PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Κουτσουλιές-στίγματα από δέντρα και ο καθαρισμός τους
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Οκτ 2002, 22:44:59    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Κουτσουλιές-στίγματα από δέντρα και ο καθαρισμός τους Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όλα μα όλα ξεκινουν από την ανυπαρξία στέγης για το 206 μου και για να γίνω κατανοητός... ΓΚΑΡΑΖ! Εκτός από το καθημερινό καρδιοχτύπι για το αν θα βρείς το μωρό σου το πρωί όπως το άφησες το βράδυ, τελευταία επιδίδομαι σε ένα καθημερινό καθάρισμα κουτσουλιών από τα !$%!#^#^@^%# συμπαθή περιστεράκια, κατα τα άλλα,...Σχεδόν κάθε μέρα έιμαι με ένα πανάκι και καθαρίζω κουτσουλιές!!! ΜΠΛΙΑΧ! Και καλα να βγαίνουν με σκέτο νεράκι.....Θα ήθελα προτάσεις για καθαριστικά αμαξώματος για τις δύσκολες βρωμιές οπώς κουτσουλιές , διάφορες ψιλές μαλ***ες από δέντρα καθώς επίσης και από μυγάκια και γενικά όλο το ζωικό βασίλειο που κολάει στη μάσκα όταν τρέχεις και καμιά φορά θέλει πολύ μα πολύ τρίπσιμο για να βγεί! Φαντάζομαι πως οι περισσότεροι έχετε αντμετωπίσει παρόμοια προβλήματα, και αν έχετε είδη δοκιμάσει κάποια προϊόντα, θα ήθελα και τις εντυπώσεις σας....από αυτά . Επίσης θα ήθελα μια πρόταση καθαριστικού για τον ουρανό του σαλονιού μιας και από το πολύ τσιγάρο σε κάποιες γωνιές όπως πάνω από τη θέση του οδηγού,έχει αρχίσει να κολάει επάνω η πίσσα...ΝΑΙ ΝΑΙ καλά ακούσατε έχει αρχίσει να καφετίζει!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Οκτ 2002, 00:08:09    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΚΟΥΤΣΟΥΛΙΕΣ-ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΔΕΝΤΡΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥΣ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

p206mike έγραψε:
Όλα μα όλα ξεκινουν από την ανυπαρξία στέγης για το 206 μου και για να γίνω κατανοητός... ΓΚΑΡΑΖ! Εκτός από το καθημερινό καρδιοχτύπι για το αν θα βρείς το μωρό σου το πρωί όπως το άφησες το βράδυ, τελευταία επιδίδομαι σε ένα καθημερινό καθάρισμα κουτσουλιών από τα !$%!#^#^@^%# συμπαθή περιστεράκια, κατα τα άλλα,...Σχεδόν κάθε μέρα έιμαι με ένα πανάκι και καθαρίζω κουτσουλιές!!! ΜΠΛΙΑΧ! Και καλα να βγαίνουν με σκέτο νεράκι.....Θα ήθελα προτάσεις για καθαριστικά αμαξώματος για τις δύσκολες βρωμιές οπώς κουτσουλιές , διάφορες ψιλές μαλ***ες από δέντρα καθώς επίσης και από μυγάκια και γενικά όλο το ζωικό βασίλειο που κολάει στη μάσκα όταν τρέχεις και καμιά φορά θέλει πολύ μα πολύ τρίπσιμο για να βγεί! Φαντάζομαι πως οι περισσότεροι έχετε αντμετωπίσει παρόμοια προβλήματα, και αν έχετε είδη δοκιμάσει κάποια προϊόντα, θα ήθελα και τις εντυπώσεις σας....από αυτά . Επίσης θα ήθελα μια πρόταση καθαριστικού για τον ουρανό του σαλονιού μιας και από το πολύ τσιγάρο σε κάποιες γωνιές όπως πάνω από τη θέση του οδηγού,έχει αρχίσει να κολάει επάνω η πίσσα...ΝΑΙ ΝΑΙ καλά ακούσατε έχει αρχίσει να καφετίζει!!!


