PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Ασφάλειες (πορτών) αλουμινίου
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
TZAG 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) (2002)

Ένταξη: 25 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Theva

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Οκτ 2002, 16:47:07    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Ασφάλειες (πορτών) αλουμινίου Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετά από πολύ κόπο, κατάφερα σήμερα να βάλω τις καινούργιες μου ασφάλειες αλουμινίου τις οποίες αγόρασα από το Corsa Club (www.corsaclub.gr). Αυτό που με παίδεψε ήταν η αφαίρεση των παλαιών. Τα παλιά ήταν από σκληρό πλαστικό σαν κοκάλινα. Ακόμα πονάνε τα χέρια μου από την τανάλια. Όποιος το τολμήσει ας έχει καί κανένα άνθρωπο μαζί του με μιά "σκύλα" γιά βοήθεια. Shocked ΣΑΣ ΜΙΛΑΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ Exclamation
Πάντως το αποτέλεσμα μετράει καί είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ. Τέλος προσέξτε να τοποθετηθούν στο ίδιο ύψος Exclamation Άλλο "μανίκι" αυτό Mad
Τις οδηγίες τοποθέτησης θα τις βρείτε στο http://www.ccfreunde-nrw.de/usefull/bastelecke/tuerpins.html
TZAG :D


Minus the roof, the sky is the limit.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Byron206 (Αρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) GTi (2003)

Ένταξη: 06 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 294
Τόπος: Αθήνα Βύρωνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Οκτ 2002, 17:10:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΙ Ο NIKEL ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ.
ΝΙΚΕL ΕΣΥ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΒΑΛΕΣ?


BYRON206
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Οκτ 2002, 17:40:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Moνος μου φιλε Byron...2 ατομα και ιδρωσαμε μεχρι να κοψουμε τις παλιες



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Οκτ 2002, 18:06:32    Θέμα δημοσίευσης: Re: Ασφάλειες Αλουμινίου Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TZAG έγραψε:
Μετά από πολύ κόπο, κατάφερα σήμερα να βάλω τις καινούργιες μου ασφάλειες αλουμινίου τις οποίες αγόρασα από το Corsa Club (www.corsaclub.gr). Αυτό που με παίδεψε ήταν η αφαίρεση των παλαιών. Τα παλιά ήταν από σκληρό πλαστικό σαν κοκάλινα. Ακόμα πονάνε τα χέρια μου από την τανάλια. Όποιος το τολμήσει ας έχει καί κανένα άνθρωπο μαζί του με μιά "σκύλα" γιά βοήθεια. Shocked ΣΑΣ ΜΙΛΑΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ Exclamation
Πάντως το αποτέλεσμα μετράει καί είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ. Τέλος προσέξτε να τοποθετηθούν στο ίδιο ύψος Exclamation Άλλο "μανίκι" αυτό Mad
Τις οδηγίες τοποθέτησης θα τις βρείτε στο http://www.ccfreunde-nrw.de/usefull/bastelecke/tuerpins.html
TZAG :D



καλοριζικες george. παντως εισαι λιγο "μαστροχαλαστης" ετσι; ακου ταναλιες, σκυλες, κατσαβιδια , πενσες, τελικα η Peugeot φτιαχνει γερα πραγματα.! Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Οκτ 2002, 19:27:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν αυτές τις ασφάλειες τις έχω και εγώ πριν πάρω το 206.... Crying or Very sad
Εχω προσπαθήσει να τις βάλω αλλά κόλωσα μόλις ειδα ότι για να βγουν τα εργοστασιακά πρέπει να ξεσκίσω την μεταλλική ράγα η οποία θέλει πολύ προσοχή για να μην στραβώσει.... όπως θέλει προσοχή και να μην κοπούν τα προστατευτικά αφρολέξ-οδηγοί της ράγας....

Ετσι μου έχουν μείνει στο ράφι να τα βλέπω....

