PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Μπλοκέ Quaife
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 51, 52, 53  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Ιαν 2005, 23:11:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τάσο μπορείς να μου πεις πως ρυθμίζεται η εμπλοκή του Quaife;

Πως βλέπουμε σε τι ποσοστό το έχουμε ρυθμίσει, υπάρχει κάποια ένδειξη;


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιαν 2005, 17:57:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BTS έγραψε:
BTS έγραψε:
Τάσο μπορείς να μου πεις πως ρυθμίζεται η εμπλοκή του Quaife;

Πως βλέπουμε σε τι ποσοστό το έχουμε ρυθμίσει, υπάρχει κάποια ένδειξη;



Τάσο....που είσαι Question Question Question


Εδώ, εδώ...


Βασικά με το σύστημα torsen είναι λίγο μπέρδεμα. Η ίδια η Quaife δεν λέει και κρατάει σαν επτασφράγιστο μυστικό την όλη ιστορία.

Τα μπλοκέ έρχονται με μια προφόρτιση των κοχλιών γύρω στο 15-20%. Ομως αυτό στην ουσία δεν είναι το ποσοστό εμπλοκής, αφού αυτό μπορεί σε συνθήκες έλλειψης πρόσφησης του ενός τροχού να φτάσει το 100%. Αυτό είναι και το καλό του Quaife!

Eτσι για να το πούμε με πιο απλά λόγια, το σύστημα αυτό έρχεται με μια στανταρ εμπλοκή 15% η οποία "διαβάζοντας" την διαφορά ροπής των δύο τροχών αυξάνει την εμπλοκή μέχρι το 100%.

Το ρύθμισμα που δέχονται στην ουσία οι κοχλίες είναι στην προφόρτηση που δεν υπάρχει περίπτωση να σου απαντήσει κανείς πώς γίνεται (ούτε η ίδια η Quaife) άρα στην ουσία το μόνο που κάνεις είναι να έχεις λίγο πιο "ετοιμο" το μπλοκέ (με την μεγαλύτερη προφόρτιση) σε περίπτωση που διαβάσει την διαφορά ροπής να επέμβει.

Ο Μηχανικός που προτείναμε εμείς γνωρίζει πως να προφορτίσει τους κοχλίες αλλά δεν νομίζω ότι θα αποκάλυπτε ποτέ τον τρόπο που το κάνει.

Ελπίζω να βοήθησα.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιαν 2005, 19:29:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ, είχα την εντύπωση ότι τα τύπου torsen διαφορικά δεν ρυθμίζονται (λόγω ακριβώς της μεταβλητής εμπλοκής), για αυτό και ρώτησα, όταν είδα να γράφεις για 25%.

Εγώ θέλω αρχικά την μικρότερη δυνατή προφόρτιση, οπότε σύμφωνα με τα παραπάνω το αφήνω νορμάλ. Βλέπεις τα 100-110 άλογα που κληθεί να τιθασεύσει Very happy , μπορεί να του πέσουν λίγα και να τα "πνίξει".


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιαν 2005, 20:57:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ένα "παράπονο" μου:

Ξέρω ότι συνολικά θα δώσω κοντά στα 1200 ευρώ για κάτι που ξέρω στο περίπου τι κάνει αλλά ξέρω ότι θα με βοηθήσει αρκετά στον οδηγικό τομέα.

Αν γίνεται κάποιος να ρίξει ένα φως στο "περίπου" που με διακατέχει Razz με κάτι σαν τεχνική παρουσίαση Very happy Δεν θέλω τίποτα το τραγικό, ούτε το θέλω για να κάνω μια διαφήμηση στην Quaife συνέχεια, ούτε για να βγαίνω με τον τηλεβόα και να το λέω σε όλους. Απλά, κάτι θα βάλω, ε καλό είναι να ξέρω 5 πράγματα παραπάνω γι αυτό, όπως το ότι είναι προοδευτικό μπλοκέ, ξεκινάει από 15% και φτάνει 100% κλπ. κλπ. Very happy

Ευχαριστώ προκαταβολικά για όποιον έχει την υπομονή να γράψει μια απάντηση επί του θέματος Cool



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Ιαν 2005, 15:55:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Ένα "παράπονο" μου:

Ξέρω ότι συνολικά θα δώσω κοντά στα 1200 ευρώ για κάτι που ξέρω στο περίπου τι κάνει αλλά ξέρω ότι θα με βοηθήσει αρκετά στον οδηγικό τομέα.

