PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Service 40.000 χλμ.
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Ιούλ 2010, 17:08:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

El_Griego έγραψε:
Επιπλέον, τους ζήτησα να προγραμματίσουν να κάνουν και update με τηλεφόρτωση αλλά μου είπαν ότι θα έχει κόστος αφού δεν θα το κάνουν για να αντιμετωπίσουν πρόβλημα! ισχύει κάτι τέτοιο;


Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Άλλα μπορείς να τους πεις ότι κάνει κάτι μικρά κοψίματα το αμάξι μου (αλλά να επιμείνεις!!) και θέλω οπωσδήποτε να μου κάνετε update..

Επίσης αν δεν σου κάνουν και θέλεις ντε και καλά να κάνεις τότε βεβαιώσου ότι υπάρχει update για το αμάξι σου ρωτώντας και άλλες αντιπροσωπείες! Γιατί μπορούν να σου πουν οτι υπάρχει και τελικα να μην υπάρχει update και απλά να σου πάρουν λεφτά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Ιούλ 2010, 17:49:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

El_Griego έγραψε:
καλημέρα!
έκλεισα και εγώ για το σέρβις δεύτερου έτους (κατι λιγότερο από 40.000χλμ).
Τους είπα ότι θα πάω τα δικά μου λάδια (όλα οκ εκεί) αλλά θέλω να δούνε και 1-2 πραγματάκια τώρα πριν λήξει η εγγύηση, για την περίπτωση που βρουν πρόβλημα.
Τι προτείνετε να τους ζητήσω να δούνε επιπλέον (από χρονισμό, σκάστρα, κάτι άλλο που ξέρουμε ότι μπορεί να έχει πρόβλημα;);
(αλλάζω λάδια κάθε 10.000χλμ και μπουζί στα 20.000)

Επιπλέον, τους ζήτησα να προγραμματίσουν να κάνουν και update με τηλεφόρτωση αλλά μου είπαν ότι θα έχει κόστος αφού δεν θα το κάνουν για να αντιμετωπίσουν πρόβλημα! ισχύει κάτι τέτοιο; αφού σίγουρα έχει βγει και κάτι ξέρει η peugeot που το έβγαλε, δεν θα πρέπει να είναι στις εργασίες σωστής συντήρησης;
ευχαριστώ!


απο την στιγμη που εχει βγει πιο νεα version απο αυτη που φορας τωρα δεν βρισκω λογο να στο χρεωσουν...αλλωστε γι αυτο την βγαλαν...για να διορθωσουν καποια "λαθοι" του παλιου προγραμματος τους...
α ρε after sales
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
El_Griego (Δημήτρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 1.6Τ Rallye (Aug '08)

Ένταξη: 18 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 99
Τόπος: Θεσ/νίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Ιούλ 2010, 09:45:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

έδωσα αριθμό πλαισίου πριν λίγο στη λαιον και μου είπαν ότι δεν υπάρχει κάποιο update. λίγο περίεργο μου φαίνεται να μην έχει τίποτα αφού είναι του πρώτου μισού του '08 το αμάξι, αλλά τεσπα...
ευχαριστώ για τα σχόλια σας!

κάτι άλλο που καλό είναι να ζητήσω να δούνε πριν λήξη η εγγύηση;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Ιούλ 2010, 15:29:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

El_Griego έγραψε:


κάτι άλλο που καλό είναι να ζητήσω να δούνε πριν λήξη η εγγύηση;


κοιτα αν δεν εχεις καποιο προβλημα...να πεις κανει αυτο,εκεινο το αλλο...οτι κ να τους πεις...απλα ναι θα πουν και μετα ενταξει ειναι παρτο...
να δουν τι?μηπως χαλασει κατι σε μισο χρονο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bill207 (Bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 95ps (16V) ΠΙΣΤΟΛΑΡΑ

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 494
Τόπος: ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Ιούλ 2010, 16:25:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σήμερα πήγα του πατέρα μου το 207 (1,4 με τα 90) για σερβις των 40,000
το ειδανε, και ειπανε αλλαγη τακακια, και δισκόπλακες (!)
στο δικό μου έχω κάνει 55,000 και ακόμα δισκόπλακες δεν εχω αλλαξει ουτε χρειάζεται
τους πηρε ο πατερας μου και του ειπανε, οτι πολυ πιθανο στο σερβις των 20,000 να μην του αλλαξανε τακάκια (το είχε κανει σε αλλη αντιπροσωπεια)
κι ομως στο τιμολόγιο του τα ειχανε χρεωσει...
αντε να αποδειξεις πως δεν εισαι ελεφαντας...



