PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Κουτσουλιές-στίγματα από δέντρα και ο καθαρισμός τους
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Οκτ 2002, 20:42:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευγε Dimip τα ειπες ολα..Και γω την Autoplus (και ναι ειναι διαφημιση)την ακριβοτερη
(αυτη που δενειναι αλουμινενια αλλα ειναι απαλο γαλαζιομπεζ)
εχω παρει και νομιζω οτι ειναι η καλυτερη που κυκλοφορει στην αγορα.
Μονο που γενικα οσοι κανουν πολλες διαδρομες καθημερινα καλο ειναι να το σκεφτουν πριν παρουν κουκουλα.Εγω την εχω και καθεται γιατι το αμαξι βρωμιζει κατευθειαν και μετα δεν την βαζω οπως ειναι φυσικο Sad
Ενω ο πατερας μου που το κινει μια φορα στις 15 μερες το εχει συνεχεια σκεπασμενο και το χρωμα ειναι ολοκαινουργιο


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Οκτ 2002, 14:32:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alexandros έγραψε:
Ευγε Dimip τα ειπες ολα..Και γω την Autoplus (και ναι ειναι διαφημιση)την ακριβοτερη
(αυτη που δενειναι αλουμινενια αλλα ειναι απαλο γαλαζιομπεζ)
εχω παρει και νομιζω οτι ειναι η καλυτερη που κυκλοφορει στην αγορα.
Μονο που γενικα οσοι κανουν πολλες διαδρομες καθημερινα καλο ειναι να το σκεφτουν πριν παρουν κουκουλα.Εγω την εχω και καθεται γιατι το αμαξι βρωμιζει κατευθειαν και μετα δεν την βαζω οπως ειναι φυσικο Sad
Ενω ο πατερας μου που το κινει μια φορα στις 15 μερες το εχει συνεχεια σκεπασμενο και το χρωμα ειναι ολοκαινουργιο



την ιδια κουκουλα εχουμε και το ιδιο χρωμα μονο που η δικη μου ειναι τραυματισμενη (εχει ραμματα) απο τοτε που περασε ο μαλ***ς (δεν τον ξερω γιατι ηταν νυχτα) και τα ξηλωσε ολα - την κουκουλα θα αφηνε; - και την εσχισε.!!
την εραψε η μανα μου και ειναι τζετ απλα εχει ...ουλες και θελει το Φουστανο της.... Wink Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Νοέ 2002, 19:32:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως έχω προσέξει ότι όταν ρίξει πολύ βρόχα, ότι και να έχει κολλήσει στο αμάξι, μετά βγαίνει πολύ εύκολα.
Το ίδιο ισχύει και όταν υπάρχει αρκετή υγρασία. Έχει τύχει κουτσουλιά που το προηγούμενο βράδυ δεν υπήρχε περίπτωση να την ξεκολλήσω με ένα χαρτομάντηλο, το πρωί με την υγρασία απλά την ακούμπησα με το χαρτομάτηλο και εξαφανίστηκε.


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Νοέ 2002, 21:07:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chatasos έγραψε:
Πάντως έχω προσέξει ότι όταν ρίξει πολύ βρόχα, ότι και να έχει κολλήσει στο αμάξι, μετά βγαίνει πολύ εύκολα.
Το ίδιο ισχύει και όταν υπάρχει αρκετή υγρασία. Έχει τύχει κουτσουλιά που το προηγούμενο βράδυ δεν υπήρχε περίπτωση να την ξεκολλήσω με ένα χαρτομάντηλο, το πρωί με την υγρασία απλά την ακούμπησα με το χαρτομάτηλο και εξαφανίστηκε.


Εξαρτάται απο το περιστέρι :D :D :D


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Νοέ 2002, 22:54:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chatasos έγραψε:
Πάντως έχω προσέξει ότι όταν ρίξει πολύ βρόχα, ότι και να έχει κολλήσει στο αμάξι, μετά βγαίνει πολύ εύκολα.
Το ίδιο ισχύει και όταν υπάρχει αρκετή υγρασία. Έχει τύχει κουτσουλιά που το προηγούμενο βράδυ δεν υπήρχε περίπτωση να την ξεκολλήσω με ένα χαρτομάντηλο, το πρωί με την υγρασία απλά την ακούμπησα με το χαρτομάτηλο και εξαφανίστηκε.


