PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Peugeot 107, Toyota Aygo και Citroen C1
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
mesastoura (Antonis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 1.6 (16V) (1999 - 2008)

Ένταξη: 06 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Νοέ 2010, 09:24:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρολοί; πως, έχει στο ραδιόφωνο (τουλάχιστον το aygo)
Για τα δικά μου σχόλια δες εδώ http://www.4tforum.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=15&t=14978&sid=98d1d83c36c2f4adc6f6cfacb12704c7&start=150 με το ίδιο username (καλά, χωρίς την τελευταία συλλαβή)

γιατί λες ότι ζεις ένα δράμα μετά τα 120;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Νοέ 2010, 10:02:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mesastoura έγραψε:
ρολοί; πως, έχει στο ραδιόφωνο (τουλάχιστον το aygo)
Για τα δικά μου σχόλια δες εδώ http://www.4tforum.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=15&t=14978&sid=98d1d83c36c2f4adc6f6cfacb12704c7&start=150 με το ίδιο username (καλά, χωρίς την τελευταία συλλαβή)

γιατί λες ότι ζεις ένα δράμα μετά τα 120;


η peugeot δεν το δίνει με το εργοστασιακό radiocd. και αυτό που έχει (clarion) να σου πω την αλήθεια δεν το χω ψάξει αν έχει ρολόι...

το ζω ένα δράμα το είπα, σε σύγκριση πάντα με το προηγούμενο μου αυτοκίνητο (206 ~ 75hp). απλά δεν περίμενα τόσο αισθητή διαφορά στο γκάζι, καθώς έχουν μόνο 5 άλογα διαφορά στα χαρτιά και το 107 είναι κ αρκετά ελαφρύτερο!
πχ αν είμαι με 120 και θέλω να προσπεράσω σε φυσιολογικό χρόνο, πρέπει σίγουρα να κατεβάσω ταχύτητα...

γενικά μετά τα 120, οι χρόνοι που κάνει το αμάξι είναι τραγικοί. το 120->130, το 130->140 κλπ κάνει πολύ ώρα με 5η ταχύτητα μέσα. (πάντα σε σχέση με το προηγούμενο 206 μου)
ίσως να φταίει και το ότι είναι καινούριο ακόμα, μετά βίας έχω κάνει 1.000χλμ. πιο μετά μπορεί να στρώσει Smile

όσο για το μήνυμα σου στο 4Τφόρουμ,
τριγμούς δεν έχω, αλλά είναι καινούριο ακόμα. εν καιρώ θα δούμε Razz
αυτά με τα φωτάκια δεν τα είχα παρατηρήσει να σου πω την αλήθεια! βασικά το φως της πλαφονιέρας το έχω πάντα στο εντελώς οφφ, από συνήθεια.
θόρυβο δεν έχω ιδιαίτερο... ίσως είναι κ τα καινούρια ηχομονωτικά υλικά που χρησιμοποίησαν στο facelift. ένα από αυτά που έχω δει είναι μοκέτα μέσα απ το καπό. δεν ξέρω αν είχε και το παλιό.
γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. απλά πιστεύω ότι ήθελε λίγο περισσότερο ποιότητα στον εσωτερικό χώρο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Νοέ 2010, 10:17:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=m570&_nkw=PEUGEOT+107+RADIO&_sacat=See-All-Categories

Διάλεξε...


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Νοέ 2010, 10:28:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

COOL ALEXIS έγραψε:
http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=m570&_nkw=PEUGEOT+107+RADIO&_sacat=See-All-Categories

Διάλεξε...


επειδή το radiocd δείχνει να είναι καλούλι (4χ50 watt rms) θέλω να το κρατήσω... και σκέφτομαι για κάτι από αυτά:

http://cgi.ebay.co.uk/Digital-Car-Indoor-Outdoor-Thermometer-Alarm-Clock-K-/270620297541?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3f023a0945

http://cgi.ebay.co.uk/Digital-Car-Thermometer-Backlight-Clock-Battery-Voltage-/320612034039?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item4aa5f765f7

http://cgi.ebay.co.uk/Car-Thermometer-Backlight-Clock-Battery-Voltage-Alarm-/220691341913?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item33623aa259


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mesastoura (Antonis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 1.6 (16V) (1999 - 2008)