Μ.
Γ.
Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
soulos6 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 1.6T

Ένταξη: 03 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 75
Τόπος: GR

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Ιούλ 2010, 01:00:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ραλλάκι μου έχει 28000χλμ.
Επειδή έχει περάσει 1 χρόνος από την τελευταία αλλαγή λαδιών που του έκανα προληπτικά εγώ στα 10000χλμ σε αντιπροσωπεία,ρώτησα χθες στην ίδια αντιπροσωπεία για το service, που , πόσο και πότε.
Και μου απαντάει 300 €.
Εκείνη την στιγμη πρέπει να μου βγήκαν τα ματάκια έξω..
Οταν ρώτησα τι περιλαμβανει απο ανταλλακτικα, μου απαρίθμησε μια λίστα απο φίλτρα και υγρά, χωρίς κάποιο ιδιαίτερα ακριβό ανταλλακτικό , πχ δισκόπλακες ή τακάκια, τα οποία αν χρειάζετε κάτι είναι επιπλέον.
Μόνο εμένα μου φαίνετε τραγικό το ποσό που ζητάνε??
Ότι χρειάζετε θα το κάνω στο ξάδερφο της γυναίκας.
Εννοείτε ότι δεν θα με ξαναδει αντιπροσωπεία για νορμαλ καταστάσεις.
Όσο για εγγύηση, απο Σεπτέβρη και μετά το αυτοκίνητο θα μεινει σε ακινησια για κάμποσο καιρό και η 2ετία λήγει το Νοέμβρη..**

** που σημαίνει καιρός για προγραμματάκι.. Very happy


Μην τρέχεις!!!!!Ζαλίζομαι!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Ιούλ 2010, 14:59:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά, Τα μπουζί για 207 1.4 90hp ξέρει κανείς πόσο κοστίζουν σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο?

Επίσης, κόστος για τα μπροστά τακάκια? Όλες οι αντιπροσωπείες βάζουν τα ίδια τακάκια, ή η καθεμία τα δικά της?

Επειδή πλησιάζει το σέρβις των 40.000 χλμ, πιστεύω ότι αυτά (κυρίως τα μπουζί) θα αλλαχτούν εκτός των φίλτρων που είναι στάνταρ και θέλω να ξέρω στο περίπου το κόστος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
El_Griego (Δημήτρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 1.6Τ Rallye (Aug '08)

Ένταξη: 18 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 99
Τόπος: Θεσ/νίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Αύγ 2010, 14:19:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν εχω μαζί μου την αναλυτική απόδειξη (θα δωσω επί μέρους τιμες αλλη στιγμη), αλλα στο δικό μου 207 THP στην επίσημη αντιπροσωπία βόρεια Αθήνα:
σερβις 40.000 χλμ - 210 ευρω περίπου, με δικά μου λάδια όμως (το σερβις των 40Κ, περιλαμβάνει και τα μπουζί)
Τα ίδια λεφτά και στο σέρβις 20.000 χλμ πέρισυ, που άλλαξα και τότε μπουζί (προαιρετικό στα 20Κ), πάλι με δικά μου λάδια.

Από ό,τι έχω καταλάβει, αλλαγή μπουζί παντα υπολογίζω κάπου 60 ευρώ επιπλέον.

Τακάκια μπροστά για μένα (283 δίσκοι), μου είπαν κάπου 110-120 ευρώ με τα περαστικά. λογικά όσοι παραγγέλνουν από μαμά πεζώ, θα σου βάλουν τα ίδια, αφού είναι συγκεκριμένοι κωδικοί ανταλλακτικών.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giaouts (Γιαννης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 1.6 THP (Rallye)

Ένταξη: 10 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 53

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Αύγ 2010, 00:35:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον παιδια σημερα service 35.000 χλμ

λαδια (5 λιτρα)
φιλτρο λαδιου
φιλτρο αερος
βαλβολινες (2 λιτρα)
4 μπουζι

170 ευρω πως το βλεπεται καλα ειναι ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Αύγ 2010, 12:14:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σε σφαξανε
ακομα και για αντιπροσωπια


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Αύγ 2010, 12:18:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια χαρά τιμή είναι ρε σύ.

