PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Service 40.000 χλμ.
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
john01 (Giannis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207CC 1.6 THP 150

Ένταξη: 31 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 6
Τόπος: Thassos

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιαν 2011, 15:17:15    Θέμα δημοσίευσης: service se peugeot 207cc Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια εγω ειχα κανει service στα 40000 στο 207cc. Συνολο περιπου στα 500+ ευρω. Και μου φανηκαν πολλα....Πειτε μου κι εσεις τι γνωμη σας.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Bill207 (Bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 95ps (16V) ΠΙΣΤΟΛΑΡΑ

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 494
Τόπος: ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιαν 2011, 16:48:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λογικά δεν πήγες με δικά σου λάδια ε;
και σου αλλάξανε τακάκια και δίσκους λογικά για να πήγε τόσο...

αφού δαγκώνουν οι π*****δες



Μ.
Γ.
Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιαν 2011, 17:38:13    Θέμα δημοσίευσης: Re: service se peugeot 207cc Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

john01 έγραψε:
Παιδια εγω ειχα κανει service στα 40000 στο 207cc. Συνολο περιπου στα 500+ ευρω. Και μου φανηκαν πολλα....Πειτε μου κι εσεις τι γνωμη σας.
Shocked
Bill207 έγραψε:
λογικά δεν πήγες με δικά σου λάδια ε;
και σου αλλάξανε τακάκια και δίσκους λογικά για να πήγε τόσο...

αφού δαγκώνουν οι π*****δες

...ναι, λογικά λάδια, δίσκους (δίσκους στις 40000 Question Rolling eyes ), τακάκια κ μπουζί κ υγρά φρένων κ υγρά ψύξης κ όλα τα φίλτρα κ καθαρισμό aircondition κ γυαλοκαθαριστήρες κ χρόνισμα κ τεντωτήρα κ αρωματικό δεντράκι ! και πάλι πολλά είναι Exclamation Αλλίώς είναι μεγάλη κοροιδία, έλεος δλδ. Ειλικρινά δε βρίσκω το λόγο να πηγαίνεις σε τέτοιες αντιπροσωπείες -γιατι υπάρχουν και εξαιρέσεις- μετά τη λήξη της εγγύησης και να σε ξεβρακώνουν.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lem-x24 (Θανάσης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (16 V)

Ένταξη: 02 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Ιαν 2011, 17:35:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

έκανα και εγώ το σέρβις στις 40000!!! έχουμε και λέμε:
λάδια Elf 10W40: 40 ευρώ
φίλτρο λαδιού: 10 ευρώ
φλάτζα κεφαλής: 40 ευρώ
κάτι σπρέι και παραφλού που γέμισε ξανά το ψυγείο : 20 ευρώ
εργατικά: 250 ευρώ

Σύνολο 360 ευρώ

και ξενέρωσα που ήθελε αλλαγή η φλάτζα , γιατί φοβήθηκα μην έχει γίνει κάτι χειρότερο. ετυχώς που το πρόλαβα και είδα ότι είχε μικρή διαροή και το πήγα για αλλαγή. μου είπε ότι όλη αυτή η σειρά είχε πρόβλημα και μου έβαλε την γλάτζα που προτείνει η πεζό για αντικατάσταση, νέα βελτιωμένη!!!

αν δεν ήταν η φλάτζα με 80 ευρώ θα έκανα το σέρβις και θα ήμουν άρχοντας!!!!

αλλά είπαμε: τα νέα αμάξια είναι όλα ψεύτικα!!!


όλα τα καινούρια αμάξια είναι ψεύτικα !.!.!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
john01 (Giannis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207CC 1.6 THP 150

Ένταξη: 31 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 6
Τόπος: Thassos

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Ιαν 2011, 04:32:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα σας γραψω ακριβως ποσο μου βγηκε το σηγκεκριμενο service στα 40000 (peugeot207cc) και παρακαλω πειτε μου τη γνωμη σας. Το συνολο του συγκεκριμενου service ηταν στα 420 ευρω περιπου.