Ένταξη: 06 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Νοέ 2010, 10:39:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
...
το ζω ένα δράμα το είπα, σε σύγκριση πάντα με το προηγούμενο μου αυτοκίνητο (206 ~ 75hp). απλά δεν περίμενα τόσο αισθητή διαφορά στο γκάζι, καθώς έχουν μόνο 5 άλογα διαφορά στα χαρτιά και το 107 είναι κ αρκετά ελαφρύτερο!
πχ αν είμαι με 120 και θέλω να προσπεράσω σε φυσιολογικό χρόνο, πρέπει σίγουρα να κατεβάσω ταχύτητα...

γενικά μετά τα 120, οι χρόνοι που κάνει το αμάξι είναι τραγικοί. το 120->130, το 130->140 κλπ κάνει πολύ ώρα με 5η ταχύτητα μέσα. (πάντα σε σχέση με το προηγούμενο 206 μου)
ίσως να φταίει και το ότι είναι καινούριο ακόμα, μετά βίας έχω κάνει 1.000χλμ. πιο μετά μπορεί να στρώσει Smile

Μπορεί η διαφορά των ίππων να είναι μικρή αλλά δες και την ροπή!
Και επίσης, όπως έγραψες και εσύ οι σχέσεις είναι μακριές, οπότε ένας λόγος παραπάνω.
Έτσι λοιπόν την 5η την έχεις μόνο για να διατηρείς ταχύτητα (και όχι σε ανηφόρα Smile ), και για προσπεράσεις 4η ή και 3η. Κάπως έτσι γίνεται και με τις περισσότερες ... μοτοσυκλέτες Very happy

Τουλάχιστον το κατέβασμα είναι πολύ γρήγορο και εύκολο. Επίσης, ο κινητήρας αν και θορυβώδης κάνει μάλλον ευχάριστο θόρυβο (γούστα είναι αυτά) και δείχνει άνεση και προθυμία στης ψηλές στροφές. Smile

Τέλος, για να σχολιάσω και τα περί κρατήματος που έγραψες, συγκρίνοντας με 106 θα έλεγα και εγώ πως έχει πολύ καλή συμπεριφορά αλλά οι αποσβέσεις των αναρτήσεων, ειδικά πίσω, το κάνουν χειρότερο σε άνεση και από 106 Rallye και σαφώς χειρότερο από άλλα μικρά που έχω οδηγήσει (π.χ. το corsa αρκετά ποιό άνετο, το jazz επίσης είναι καλύτερο αλλά ποιό σφιχτό, κάτι ανάμεσα)
Υποψιάζομαι ότι το Aygo/107/C1 θα γίνεται κουραστικό σε επαρχιακούς δρόμους με έστω και λίγες ανωμαλίες, μετά από 30+ λεπτά Sad
Ευτυχώς η οικογένεια δεν το έχει για ταξίδια (μέχρι Λουτράκι έχει πάει), αν κάποιος το έχει δοκιμάσει ας πει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Νοέ 2010, 10:57:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mesastoura έγραψε:
Ευτυχώς η οικογένεια δεν το έχει για ταξίδια (μέχρι Λουτράκι έχει πάει), αν κάποιος το έχει δοκιμάσει ας πει.


αύριο το απόγευμα θα πάει το 107άκι μου το πρώτο ταξίδι... Κόνιτσα, 500 χλμ με δρόμους όλων των ειδών! εντυπώσεις - καταναλώσεις - τελικές από δευτέρα!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Νοέ 2010, 11:23:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ σε μια ημερήσια με 500 περίπου χιλιόμετρα, αυτό που με είχε κουράσει λίγο ήταν τα καθίσματα, αλλά ξεκουραζόμουν ψυχικά βλέποντας το δείκτη βενζίνης,,,,

Τώρα όσον αφορά το Ζήση,,,
Η πέμπτη είναι overdrive στο 107 μην περιμένεις από 120 να σου ανεβάσει με Πέμπτη γρήγορα χιλιόμετρα,,,, ξεζούμιζε την τετάρτη μέχρι το κόφτη σχεδόν,αν θες σχετικά σβέλτο ανέβασμα χιλιομέτρων και αφού έχεις αναπτύξει χιλιόμετρα βάλε μια Πέμπτη να ηρεμήσει ο κινητήρας,.,,


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Νοέ 2010, 12:01:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
mesastoura έγραψε:
Ευτυχώς η οικογένεια δεν το έχει για ταξίδια (μέχρι Λουτράκι έχει πάει), αν κάποιος το έχει δοκιμάσει ας πει.