κανα 70άρι τα λάδια, φίλτρα με μπουζιά έχουν γύρω στα 80 και κανα 20άρι τα λοιπά. Μια χαρά είναι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Αύγ 2010, 13:17:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NoDsl έγραψε:
Μια χαρά τιμή είναι ρε σύ.

κανα 70άρι τα λάδια, φίλτρα με μπουζιά έχουν γύρω στα 80 και κανα 20άρι τα λοιπά. Μια χαρά είναι.

βαλβολινες δε θυμαμαι
μπουζι 33 ευρα
λαδια 46 ευρα
φιλτρα 20 ευρα--->100

εργασια οσο θελει ο καθε αντιπροσωπος

Περαστικα Sad


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Αύγ 2010, 13:23:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vamvakoolas έγραψε:
NoDsl έγραψε:
Μια χαρά τιμή είναι ρε σύ.

κανα 70άρι τα λάδια, φίλτρα με μπουζιά έχουν γύρω στα 80 και κανα 20άρι τα λοιπά. Μια χαρά είναι.

βαλβολινες δε θυμαμαι
μπουζι 33 ευρα
λαδια 46 ευρα
φιλτρα 20 ευρα--->100

εργασια οσο θελει ο καθε αντιπροσωπος

Περαστικα Sad





Απο τα παραπάνω βγάλε μόνο του κλιματισμού(Φίλτρο Premium)

Βάλε ένα 40άρι 50άρι η ταρίφα του συνεργείου και κανα 15άρι οι βαλβολίνες πές;
Λάδια 46 ευρώ; Σε αντιπροσωπία; Δεν παίζει κάτω απο 80 ευρώ. Πάντως ο Λαμπριανίδη στον πειραιά έχει τα ELF EXELIUM 0w30 στα 11 ευρώ το λίτρο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Σεπ 2010, 18:20:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vamvakoolas έγραψε:
NoDsl έγραψε:
Μια χαρά τιμή είναι ρε σύ.

κανα 70άρι τα λάδια, φίλτρα με μπουζιά έχουν γύρω στα 80 και κανα 20άρι τα λοιπά. Μια χαρά είναι.

βαλβολινες δε θυμαμαι
μπουζι 33 ευρα
λαδια 46 ευρα
φιλτρα 20 ευρα--->100

εργασια οσο θελει ο καθε αντιπροσωπος

Περαστικα Sad


Δε μπορώ να καταλάβω ποιο εξουσιοδοτημένο έχει τόσο φτηνά λάδια.

Αν δεν κάνω λάθος, ο thp πάνω από 4 λίτρα δε χωράει? Άρα 5 λίτρα λάδι 46 ευρώ? 9 ευρώ το λίτρο?

Σε όσα εξουσιοδοτημένα έχω πάει, το λίτρο έχει ακατέβατα 19 ευρώ, γι'αυτό και πάω μόνος μου 4 λίτρα total ineo με ένα 35άρι ευρώ και καθαρίζω.

Πάντως, τα 170 ευρώ σε εξουσιοδοτημένο για δεύτερο σέρβις, μια χαρά μου φαίνονται. Ίσως μπορεί να βρει κάποιος και λίγο φτηνότερα (αμφιβάλλω βέβαια), αλλά γδύσιμο δεν είναι σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση. Εκτός και αν η σύγκριση γίνεται με μη εξουσιοδοτημένο, οπότε δεν έχει νόημα.