Συγκεκριμένα:

Α/Κ ΤΑΚΑΚΙΩΝ ΜΠΡΟΣΤΙΝΩΝ ΦΡΕΝΩΝ 28ΕΥΡΩ

ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ SERVICE 67Ε

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΘΩΡΥΒΩΝ ΑΜΑΞΩΜΑΤΟΣ 24Ε
(ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΡΙΞΙΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ Η ΟΡΟΦΗ, ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΜΦΑΝΙΣΕ...ΑΡΑ ΔΕΝ ΔΙΟΡΘΟΘΗΚΕ ΜΟΝΙΜΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ)

ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΨΕΚΑΣΜΟΥ 4.20Ε

ΦΙΛΤΡΟ ΛΑΔΙΟΥ ΕΡ 9.60Ε

ΦΙΛΤΡΟ ΑΕΡΟΣ EP3/EP6 11.80E

ΤΑΚΑΚΙΑ ΕΜΠΡΟΣ 207 ΕΡ 61.55Ε

ΜΠΟΥΖΙ EP6/EP6C 10.50Ε

ΥΑΛΟΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΑΣ ΑΡΙΣΤ 207 20.70Ε

ΥΑΛΟΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΑΣ ΔΕΞ 207 15.70Ε

ΦΙΛΤΡΟ A/C 207 ΕΝΕΡ. ΑΝΘΡΑΚΑ 20.70Ε

ΥΓΡΟ ΥΑΛ/ΡΩΝ 500ML 1.75Ε

ΤΑΙΝΙΑ ΗΧΟΜΟΝΩΤΙΚΗ 3.10Ε

ΥΓΡΟ ΨΥΓΕΙΟΥ 5L 12.85Ε

ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΦΡΕΝΩΝ 2.55Ε

ΛΑΔΙ EXTRA 1L 12X 5W-30 84Ε

Οταν τους ειπα οτι μου φενεται ακριβο πολυ το service (ακομη τους χρωστας 200 ευρω) μου ειπαν οτι βαζουν αυθεντικα της peugeot πανω γι αυτο...π.χ. μπουζια, λαδια, υαλοκαθαρ....κτλ

Επισης οταν γινεται το service δε αφηναν στη συγκεκριμενη αντιπροσωπεια να εισαι εκει στο αμαξι σου (γραφουν οτι απαγορευεται η εισοδος). Απο οτι εμαθα σε αλλες αντιπροσωπειες απο αλλες μαρκες αυτοκινητων σε αφηνουν να εισαι μεσα και να βλεπεις τι γινεται στο αυτοκινητο σου. Αυτο μου φενεται λιγο υποπτο καθως δε ξερω τι αλλαζουν στο αμαξι μου και αν το αλλαζουν. Παρακαλω θελω να μου πειτε και την δικη σας γνωμη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Ιαν 2011, 11:00:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειναι οντως πολυ ακριβο!
και σου χρεωσαν τα παντα
καλα που δεν σου χρεωσανε και τον καφε που μπορει να σου προσφερανε
μην ξαναπας εκει για σερβις
το απαγορευεται η εισοδος το λει παντου αλλά να απαιτεις να εισαι μεσα
αλλιως πες το περνω και φευγω
τα λαδια τι μαρκα ήταν?
τεσπα εγω δεν θα ξαναπηγαινα αφου θα τους το ελεγα πρωτα
ακου ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΘΩΡΥΒΩΝ ΑΜΑΞΩΜΑΤΟΣ 24Ε
καλο Clapping



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Ιαν 2011, 11:30:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΛΑΔΙ EXTRA 1L 12X 5W-30 84Ε


Laughing Laughing Laughing Laughing

και ελαιολαδο να βαζανε πιο φθηνα θα πηγαινε!!

