PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Μπλοκέ Quaife
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 51, 52, 53  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2004, 20:20:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρω γιατί, όσο διαβάζω το topic φτιάχνομαι περισσότερο! Very happy

Ήδη έχεις ΠΜ με τηλ και δ/νση Wink

Ευχαριστώ προκαταβολικά! Very happy

Υ.Γ: Μιας που είσαι Μπάκα, πιάσε ένα ταψί κερασμένο από τον Ronin Cool



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2004, 22:48:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να και μία φωτό (νούμερο 626 στη σελίδα)

http://www.rallye-forez.com/zforum/pj.php?f=1&deb=36


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2004, 23:23:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πέτρο σε ευχαριστώ Cool



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


vw passat 1.8T

Ένταξη: 24 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 372
Τόπος: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Δεκ 2004, 10:03:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σταυρο τελικα ειχες δικιο! Πρεπει να ειχα λαθος ενημερωση περι τινος προκειτε. Ψηθηκα κι εγω! Θα προσπαθησω να μεζεψω κι εγω κανενα φραγκο μπας και το βαλουμε αν και δεν εγγυωμαι τιποτα ακομα! Θα σας πω σιγουρα αργοτερα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Δεκ 2004, 11:07:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χαίρομαι Γιώργο που μπήκες στον κόπο να ψάξεις Wink Η αγορά είναι κάτω από 1000 ευρώ, ο Μάκης θα μας πεί συγκεκριμένα πόσο.

Φυσικά θα γίνει κάπου προς τέλη Μαρτίου, οπότε νομίζω 3 μήνες είναι αρκετοί για να μαζέψεις τα χρήματα αυτά μιας που δουλεύεις! Wink

Προτείνω να κάνεις το ίδιο με εμένα: Αγόρασε το τώρα που είναι ευκαιρία, και ΟΟΟΟΟΤΑΝ βρεις λεφτά το τοποθετείς Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Δεκ 2004, 13:35:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά αυτό το Club θα με βγάλει από το παράθυρο!!! Δεν πειράζει όμως είμαι βιτσιόζος!!!
Ψύνομαι κι εγώ αγαπητέ Μάκη!
Η αγορά του πόσο είναι γιατί αν το πάρω θα το βάλω μετα το πέρας της εγγύησης???


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Δεκ 2004, 13:42:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το μπλοκε ενδιαφερει και μενα.
Αν την περιοδο της παραγγελιας ειμαι οκ θα παραγγειλω και γω ενα! Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Δεκ 2004, 14:30:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια οποιος θελει πρεπει να εχει αποφασίσει μεχρι 15 Ιανουαρίου για να προλάβουμε την παραγωγή του Φεβρουαρίου.Απο κει και περα αγνωστο ποτε θα υπαρξει παραγωγή αφου απ οτι καταλαβα τα φτιαχνουν συγκεντρωτικα και κατοπιν παραγγελίας.

Οριζεται λοιπον απο τωρα καταληκτικη ημερομηνια παραγγελιών η 15η Ιανουαρίου.


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Δεκ 2004, 14:45:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Παιδια οποιος θελει πρεπει να εχει αποφασίσει μεχρι 15 Ιανουαρίου για να προλάβουμε την παραγωγή του Φεβρουαρίου.Απο κει και περα αγνωστο ποτε θα υπαρξει παραγωγή αφου απ οτι καταλαβα τα φτιαχνουν συγκεντρωτικα και κατοπιν παραγγελίας.

Οριζεται λοιπον απο τωρα καταληκτικη ημερομηνια παραγγελιών η 15η Ιανουαρίου.


Οκ!
Μεχρι τοτε θα ξερω σιγουρα και αν ολα πανε καλα ειναι μεσα στανταρ!
Αν εχετε επικοινωνια με την εταιρια και σας πουν οτι θελουν την παραγγελια νωριτερα ενημερωστε μας για να δουμε αν ειμαστε μεσα!


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Δεκ 2004, 00:44:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Παιδια οποιος θελει πρεπει να εχει αποφασίσει μεχρι 15 Ιανουαρίου για να προλάβουμε την παραγωγή του Φεβρουαρίου.Απο κει και περα αγνωστο ποτε θα υπαρξει παραγωγή αφου απ οτι καταλαβα τα φτιαχνουν συγκεντρωτικα και κατοπιν παραγγελίας.

Οριζεται λοιπον απο τωρα καταληκτικη ημερομηνια παραγγελιών η 15η Ιανουαρίου.