Εδώ η ταρίφα για πρώτο σέρβις, που δεν περιλαμβάνει και μπουζί φυσικά, είναι κοντά 220 ευρώ! Έλεος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Σεπ 2010, 22:20:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σερβις 20000 (αλλαγή λάδια-φίλτρο λαδιού, οπτικός ελεγχος)
Αλλαγή φίλτρου αέρα + φίλτρο αέρα (Δεν περιλαμβάνεται στο σερβις των 20000 και χρεώνεται ξέχωρα)
Αλλαγή φίλτρου clima + φίλτρο clima (Δεν περιλαμβάνεται στο σερβις των 20000 και χρεώνεται ξέχωρα)
Αλλαγή βαλβολίνες (Δεν περιλαμβάνεται στο σερβις των 20000 και χρεώνεται ξέχωρα)
Αλλαγή Μπουζί + μπουζί (Δεν περιλαμβάνεται στο σερβις των 20000 και χρεώνεται ξέχωρα)
Αλλαγή υγρά φρένων+ υγρά φρένων (Δεν περιλαμβάνεται στο σερβις των 20000 και χρεώνεται ξέχωρα. Τα άλλαξα γιατί είχαν κλείσει 2ετία απο την ημ. κατασκευής.)

250 ευρώ. + 78 € λάδια βαλβολίνες(δικά μου)


~330€


Αυτά είναι περαστικά μου... Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Σεπ 2010, 10:07:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="Driver ///M"][quote="vamvakoolas"]
NoDsl έγραψε:
[b]Μια χαρά

Δε μπορώ να καταλάβω ποιο εξουσιοδοτημένο έχει τόσο φτηνά λάδια.

Αν δεν κάνω λάθος, ο thp πάνω από 4 λίτρα δε χωράει? Άρα 5 λίτρα λάδι 46 ευρώ? 9 ευρώ το λίτρο?

Σε όσα εξουσιοδοτημένα έχω πάει, το λίτρο έχει ακατέβατα 19 ευρώ, γι'αυτό και πάω μόνος μου 4 λίτρα total ineo με ένα 35άρι ευρώ και καθαρίζω.

Πάντως, τα 170 ευρώ σε εξουσιοδοτημένο για δεύτερο σέρβις, μια χαρά μου φαίνονται. Ίσως μπορεί να βρει κάποιος και λίγο φτηνότερα (αμφιβάλλω βέβαια), αλλά γδύσιμο δεν είναι σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση. Εκτός και αν η σύγκριση γίνεται με μη εξουσιοδοτημένο, οπότε δεν έχει νόημα.

Εδώ η ταρίφα για πρώτο σέρβις, που δεν περιλαμβάνει και μπουζί φυσικά, είναι κοντά 220 ευρώ! Έλεος!


ασε τα ελεος και τα κυριε ελεησον Laughing Laughing Laughing


οι παραπανω τιμες (ισως και λιγο πιο κατω) ειναι για τα αναλωσιμα οπως τα αγοραζουν οι αντιπροσωπιες (θεωρητικα με λαδια και π.χ ηλεκτρικα οπως προτεινει η peugeot france). Στη πραξη αυτα περνουν μια αυξηση ως 70% στο καταναλωτη ενω υπαρχουν και αρκετες που βαζουν αναλωσιμα οτι ναναι (π.χ BP ή SHELL) με παραπανω περιθωρια κερδους. Δεν αγγιζω καν το κομματι της εργασιας οπου παλιοτερα ηταν στανταρ για ολα τα υποκαταστηματα....

Αυτα Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 12 Σεπ 2010, 17:16:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="vamvakoolas"][quote="Driver ///M"]
vamvakoolas έγραψε:
NoDsl έγραψε:
[b]Μια χαρά

Δε μπορώ να καταλάβω ποιο εξουσιοδοτημένο έχει τόσο φτηνά λάδια.

Αν δεν κάνω λάθος, ο thp πάνω από 4 λίτρα δε χωράει? Άρα 5 λίτρα λάδι 46 ευρώ? 9 ευρώ το λίτρο?

Σε όσα εξουσιοδοτημένα έχω πάει, το λίτρο έχει ακατέβατα 19 ευρώ, γι'αυτό και πάω μόνος μου 4 λίτρα total ineo με ένα 35άρι ευρώ και καθαρίζω.

Πάντως, τα 170 ευρώ σε εξουσιοδοτημένο για δεύτερο σέρβις, μια χαρά μου φαίνονται. Ίσως μπορεί να βρει κάποιος και λίγο φτηνότερα (αμφιβάλλω βέβαια), αλλά γδύσιμο δεν είναι σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση. Εκτός και αν η σύγκριση γίνεται με μη εξουσιοδοτημένο, οπότε δεν έχει νόημα.