84/12=7 ευρα το λιτρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αναζητηση θορυβων και επιδιορθωση by vamvakoolas->
περνεις ενα σπρει σιλικονης (μεχρι και τα jumbo εχουν )και περνας ολα τα λαστιχα και ενα αντισκουριακο και περνας τις σιδεριες
κοστος.....10 ευρα (για 2-3 χρησεις->1-2 χρονια! Wink )

ΝΑ ΡΩΤΑΣ ΠΡΙΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Ιαν 2011, 08:21:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Driver ///M έγραψε:
Άπορος έγραψε:
Κρατάς πατημένο το τσουτσούνι που μηδενίζει τα χλμ ταξιδιού,ενώ το πατάς ανοίγεις τη μίζα στη μπαταρία και περιμένεις με πατημένο ΠΑΝΤΑ το τσουτσούνι μέχρι να μηδενιστουν τα χλμ του σέρβις.ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ
Καλά σβησίματα


Ως τσουτσούνι να υποθέσω ότι αναφέρεσαι στο κουμπί που υπάρχει πάνω στο καντράν, ή στο χειριστήριο που υπάρχει στο τιμόνι (για τον ήχο κλπ)?
Αναφέρεται στο δικό μου μάλλον.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
john01 (Giannis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207CC 1.6 THP 150

Ένταξη: 31 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 6
Τόπος: Thassos

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Ιαν 2011, 21:35:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα, θα θελα τη γνωμη σας για ενα θεμα. Εγραψα πιο πανω για τα χρηματα που μου κοστισε το 2ο service (420 ευρω) το οποιο εγινε πριν 10 μηνες περιπου. Λοιπον, οπως ειπα και πιο πανω κατα τη διαρκει του service δε με αφησαν να μπω μεσα ωστε να δω τι κανουν στο αυτοκινητο. Πριν λιγες μερες πηγα το αυτοκινητο σε ενα μιχανικο εδω για να αλλαξω τον αισθητηρα θερμοκρασιας (φουσκα κεφαλης, καπως ετσι λεγεται) διοτι μου ανεβαζε θερμοκρασια και αναβε το βεντιλατερ. Ολα οκ τωρα, αλλα διαπιστωσα πριν μερες οτι ειχε τελειωσει το υγρο κυκλοματος ψυξης (παραφλου), αρα δηλαδη δε μου το αλλαξαν αυτοι sto service. Επισης διαπιστωσαμε οτι το δοχειο που μπενει το υγρο για τα φρενα ηταν αδειο. Επισης ενα σημαντικο προβλημα ηταν οτι πριν μηνες διαπιστωσα με τον μηχανικο οτι ηταν χαλασμενος ο καταλυτης...γιατι δεν εδινε τοσο πολυ το αμαξι οταν πατουσα το γκαζι..και οταν τον βγαλαμε...αφαιρεσαμε 3 κομματια σπασμενα που ηταν μεσα. Και ρωταω: ειναι δυνατον να χαλασει ο καταλυτης στα 45000km που ειναι τωρα το αμαξι? Α και κατι αλλο, οταν πηρα το αμαξι μετα το service τους λεω οτι το αυτοκινητο δεν ειχε την ορμη που ειχε πιο πριν....πατουσα το γκαζι και δεν "εφευγε" γρηγορα,,,, και η απαντηση τους ηταν οτι βαλανε ενα υγρο μεσα στην βενζινη για να λαδωσει ο κινητηρας και πρεπει να κανει κατι km ωστε να στρωσει. Υποψιαζομαι οτι εβγαλαν τον καταλυτη μου και εβαλαν εναν παλιοτερο. Αυτο μπορω καπως να το καταλαβω? Επιπλεον για κατι τριξιματα στην οροφη μεχρι και μια ηχομονοτικη ταινια μου χρεωσαν 3 ευρω, δειτε παραπανω σε αλλο ποστ γραφω αναλυτικα το το μου χρεωσαν. Επισης καποιος μου ειπε οτι τα λαδια μου τα κοστολογησαν παρα πολυ ακριβα. Πειτε μου τη γνωμη σας, μηπως πρεπει να παρω τηλ στην αθηνα ωστε να κανω εκει τα παραπονα μου? Τι πιστευετε? Με τον καταλυτη μπορει να γινει κατι? Η θα τον πληρωσω εγω για να βαλω καινουριο? Νομιζω οτι εδωσα λεφτα που αλλαξα την φουσκα και μου ανεβαζε θερμοκρασια....απο δικη τους ανευθυνοτητα καθως ηταν τελειωμενο το παραφλου κι εγψ δεν τα ελενξα μετα το σερβις. Η σηγκεκριμενη αντιπροσωπεια που εκανα το σερβις κι απο την οποια αγορασα το αμαξι ειναι στην καβαλα. Ευχαριστω προκαταβολικα και παρακαλω να μου δωσετε κι εσεις τη συμβουλη σας.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
mpokos (panos)
Μέλος
Μέλος