αύριο το απόγευμα θα πάει το 107άκι μου το πρώτο ταξίδι... Κόνιτσα, 500 χλμ με δρόμους όλων των ειδών! εντυπώσεις - καταναλώσεις - τελικές από δευτέρα!


Άμα έχεις χρόνο, τηλ για καφέ στο Ρίο, ακόμα κ στο πόδι, πριν το φέρρυ. Wink


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Νοέ 2010, 12:35:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sinanai έγραψε:
Άμα έχεις χρόνο, τηλ για καφέ στο Ρίο, ακόμα κ στο πόδι, πριν το φέρρυ. Wink


θα το έψηνα το καφεδάκι, αλλά από τότε που έγινε η εγνατία, ανεβαίνω από λαμία-καρδίτσα-τρίκαλα-καλαμπάκα κλπ!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Νοέ 2010, 12:41:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωστός. Wink


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Bill207 (Bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 95ps (16V) ΠΙΣΤΟΛΑΡΑ

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 494
Τόπος: ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Νοέ 2010, 14:51:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

έχω κάνει 2 ταξίδια με το 107 της οικογενειας

Καρπενήσι (πήγαινε έλα ίδια μέρα)
και πάτρα το ίδιο

το αμάξι σκοτώνει
το κάνεις σχετικά άνετα το ταξίδι

τα μόνα θέματα που είχα, ήταν με τα καθίσματα που στις στροφές ο κώλος μου κόντευε να βγει έξω από το παράθυρο Laughing , και το air condition που για 40 βαθμούς που είχε δεν με κάλυπτε και έσταζα..

αλλά σε γενικές γραμμές το αμαξάκι κάνει άνετα ταξίδια



Μ.
Γ.
Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Νοέ 2010, 15:41:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To 107 και το C1 πολυ καλα στημενα αυτοκινητάκια. Αυτό έχω να πω εγώ.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Νοέ 2010, 11:30:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ταξίδι, τελικά, πάρα πολύ άνετο! Δεν κούρασε καθόλου, αποσκευές 2ημέρου χώρεσαν άνετα στο πορτπαγκάζ για 2 άτομα και είχα κ το πίσω κάθισμα για να πετάω τα πιτόγυρα Razz

Έκανα 1.200χλμ αυτό το σ/κ και έμεινα πλήρως ικανοποιημένος σε όλες τις συνθήκες δρόμου (στροφοδιαδρομές, εγνατία, κλπ).

Αν πηγαίνεις με 120 - 130χλμ/ω η κατανάλωση κυμαίνεται στο 5 - 5,5 λ.
Στην επιστροφή, επειδή βιαζόμουν κ ήμουν μονίμως με ταχύτητες 160 - 180 ανέβηκα στα 7 λ / 100 χλμ.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Νοέ 2010, 12:09:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:

Στην επιστροφή, επειδή βιαζόμουν κ ήμουν μονίμως με ταχύτητες 160 - 180 ανέβηκα στα 7 λ / 100 χλμ.


Ναι και μετα τα 210χλμ/ω καπου στο 8,5 καίει.....Δεν μας χέζεις ρε Ζήση Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Νοέ 2010, 12:19:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατί ρε Τζιμ; Πάντως με χιλιάρι Γιάρις φίλου ταξιδεύαμε μια φορά με 180, ψιλοσταθερά. Με ούριο άνεμο, εννοείται. Laughing Laughing Laughing


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Νοέ 2010, 12:27:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Jim207GT έγραψε:
Ναι και μετα τα 210χλμ/ω καπου στο 8,5 καίει.....Δεν μας χέζεις ρε Ζήση Laughing Laughing Laughing Laughing