Λοιπον.... κατ'αρχην δεν εισαι ο μονος με αυτο το προβλημα. τι να πω εγω που εκει που βρισκω συνηθως να παρκαρω ειναι γιαφκα περιστεριων (καλωδια ΔΕΗ γαρ) και οταν δεν το κουκουλωνω (το 206) το καθαριζω συνεχως! Mad
Τελος παντων, αφου πλυνεις με νερο και σαμπουαν και μαλακο σφουγκαρι το λερωμενο μερος θα διαπιστωσεις οτι η κουτσουλια εχει φυγει.
Αν επιμενει μπορεις να την βγαλεις εντελως (κυριως τη θαμπαδα που μενει) με ενα μαλακο πανι και 2-3 σταγονες καθαρη βενζινη για ρουχα . ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΖΕΙΣ η βενζινη ειναι ακινδυνη για το χρωμα του αυτοκινητου. σκεψου στα βενζιναδικα ποσες φορες χυνονται σταγονες κατα τα γεμισματα πανω στο αμαξι. Αρκει να κανεις ελαφρες-απαλες κινησεις και να μην !! επιμεινεις τριβοντας αν δεις οτι για οποιονδηποτε λογο ο λεκες επιμενει.
Η βενζινη επισης αφαιρει πισσες,εντομα και καθε δυσκολο λεκε ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ πλυνεις με νερο + σαμπουαν το 206.
ποτε μην πας μονο με τη βενζινη να βγαλεις το λεκε.
επισης αν ο λεκες εχει ογκο (π.χ ρετσινι που εσταξε στο ουρανο) καλο θα ειναι να αφαιρεθει η μεγαλυτερη ποσοτητα του λεκε ας πουμε με ενα ξυλαρακι (απο μανταλακι ξυλινο) προσεκτικα ωστε να μη γρατσουνισουμε το χρωμα , και μετα να σκουπισουμε με βενζινη.
Το εχω κανει και πετυχαινει 95%. μονο μια φορα δεν μπορεσε να βγαλει κατι και ξερεις τι; ΤΣΙΧΛΑ παρακαλω ΝΑΙ τσιχλα κολημενη!!!
Οσον αφορα για νορμαλ λεκεδες (η βενζινη ειναι για σουπερ λεκεδες) υπαρχουν ειδικα σαμπουαν που βγαζουν πισσα, εντομα, λασπες, κ.λ.π δυσκολους λεκεδες με περισσοτερη ευκολια. τουλαχ. αυτο υποσχονται .
ενα που δοκιμασα , οντως εκανε καλυτερη δουλεια απο τα απλα.
Μια βολτα στο Praktiker και θα εξοπλιστεις για ολα.Τωρα για τον ουρανο + το καπνισμα τι να πω; μηπως να μην καπνιζεις μεσα στο αμαξι;;
...μπα μαλλον οχι...
επειδη δεν ειμαι καπνιστης και δεν ξερω αφηνω τους καπνιστες να σε συμβουλεψουν.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Οκτ 2002, 03:11:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για τις κουτσουλιές πιστεύω ότι η καλύτερη λύση είναι το ζεστό νεράκι!Με ένα πανάκι μουλίαστε την κουτσουλία και μετά από 2-3 λεπτά θα φύγει με απαλό τρίψιμο.Πάντως οργανικές ουσίες όπως βενζίνες και οινοπνεύματα δεν τα εμπιστεύομαι πολύ ,στάνταρ προκαλούν διάβρωση στο χρώμα απλως δεν είναι εμφανής.Και προσοχή αν μια κουτσουλια δεν βγαίνει μακριά από SCOTCH BRITE και συναφή (έχω μια συμφοιτήτρια που έκανε ένα μπλέ σκούρο YARIS πουά από το τρίψιμο) δώστε της χρόνο (να σκεφτεί).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Οκτ 2002, 09:30:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