207 GT

Ένταξη: 10 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 100
Τόπος: ΠΑΤΡΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Ιαν 2011, 15:07:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειναι βεβαιο οτι βρεθηκες αντιμετωπος με ερασιτεχνες.γιατι μονο ετσι μπορουν να χαρακτηριστουν.διοτι ο επαγγελματιας κανει σωστα την δουλεια του και δεν σκεφτεται τροπους για να σε κλεψει.δεν ξερω γενικα επικρατει μια τετοια φιλοσοφια στον χωρο του service των αντιπροσωπειων.γνωμη μου βρες εναν δικο σου μηχανικο που να τον εμπιστευεσαι και μην ασχοληθεις πλεον με αντιπροσωπειες.αν θες να το τρεξεις κι αλλο υπαρχει και η νομικη πλευρα του θεματος οπου και μπορεις να ανατρεξεις...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vansak (ANTONIS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207 1.6 GT 2009

Ένταξη: 28 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 91

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Μάρ 2011, 21:31:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giaouts έγραψε:
Λοιπον παιδια σημερα service 35.000 χλμ

λαδια (5 λιτρα)
φιλτρο λαδιου
φιλτρο αερος
βαλβολινες (2 λιτρα)
4 μπουζι

170 ευρω πως το βλεπεται καλα ειναι ?


λογική τιμή

...το φίλτρο καυσίμου δεν αλλάζει στα THP?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Μάρ 2011, 11:38:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vansak έγραψε:

...το φίλτρο καυσίμου δεν αλλάζει στα THP?


δεν εχουν Surprised



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Απρ 2011, 15:44:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα το παω αυριο στην ΜΙΝΙ ΜΟΚΕ( απο εκει το πηρα και εκει κανω τα service του) για το service των 40000(εχω 36000 τωρα). Απο οτι φενετε θα μου αλλαξουν μονο λαδια και φιλτρο λαδιου, μιας και τακακια,μπουζι κλπ τα εχω ηδη αλλαξει απο τα 25000.

Το θεμα μου ειναι πως θα ηθελα να μου τσεκαρουν τον χρονισμο κιολας, γιατι τωρα τελευταια σχεδον καθε φορα που το βαζω μπρος ακουω τον κλασικο μεταλικο ηχο (σαν μεταλα που τριβονται μεταξυ τους) για το πρωτο λεπτο εκκινισης του κινιτηρα μετα τις 1800-2000 ρπμ.

Αν θυμαμαι καλα, μου χανε πει 150ευρο η εργασια για ελεγχο χρονισμου. Να τους εμπιστευτω να μου το ανοιξουν το αμαξι (μιας και λογω δουλειας δεν μπορω να ειμαι εκει), η μπορει και να μου πουνε παπατζες "Ναι το ειδαμε και ολα ειναι ΟΚ" και να μην ασχοληθουνε καθολου? Εχετε τπτ να μου προτεινετε? θανχ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Απρ 2011, 09:51:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gotcha έγραψε:
Θα το παω αυριο στην ΜΙΝΙ ΜΟΚΕ( απο εκει το πηρα και εκει κανω τα service του) για το service των 40000(εχω 36000 τωρα). Απο οτι φενετε θα μου αλλαξουν μονο λαδια και φιλτρο λαδιου, μιας και τακακια,μπουζι κλπ τα εχω ηδη αλλαξει απο τα 25000.

