PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Βάρος ζάντας και βάρος ελαστικού.
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Ιούν 2009, 18:47:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tasos207RC έγραψε:
Ξερετε ποσο ζυγιζει η καθε ζαντα του RC με ή χωρις λαστιχα?Καποια στιγμη θα βαλω μαλλον την Ultraleggera και θελω να δω διαφορα στο βαρος.


Από το GT μου τα 205/45-17 μαζί με την μαμά ζάντα 20κιλά οπότε κάπου εκεί είναι και το RC.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
tasos207RC (Tasos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 24 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 158
Τόπος: Σαλαμίνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Ιούν 2009, 18:51:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δηλαδη με μια ζαντα σαν την ultraleggera θα γλυτωσουμε καμια 50αρια κιλα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Ιούν 2009, 19:01:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tasos207RC έγραψε:
Δηλαδη με μια ζαντα σαν την ultraleggera θα γλυτωσουμε καμια 50αρια κιλα.


Όπα χαλάρωσε, θα μου διώξεις και ότι μαλάκια μου μείναν στο άμοιρο κεφαλάκι μου. Με την leggera θα είσαι -4κιλά στο κάθε τροχό στην καλύτερη οπότε 4χ4=16κιλά, εσύ έχεις και την μικρή ρεζέρβα, πέτα την, άλλα 10 από εκεί πάς στα 26, καθάρισε ντουλαπάκια πορτ παγκαζ, πέτα τα πατάκια έφτασες τα 30 κιλάκια Shocked Razz Razz από εκεί και πέρα ξηλώνεις ότι δεν χρειάζεσαι.......

Το όφελος δεν έρχεται από το βάρος σαν νούμερο αλλά από πού φεύγει Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Ιούλ 2016, 20:00:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βάρος Ζάντας Peugeot 207 RC: 8,5 kg (το μέτρησα πριν λίγο)

Βάρος Ζάντας Peugeot 207 GT: 10,4 kg (το διάβασα στις προηγούμενες σελίδες).

για το gt θα το μετρήσω σε λίγες μέρες. Αν ξέρει κάποιος ας πει!


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
309 lover (Ευθύμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 309 & Peugeot 308 GT

Ένταξη: 08 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 117

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Ιούλ 2016, 15:10:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rallaki-1 έγραψε:
Βάρος Ζάντας Peugeot 207 RC: 8,5 kg (το μέτρησα πριν λίγο)

Βάρος Ζάντας Peugeot 207 GT: 10,4 kg (το διάβασα στις προηγούμενες σελίδες).

για το gt θα το μετρήσω σε λίγες μέρες. Αν ξέρει κάποιος ας πει!


Οντως 2 κιλα σχεδον κατω απο αυτες του gt;;;
Μπραβο.... Μετραει καλα η ζυγαρια σου ε; Laughing χαχα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Ιούλ 2016, 11:06:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

309 lover έγραψε:
rallaki-1 έγραψε:
Βάρος Ζάντας Peugeot 207 RC: 8,5 kg (το μέτρησα πριν λίγο)

Βάρος Ζάντας Peugeot 207 GT: 10,4 kg (το διάβασα στις προηγούμενες σελίδες).

για το gt θα το μετρήσω σε λίγες μέρες. Αν ξέρει κάποιος ας πει!


Οντως 2 κιλα σχεδον κατω απο αυτες του gt;;;
Μπραβο.... Μετραει καλα η ζυγαρια σου ε; Laughing χαχα


Δεν έχω μετρήσει ακόμα την ζάντα του Gt.. Μόνο ότι διάβασα μέσα από το forum.

Πάντως αρκετά ελαφριά η ζάντα του RC!!


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasil80 (Βασιλης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 3008 1.6 thp (2011)

Ένταξη: 01 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 104

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Νοέ 2017, 19:13:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αμαξι: 3008

Σκεφτομαι να πεταξω την ρεζερβα (ειναι η μικρη,μια φορα την εβαλα, με το ζορι υποστηριζε το αμαξι..Ξερετε τι κιτ επισκευης χρειαζεται αμα ξεμεινω (αφρος/κομπρεσερ?)?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Νοέ 2017, 20:00:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vasil80 έγραψε:
Αμαξι: 3008

Σκεφτομαι να πεταξω την ρεζερβα (ειναι η μικρη,μια φορα την εβαλα, με το ζορι υποστηριζε το αμαξι..Ξερετε τι κιτ επισκευης χρειαζεται αμα ξεμεινω (αφρος/κομπρεσερ?)?