206Tomcat έγραψε:
Για τις κουτσουλιές πιστεύω ότι η καλύτερη λύση είναι το ζεστό νεράκι!Με ένα πανάκι μουλίαστε την κουτσουλία και μετά από 2-3 λεπτά θα φύγει με απαλό τρίψιμο.Πάντως οργανικές ουσίες όπως βενζίνες και οινοπνεύματα δεν τα εμπιστεύομαι πολύ ,στάνταρ προκαλούν διάβρωση στο χρώμα απλως δεν είναι εμφανής.Και προσοχή αν μια κουτσουλια δεν βγαίνει μακριά από SCOTCH BRITE και συναφή (έχω μια συμφοιτήτρια που έκανε ένα μπλέ σκούρο YARIS πουά από το τρίψιμο) δώστε της χρόνο (να σκεφτεί).


Αν και δεν συνιστάται το scotch brite σε πλύσιμο αυτοκινήτου,δεν πρέπει να έφταιγε αυτό στην περίπτωση του yaris αλλά η βαφή του!Το ίδιο συνέβει και σε ένα λαχανί... Confused

Κεφάλαιο κουτσουλιές:να βγούν όσο πιο γρήγορα γίνεται,αν είναι δυνατόν όσο είναι ακόμα νωπό.έχω βρεί το peugeot μου κάτασπρο (στην κυριολεξία!) και με λίγο νερό και ένα πανάκι,βγήκαν σχετικά γρήγορα.Αλλιώς,μπορούν να βγουν με ένα βρεγμένο σφουγγαράκι (χρησιμοποιώ wettex) με λίγο ava,και απαλές περιστροφικές κινήσεις γύρω από τον λεκέ.Αφού μουλιάσει αρκετά,πιέζουμε λίγο παραπάνω όπου χρειάζεται-όχι με νύχι- και με αρκετή υπομονή θα φύγει.

Και για όποιον θέλει αντίποινα,η γνωστή διαφήμιση του red bull-δίνει φτερά,θα σας δώσει ιδέες. Wink Wink


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Οκτ 2002, 15:56:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

προς αποφυγην παρεξηγησεως: ΔΕΝ λεω να βαλετε πανω στο αμαξι οτι σας πεσει στα χερια αλλα η καθαρη βενζινη ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ ΟΥΤΕ ΔΙΑΒΡΩΝΕΙ το χρωμα ΑΝ χρησιμοποιηθει σωστα.
θελει ενα περασμα κι αμεσως εξατμιζεται.
οποιος αμφιβαλει δεχομαι να πειραματιστει στο ολοκαινουργιο καπο μου!!!

σας λεω ετσι εχω καθαρισει πισσες,κολλες, κ.λ.π. δυσκολους λεκεδες και ουδεν προβλημα. ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ λεκεδες ΑΠΛΟΥΣ αλλα για ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.

και το ΑΒΑ προσεχτε το γιατι δεν ειναι τοσο αθωο οσο νομιζετε!
καλυτερα ενα σαμπουαν αυτοκινητου κιας κοστιζει οσο 2-3 ΑΒΑ μαζι.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Οκτ 2002, 16:12:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
και το ΑΒΑ προσεχτε το γιατι δεν ειναι τοσο αθωο οσο νομιζετε!
καλυτερα ενα σαμπουαν αυτοκινητου κιας κοστιζει οσο 2-3 ΑΒΑ μαζι.