Λες να τα πουλήσω??? χμμμ....ή να τα βάλω?..... Question Question Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TZAG 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) (2002)

Ένταξη: 25 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Theva

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Οκτ 2002, 19:37:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συγνώμη παιδιά, εγώ είμαι μαστροχαλαστής, ίσως καί ο Nikel πού έβγαλε τα χέρια του πριν καταφέρει να βγάλει τα παλιά Laughing
Δημητράκη έχω ένα φιλαράκι που δεν έβαλε τα καινούργια ακόμα, κι επειδή έμαθα πως είσαι κι εσύ "παιδί της Colgate" θα σε φωνάξω να του βγάλεις τα παλιά εσύ με τα κοφτερά σου δοντάκια. Να μην κουραστεί το παιδί με ΤΟΣΑ εργαλεία πού χρησιμοποίησα όπως λες κι εσύ. Big wink
TZAG Mr. Green


Minus the roof, the sky is the limit.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
TZAG 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) (2002)

Ένταξη: 25 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Theva

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Οκτ 2002, 19:44:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
Λοιπόν αυτές τις ασφάλειες τις έχω και εγώ πριν πάρω το 206.... Crying or Very sad
Εχω προσπαθήσει να τις βάλω αλλά κόλωσα μόλις ειδα ότι για να βγουν τα εργοστασιακά πρέπει να ξεσκίσω την μεταλλική ράγα η οποία θέλει πολύ προσοχή για να μην στραβώσει.... όπως θέλει προσοχή και να μην κοπούν τα προστατευτικά αφρολέξ-οδηγοί της ράγας....

Ετσι μου έχουν μείνει στο ράφι να τα βλέπω....

Λες να τα πουλήσω??? χμμμ....ή να τα βάλω?..... Question Question Question


Vini ΒΑΛΤΑ Exclamation Exclamation Exclamation
Μην φοβάσε να τα βάλεις δεν είναι τόσο άκαμπτο το μεταλλικό σύρμα καί δεν θα στραβώσει αν έχεις κι έναν άνθρωπο μαζί σου να σε βοηθά γιατί ΣΙΓΟΥΡΑ σου χρειαστεί Exclamation Με προσοχή καί υπομονή θα δείς ότι αξίζει τον κόπο. Καί ΔΕΝ ξεσκίζεις καμμιά ράγα παρά μόνο το πάνω μαύρο πλαστικό της ασφάλειας. Δες καί το ανάλογο site πού προανάφερα.
TZAG :D


Minus the roof, the sky is the limit.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Οκτ 2002, 19:51:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TZAG έγραψε:

....... αν έχεις κι έναν άνθρωπο μαζί σου να σε βοηθά γιατί ΣΙΓΟΥΡΑ σου χρειαστεί Exclamation .........
TZAG :D


Ανθρωπο??? χμμμ... ο μόνος που μου έρχεται στο μυαλό και ασχολείται με αυτά είναι κάποιος από Ελευσίνα....ρε παιδί μου και εσύ που πήγες να μείνεις???

Ποιος άλλος?....για να δω στο σπίτι....χμμμ....3 γατάκια στο κήπο? χμμμ! μάλλον όχι....πως να με βοηθήσουν αυτά??

τελος πάντων....θα δω τι θα κάνω....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Byron206 (Αρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) GTi (2003)

Ένταξη: 06 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 294
Τόπος: Αθήνα Βύρωνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Οκτ 2002, 20:15:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

VINI ΑΝ ΘΕΣ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΡΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΚΑΙ ΑΝΕΥ ΑΜΟΙΒΗΣ...... Wink


BYRON206
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
theflame 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 475
Τόπος: Αθήνα - Αμπελόκηποι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Οκτ 2002, 20:25:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
TZAG έγραψε:

....... αν έχεις κι έναν άνθρωπο μαζί σου να σε βοηθά γιατί ΣΙΓΟΥΡΑ σου χρειαστεί Exclamation .........
TZAG :D


Ανθρωπο??? χμμμ... ο μόνος που μου έρχεται στο μυαλό και ασχολείται με αυτά είναι κάποιος από Ελευσίνα....ρε παιδί μου και εσύ που πήγες να μείνεις???

