γαλλικο και θα ειναι και πολυ ζεστο για το κρυο Exclamation
ακου ignis sport. χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα γρηγορος χα χα χα χα χα χα χα χα χα


Twisted evil Wink

ρε, φιλος μου ειναι αυτος... και εχει φαει πολλες φορες τσαι στο παρελθον με ενα swift gti που ειχε... εννοειται οτι δεν τα πιστευει αυτα που λεει... γιατι αλλιως τη στιγμη που θα τον περναω...(σε πεταλο) με τα 75 ps με το αλλο χερι θα τον τραβαω βιντεακι και θα το βαλω στο φορουμ!!!!!!


Στροφες,στροφες.....στροφες.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 11 Δεκ 2004, 00:45:42    Θέμα δημοσίευσης: Re: Το πουλαω ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

206.1.4 έγραψε:
ρε, φιλος μου ειναι αυτος... και εχει φαει πολλες φορες τσαι στο παρελθον με ενα swift gti που ειχε... εννοειται οτι δεν τα πιστευει αυτα που λεει... γιατι αλλιως τη στιγμη που θα τον περναω...(σε πεταλο) με τα 75 ps με το αλλο χερι θα τον τραβαω βιντεακι και θα το βαλω στο φορουμ!!!!!!


Άντε ντε, μόνο ο Ζήσης θα βγάζει βιντεάκια? Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1849s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on