Το ava όμως περιποιήται και τα χέρια Laughing Wink Laughing


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Slash (Ντάνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2001)

Ένταξη: 25 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 541
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Οκτ 2002, 16:54:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ φιλαράκι δεν έχω τέτοιο πρόβλημα με τις κουτσουλιές, ίσως μόνο στην σχολή μου που είναι πίτα στο δέντρο, αλλά όταν το πλένω με το πιεστικό και το σφουγγάρι μετά με το σαμπουάν, φεύγουν όλα και δεν μένει τίποτα.
Όσο για το εσωτερικό που ζητάς κάποιο καθαριστικό, εγώ βέβαια καπνιστής δεν είμαι, αλλά έχω πάρει κάτι καλό που καθαρίζει. Είναι ένα καθαριστικό ταπετσαρίας από την Wurth. Πήγα και μου το έδωσε ένας που ασχολείται μόνο με καθαρισμό αυτοκινήτων και του ζήτησα κάτι για βελούδινα bucket, και μου έδωσε αυτό. Είναι αφρίζον σπρέυ που απομακρύνει την σκόνη, την ρύπανση και τις κυλίδες από ύφασμα, συνθετικό δέρμα, ταπετσαρίες, ουρανό οροφής, κλπ. Και χρησιμοποιείται με 2 τρόπους : ή βάζεις πάνω εκεί που θες και καθαρίζεις με ένα πανί ή βάζεις στο σφουγγάρι και καθαρίζεις με αυτό εκεί που θες. Επίσης να συμπληρώσω οτι έχει πολύ ωραία μυρωδιά και γενικά το αποτέλεσμα φαίνεται. Smile



I live my life a 1/4 mile at a time...for those 10 seconds or less...I'm free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Byron206 (Αρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) GTi (2003)

Ένταξη: 06 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 294
Τόπος: Αθήνα Βύρωνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Οκτ 2002, 17:06:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DIMIP EΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΤΟ ΤΥΠΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ (ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ) ΣΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΓΥΑΛΙΣΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ....ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ


BYRON206
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Οκτ 2002, 18:39:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BYRON206 έγραψε:
DIMIP EΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΤΟ ΤΥΠΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ (ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ) ΣΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΓΥΑΛΙΣΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ....ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ


byron οποτε θελεις ευχαριστως για παρεα αλλα μια που τα οικονομικα μου δεν ειναι και πολυ καλα τωρα τελευταια και μια και το πλενω μονος μου αρκετα συχνα (οποτε δεν θελει βαρυ πλυσιμο) δεν θα μπορουσα να σε βοηθησω για καλυτερη τιμη.
Αλλα οποτε κανονισεις πες μου να παμε μαζι για βολτα + παρεα.. ο.κ?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Byron206 (Αρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) GTi (2003)

Ένταξη: 06 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 294
Τόπος: Αθήνα Βύρωνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Οκτ 2002, 19:39:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΟΚ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΩ ΤΗΝ ΕΡΧΟΜΕΝΗ ΠΕΜΠΤΗ ΤΩΡΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΒΡΑΔΥ.
ΕΞ'ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΑΩ ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΥΒΙΚΑ ΜΟΥ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ....


BYRON206
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Οκτ 2002, 20:01:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BYRON206 έγραψε:
ΟΚ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΩ ΤΗΝ ΕΡΧΟΜΕΝΗ ΠΕΜΠΤΗ ΤΩΡΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΒΡΑΔΥ.
ΕΞ'ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΑΩ ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΥΒΙΚΑ ΜΟΥ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ....




Confused Confused καταλαβα ... παντως την αλλη πεμπτη θα ειμαι πρωινος αρα διαθεσιμος μετα τις 16¨00...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
StAkIS (Χρήστος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 29 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 110
Τόπος: Αργυρούπολη,Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Οκτ 2002, 00:12:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχετε πρόβλημα με τα περιστέρια;;;;;

Γυρνάτε να πάρετε το αμάξι σας και είναι πήχτρα στην κουτσουλιά;;;


Κανένα πρόβλημα!

Η λύση είναι απλή...!

