PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Αntipollution fault
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
fuji091 (george)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206cc 2004

Ένταξη: 01 Μάϊ 2012
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Μάϊ 2012, 03:06:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημερα καλο μηνα!Ειμαι κατοχος ενος peugeot 206 cc 2004 μοντελο.τον τελευταιο καιρο μου βγαζει το κιτρινο λαμπακι check engine και μου γραφει antipollution fault.Παραλληλα συμπτωματα ειναι λιγο υψηλοτερο ρελαντι πιο θορυβωδες.συνηθως θα μου το βγαλει σε χαμηλη σταθμη βενζινης..μπορει ομως την επομενη να σβησει η ενδειξη.πριν λιγο γυρισα απο μια βολτα οπου μου εβγακε την ενδειξη οταν τοβαλα μπρος απογευμα και οταν πατησα λιγο την τεταρτη γυρνωντας στις 5000 στροφες σταματησε να δινει γκαζι δεν εδινε καθολου σταματησα εσβησα μηχανη ξαναανοιξα κ γυρισα κανονικα αλλα με λαμπακι αναμμενο..να αναφερω οτι πριν περιπου 20μερες εκανα μια ηλεκτροσυγκολιση στο τελικο και στο μεσαιο ειχα τρυπες αλλα μου εβγαλε τον πολο στη μπαταρια πριν κανει εργασια..καποια γνωμη??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Μάϊ 2012, 10:28:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν χρειαζεται να γραφεις σε καθε τοπικ ξεχωριστα για να παρεις υποτιθεται πιο γρηγορη απαντηση. Συνδεσε ενα διαγνωστικο να δεις τι σφαλμα σου βγαζει. Μονο ετσι θα βγαλεις καποια ακρη ή τουλαχιστον θα μπορέσουμε να σου πουμε την γνωμη μας Wink


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
fuji091 (george)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206cc 2004

Ένταξη: 01 Μάϊ 2012
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Μάϊ 2012, 01:29:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikolas206gti έγραψε:
Δεν χρειαζεται να γραφεις σε καθε τοπικ ξεχωριστα για να παρεις υποτιθεται πιο γρηγορη απαντηση. Συνδεσε ενα διαγνωστικο να δεις τι σφαλμα σου βγαζει. Μονο ετσι θα βγαλεις καποια ακρη ή τουλαχιστον θα μπορέσουμε να σου πουμε την γνωμη μας Wink



Αυριο θα το περασω απο εγκεφαλο ,γκρρρ πανω που ετοιμαζομουν να δωσω 200 να αλλαξω πισω αριστερο γρυλο γιατο πισω αρ. τζαμακι ..αληθεια αν βγαλω πλεξουδα και το αφησω μονιμ ορθιο μπορω να ανοιγω καμπριο??
[

Uploaded with ImageShack.us][/img]
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
system_error86 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.6

Ένταξη: 22 Ιαν 2014
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Αύγ 2014, 21:35:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα κι απο μενα! Θα ηθελα την βοηθεια σας! αλλαξα εξατμηση , τη γνωστη πατεντα χταποδι rallye και απο κει και κατω χειροποιητη. αφου φτιαχτηκε η εξατμηση φευγοντας απο το μαστορα αναψε το check engine-> antipolution fault. Ο μονος λαμδα που ηταν κουμπωμενος ηταν ο πρωτος! η δουλεια εγινε σαββατο και δεν προλαβα να παω στον ηλεκτρολογο να μου τραβηξει την πριζα μεχρι το δευτερο λαμδα. Δευτερα λοιπον πηγα στον ηλεκτρολογο μου τραβηξε την πριζα μεχρι εκει που επρεπε κουμπωσα και τον δευτερο λαμδα και εσβησα και την ενδειξη!(ολα αυτα το πρωι) το μεσημερι που
εκανα κατι δουλειες και πηρα το αυτοκινητο να παω καπου αναψε παλι το λαμπιονι του check-> antipolution fault . πανικος! πηγα στον ηλεκτρολογο και το διαγνωστικο του εβγαλε οτι ο πρωτος λαμδα ειναι "γεια σας". πηγα σημερα και πηρα ενα μεταχειρα τον εβαλα και παλι τα ιδια! και ρωταω εγω τωρα, ειμαι οντως καντεμης και ο λαμδα οντως ειναι χαλασμενος αυτος που πηρα ή φταιει κατι αλλο; ο καταλυτης ειναι 200αρης που εβαλα της hjs
ευχαριστω για το χρονο σας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Αύγ 2014, 18:32:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να ρωτησω και εγω την παπαρια μου: Αν καταργησεις εντελως τον λαμδα, θεωρητικα το αυτοκινητο θα πηγαινει καλυτερα η χειροτερα στις χαμηλες?

Ρωταω γιατι θελω να δω αν οντως φταιει ο λαμδα σε ενα θεματακι που εχω με την μηχανη
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
system_error86 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.6

Ένταξη: 22 Ιαν 2014
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Αύγ 2014, 09:14:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμένα όντως τελικά ο λ ήταν ελαττωματικος και τον ξανά άλλαξα και τώρα δουλεύει χωρίς το λαμπάκι. Αυτό που μου απάντησαν όταν ρώτησα αν το αμάξι θα έχει πρόβλημα που δεν έχει πρώτο λ ήταν ότι απλά θα καεί λίγο παραπάνω. Αυτό που παρατήρησα ήταν ότι με το που έβαλα τον λ πριν σβήσω τη βλάβη το αμάξι άλλαξε, δούλευε ηδη καλύτερα. Δυστυχώς δεν γνωρίζω τι θα γίνει εάν δεν έχει καθόλου λ επάνω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Αύγ 2014, 19:10:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χωρις το 1ο λ το αμαξι δε δουλευει.
απλα διορθωνει απο θεση γκαζιου και ο θεος μαζι μας.

απο 2ο λ ναι μεν δε παθαινει κατι αλλα σιγα σιγα κοβει ο εγκεφαλος μεχρι να σου πεταξει τσεκ και τοτε οντως κοβει σε αποδοση.
αρα αν σου αναβει τσεκ θα κοβει σιγουρα εστω και λιγο αν ειναι 2ος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
system_error86 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.6

Ένταξη: 22 Ιαν 2014
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Αύγ 2014, 21:06:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όταν λες δε δουλεύει τι ακριβώς εννοείς ; γιατί εαν ο πρώτος λ είναι αυτός στο χταπόδι εγώ πήγα ταξίδι και το είχα έτσι για τρεις τέσσερις μέρες.ουτε στο ρελαντί είχα πρόβλημα ούτε τίποτα. Εμένα πάντως αυτός στο χταπόδι είχε θέμα τον άλλαξα και έσβησε το λαμπάκι και το αμάξι όπως προ είπα μου φάνηκε ότι άλλαξε λίγο προς το καλύτερο.μπορει να είναι κι η ιδέα μου σε αυτό. Αν και έχω πρόβλημα με την πεταλούδα οπότε δεν είναι και πολύ υποκειμενικό.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,094s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on