Προσθέτω βέβαια ότι πρέπει να δωθεί προκαταβολή 300 ευρώ περίπου μέχρι τις 15 που θα γίνει η παραγγελία για να έχουμε σίγουρη την παραγωγή τους. Τα υπόλοιπα λεφτά, μετά την παράδοση Wink

ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΝΚΛΑΜΠΙΤΕΣ (για να μη πώ ζώα Razz ), ΚΑΝΤΕ ΤΑ ΚΟΥΜΑΝΤΑ ΣΑΣ ΤΩΡΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΒΑΛΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΡΙΒΕΤΕ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΘΑ ΘΥΜΑΣΤΕ "ΜΑΚΗΣ" Very happy ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ LEXUS ΦΩΤΑ ΔΕ ΛΕΩ... ΒΑΛΤΕ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΧΡΗΣΙΜΟ ΟΜΩΣ Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
pduke (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1311
Τόπος: Scholarington(Duke of..)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Δεκ 2004, 11:46:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραία όλα αυτά που τα άκουσα και δια στόματος προέδρου, αλλά θέλω κάποιος να μου πει τα στραβά του μπλοκέ, διότι δεν μπορεί κάτι στραβό θα έχει...
Και το λέω γιατί εγώ το αυτοκίνητο το χρησιμοποιώ για πολλά χιλιόμτρα κάθε μέρα κατα κύριο λόγω ευθείας και πάντα με προβλημάτιζε το θέμα των μετροπών για το πόσο φιλικό θα είναι το αυτοκίνητο μετά.
Δηλάδή ακόμα και το χαμήλωμα το χαίρομαι μόνο σε εκδρομές (καλή ώρα ελάτη) γιατί κατά τα άλλα με τον κωλόδρομο που έχω από το σπίτι για θεσσαλονίκη με τις αλλεπάλληλες αναπηδήσεις, μου έχει σπάσει τα νεύρα.
Και είναι και το θέμα της φθοράς.Σε 4 χρόνια έχω κάνει 110.000 χλμ οπότε καταλαβαίνετε ότι ότι βάζω το αλλάζω γρήγορα.....


GT όπως Μέγας Τουρίστας

Don't forget about the boogie ... and those marvellous bastards !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Δεκ 2004, 12:16:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οντως υπάρχει ενα "αρνητικό".

Οναμάζεται αγγλιστί torque steer

Ειναι το φαινόμενο που είχε παρατηρηθεί και σε ολα τα test του focus RS που φοραγε το εν λογο διαφορικό καθώς συναντάται και σε ολα τα διαφορικά τύπου torsen.Αυτο σημαίνει οτι παλέυεις λιγο παραπάνω με το τιμόνι σε πολύ οριακές καταστάσεις.Αν παρατηρήσουμε ολους τους οδηγούς αγώνων οι περισσότεροι εχουν μαθει να ζουν με αυτο το φαινόμενο.Αυτο συμβαίνει γιατί ο οδηγός έχει υπερβολικές απαιτήσεις επιτάχυνσης για το εμπρός ελαστικό που οριακά πλησιάζει το απόλυτο σημείο μέγιστης πρόσφυσης. Η απρόσεχτη γκαζιά τη στιγμή που το ελαστικό κρατιέται με νύχια και με δόντια λόγω της κλειστής στροφής, αναγκάζει το ελαστικό να σηκώσει τα χέρια ψηλά και να απωλέσει πλήρως τη πρόσφυση με το οδόστρωμα.Πέρα από την απόλυτη εξάρτηση μεταξύ ανάρτησης και ελαστικών, ο οδηγός με τις σκόπιμες ή άσκοπες κινήσεις του επηρεάζει σημαντικά την τελική απόδοση των τεσσάρων ελαστικών του.Τα διαφορικά τυπου torsen σε αντίθεση με τα LSD (Limited Slip Differentials) που λειτουργούν οπως και τα συστήματα ABS & TCS (Traction Control Systems) δεν απαιτούν να υπάρξει γλύστρημα για να δουλέψουν.Λογω του φαινομενου tοrque sensing που στηρίζουν την αρχή λειτουργίας τους δεν περιμενουν να υπάρξει διαφορά προσφυσης μεταξύ των τροχών αλλα ειναι εκει καθε στιγμή για να επέμβουν.Αυτο λοιπον εχει και ως αποτέλεσμα να μεταβάλλεται διαρκώς η γωνία απόκλισης του ελαστικού ιδιως σε γλυστερή ασφαλτο και να απαιτεί μικρές διορθωτικές κινήσεις με το τιμόνι.Το αντάλλαγμα όμως θα είναι ένα αυτοκίνητο που "διαβάζει" τον δρόμο, ένα τιμόνι που στρίβει με απόκριση αγωνιστικού και γενικότερα ενα αυτοκινητο ζωντανο που θα σπαρταραει στα χερια σου καθε στιγμή και δεν θα σε προδώσει ποτε οταν το μάθεις.