Εδώ η ταρίφα για πρώτο σέρβις, που δεν περιλαμβάνει και μπουζί φυσικά, είναι κοντά 220 ευρώ! Έλεος!


ασε τα ελεος και τα κυριε ελεησον Laughing Laughing Laughing


οι παραπανω τιμες (ισως και λιγο πιο κατω) ειναι για τα αναλωσιμα οπως τα αγοραζουν οι αντιπροσωπιες (θεωρητικα με λαδια και π.χ ηλεκτρικα οπως προτεινει η peugeot france). Στη πραξη αυτα περνουν μια αυξηση ως 70% στο καταναλωτη ενω υπαρχουν και αρκετες που βαζουν αναλωσιμα οτι ναναι (π.χ BP ή SHELL) με παραπανω περιθωρια κερδους. Δεν αγγιζω καν το κομματι της εργασιας οπου παλιοτερα ηταν στανταρ για ολα τα υποκαταστηματα....

Αυτα Wink


Το έλεος πάει σε αυτά που ζητούν οι αντιπροσωπείες! 220 ευρώ μου είχε κοστίσει το πρώτο σέρβις με λάδια και φίλτρα και μάλιστα είχα πάρει τηλέφωνο σε 3 διαφορετικά συνεργεία που μου είπαν ακριβώς ίδια τιμή.
Ανταγωνισμός σου λέει μετά.
Απλά, όταν μου πήγε τόσο, τα 170 περίπου ευρώ που είπε ο φίλος μαζί με μπουζί, μου φανήκαν πιο λογικά. Γι'αυτό είπα πως δεν είναι πολλά για εξουσιοδοτημένο.

Τώρα στα 40.000 θα πάρω εγώ τα ανταλλακτικά (φίλτρα και μπουζί γιατί λάδια άλλαξα πριν 6.000χλμ) και μάλλον θα πάω σε εξειδικευμένο, αφού σε εξουσιοδοτημένο με όλα τα ανταλλακτικά δικά μου, δε νομίζω να δεχτούν.

Απλά, έχω μια απορία.
Αν το συνεργείο δεν έχει το διαγνωστικό της πεζώ, πως θα μου μηδενίσει την ένδειξη για σέρβις? Μπορεί να το κάνει με κάποιο τρόπο ή πρέπει να τρέχω στα εξουσιοδοτημένα για να μηδενιστεί ή ένδειξη?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Άπορος (Προγραμματισμένος)
Μέλος
Μέλος


207 rallye

Ένταξη: 15 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 130

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Σεπ 2010, 10:01:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κρατάς πατημένο το τσουτσούνι που μηδενίζει τα χλμ ταξιδιού,ενώ το πατάς ανοίγεις τη μίζα στη μπαταρία και περιμένεις με πατημένο ΠΑΝΤΑ το τσουτσούνι μέχρι να μηδενιστουν τα χλμ του σέρβις.ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ
Καλά σβησίματα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Σεπ 2010, 14:03:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άπορος έγραψε:
Κρατάς πατημένο το τσουτσούνι που μηδενίζει τα χλμ ταξιδιού,ενώ το πατάς ανοίγεις τη μίζα στη μπαταρία και περιμένεις με πατημένο ΠΑΝΤΑ το τσουτσούνι μέχρι να μηδενιστουν τα χλμ του σέρβις.ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ
Καλά σβησίματα


Ως τσουτσούνι να υποθέσω ότι αναφέρεσαι στο κουμπί που υπάρχει πάνω στο καντράν, ή στο χειριστήριο που υπάρχει στο τιμόνι (για τον ήχο κλπ)?

Φαντάζομαι το πρώτο, αλλά αν μπορείς επιβεβαίωσέ το.

Όπως και να'χει, σ'ευχαριστώ πολύ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Bill207 (Bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 95ps (16V) ΠΙΣΤΟΛΑΡΑ

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 494
Τόπος: ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Σεπ 2010, 14:18:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτό στο καντράν φίλε.



Μ.
Γ.
Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενη
Σελίδα 8 από 11

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,208s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on