ΠΕΡΙΣΤΕΡΟΔΙΩΚΤΗΣ-206

Κάθε φορά που παρκάρετε το αυτοκίνητό σας κάτω από περιστεράκια που κάνουν ακροβασίες στα καλώδια της ΔΕΗ, δεν έχετε παρά να χρησιμοποιήσετε τον "ΠΕΡΙΣΤΕΡΟΔΙΩΚΤΗ-206", διαθέσιμο σε ποικιλία χρωμάτων!

Μπορείτε να το έχετε πάντοτε μαζί σας και να το τοποθετείτε εύκολα στο πάνω μέρος του αυτοκινήτου, (επιλέγοντας χρώμα που να δημιουργεί αντίθεση με το χρώμα του αμαξώματος), και τα περιστέρια θα ψάξουν για άλλα καλώδια! Είναι ελαφρύς, μικρός, διπλώνεται και αποθηκεύεται εύκολα στο πορτ-παγκάζ σας και είναι αποτελεσματικός! Είναι φτιαγμένος από οικολογικά ανθεκτικά υλικά και είναι απόγονος του γνωστού "σκιάχτρου"!


Σας το προσφέρουμε στην ειδική τιμή των 99,99 ευρώ (+Φ.Π.Α.) μόνο για τα μέλη του 206club!

Προλάβετε!!!


Οι 20 που θα τηλεφωνήσουν πρώτοι, παίρνουν δώρο και μια καραμπίνα για όσα πουλιά δεν συμμορφώνονται!

Τηλεφωνήστε τώρα στο 090-206.306.406 (!!!)

Είναι άλλη μια προσφορά του 206club TELESHOPPING!
:D :D :D :D




206 Θαύματα Του Κόσμου Σε Ενα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Οκτ 2002, 01:13:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Slash έγραψε:
Εγώ φιλαράκι δεν έχω τέτοιο πρόβλημα με τις κουτσουλιές, ίσως μόνο στην σχολή μου που είναι πίτα στο δέντρο, αλλά όταν το πλένω με το πιεστικό και το σφουγγάρι μετά με το σαμπουάν, φεύγουν όλα και δεν μένει τίποτα.
Όσο για το εσωτερικό που ζητάς κάποιο καθαριστικό, εγώ βέβαια καπνιστής δεν είμαι, αλλά έχω πάρει κάτι καλό που καθαρίζει. Είναι ένα καθαριστικό ταπετσαρίας από την Wurth. Πήγα και μου το έδωσε ένας που ασχολείται μόνο με καθαρισμό αυτοκινήτων και του ζήτησα κάτι για βελούδινα bucket, και μου έδωσε αυτό. Είναι αφρίζον σπρέυ που απομακρύνει την σκόνη, την ρύπανση και τις κυλίδες από ύφασμα, συνθετικό δέρμα, ταπετσαρίες, ουρανό οροφής, κλπ. Και χρησιμοποιείται με 2 τρόπους : ή βάζεις πάνω εκεί που θες και καθαρίζεις με ένα πανί ή βάζεις στο σφουγγάρι και καθαρίζεις με αυτό εκεί που θες. Επίσης να συμπληρώσω οτι έχει πολύ ωραία μυρωδιά και γενικά το αποτέλεσμα φαίνεται. Smile


Nαι, είναι όπως τα λες. Έχω και εγώ το συγκεκριμένο καθαριστικό και εκτός του ότι καθαρίζει τα πάντα, μυρίζει και υπέροχα (σε σημείο που να σκέφτομαι να πετάξω το αρωματάκι μου και να.......... Shocked Shocked καλά ντε μη βαράτε !!! Mr. Green Mr. Green Mr. Green )




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Οκτ 2002, 01:21:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1) Προσπαθούμε να καθαρίσουμε τις κουτσουλιές όσο το δυνατόν συντομότερα.

2) Ρίχνουμε απλά νεράκι (χωρίς απαραίτητα καθαριστικό) επάνω τους και τις αφήνουμε να μουλιάσουνε για κανένα δεκάλεπτο. Θα εκπλαγείτε από το πόσο εύκολα θα φύγουν μετά.