Ποιος άλλος?....για να δω στο σπίτι....χμμμ....3 γατάκια στο κήπο? χμμμ! μάλλον όχι....πως να με βοηθήσουν αυτά??

τελος πάντων....θα δω τι θα κάνω....


Count me in too Vini...



206 reasons to live...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Οκτ 2002, 20:37:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
TZAG έγραψε:

....... αν έχεις κι έναν άνθρωπο μαζί σου να σε βοηθά γιατί ΣΙΓΟΥΡΑ σου χρειαστεί Exclamation .........
TZAG :D


Ανθρωπο??? χμμμ... ο μόνος που μου έρχεται στο μυαλό και ασχολείται με αυτά είναι κάποιος από Ελευσίνα....ρε παιδί μου και εσύ που πήγες να μείνεις???

Ποιος άλλος?....για να δω στο σπίτι....χμμμ....3 γατάκια στο κήπο? χμμμ! μάλλον όχι....πως να με βοηθήσουν αυτά??

τελος πάντων....θα δω τι θα κάνω....


ΧΑΑΑ!!! σε επιασα . ωστε εχεις και κηπο ;;;; παλιο - πλουσιε!!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Οκτ 2002, 22:47:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο 206tuning.free.fr εχει οδηγιες για να βαλεις τις ασφαλειες.Λογικα ο Tzag χρησιμοποιησε ταναλια.Η μια μεθοδος τοποθετησης ειναι να ξεσκισεις τις παλιες


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Οκτ 2002, 00:51:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
Λοιπόν αυτές τις ασφάλειες τις έχω και εγώ πριν πάρω το 206.... Crying or Very sad
Εχω προσπαθήσει να τις βάλω αλλά κόλωσα μόλις ειδα ότι για να βγουν τα εργοστασιακά πρέπει να ξεσκίσω την μεταλλική ράγα η οποία θέλει πολύ προσοχή για να μην στραβώσει.... όπως θέλει προσοχή και να μην κοπούν τα προστατευτικά αφρολέξ-οδηγοί της ράγας....

Ετσι μου έχουν μείνει στο ράφι να τα βλέπω....

Λες να τα πουλήσω??? χμμμ....ή να τα βάλω?..... Question Question Question


Kαλα δεν κολωσες σε αλλα και αλλα και θα κολησεις στις ασφαλειες ε ΟΧΙ...Επισης να σου πω συνονοματε πως η ραγα δεν στραβωνει ευκολα. Εμενα τουλαχιστον που την εσκισα (βαλε βγαλε ταπετσαρια ολο και καπου σκαλωνε...στην ραγα δηλαδη...διοτι δεν την ειχα σημαδεψει οποτε μεχρι να βρω ενα ικανοποιητικο υψος καταλαβαινεις Laughing ) δεν μου στραβωσε. Τα αφρολεξ κανενα προβλημα βγαινουν-μπαινουν πολυ ευκολα και για να τα σχισεις πρεπει να εισαι τρελλα απροσεχτος Wink



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Slash (Ντάνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2001)

Ένταξη: 25 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 541
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Οκτ 2002, 01:44:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να δω ποιος θα φάει τα σούτια αν κάτι πάει λάθος. Razz
Sniper 2gunfire Splat



I live my life a 1/4 mile at a time...for those 10 seconds or less...I'm free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Οκτ 2002, 07:28:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προς BYRON206, theflame, Nikel
Παιδιά ευχαριστώ πολύ. Θα κάνω καμιά προσπάθεια και ελπίζω να τα καταφέρω. Πάντως αν χρειαστώ βοήθεια θα σας ζητήσω...