Αν γίνεται κάποιος να ρίξει ένα φως στο "περίπου" που με διακατέχει Razz με κάτι σαν τεχνική παρουσίαση Very happy Δεν θέλω τίποτα το τραγικό, ούτε το θέλω για να κάνω μια διαφήμηση στην Quaife συνέχεια, ούτε για να βγαίνω με τον τηλεβόα και να το λέω σε όλους. Απλά, κάτι θα βάλω, ε καλό είναι να ξέρω 5 πράγματα παραπάνω γι αυτό, όπως το ότι είναι προοδευτικό μπλοκέ, ξεκινάει από 15% και φτάνει 100% κλπ. κλπ. Very happy

Ευχαριστώ προκαταβολικά για όποιον έχει την υπομονή να γράψει μια απάντηση επί του θέματος Cool


για αρχή κατέβασε το βιντεάκι από τα μέγαρα.

πρόσεξε τα 2 ραλλύ.

το πίσω έχει μπλοκέ και μάλον 30 άλογα λιγότερα από το μπροστά το οποίο είναι του ΜΑΚΗ !!!!!! Laughing Laughing
στην στροφή πάει να τον περάσει από εσωτερική αλλά ο Μάκης του κλείνει τον δρόμο !!!! Razz

Μακη ντροπή σου !!!!

ρε συ τα κοινά αμάξια όταν στρήψεις πολύ το τιμόνι δεξιά για παράδειγμα ο εσωτερικός τροχός έχει μόνο κίνηση. αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μην μπορεί να περάσει ένας τροχός την δύναμη κάτω.

άσε που εάν γλυστρήσει ο εσωτερικός φέυγεις ευθεία.

με αυτο που θα αγοράσεις θα περνάνε και οι δύο τροχοί την δύναμη κάτω. όπως όμως έχεις διαβάσει εδώ μέσα, η μεγάλη υπόθεση έίναι ότι και ένας τροχός να σου γλυστρήσει μεταφέρεται ροπή στον άκκον και ΄συνεχίζεις να επιταχύνεις, και συν τις άλλης δεν σου φεύγουν τα μούτρα !!!!

θα βγαίνεις πολύ ποιό γρήγορα από τις στροφές. δεν θα γλυστράς εύκολα στο βρεγμένο.

Αν παίρνεις το power techniques δες όσα βελτιωμένα έχουν μπλοκέ και θα καταλάβεις !!!

ελπίζω λίγο να σε βοήθησα.

Απλά να ξέρεις ότι όταν στρίβεις με το δικό μας δουλεύει ο εσωτερικός τροχός και ο εξωτερικός απεμπλοκαρεται και ακολουθεί την φορά του αυτοκινήτου...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Ιαν 2005, 08:56:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρτε μια τεχνικη αναλυση:

Μπλοκέ διαφορικό



Πρόσφυση:Η ικανότητα να περναέι η δύναμη στον δρόμο κατω απο όλες τις συνθήκες.

