PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Αntipollution fault
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
-=N4X=- (ΑL-X)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Corsa OPC ύποπτο ΦΠΕ+cooler!

Ένταξη: 10 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 462
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Νοέ 2004, 00:35:59    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Αntipollution fault Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδη ολοι το εχουμε ακουσει λιγο πολυ αλλα δεν το εχουμε αναλυσει ανοιγω αυτο το τοπικ που μπορει να μεταφερθει καπου αλλου αν δεν εχει θεση εδω.
Σημερα καθως πηγαινα στην Σαλλονικα για την συναντηση μου αναψε αυτη η ενδειξη μεσα.
Εχω αλλαξει ολη την εξατμιση κ εχω αγωνιστικο καταλυτη τον οποιο ακριβωπληρωσα μαλλιστα.Εχω αυτη κανει αυτη την αλλαγει εδω κ 500+ χλμ περιπου με αρκετα σκισιματα κ μου φαινεται παραξενο που αναψε τωρα.
Θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποιο προβλημα για το αμαξι...σε τηλ. με τον προεδρο μου ειπε να μην ανησυχω αλλα περνοντας την peugeot assistant ετσι απο περιεργεια μου ειπαν να μην κινησω το αμαξι κ να το παω στο πλησιεστερο συνεργειο με γερανο.
Βεβαια το αμαξι το δουλεψα κανονικοτατα κ μαλλιστα δεν ειχε κ καμια διαφορα στις επιδοσεις η γενικα στην αισθηση του γκαζιου.
Ομως ενας φιλος παλιοτερα σε 2.0 με μαμα εξατμιση του αναψε αυτη η ενδειξη κ διαπιστωθηκε οτι λειτουργουσε με 3 αντι για 4 κυλινδρους.
Ρωταω λοιπον τι γινετε με αυτο το θεμα?...θα παρουσιασει καποιο προβλημα?...θα μπει ο κινητηρας σε καποιο ειδος safe mode τι?
Να ζητησω τα λεφτα μου πισω για τον καταλυτη η μπορει ακομα κ ετσι να βγαζω καρτα καυσαεριων.?



Powered by
CAR RACING TEAM
&
Autospeed
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Νοέ 2004, 09:15:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κλασσικό πρόβλημα όταν αλλάζεις καταλύτη στο 206 multiplex.
Τα ίδια είχε και ο ΚΟΥΖΜΑΝ που τελικά έβαλε ενα θαυματουργό κουτάκι ώστε να μην έχει προβλημα με το πολύ βελτιωμένο του αμάξι...
Ρωτώντας παλαιότερα την SUPERSPRINT μου είχαν πει και επέμεναν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και όλα ΟΚ. Shocked
Και επειδή έχω στο παρελθόν αφιερώσει πολύ χρόνο και χρήμα σε τέτοιες ιστορίες Evil βαρέθηκα το κλασσικό ''βάλτο εσυ και εδω είμαστε εμείς''

Αν ψάξεις υπάρχουν και άλλα παρόμοια topic για καταλύτη.


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
-=N4X=- (ΑL-X)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Corsa OPC ύποπτο ΦΠΕ+cooler!

Ένταξη: 10 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 462
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Νοέ 2004, 12:35:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σημερα πηγα στην πεζο κ κατι καναν μεσω του laptop κ η ενδειξη εσβησε.
Μου ειπαν οτι αφου δεν το ειχε κανει κ πιο παλια μαλλον ηταν κατι το παροδικο ισως κ απο την βενζινη.
Επισης θα ηθελα να δωσω συγχαρητηρια στην εδω αντιπρωσωπια τοσο για την εξυπηρετηση καθε φορα που παω (στο τελος θα χτυπαω καρτα εκει) οσο κ για το οτι οταν τους ειπα για την εγγυηση μηπως υπαρχει προβλημα κ να μου την κοψουν γελασαν κ μου ειπαν οτι δεν υπαρχει προβλημα απλα οτι ζημια παθει η εξατμιση αποκλειστικα δεν προκειται να την καλυψουν πραγμα καθολα αποδεκτο αφου δεν ειναι πια η μαμα της πεζο.