3) Έχουμε περάσει το αμάξι μας ΚΕΡΙ (καλής ποιότητας), έτσι ώστε να μην κολλάνε επάνω στο χρώμα οι ακαθαρσίες και οι βρωμιές, αλλά επάνω στο προστατευτικό φιλμ του κεριού, με όλες τις θετικές συνέπειες που αυτό επιφέρει. Αυτό το μέτρο, σε συνδυασμό με το μούλιασμα είναι για μένα το νούμερο ένα. Wink


Θα σας το πω όσο απίστευτο κι αν ακούγεται. Μια μέρα γύριζα το μεσημέρι στο σπίτι και ξαφνικά...............χρααααααπππππππππππ το μισό παρμπρίζ μου γεμάτο σκ@τ@ πουλιών!! Shocked Shocked Shocked
Επειδή δεν μπορούσα να σταματήσω, είδα στο σπίτι τι είχε γίνει. Το καπώ, το παρμπρίζ, η οροφή και το πίσω τζάμι (!) ήταν μισοκαλλυμένα με κουτσουλιές!! Shocked Αν είναι ποτέ δυνατόν! Confused Χωρίς υπερβολή παιδιά το αμάξι ήταν λες και το είχε χέ*ει άλογο!! Shocked

Φαίνεται είχα πέσει στα νύχια (ή μήπως στα.....οπίσθια! ) της Τρίτης Αερομεταφερόμενης Μοίρας Καταδρομών Περιστεριών!!!!! Mr. Green




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Slash (Ντάνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2001)

Ένταξη: 25 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 541
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Οκτ 2002, 10:16:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χααχααχαχα!!! Razz
Πιστεύω οτι ήταν συνδυασμένο. Μήπως να βάζαμε τον Πάνο Σόμπολο να μας το ξεδιαλύνει;



I live my life a 1/4 mile at a time...for those 10 seconds or less...I'm free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Οκτ 2002, 10:47:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φωτογραφιες του ΠΕΡΙΣΤΕΡΟΔΙΩΚΤΗ 206 θα δουμε ΄΄΄;;;;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Byron206 (Αρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) GTi (2003)

Ένταξη: 06 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 294
Τόπος: Αθήνα Βύρωνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Οκτ 2002, 15:53:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
φωτογραφιες του ΠΕΡΙΣΤΕΡΟΔΙΩΚΤΗ 206 θα δουμε ΄΄΄;;;;


Νομιζώ ότι ο φίλος StAkIS αναφέρεται στην λεγόμενη κουκούλα !!!!!


BYRON206
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
StAkIS (Χρήστος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 29 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 110
Τόπος: Αργυρούπολη,Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Οκτ 2002, 02:18:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BYRON206 έγραψε:
DimiP έγραψε:
φωτογραφιες του ΠΕΡΙΣΤΕΡΟΔΙΩΚΤΗ 206 θα δουμε ΄΄΄;;;;


Νομιζώ ότι ο φίλος StAkIS αναφέρεται στην λεγόμενη κουκούλα !!!!!


Δυστυχώς δεν βρίσκω την κατάλληλη φωτογραφία για να κάνω το μοντάζ και να βάλω Photo.

Αναφέρομαι σε ένα περίεργο τρομακτικό σκιάχτρο το οποίο τοποθετείται στο πανω μέρος του αυτοκινήτου, όρθιο, για να φοβίζει και να διώχνει τα πουλιά!!!! Wink




206 Θαύματα Του Κόσμου Σε Ενα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Οκτ 2002, 09:23:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά στο θέμα της κουκούλας μην τα λυπηθείτε τα λεφτά. Εγώ έκανα τη μ@λ@κι@ και πήρα μια τελειωμένη, παρασυρμένος από την τιμή της. Μέγα λάθος! Crying or Very sad




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Οκτ 2002, 18:24:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κουκουλα ;;;;
λοιπον 2 λογακια για την κουκουλα.