Αυτα και διαβάστε και κανα αρθρο εκει στο Σχολάρι για το τι εκανε στον δρομο το focus RS που φοράει ακριβώς το ίδιο μπλοκέ


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Δεκ 2004, 15:03:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε συ Μάκη, μπορείς να μου δώσεις αυτό το άρθρο περί RS? Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Δεκ 2004, 15:05:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολύ ευχαριστως μονο που δεν το εχω.Τα περιποιηθηκε τα περιοδικα του σπιτιου ο γιος μου.Σε ενα Drive ήταν Σταυρο αλλα να θυμαμαι καλα και οι 4Τ τα ίδια εγραφαν.


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pduke (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1311
Τόπος: Scholarington(Duke of..)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Δεκ 2004, 15:16:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Οντως υπάρχει ενα "αρνητικό".

Αυτα και διαβάστε και κανα αρθρο εκει στο Σχολάρι για το τι εκανε στον δρομο το focus RS που φοράει ακριβώς το ίδιο μπλοκέ


Μαϊστα κύιε Μάκη μας...

γιαυτό ρώτησα ρε, γιατί τα RS πωλούνται αβέρτα δεύτερο χέρι σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα και φταίει και το μπλοκέ γιαυτό.

Και ερωτώ κάτι άλλο, στην ευθεία εαν:
1. πηδήξει ο ένας τροχός
2. χάσει σε νερά ο ένας τροχός
3. βγω για προσπέραση σε ελληνικό δρόμο γυαλί και χάσει ο ένας τροχός

τι κάνω με μπλοκέ?
(πριν κράξεις σου θυμίζω ότι πρέπει να απαντήσεις σοβαρά στο όνομα της παστουρμαδόπιττας που ταξίδεψε στον αθηναϊκό σου ισοφάγο σε χρόνους ράλλυ κλασσικού αυτοκινήτου. Για να μην αναφέρω την ειδική στομάχι-παχύ έντερο γιατί εκεί δεν σε καλύπτουν ούτε οι αναθυμιάσεις corvette του 55)

και κάτι που δεν απάντησες πριν, ποια η διάρκεια ζωής του σε σχέση με το δικό μου μαμά διαφορικό?


GT όπως Μέγας Τουρίστας

Don't forget about the boogie ... and those marvellous bastards !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Δεκ 2004, 15:21:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Πολύ ευχαριστως μονο που δεν το εχω.Τα περιποιηθηκε τα περιοδικα του σπιτιου ο γιος μου.Σε ενα Drive ήταν Σταυρο αλλα να θυμαμαι καλα και οι 4Τ τα ίδια εγραφαν.


Την π@@τσίσαμε Sad Ευχαριστώ πάντως Very happy



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Δεκ 2004, 15:29:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και στις 3 περιπτωσεις αγαπητέ κύριε θα εχεις ελεγχόμενη torque steer αλλα σίγουρα θα είσαι πιο αφαλής με το μπλοκε και στα νερά και αν φτάσεις στο σημείο κύριε Rovanpera να σηκώσεις μπροστινό τροχό σε μπροστοκίνητο γαλλικό αυτοκίνητο επάνω σε στροφή.Στο γυαλί μην περιμένεις θαύματα πάλι θα γλυστράει το αμαξι αλλα θα βρίσκει πιο γρήγορα πρόσφυση.

Τωρα για την παπαρια που εγραψες για την πώληση των RS λόγω μπλοκέ θα σου πω οτι δεν φταίει το μπλοκέ αν ο καθε άχρηστος που εχει τα φράγκα και τα κονε δεν ξέρει να οδηγαει.Αν περίμενε με 40.000 Ευρα να αγοράσει αποστειρωμένη Μερσεντέ τοτε λυπάμαι αλλα το RS (οχι μονο λογω μπλοκέ) ειναι Μηχάνημα Οδήγησης και όχι φορείο σε νοσοκομείο.Πρωτα ρωταμε τι ειναι αυτο το αμαξι και μετα το αγοραζουμε.Αλλα βλέπεις σ αυτη την χώρα είναι μούρη να έχεις ενα αριθμημένο αμάξι ασχετα αν ξερεις γιατι το πήρες και γιατί οχι.Ασε που οι περισσότεροι τα πήραν για επένδυση αφου τα πουλάνε πιο ακριβά απ οτι τ αγορασαν καινούρια.

Η διάρκεια του είναι όσο και του μαμα διαφορικό σου.Δεν χαλάει ποτέ , χρειάζεται ομως αλλαγή βαλβολίνης κλπ.Είναι σαν να μου λες οτι θα αλλάξεις ποτε δορυφόρους στο μαμα διαφορικό σου


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pduke (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1311
Τόπος: Scholarington(Duke of..)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Δεκ 2004, 15:50:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Και στις 3 περιπτωσεις αγαπητέ κύριε θα εχεις ελεγχόμενη torque steer αλλα σίγουρα θα είσαι πιο αφαλής με το μπλοκε


αυτό ήθελα να ξέρω

pugsang έγραψε:
και αν φτάσεις στο σημείο κύριε Rovanpera να σηκώσεις μπροστινό τροχό σε μπροστοκίνητο γαλλικό αυτοκίνητο επάνω σε στροφή.