Powered by
CAR RACING TEAM
&
Autospeed
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Νοέ 2004, 13:59:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κι εμενα μου ειχε αναψει και ηταν απλα ο αισθητηρας λ που ειχε ψιλοξεχαρβαλωθει...τον κουμπωσαμε, σβησαμε το fault απο το διαγνωστικο και ολα οκ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιαν 2010, 19:32:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εμένα ανάβει από τότε που το πήρα (εδώ και 8 μήνες) και λογικά πρέπει να είναι ο αισθητήρας λάμβα που από μπροστά μετακινήθηκε πίσω λόγω χταποδιού. Το παιδί που το πήρα μου ανέφερε πως και να το σβήσεις από τον εγκέφαλο θα ξανα-ανάψει. Υπάρχει κάποια λύση γι αυτό?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Ιαν 2010, 12:29:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΩΣΤΑ....

σε κανενα δεν αναβει επειδη το πηγε πισω το λ
προφανως καποια μαλ***α εχει γινει...

ειτε συνδεση ειτε καταλυτης σου ειναι μαπα. και βεβαια να ξερεις οτι κοβει αυτο το πραμα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Ιαν 2010, 17:55:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το έχει καταλάβει ότι κόβει μερικές φορές και κάποιες άλλες το αυτοκίνητο μπερδεύει λίγο. Τέλος πάντων, θα το πάω στην peugeot να το σηκώσουμε, να κοιτάξουμε την βαλβίδα, θα το σβήσουμε από τον εγκέφαλο και μετά βλέπουμε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Μάρ 2010, 09:26:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν, το θέμα λύθηκε. Πάρθηκε ένας αντάπτορας ο οποίος κουμπώνει μπροστά στον αισθητήρα λάμδα, σε αυτόν μετά τον καταλύτη και το λαμπάκι της μηχανής δεν ξανά-άναψε. Το κόστος ήταν 130 ευρώ χώρια την τοποθέτηση.

Τι γίνεται όμως με το συγκεκριμένο θέμα? Βιάστηκα, προσωπικά να τον αγοράσω μιας και χρησιμοποιώντας δύο "παιξιμάδια", τραβώντας με αυτόν τον τρόπο τον αισθητήρα πιο έξω, τότε θα ήταν και πάλι όλα μια χαρά.

Οπότε, αν έχετε παρόμοιο πρόβλημα μην βιαστείτε. Δοκιμάστε πρώτα αυτό και αν δεν πετύχει, πάρτε μετά τον αντάπτορα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
leodas (danis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.4(16v)dynamic (2006)

Ένταξη: 09 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 16

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Νοέ 2010, 00:23:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια sos...
αναλογο προβλημα κ εγω...

το αμαξι εδω κ 300 χλμ περιπου,ειναι με προγραμμα κ ολοκληρη εξατμιση...
μεχρι σημερα κανενα προβλημα ολα καλα...
σημερα,στην επιστροφη απο εκδρομη κ αφου ειχα πιεσει αρκετα το αμαξι,σε ενα φαναρι διαπιστωνω οτι ειναι καρφωμενο στις 1500 στροφες κ δεν επεφτε με τιποτα...
πριν απο λιγο που το ξαναπηρα,τα ιδια εκανε...
το πατησα λιγο μπας κ φαει καμια φλασια κ τοτε αναψε το μαγικο μηνυματακι "antipollution fault".

μιλαμε για 1.4 16v φυσικα 206...
το μεσαιο εχει φυγει κ εχει μπει εκει καταλυτης απο ραλυ 106...

ακομα,στο ξεκινημα της εκδρομης εβαλα βενζινη απο βενζιναδικο που βαζω σπανια σχεδον ποτε...

τι λετε?
βοηθειστε γιατι κοντευω να τρελλαθω...

1000 ευχαριστω για το χρονο κ το ενδιαφερον σας... Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
leodas (danis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.4(16v)dynamic (2006)

Ένταξη: 09 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 16

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Νοέ 2010, 13:41:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια ενας-ενας με τις απαντησεις...
μη πεφτετε ολοι μαζι... Cool Cool

τεσπα,να δωσω εγω την απαντηση μπας κ τη χρειαστει κανενας ακομα...

αισθητηρας μεταβλητου χρονισμου...