To μπλοκέ διαφορικό τύπου εκτελεί 2 βασικές εργασίες.Μεταδίδει την κίνηση στα ημιαξόνια σαν απλό διαφορικό ενω ταυτόχρονα εμποδίζει την ανεξάρτητη κίνησητων 2 ημιαξονίων. Αυτο επιτυγχάνεται μοιράζοντας διαρκώς το ποσοστό ροπής που φτάνει στους τροχούς ανεξαρτήτως των συνθηκών και του συντελεστή πρόσφυσης του οδοστρώματος.2 τυποι μεταφοράς ροπής συναντώνται στα 2 διαφορικά.Η μεταφορά ροπής απο τον κινητήρα στους τροχούς και η μεταφορά ροπής απο τον ενα τροχό στον αλλο.Ενα απλό διαφορικό μοιράζει ακριβώς την ιδια ροπή σε καθε τροχό με αποτέλεσμα καθε προσπάθεια μεταφοράς μεγαλύτερου ποσοστού ροπής σε εναν απο τους 2 τροχούς (πχ στροφή) να συνεπάγεται απώλεια πρόσφυσης των τροχών.Το μπλοκέ διαφορικό χάρη στον μηχανισμό του μοιράζει διαρκώς και κατα τετοιο τρόπο την ροπή απο τον τροχό με την λιγοτερη προσφυση σε αυτον με την μεγαλύτερη ετσι ωστε να μην υπάρχει καθόλου σπινίαρισμα.Το ποσοστό εμπλοκης καθορίζει και πόση ροπη θα μεταφερθεί καθε φορά απο τον εναν τροχό στον άλλο.Ενα μπλοκέ τυπου Torsen με γρανάζια και ποσοστό 4:1 σημαίνει οτι μπορεί να μεταφέρει στο τροχο με την καλύτερη πρόσφυση 4 φορές το ποσοστό ροπής που μπορει να διαχειριστεί ο τροχός που σπινίαρει.Σε αντίθεση με τα μπολκέ με δισκάκια που εχουν ενα μόνιμο ποσοστό εμπλοκής τα μπλοκέ με γρανάζια μεταβαλουν συνεχώς το ποσοστό εμπλοκης τους απο 2.5:1 μεχρι και εως 6:1 .Οταν δεν υπαρχει απώλεια πρόσφυσης λειτουργουν σαν απλα διαφορικά.


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Ιαν 2005, 12:21:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραίος ο Μάκης Cool

By the way, έπεσε παραγγελία στους πισωγλέντηδες? Very happy



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Ιαν 2005, 12:34:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dear sir,

The batch is ready.

You will have the ATB Differentials for MA gearbox in the February production.

Regards

RT Quaife Engineering Ltd

Αυτα.......

Παντως αν αποφασισει και κανενας αλλος μεχρι τελος της βδομαδας προλαβαινουμε να κανουμε αλλαγες.

Μετα γεια σας


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Ιαν 2005, 12:38:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό το άλλος ξέρω πολύ καλά που πάει!!!
Κρίμα που το πορτοφόλι δεν συνεργάζεται!!!


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Ιαν 2005, 12:59:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

COOL ALEXIS έγραψε:
Αυτό το άλλος ξέρω πολύ καλά που πάει!!!
Κρίμα που το πορτοφόλι δεν συνεργάζεται!!!


Αλέξη εμείς θα πάμε με την επόμενη παραγγελία !!!! Wink

Μάκη μου δυστυχώς δεν θα το βάλω ακόμα !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιαν 2005, 10:36:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DIMCHRI έγραψε:
COOL ALEXIS έγραψε:
Αυτό το άλλος ξέρω πολύ καλά που πάει!!!
Κρίμα που το πορτοφόλι δεν συνεργάζεται!!!


Αλέξη εμείς θα πάμε με την επόμενη παραγγελία !!!! Wink

Μάκη μου δυστυχώς δεν θα το βάλω ακόμα !!!

Μαζι σας και γω μαλλον!
Τωρα οικονομικα μου εινια δυσκολο να το παραγγειλω! Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιαν 2005, 11:32:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DIMCHRI έγραψε:
COOL ALEXIS έγραψε:
Αυτό το άλλος ξέρω πολύ καλά που πάει!!!
Κρίμα που το πορτοφόλι δεν συνεργάζεται!!!


Αλέξη εμείς θα πάμε με την επόμενη παραγγελία !!!! Wink

Μάκη μου δυστυχώς δεν θα το βάλω ακόμα !!!