Το θεμα μου ειναι πως θα ηθελα να μου τσεκαρουν τον χρονισμο κιολας, γιατι τωρα τελευταια σχεδον καθε φορα που το βαζω μπρος ακουω τον κλασικο μεταλικο ηχο (σαν μεταλα που τριβονται μεταξυ τους) για το πρωτο λεπτο εκκινισης του κινιτηρα μετα τις 1800-2000 ρπμ.

Αν θυμαμαι καλα, μου χανε πει 150ευρο η εργασια για ελεγχο χρονισμου. Να τους εμπιστευτω να μου το ανοιξουν το αμαξι (μιας και λογω δουλειας δεν μπορω να ειμαι εκει), η μπορει και να μου πουνε παπατζες "Ναι το ειδαμε και ολα ειναι ΟΚ" και να μην ασχοληθουνε καθολου? Εχετε τπτ να μου προτεινετε? θανχ


μπορει να θελει μονο τεντωτηρα
να στον αλλαξουν και να σου πουν οτι σου εκαναν και χρονισμα
γνωμη μου μην το αφησεις εκει χωρις να εισαι κι εσυ παρον
βρες τροπο Exclamation



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Απρ 2011, 12:33:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ελεος

Σερβις στα 35000

Λαδια 4Λ + 1Λ καβατζα που τους ζητησα
Φιλτρο λαδιου
Ελεγχος γενικος (αντε να βαλανε τπτ νερα, υγρα φρενων κλπ, δεν εχω δει ακομα την αποδειξη, απο το τηλ μου τα πανε)

250ευρος !!

τακακια, μπουζι, υαλοκαθαριστιρες ειχα αλλαξει στις 25000-26000
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Απρ 2011, 12:34:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alexandros 207 Rallye έγραψε:


μπορει να θελει μονο τεντωτηρα
να στον αλλαξουν και να σου πουν οτι σου εκαναν και χρονισμα
γνωμη μου μην το αφησεις εκει χωρις να εισαι κι εσυ παρον
βρες τροπο Exclamation


Σωστος, για αυτο λεω να το αναβαλω λιγο, να το ψαξω να δω πως θα γινει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Απρ 2011, 12:38:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

4.2-4.3 lt παίρνει με αλλαγη φίλτρου

παντως 250 ειναι παρααα πολλα



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Απρ 2011, 12:48:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάντως όσες φορές έχω αλλάξει, 4 λίτρα ρίχνω μέσα και ο δείκτης πάει παραπάνω απο το max. (μαζί με φίλτρο πάντα)



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Απρ 2011, 13:04:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Εγώ πάντως όσες φορές έχω αλλάξει, 4 λίτρα ρίχνω μέσα και ο δείκτης πάει παραπάνω απο το max. (μαζί με φίλτρο πάντα)


εμενα παλι οσο ειπα Confused

τα αδειαζεις ολα φανταζομαι ε? Laughing

μηπως παιζει κατι με τους δεικτες γιατι το εχω ξανακοθσει νομιζω αυτο που λες Confused



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Απρ 2011, 13:11:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι να σου πω, μεγάλη επιστήμη ο δεικτης λαδιου του ΤΗΡ! Smile
To αφήνω να σουρώσει τελείως...
πάντως απ όσο ξέρω ο καλύτερος τρόπος για να βγαίνουν όλα τα λάδια απο μέσα, είναι με την αναρόφηση, δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενη
Σελίδα 10 από 11

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,4023s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on