να'στε καλα... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie (Τασος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1.6 GTI (8/2003)

Ένταξη: 07 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 635
Τόπος: Aθηνα / Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Νοέ 2010, 14:23:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Wacko έχουν τα 1.4(16v) μεταβλητό χρονίσμό? τα rc νόμιζα μόνο έχουν στον εισαγωγής


θα μου κλασεις την μιση θεσσαλια σε στρουγκες τιμονιερη της φακης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
takis_206 (takis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 206

Ένταξη: 05 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 848
Τόπος: chania

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Νοέ 2010, 15:21:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φυσικα το 1,4 16v εχει μεταβλητο χρονισμο. μονο στον εισαγωγης ομως μην τρελενεστε με τα check ρε παιδια ουτε οδικη χρειαζεστε ουτε τιποτα απλα κοιταξτε τη βλαβη βγαζει και διορθοστε το προβλημα...

nicolas206gti για να σου αναβει το check κατι πεζει το να κοροιδεψεις τον εγγεφαλο με αυτο που εβαλες δεν ειναι λυση,διαβασε στο διαγνοστικο τι βλαβη βγαζει και διορθοσε το και εγω εχω καταλυτη κατω και τα μπιχλιμπιδια απο το ραλλυε αλλα δεν αναβει τιποτα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Νοέ 2010, 15:28:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

takis_206 έγραψε:
φυσικα το 1,4 16v εχει μεταβλητο χρονισμο. μονο στον εισαγωγης ομως μην τρελενεστε με τα check ρε παιδια ουτε οδικη χρειαζεστε ουτε τιποτα απλα κοιταξτε τη βλαβη βγαζει και διορθοστε το προβλημα...

nicolas206gti για να σου αναβει το check κατι πεζει το να κοροιδεψεις τον εγγεφαλο με αυτο που εβαλες δεν ειναι λυση,διαβασε στο διαγνοστικο τι βλαβη βγαζει και διορθοσε το και εγω εχω καταλυτη κατω και τα μπιχλιμπιδια απο το ραλλυε αλλα δεν αναβει τιποτα


Με το 250αρη καταλυτη που ειχα τι θα εκανε. Χιλιες φορες να βρω τροπο να μην αναβει παρα να το βλεπω στο καντραν αναμενο. Ειναι αντιαισθητικο Laughing Laughing

Ασε που κοβει κιολας Wink


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
takis_206 (takis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 206

Ένταξη: 05 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 848
Τόπος: chania

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Νοέ 2010, 15:39:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω φοραο 200αρι και δεν αναβει....δεν ξερω για το 250αρι παντως αυτο το μπιπ ειναι πολυ σπαστικο ρε φιλε Smile
εχω δει 206 χωρις καταλυτη και δεν αναβε παλι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Απρ 2011, 20:47:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω μια απορια. Μου αναβει το antipollution fault αλλα αποκλειεται να αναβει απο τον δευτερο λ γιατι εχω βαλει τον ακριβο αποστατη Laughing

Παιζει να τα εχει κλασει ο μπροστα ??? Confused Αν το βαλω στο διαγνωστικο θα βγαλει που ειναι το προβλημα ??? Confused

Οταν βλεπω ενδειξεις στο καντραν μου σηκωνεται η τριχα Laughing


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
takis_206 (takis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 206

Ένταξη: 05 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 848
Τόπος: chania

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Απρ 2011, 21:44:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απλα νικολα βαλε ενα διαγνωστικο και πες μας τι βλαβη σου βγαζει!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
HORHEGEO (GEORGE)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEYGEOT 206 GTI