Ζηλεύεις επειδή την έχω μικρότερη! Razz

Σοβαρά τώρα, με σταθερό γκάζι κ εντελώς μόνος μου στον δρόμο (3 το πρωί, ξημερώματα Δευτέρας, πριν λίγες ώρες δηλαδή) ήμουν κολλημένος στο 160 και όποτε είχε κατηφόρα (χωρίς να πατάω περισσότερο γκάζι), έβλεπα άνετα τα 170 και αν ήταν μεγάλης διάρκειας η κατηφόρα ερχόντουσαν κ τα 180!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Νοέ 2010, 12:28:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ασ' τον, Ζήση. Ζηλεύει επειδή τέτοιες ταχύητες με το 207 δε μπορεί να τις ακουμπήσει. Παίζει από 210 κ πάνω. Laughing


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Νοέ 2010, 13:03:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
επειδή το radiocd δείχνει να είναι καλούλι (4χ50 watt rms) θέλω να το κρατήσω... και σκέφτομαι για κάτι από αυτά:

...


xmmm ψηφιακά καγκουρομπιχλιμπίδια Laughing

εδώ είσαι:

http://s971.photobucket.com/albums/ae200/RoadRunner122/107/?action=view&current=Stackon107038.jpg

http://s971.photobucket.com/albums/ae200/RoadRunner122/107/?action=view&current=Stackon107049.jpg

http://s971.photobucket.com/albums/ae200/RoadRunner122/107/?action=view&current=Stackon107054.jpg

Wink


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιαν 2012, 13:11:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ανανεωμένο και πιο μοντέρνο Peugeot 107

Mε αρκετές αλλαγές στην εμφάνιση, σαφώς πιο φρέσκια εικόνα αλλά και με περισσότερο οικολογικό προφίλ (CO2 99 γρ./χλμ. που σημαίνει και μηδενικά τέλη κυκλοφορίας) το 107 φιλοδοξεί να συνεχίσει τη θέση του στην ελληνική αγορά.



Η ώρα της ανανέωσης ήρθε για το 107. Το μίνι μοντέλο της Peugeot απέκτησε πιο μοντέρνα και ελκυστική εμφάνιση, με αλλαγές κυρίως στο εμπρός άκρο του. Συνολικά υιοθετεί το νέο σχεδιαστικό ύφος της γαλλικής φίρμας, με look που είναι απλό και εκλεπτυσμένο. Επιπλέον, η γκάμα των χρωμάτων ενισχύεται με την προσθήκη ενός νέου αποκλειστικού χρώματος "Plum", που είναι μοντέρνο και ελκυστικό, και ταιριάζει απόλυτα με τον χαρακτήρα του. Ανάλογα την έκδοση, το 107 θα μπορεί πλέον να αποκτηθεί και φώτα ημέρας τεχνολογίας LED.

Eνδιαφέρουσες είναι και οι αλλαφές στο εσωτερικό του ανανεωμένου 107. Συγκεκριμένα, εκεί συναντάμε νέους συνδυασμούς χρωμάτων και επενδύσεων στις ταπετσαρίες αλλά και επιπλέον εξοπλιστικά στοιχεία όπως τα 2 επιπλέον ηχεία στο ηχοσύστημα, λειτουργία PC Bluetooth και δερμάτινη επένδυση σε τιμόνι και λεβιέ ταχυτήτων.

Τέλος, σε επίπεδο κινητήρων, το 107 θα συνεχίσει με το πολύ καλό μοτέρ του 1,0 λίτρου σε δύο εκδόσεις, μια με χειροκίνητο κιβώτιο 5 σχέσεων και μία κιβώτιο 5 σχέσεων two-tronic. H «είδηση» στην προκειμένη περίπτωση είναι πως το μοτέρ αυτό απέκτησε ακόμα πιο οικολογικό προφίλ, με μειωμένες εκπομπές CO2 που διαμορφώνονται πλέον σε 99 και 104 γρ./χλμ. για την έκδοση με χειροκίνητο και αυτόματο κιβώτιο αντίστοιχα. Ουσιαστικά δηλαδή για το 107 με χειροκίνητο κιβώτιο δεν θα χρειάζονται τέλη κυκλοφορίας.

Το λανσάρισμα του ανανεωμένου Peugeot 107 στις ευρωπαϊκές αγορές αναμένεται σε λίγο καιρό.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιαν 2012, 15:25:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καυλιδερότερο απο το πρώην Cool



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενη
Σελίδα 10 από 11

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1861s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on