Ελπίζω και εγώ να καταφέρω (οικονομικά) να βάλω παραγγελία με το "2ο κύμα" όταν θα έρθει εκείνη ώρα... Cool


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Ιαν 2005, 21:21:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον.Οσο αναφορα το torsen.To εχω οδηγησει στο 205 αγωνιστικο του θειου μου(Αποστολος Εδιρνελης 205 GTi group N-ZX volcane group N) kαι ειναι απλα θεικο!!!!!!!Οταν βαλεις μπλοκε βλεπεις ποσα αχρηστα λεφτα εχεις ριξει για αναρτησεις κλπ!Το αγωνιστικο με λαστιχα καταξερα,αναρτηση εφεδρικη στο χαλι της,εμπαινε στο Διονυσο βεντουζα!Θελω και εγω!ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!!Αν υπαρχει ακομη ελπιδα να συμμετασχω στην αγορα του,ας επικοινωνισει καποιος μαζι μου γιατι ειμαι καινουργιος στο κλαμπ και δεν ξερω κανεναν 6944 396905!Λευτερης.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!Η τελικη τιμη ποια ειναι?Το torsen ειναι 0-100,δηλαδη εχει ποσοστο εμπλοκης αναλογα με τη στροφη.Σαν να θυμαμαι τη φωνη του θειου στη θεση του συνοδηγου οταν στριβαμε "σανιδωσε το να κλειδωσει,σανειδωσε το" και εβαζες το γκαζι στο πατωμα και το μπλοκε φωναζε "μπορω και αλλο!!!!".Το θεωρω την πιο value for money ματατροπη στο αυτοκινητο.Οσο για κατι bacci κλπ.Ενα εχω να πω,Η ford το εμπιστευεται στο RS η mazda στο mx5 1.8 και πολλες αλλες εταιρειες!Αν ηταν το bacci ή καποιο αλλο καλυτερο τοτε γιατι εβαλαν Quaife????


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Ιαν 2005, 02:53:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω την εντύπωση ότι τα μπλοκέ που παραγγείλαμε είναι με γρανάζια και όχι torsen! Shocked



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Ιαν 2005, 03:14:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Έχω την εντύπωση ότι τα μπλοκέ που παραγγείλαμε είναι με γρανάζια και όχι torsen! Shocked


Και το Torsen με γρανάζια είναι. Μάλιστα το Quaife είναι μία παραλλαγή του Torsen.


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Ιαν 2005, 14:37:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BTS ευχαριστώ για την διευκρίνηση! Wink

Lef205 η προθεσμία ήταν μέχρι τέλος της εβδομάδας Sad

Περίμενε μέχρι τον Ιούνιο τώρα περίπου Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Ιαν 2005, 16:01:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:

Περίμενε μέχρι τον Ιούνιο τώρα περίπου Rolling eyes

Λεω να το παραγγειλω ετσι και αλλιως τωρα που υπαρχουν λεφτα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Ιαν 2005, 23:04:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχμ, δεν καταλάβατε μάλλον...

Η παραγωγή γίνεται 2 φορές τον χρόνο... μια τώρα και μια τον Ιούνιο περίπου! Cool (σωστά τα λέω Μάκη?) Very happy

Οπότε μάλλον αν κάνεις παραγγελία τώρα, θα μπεις στην παραγωγή Ιουνίου Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Ιαν 2005, 08:38:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια η παραγγελία εκλεισε.Επομενη παραγωγή μάλλον το καλοκαιρι.

Ο Lef205 είναι μεσα στην παραγγελία μετα απο αγώνα δρόμου και ετσι αδειάσαμε την αποθήκη της Quaife με τον φοβερό αριθμό των 4 μπλοκέ Onfire Laughing Laughing

Τα μπλοκέ θα παραλάβουν οι:

Steve
BTS
Lef205
pugsang

Τα υπολοιπα παιδάκια το καλοκαίρι.

Σας ενημερωνω επίσης οτι τα διαφορα χαρούμενα post θα διαγραφούν απο αυτό το topic


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Φεβ 2005, 14:12:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σημερα μου ηρθε το proforma invoice.Αυριο πληρώνω και μαλλον Παρασκευή ή Δευτέρα μας τα φορτώνουν.

Αρα μεχρι την αλλη Παρασκευή έρχεται το my precious

Οι γνωστοί ενδιαφερόμενοι για τα δικα τους precious αν θελουν κατι ας με πάρουν τηλεφωνο


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 51, 52, 53  Επόμενη
Σελίδα 3 από 53

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2654s (PHP: 55% - SQL: 45%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on