Ένταξη: 07 Απρ 2011
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Απρ 2011, 10:43:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημερα καταρχην...γιατι θα ξεχασουμε και την λεξη...και την εννοια...
λοιπον....το μυνημα εμενα μου το εβγαλε 2 εβδομαδες αφου πηρα το αμαξι...(μεταχ..)..η λεξη χεστηκα πανω μου...ειναι λιγη μπροστα στο αισθημα οτι ακομα μια φορα ενας γνωστος με επιασε μακακα,αγοραζοντας κατι απο γνωστο..και δυστυχως η ιστορια επαναλαμβανεται...ουδεις λαθος που δεν αναγνωριστει δεν σταματα να επαναλαμβανεται...αλλα και να αναγνωριστει (που παντα γινεται...)παλι επαναλαμβανεται...
τεσπα...συνεχιζω..
βλεπω λοιπον το μυνημα και λεω την καναμε...ψαχνω απο δω ,ψαχνω απο κει,αποφασιζω να παρω ρισκο και να κιναω το αυτοκινητο μεχρι να βρω λεφτα και δυναμη να παω σε συνεργειο...σημειωνω οτι περα του μηνηματος κανενα προβλημα αλλο το οχημα..κανενα...
μετα απο 3 εβδομαδες και εχοντας 300 ευρω στην τσεπη το παω στο συνεργειο..και ειμαι ετοιμος για αγρια πραγματα...
το βαζουμε στον εγκεφαλο,το κανει μια βολτα,γυριζει και μου λεει ελα μεσα..(γιατι παντα αυτο το μεσα απο μικρος με φοβιζει,απο τα ποδηλατα ακομα,πιστευω οτι θα με περιμενει ή μαυρος..ή τραπεζιτης..αλλη ιστορια...)
μου λεει ή καταλυτης ή βενζινη...δηλαδη...ή 500 περιπου ή δωρεαν...αν σου ξανααναψει αμεσα καταλυτης..αν οχι βενζινη...
δεν μου αναψε αμεσα οποτε απλα ελπιζω ..εχμμμ ελπιζα να ειμαι ο τυχερος της ιστοριας..
σημερα λοιπον..30/04/11
μου αναψε ξανα...
σημειωση 1...την πρωτη φορα που μου αναψε ειχα μολις βγει απο βενζιναδικο που εβαζα πρωτη φορα..γιατι μαζι με αυτοκινητο..αλλαξα και σπιτι..(και γυναικα...)
σημειωση 2..για λογους ηθικης δεν βαζω το ονομα συνεργειου στην μεταμορφωση,με εξυπηρετησε πολυ καλα,και οποιος το θελει ας στειλει pm..
σημειωση 3..θα παω σε αλλο συνεργειο,χαχα.για λογους συλλογης πληροφοριων καθως ειμαι νεος στο peygeot..

ευχη...ελπιζω να μπει σε εγκεφαλο και να βαλει μυαλο...δωρεαν και παλι...


φοβαμαι μηπως μια μερα με αφησουν ολοι..
και μεινουν μονοι τους...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Ιούν 2011, 17:00:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κωστη, οπως σου ειπα και στο τηλ, η συγκεκριμενη πατεντα εχει ως εξης:

Φαντασου μια προεκταση οσο ειναι το δαχτυλο (δεικτης) του χεριου σου το οποιο στην μπροστινη μερια εχει βολτες για να κουμπωσει ο λ του αυτοκινητου και στην πισω εχει παλι βολτες για να βιδωσει μεσα στην σωληνα της εξατμισης. Εκει λοιπον, κανουν 3 μικρες τρυπες ωστε να διαβαζει πολυ λιγα καυσαερια ο λ και να μην αναβει το λαμπακι του τσεκ.

Εγω, αυτο που πληρωσα 130 ευρω ειναι με την ιδια λογικη μονο που μπροστα εχει 10-15 μικρες τρυπες και μεσα του ενα μικρο καταλυτακι για να απορροφα τα καυσαερια. Αλλα τωρα και χωρις καταλυτη, δεν μπορει να κανει και γι αυτο αναβει.

Οπως σου ειπα λοιπον, θα φτιαξουμε στο μηχανουργειο ενα τετοιο με κοστος περι τα 10 ευρω, θα σου το στειλω να το δοκιμασεις και να δεις που θα γινει δουλεια.

Υποψην, οτι και παξιμαδια να χρησιμοποιησεις για να τραβηξεις πιο εξω τον λ παλι δεν κανεις τιποτα. Wink


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιούλ 2011, 16:46:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λόγω του ότι βιαζόμουν λίγο, το έβαλα σήμερα στον εξατμισά. Όχι με 10, αλλά ok, όχι κάνα τρελό ποσό. Το λαμπάκι του μοτέρ μένει, μεν, αναμμένο, αλλά το μοτέρ πήρε τα πάνω του χαμηλά. Μένει να βρεθώ με Στέλιο να σβήσουμε το σφάλμα και να δούμε αν όλα ok και κατά τα λοιπά.


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Αύγ 2011, 18:13:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμενα αναψε παλι το λαμπακι μηχανης και εβγαλε σφαλμα αυτη την φορα "Ανωμαλη λειτουργια συμπλεκτη". Υπαρχει καποια βαλβιδα που παιζει να εχει χαλασει ?? Crying or Very sad


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1308s (PHP: 74% - SQL: 26%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on