PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

βαψιμο για 207 gt

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ypovoleas (manos)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 207 GT

Ένταξη: 26 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 231
Τόπος: thesaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2008, 23:23:09    Θέμα δημοσίευσης: βαψιμο για 207 gt Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γνωριζει κανεις πως μπορω να βγαλω το σημα απο μπροστα και τις "στεφανες" απο τα προβολακια ομιχλης?αυτα τα τμηματα βαφονται η θα "σκασουν" στο πρωτο πλυσιμο?
θελω να τα βαψω μαυρο νικελ(σε gt κοκκινο)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Οκτ 2008, 00:45:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To έχω σκεφτεί κ εγώ αυτό, ή μάλλον το έχω φανταστεί με σκούρο νίκελ, θα ήταν πολύ όμορφο, πιστεύω ότι αυτά τα νίκελ κυρίως στους προβολείς ομίχλης δεν κολλάνε πολύ στο χαρακτήρα του αυτοκινήτου και ειδικά στου Rallye.
Απο κει και πέρα, είναι πολύ παράτολμο να προσπαθήσεις να κάνεις κάτι τέτοιο, όπως και σε κάθε πλαστικό εξάρτημα που βάφεται, αφού πρέπει να γίνει πολύ καλή προεργασία και αυτός που θα το κάνει, να το "ξέρει" καλά, γιατί μπορεί με το πρώτο πλύσιμο να φύγει φλούδα. Ένας λόγος παραπάνω για αυτά τα κομμάτια, τα οποία είναι επινικελομένα και πάρα πολύ δύσκολα θα κάτσει χρώμα εκει πάνω.
Και έχω και μία απορία, υπάρχει χρώμα που βγαίνει μαύρο νίκελ???? Δύσκολο μου φαίνεται.
Δεν ξέρω αν προσπαθούσε κάποιος να τα περάσει απο πάνω με ένα σκουρόχρωμο βερνίκι, όπως αυτό που βάφουν τα φανάρια για να τα κάνουν φιμέ, τι αποτέλεσμα θα είχε... Rolling eyes
Θέλω να το ψάξω λίγο...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ypovoleas (manos)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 207 GT

Ένταξη: 26 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 231
Τόπος: thesaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Οκτ 2008, 01:11:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μακη ψαξτο και συ μηπως βγαλουμε ακρη.απ οτι θυμαμαι ενα παλικαρι που ειναι στο club τα εχει βαψει σε ενα ασπρο rally.παντως σιγουρα εχω δει φωτο ετσι οπως στο λεω και ειναι τελειο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Οκτ 2008, 06:48:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξύσιμο, πέρασμα με υλικό για μη βαφώμενα κομμάτια και το βάφεις και ροζ αν θες !
Το παράτολμο για ένα κομματάκι πλαστικό που το αλλάζεις ανα πάσα στιγμή, πιο είναι ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
lionking(t) (anestis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 25 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 257
Τόπος: Βέροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Οκτ 2008, 09:33:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτα εδω σας κανουν?

Καπακια μαυρα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Οκτ 2008, 13:06:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lionking(t) έγραψε:
Αυτα εδω σας κανουν?

Καπακια μαυρα


Αυτά κάνουν για βάψιμο, όπως εξηγεί και στο site, καθώς είναι απλά πλαστικά έτοιμα για βάψιμο.
Και όχι χρωμιομένα, τα οποία όπως λέει βάφονται δύσκολα ή καθόλου!!! Wink

Είναι μια καλή λύση για βάψιμο, και σου μένουν και τα γνήσια (τά οποία έχουν 80€ το ένα)! Ωστόσο δεν μπορείς να πετύχεις το σκούρο νίλελ...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Οκτ 2008, 15:41:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μην περνετε τετοια...αν δειτε το αμαξι εχει κ φρυδακια ε αυτα τα φρυδακια τα χω...ε δεν καθοντε με τπτ σωστα πανω στο αμαξι...τζαμπα λεφτα....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Οκτ 2008, 15:43:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάντως δεν έχω σκοπό να τα πάρω... Exclamation



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Οκτ 2008, 15:53:06    Θέμα δημοσίευσης: Re: βαψιμο για 207 gt Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ypovoleas έγραψε:
γνωριζει κανεις πως μπορω να βγαλω το σημα απο μπροστα και τις "στεφανες" απο τα προβολακια ομιχλης?αυτα τα τμηματα βαφονται η θα "σκασουν" στο πρωτο πλυσιμο?
θελω να τα βαψω μαυρο νικελ(σε gt κοκκινο)

Θα στα δείξω στις Σέρρες Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ypovoleas (manos)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 207 GT

Ένταξη: 26 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 231
Τόπος: thesaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Οκτ 2008, 15:53:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

50 ευρω για 2 πλαστικα καπακια?????????!!!!!!!!!!!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked
πολλα δεν ειναι?
το παρατολμο fynos ειναι οτι αν δεν πετυχει η βαφη θες 160 ευρω να τα ξαναβαλεις οπως λεει και ο μακης.
το site αυτο εχει ωραια πραγματα.....
τελικα πως τα βγαζεις τα καπακια????πρεπει να ξηλωσεις τον προφυλακτηρα???(λιγο ακυρο μου φαινεται)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
207akias (alex)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206cc 1.6 16V (2003)

Ένταξη: 09 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 26

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Οκτ 2008, 18:57:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ CLUB,ΜΕ ΛΕΝΕ ΑΛΕΧ.ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ?ΕΧΩ 207 ΧΩΡΙΣ ΣΗΜΑ,ΜΑΥΡΑ ΦΑΝΑΡΙΑ,ΚΑΙ ΒΑΜΕΝΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ..



206akias
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Οκτ 2008, 19:21:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

207akias έγραψε:
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ CLUB,ΜΕ ΛΕΝΕ ΑΛΕΧ.ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ?ΕΧΩ 207 ΧΩΡΙΣ ΣΗΜΑ,ΜΑΥΡΑ ΦΑΝΑΡΙΑ,ΚΑΙ ΒΑΜΕΝΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ..



Καλως ηρθες....

Αρχηκα θα σε παρακαλουσα να μεταφερεις την δημοσιευση σου στην σωστη ενοτητα....
http://www.psclub.gr/forum/viewforum.php?f=16

Και κατα δευτερον διαβασε λιγακι εδω....
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=25


Aυτα... και παλι καλως ηρθες στην παρεα μας... Very happy Very happy Wink Wink Cool Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1159s (PHP: 74% - SQL: 26%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on