PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Καθαρισμός συστήματος εισαγωγής...

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Νοέ 2004, 17:23:47    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Καθαρισμός συστήματος εισαγωγής... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιας και το μοτερ μου εχει αρκετα km (και πολλων απο εσας επισης...), καθε ποτε ειναι καλο να κανουμε ενα καθαρισμα στο συστημα εισαγωγης, στα μπεκ κλπ και που μπορουμε να απευθυνθουμε γιαυτη την εργασια??? Confused


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Νοέ 2004, 16:30:22    Θέμα δημοσίευσης: Re: Καθαρισμός συστήματος εισαγωγής... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
Μιας και το μοτερ μου εχει αρκετα km (και πολλων απο εσας επισης...), καθε ποτε ειναι καλο να κανουμε ενα καθαρισμα στο συστημα εισαγωγης, στα μπεκ κλπ και που μπορουμε να απευθυνθουμε γιαυτη την εργασια??? Confused


Ανα 60.000-70.000 χλμ ,καλό είναι να γίνετε.
Αρκετά συνεργεία αναλαμβάνουν καθαρισμό μπεκ.
Εγώ το δικό μου το πήγα σε αντιπροσωπεία Peugeot και κόστισε 66 ευρώ αν θυμάμε καλα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Νοέ 2004, 17:01:14    Θέμα δημοσίευσης: Re: Καθαρισμός συστήματος εισαγωγής... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ronin έγραψε:
Ανα 60.000-70.000 χλμ ,καλό είναι να γίνετε.
Αρκετά συνεργεία αναλαμβάνουν καθαρισμό μπεκ.
Εγώ το δικό μου το πήγα σε αντιπροσωπεία Peugeot και κόστισε 66 ευρώ αν θυμάμε καλα.


Πάνο, είσουνα παρών στην όλη διαδικασία? Πιστεύεις ότι μπορεί να τα καταφέρει κάποιος μόνος του αν πιάνουν τα χέρια του? Very happy



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Νοέ 2004, 17:10:51    Θέμα δημοσίευσης: Re: Καθαρισμός συστήματος εισαγωγής... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Ronin έγραψε:
Ανα 60.000-70.000 χλμ ,καλό είναι να γίνετε.
Αρκετά συνεργεία αναλαμβάνουν καθαρισμό μπεκ.
Εγώ το δικό μου το πήγα σε αντιπροσωπεία Peugeot και κόστισε 66 ευρώ αν θυμάμε καλα.


Πάνο, είσουνα παρών στην όλη διαδικασία? Πιστεύεις ότι μπορεί να τα καταφέρει κάποιος μόνος του αν πιάνουν τα χέρια του? Very happy


Σταύρο,οχι δυστυχώς δεν ήμουν παρών και δεν ξερω με τι τρόπο τα καθαρίζουν.
Έχω την εντύπωση όμως οτι δεν είναι και τόσο απλό,ετσι ώστε να το κάνει κάποιος μόνος του.
Ίσως κάποιος με περισσότερες τεχνικές γνώσεις να μας διαφωτήσει...

Γεγονός πάντος είναι,οτι με τις βρακοβενζίνες που έχουμε εδω στην Ελλάδα,καλό είναι να γίνετε αυτος ο καθαρισμός όταν μαζευτούν αρκετά χιλιόμετρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Νοέ 2004, 16:32:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικά, με τις 100άρες βενζίνες (εγώ βάζω μόνο ΕΚΟ 100) υπάρχει περίπτωση να κάνεις πιο μακροπρόθεσμα τον καθαρισμό της εισαγωγής? Ή τζάμπα ταίζω βενζινοχαβιάρι τον πέζουλα? Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Νοέ 2004, 16:42:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Βασικά, με τις 100άρες βενζίνες (εγώ βάζω μόνο ΕΚΟ 100) υπάρχει περίπτωση να κάνεις πιο μακροπρόθεσμα τον καθαρισμό της εισαγωγής? Ή τζάμπα ταίζω βενζινοχαβιάρι τον πέζουλα? Rolling eyes


Εχχμμμ...Εχω την αίσθηση πως οτι βενζίνη και να βάζεις Σταύρο καλο είναι σε αυτά τα χιλιόμετρα να γίνετε ο συγκεκριμένος καθαρισμός.
Αυτο που δεν ξέρω ακριβώς (και αν),είναι το αν η Peugeot προτείνει κάποιο συγκεκριμένο αριθμό χιλιομέτρων για τον καθαρισμό μπεκ.
Αν το ξέρει κάποιος,ας μας διαφωτήσει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1076s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on