γιατι με αφρους υποστηριζει καλυτερα?
Η σου ποιανει πολυ βαρος η μικρη?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasil80 (Βασιλης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 3008 1.6 thp (2011)

Ένταξη: 01 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 104

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Νοέ 2017, 11:22:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εννοω να φυγει τελειως και να μπει καποιο κιτ που σε περιπτωση τρυπας,να φουσκωσει και να παω μεχρι το βουλκανιζατερ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Νοέ 2017, 17:47:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vasil80 έγραψε:
εννοω να φυγει τελειως και να μπει καποιο κιτ που σε περιπτωση τρυπας,να φουσκωσει και να παω μεχρι το βουλκανιζατερ..

Αισθητηρες πιεσης αερα εχεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasil80 (Βασιλης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 3008 1.6 thp (2011)

Ένταξη: 01 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 104

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Νοέ 2017, 22:46:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Νοέ 2017, 17:59:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αρα κατα 99% ο αισθητηρας θα δουλεψει σωστα θα σταματησεις χωρις να περπατησει το ελαστικο θα βαλεις την ρεζερβα που χεις και θα επισκευαεις το παλιο ελαστικο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasil80 (Βασιλης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 3008 1.6 thp (2011)

Ένταξη: 01 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 104

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Νοέ 2017, 18:30:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ξερω και το εχω κανει,δεν ηθελα να ρωτησω αυτο..λεω,σε περιπτωση καταργησης της ρεζερβας,τί χρειαζομαι (κομπρεσερακι/κιτ με κατι σαν αφρο,κατι που δινει η ιδια η peugeot)? δεν λεω οτι θελω να γλυτωσω το βαρος (ειναι και αυτο ενα ελαχιστο συν αλλα ελλασσονας σημασιας). Η ρεζερβα ειναι σε μεγεθος μπροστινης ροδας smart,πας δεν πας...θα μου πεις,ε και τι εγινε..να σου πω.
Περυσι μου εσκασε το μπροστινο λαστιχο σε δυσπροσιτο σημειο και επρεπε να παω σε βουλκανιζατερ μαζι με το αμαξι (δεν ειχα τροπο να παω με αλλο οχημα το λαστιχο σκετο και να ξαναγυρισω). Αν ειχα καποιο κιτ προσωρινης επισκευης,σε 5 λεπτα θα ειχα φυγει για το βουλκανιζατερ. Τοτε ομως,επειδη η μικρη ροδα δεν παει μπροστα (αλλη διαμετρος μπορει να σπασει το διαφορικο υποθετω, συν λογω εξτρα βαρους δεν θα αντεχε και για αλλους λογους ασφαλειας),εκατσα να βγαλω την πισινη ροδα πρωτα, να βαλω την ρεζερβα πισω,να βγαλω την μπροστινη, να βαλω εκει την πισω, και αφου φτιαξω το λαστιχο,αντε παλι τα ιδια,γιατι καθε 10000 αλλαζω τα λαστιχα μπρος πισω και θελω σε καθε αξονα τα λαστιχα να εχουν οσο γινεται ιδια φθορα.

Γι αυτο ρωταω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Νοέ 2017, 09:36:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

O αφρος ειναι μονο για ξυρισμα. Αυτα τα προιοντα μπορει να δουλεψουν 1/10 περιπτωσεις (εαν ειναι καμια μικρη τρυπα απο καρφι κλπ) και μεχρι να πας να επισκευασεις το ελαστικο στο βουλκανιζατερ. Εφοσον εχεις ρεζερβα (εστω και μικρη) την κρατας. Ουτος η αλλως την βοηθητικη θα την βαλεις για να πας μεχρι το βουλκανιζατερ να φτιαξεις το κυριο λαστιχο. Δεν την αφηνεις πανω και λες αστο μωρε θα παω οταν προλαβω απο Δευτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Νοέ 2017, 10:19:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ή πληρώνεις 20€ το χρόνο παραπάνω στην ασφαλιστική σου και έχεις οδική... Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
Σελίδα 5 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1351s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on