Έτσι είναι, κι εγώ το έχω παρατηρήσει. Απλά μουλιάζει τόσες ώρες η βρώμα, και μετά ξεκολλάει εύκολα.

Όταν γυρνάω από ταξίδι και το....μαμουνόμετρο (Νίκος Δήμου) έχει γράψει πολλά στο κοντέρ, περνάω μια φορά βιαστικά με νερό και καθαριστικό τη μάσκα και το καπό, ξεκινάω μετά να πλένω όλο το υπόλοιπο αυτοκίνητο και όταν φτάσω εκεί, ό,τι και να έχει κολλήσει ξεκολλάει πολύ εύκολα. Τέρμα τα τριψίματα εξ αρχής! Wink




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mika 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (8V) XS2 (2002)

Ένταξη: 08 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 15
Τόπος: Αθήνα - Πολύγωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Νοέ 2002, 14:29:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάλλον εξαρτάται απο το τι εχει φάει πριν Confused και το είδος του πτηνού..

Μια φορά πρέπει να μου το κουτσούλησε γυπαετός γιατί παρόλο το τρίψιμο
μου άφησε ένα αρκετά μεγάλο σημάδι (πολύ αχνό ευτυχώς) στην οροφή..

Μάλλον φταίει που έκανα τη μ#$%κία και το καθάρισα μετά απο πολλές ώρες..

Όλα τα parking,γκαραζ,πυλωτές που υπάρχουν στη περιοχή θέλουν
35.000 δρχ το μήνα το λιγότερο άρα καλό τρίψιμο Crying or Very sad Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
206xs (Χρήστος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Chevrolet Cruze 1.8 Auto (2009)

Ένταξη: 13 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 259
Τόπος: Αθήνα - Σεπόλια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Αύγ 2003, 23:15:26    Θέμα δημοσίευσης: Με το τσιμέντο τι γίνεται ;;!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά στο αμάξι μου αυτή τι στιγμή υπάρχει πάνω ξεραμένο ρετσίνι και πολλές μα πολλές πιτσίλες από τσιμέντο απο τη διπλανή οικοδομή που εξέφρασαν έτσι τη δυσαρέσκεια τους που πήγα διακοπές και άφησα τον πέζουλα να ξεροσταλιάζει στον αθηναϊκό καύσωνα. Επίσης μέσα έχουν θαμπώσει λίγο τα πλάστικα θα κάνει τίποτα ένα γυαλιστικό ή είναι πολύ αργά πλέον;
Αυτό που γράφτηκε για τη βενζίνη για να βγάλει το θάμπωμα απο τις κουτσουλιές λειτουργεί σε παλιές κουτσουλιές και στα πλάστικά; (Έχω μία στο πλαστικό στην πόρτα στο τρίθυρο).
Αυτά τα ολίγα μπας και γίνει το θαύμα και γλιτώσω γιατί ρε παιδιά πριν απο 4 μήνες το έβαψα το άμοιρο!
Σκέφτομαι να πάω να του κάνω ένα κέρωμα και λέω να πάω στην Autoglym στην Αργυρούπολη έχει κανείς άλλη πρόταση ή την έχει δοκιμάσει;
Τέλος δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος αλλά παρότι το πλένω κομάτι κομάτι με σαμπουάν αυτοκινήτου, το στεγνώνω με την ειδική "ξύστρα" της autoglym και μερικές φορές και με δέρμα (φταίει οτι είναι φτηνό απομίμηση δέρματος και όχι σαμουά;) όλο κάτι ασπρίλες μου άφήνει σαν άλατα και φαίνεται το αμάξι σαν να μην έχει πλυθεί καλά.
Το καθαριστικό το wurth για το σαλόνι που το πουλάνε γιατί ένα που έχω χρησιμοποιήσει δεν μου άρεσε.
Ουφ τελείωσα ελπίζω να μην σας κούρασα και περιμένω με αγωνία τα φώτα σας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,102s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on