-μην λυπηθειτε τα λεφτα.
-παρτε το καλυτερο και χρησιμοποιειστε το.
-μη βαριεστε να βαζετε και να βγαζετε την κουκουλα- θα κρατησει το 206 σας προστατευμενο απο πολλα κακα.
-φυσικα οι εχοντες κλειστο parking,γκαραζ,πυλωτη δεν ειναι αναγκη να ακολουθησετε ολα τα βηματα αυτα.
-προτιμειστε κουκουλα που να ταιριαζει στο 206 σας και μαλιστα να εχει λαστιχο απο κατω και γυρω-γυρω ωστε να "αγκαλιαζει" το αμαξωμα
-αποφυγετε κουκουλες "παραγγελια" με σχοινια και ..."κρικους" που δενουν απο κατω, απο πανω , και δεν ξερω και γω απο που , προκειμενου να στερεωθουν στο αμαξι. εχω δει τετοια κουκουλα να γινεται αλεξιπτωτο στο δυνατο αερα.
-παρτε κουκουλα καλοκαιριου-χειμωνα, δηλ. αδιαβροχη (για το χειμωνα) αλλα και ακαφτη (ωστε να μην πεθανει στον 1ο καλοκαιρινο καυσωνα)
-προτιμειστε ανοιχτοχρωμα χρωματα, οσο "γελοια" και αν δειχνουν πανω στο αμαξι σας. το καλοκαιρι θα εκτιμεισετε το δροσερο εσωτερικο του αυτοκινητου σας.
-προτιμειστε κουκουλα με εσωτερικη επενδυση απο βαμβακι ή αλλο μαλακο υλικο. ετσι θα προφυλαξετε το χρωμα του 206 σας απο γρατσουνιες, διοτι η παραμικρη σκονη * φυλακιζεται στο βαμβακι και δεν "τραυματιζει" στο βαλε-βγαλε το χρωμα του αμαξωματος.
-η κουκουλα προστετευει ενα καθαρο αμαξι και οχι ενα βρωμικο αμαξι.
-πρεπει να πλενετε την κουκουλα ανα τακτα χρονικα διαστηματα με νερο και σαπουνι και αναλογα το ποσο βρωμικη ειναι (περιστερια,σκυλια,χωμα,σκονη,...) ας πουμε 1 φορα το 6μηνο (εγω την πλενω ανα 3μηνο). μην ξεχνατε πως μια βρωμικη κουκούλα θα βρωμισει καπως και το αμαξι σας.
-Ποτε μην πλυνετε την κουκουλα φορεμενη πανω στο αμαξι. οσο και να προσεξετε και οσο καθαρο και να ειναι απο μεσα , θα διαπιστωσετε γρατσουνιες αργοτερα απο την τριβη της κουκουλας με το αμαξωμα. βγαλτε την κουκουλα και αν εχετε μεγαλη βεραντα ή καποιο επιπεδο μερος απλωστε τη κατω και πλυντε την εκει.


τελος μπορω να πω οτι στην Autoplus υπαρχουν κουκουλες για 206 σε 3 ποιοτητες και 3 τιμες.
Επειδη η δικη μου ειναι αγορα 2000 δεν μπορω να πω κατι παραπανω απο το οτι την αγορασα 30000 δρχ και ηταν η top που υπηρχε στο μαγαζι.





-------------------------------------
* ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ για να μην παρατηρουνται γρατσουνιες απο σκονη - χωμα στο αμαξωμα ειναι να ΜΗΝ βαζετε την κουκουλα σε βρωμικο/σκονισμενο αμαξι.
Αναγκαστικα οταν βρωμιζει δεν θα βαζετε την κουκουλα μεχρι να το πλυνετε, αλλιως το αμαξι θα γινει σαν την μπανιερα στη διαφημιση του ΖΙF (για οποιον θυμαται , εκεινη με το παγοπεδιλο).


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1729s (PHP: 85% - SQL: 15%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on