Είπα εγώ μωρέ ότι σηκώνω μπροστινό τροχό? εδώ πίσω δεν μπορώ καλά καλά...και το είπα θα κράξει δεν μπορεί...

pugsang έγραψε:

Τωρα για την παπαρια που εγραψες για την πώληση των RS λόγω μπλοκέ θα σου πω οτι δεν φταίει το μπλοκέ αν ο καθε άχρηστος που εχει τα φράγκα και τα κονε δεν ξέρει να οδηγαει.Αν περίμενε με 40.000 Ευρα να αγοράσει αποστειρωμένη Μερσεντέ τοτε λυπάμαι αλλα το RS (οχι μονο λογω μπλοκέ) ειναι Μηχάνημα Οδήγησης και όχι φορείο σε νοσοκομείο.Πρωτα ρωταμε τι ειναι αυτο το αμαξι και μετα το αγοραζουμε.Αλλα βλέπεις σ αυτη την χώρα είναι μούρη να έχεις ενα αριθμημένο αμάξι ασχετα αν ξερεις γιατι το πήρες και γιατί οχι.Ασε που οι περισσότεροι τα πήραν για επένδυση αφου τα πουλάνε πιο ακριβά απ οτι τ αγορασαν καινούρια.


και ξανά!!! γιατί παπ***ά αφού συμφωνείς ότι γιαυτό το λόγω τα πουλάνε πολλοί. Οδηγοί της κυριακής σε RS. συμφωνώ.

pugsang έγραψε:


Η διάρκεια του είναι όσο και του μαμα διαφορικό σου.Δεν χαλάει ποτέ , χρειάζεται ομως αλλαγή βαλβολίνης κλπ.Είναι σαν να μου λες οτι θα αλλάξεις ποτε δορυφόρους στο μαμα διαφορικό σου


ωραία τώρα που μας τον έκανες κάγκελο στείλε κανα πελάτη μπας και βγάλουμε σύντομα φράγκα να το πάρουμε.
Ευχαριστώ για την ενημέρωση Μάκη μου, η συζήτηση μαζί σου αγορίνα μου είναι σαν να μπαίνω στη φουρκέτα του γλουτού της Μπελούτσι ενώ κοιμάται πλάγια σε στάση εμβρύου και βλέπει όνειρα με κρουασάν σοκολάτας να κυνηγάν τον σκύλο της...

σε πάω


GT όπως Μέγας Τουρίστας

Don't forget about the boogie ... and those marvellous bastards !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Δεκ 2004, 08:50:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να προσθέσω οτι η τιμή που εχουμε κλεισει αφορά κομματια αποκλειστικά και μονο για Peugeot.

Απο κει και περα το μπλοκε σαν εξάρτημα δεν ειναι τελειως bolt on.Οσοι προσπαθησαν να ξεπρεσσαρουν τους δορυφορους και απλα να ξαναπρεσσαρουν το μπλοκε στην κορωνα την πατησαν καθως το μπλοκε γύρισε και ξυρισε την κορωνα.Θελει ενα καλο ραψιμο και καποιες επιπλεον ασφαλειες.Αυτα βεβαια ισχυουν για τα 205,106,206,307.Η τιμη που εχουμε κλεισει για την τοποθετηση ειναι στα 300 Ευρω κομπλε με ραψιμο, ρυθμισεις ,πανω κατω σασμαν κλπ.Ο μαστόρας ειναι ο Αντώνης Λιολιος.Φυσικά ο καθένας είναι ελευθερος να κάνει την τοπόθέτηση όπου αυτος νομίζει και αισθάνεται πιο σίγουρος.Το μόνο "υποχρεωτικό" είναι να κανουμε την παραγγελία μαζί.Απο κει και περα ο καθενας μπορει να το παρει και να το κανει τασάκι φρουτιέρα και οτι αλλο νομίζει. Laughing


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Ιαν 2005, 10:01:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κύριοι καλή χρονιά σε όλους,

Το 2005 έφτασε.Σε 10 ημέρες πρέπει να κάνω την παραγγελία για τα μπλοκέ.Ο Steve & o BTS είναι ΟΚ.

Οι υπολοιποι που εκδήλωσαν ενδιαφέρον (ΜΕΜSound,Cool Alexis,GFG) ή οποιος άλλος θέλει ας έρθει σε επαφή μαζί μου με pm μέχρι την Παρασκευή 14/01/2005 και ώρα 12:00 το μεσημερι.Αμέσως μετά διώχνω την παραγγελια και τέλος για αυτή την φορά.


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 51, 52, 53  Επόμενη
Σελίδα 2 από 53

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,5029s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on