Προς DimiP
Mόνο κήπο...? Σου λέει τίποτα το γκαράζ για 4 αυτοκίνητα...??
Shocked Wink Wink Mr. Green Mr. Green
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Οκτ 2002, 08:11:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε να συναντηθούμε να σε βοηθήσω εγώ για τις ασφάλειες και εσύ για όλο το υπόλοιπο αυτοκίνητό μου Laughing Surprised Wink


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Byron206 (Αρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) GTi (2003)

Ένταξη: 06 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 294
Τόπος: Αθήνα Βύρωνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Οκτ 2002, 15:52:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pezomania έγραψε:
Φίλε να συναντηθούμε να σε βοηθήσω εγώ για τις ασφάλειες και εσύ για όλο το υπόλοιπο αυτοκίνητό μου Laughing Surprised Wink


KAI EΓΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ ! Wink
ΣΩΣΤΟΣ Ο PEZOMANIA.....


BYRON206
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Οκτ 2002, 16:03:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
Προς BYRON206, theflame, Nikel
Παιδιά ευχαριστώ πολύ. Θα κάνω καμιά προσπάθεια και ελπίζω να τα καταφέρω. Πάντως αν χρειαστώ βοήθεια θα σας ζητήσω...

Προς DimiP
Mόνο κήπο...? Σου λέει τίποτα το γκαράζ για 4 αυτοκίνητα...??
Shocked Wink Wink Mr. Green Mr. Green



ετσι ε ;;;
Ε λοιπον:
ΔΕ ΣΕ ΒΟΗΘΑΩ !
ΔΕ ΣΕ ΒΟΗΘΑΩ !
ΔΕ ΣΕ ΒΟΗΘΑΩ !



Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nik7 (Νικολάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Quiksilver (2002)

Ένταξη: 18 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Μάρ 2003, 21:14:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

poso kanoun kai pou tis vrisko kai to kapaki tis portas pos to vgazeis?traviete?
istera ine aftes tis irmscher tis opel?aftes kanoun giro sta 15 euro nomizo... perimeno apantiseis.....tha me endiefere...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TZAG 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) (2002)

Ένταξη: 25 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Theva

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Μάρ 2003, 16:30:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nik7 έγραψε:
poso kanoun kai pou tis vrisko kai to kapaki tis portas pos to vgazeis?traviete?
istera ine aftes tis irmscher tis opel?aftes kanoun giro sta 15 euro nomizo... perimeno apantiseis.....tha me endiefere...


Εγώ τα πήρα 20 ευρώ και η ταπετσαρία και βίδες έχει, και τραβιέται, αλλά βγαίνει ως εξής:
1) Πρώτα τραβάς το τριγωνικό κομμάτι των tweeters, όχι απότομα γιατί θα σου μείνουν στο χέρι.
2) Πρώτα βγάζεις την βίδα που βρίσκεται μέσα από το τριγωνικό κομμάτι που έβγαλες, και μετά τις υπόλοιπες που βρίσκονται περιφερειακά της ταπετσαρίας (4 συνολικά αν θυμάμαι καλά).
3) Αφού ελέγξεις ότι τις έβγαλες όλες, τραβάς την ταπετσαρία προσεχτικά με λίγη δύναμη. Το καλύτερο σημείο να τραβήξεις είναι η εσοχή για μικροαντικείμενα στην άκρη της ταπετσαρίας και κόντρα στην πόρτα. Θα ακούσεις τον ήχο των κλίπς που βγαίνουν. Πρόσεξε μην παραμείνει κανένα πάνω στην πόρτα, αν ναι βγάλτο και βάλε το πάλι στην ταπετσαρία που έβγαλες.
4) Ακολούθα την διαδικασία που αναφέρεται στη σελίδα που γράφω στο πρώτο μου post. Επίσης αναφέρω και από πού τα πήρα.


Minus the roof, the sky is the limit.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 1 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1847s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on