PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Μόλις κλείνω τη μουσική, ακούγεται 'ΓΝΤΟΥΠ'!
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΣΦΗΝΑΣ! (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.4 xs

Ένταξη: 06 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 20
Τόπος: Κιάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Οκτ 2004, 22:31:13    Θέμα δημοσίευσης: Μόλις κλείνω τη μουσική, ακούγεται 'ΓΝΤΟΥΠ'! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Exclamation μόλις ρε πιαδια κλείνω την μοναδα, ακουγεται ενα δυνατο σχετικα ντουπ απο το sub κια τα ηχεία, το οποιο με ενοχλει και με φοβιζει ιδιαιτερα. μήπως ξέρετε τι είναι αυτο το πραγμα?


Ντουπ...Ντουπ...Ντουπ....
...Άντρα μου, γιατί τρίζει το πάτωμα του σπιτιού μας?
...Τους πο**τη* τους Αμερικάνους ρώτα γυναίκα, που μας πολεμάνε με χαμηλές ηχητικές συχνότητες....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Οκτ 2004, 22:34:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κλασικο προβλημα......
πηγαινε πισω στον ηχεια σου γρηγοοοοορα....

αν θυμαμαι καλα απο το δικο μου νοοοοοοοομιζω οτι ειναι η γειωση του ενισχυτη
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΣΦΗΝΑΣ! (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.4 xs

Ένταξη: 06 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 20
Τόπος: Κιάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Οκτ 2004, 23:16:28    Θέμα δημοσίευσης: νομιζω οτι το εχω κανει αυτο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φίλε μου αυτο θυμαμαι οτι το εχουμε κανει. έχουμε γειώσει τους ενισχυτές σε μια βίδα κάτω απο τα πίσω καθίσματα. Μήπως είναι κατι άλλο? Rolling eyes Confused


Ντουπ...Ντουπ...Ντουπ....
...Άντρα μου, γιατί τρίζει το πάτωμα του σπιτιού μας?
...Τους πο**τη* τους Αμερικάνους ρώτα γυναίκα, που μας πολεμάνε με χαμηλές ηχητικές συχνότητες....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Οκτ 2004, 12:25:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aυτο το προβλημα το εχει ενα παλιο ηχοσυστημα που εχω σπιτι!!! Οταν το κλεινω ακουγεται αυτος ο θορυβος!!! Ο θορυβος σημαινει οτι απο καπου περναει ρευμα (υπαρχει μικρη διαρροη απο καπου) μολις το κλεινεις και φτανει στα ηχεια ως ηχος!!! Ισως να προερχεται απο καποια γειωση ή μονωση!!! Wink


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Οκτ 2004, 12:29:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν ειναι τιποτα σοβαρο!
μην φοβασαι!και μενα ετσι κανει και ειναι λογικο (το τσεκαρα!)
μηπως εχεις 2 ενισχυτες?


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Οκτ 2004, 22:06:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειναι πολλα τα χρονια δεν θυμαμαι........
δεν δοκιμαζεις να αλλαξεις τη γειωση και να το πιασεις σε αλλη βιδα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Οκτ 2004, 21:21:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φλασσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

μολις τωρα θυμηθηκα οτι πρεπει να ειχα καψει την γειωση της προενισχυσης του ραδιοκασσετοφωνου μου και εκανε το γκντουυυυπ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianic (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mx-5 1.8

Ένταξη: 02 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 835
Τόπος: Αγ.Παρασκευη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Οκτ 2004, 03:08:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πιθανοτατα να να χει καταστραφει η γειωση του προενισχυτη οπως εγινε και στο δικο μου προ ολιγον ημερων. δεν ειναι τιποτα. ο τεχνικος μου πε πως καμια φορα ο ενισχυτης χρησιμοποιει τη γειωση του προενισχυτη και η γειωση καπουτ .




bye bye cc , welcome miata
Fuck army...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Οκτ 2004, 10:18:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καποια απο τις γειωσεις εχει καει.
πολυ πιθανο να ειναι απο καποιο rca, αν πχ πηγες να συνδεσεις τα rca στο r/cd ενω αυτο ηταν αναμμενο.
επισης πολλοι ενισχυτες εχουν γειωμενο το σασι τους (πχ οι em-phaser) που σημαινει οτι δεν πρεπει σε καμια περιπτωση να ερχονται σε επαφη οι ενισχυτες με μεταλλικα μέρη του αμαξωματος (πχ να ειναι βιδωμενοι σε πλατη καθισματος κλπ κλπ). αυτο πιθανον να σου προκαλει φορυβο στα ηχεια καθως και τα "ντουπ". Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Οκτ 2004, 16:55:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

α. ελεγξε ξανα γειωση ενισχυτη και δοκιμασε αλλη βιδα
β.πηγαινε εκει που αγορασες το ραδιοσιντι να το ελεγξουν.
αν ειναι το μαμα πετα το...
μην το αφηνεις ετσι θα καψεις τα τουιτερ πιθανοτατα αν σε νοιαζει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΣΦΗΝΑΣ! (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.4 xs

Ένταξη: 06 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 20
Τόπος: Κιάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Νοέ 2004, 02:13:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι ρε το έψαξα.ειναι λογικο αυτο λενε ολοι γιατι κλεινει πρωτα η μονάδα μπροστα και μετα οι ενισχυτες με αποτέλεσμα να εχω επιστροφή ρευματος στα ηχεια (με βαση την σχολη μου αυτο ειναι ρεύμα εξ επαγωγης που δημιουργειται στους αναλογικούς ενισχυτές και εφόσον δεν βρισκει άλλη δίοδο διαφυγής καταναλώνεται στις αντιστάσεις των ηχείων! Idea Idea Idea Idea ) ( ελπίζω να μην είπα μ@@κ@@ια!!!) Shocked Shocked


Ντουπ...Ντουπ...Ντουπ....
...Άντρα μου, γιατί τρίζει το πάτωμα του σπιτιού μας?
...Τους πο**τη* τους Αμερικάνους ρώτα γυναίκα, που μας πολεμάνε με χαμηλές ηχητικές συχνότητες....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Νοέ 2004, 00:03:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η διοδιος αυτη ειναι η ΓΕΙΩΣΗ αρα επιγοντως δοκιμασε σε αλλα σημεια γειωση.... η κατι πιο απλο παρε εξωτερικη γειωση π.χ καλωδιο απο εδαφος και συνεδεσε το με την υπαρχουσα γειωση ωστε το ρευμα να βρισκει διαφυγη στο εδαφος...αν και τοτε το κανει......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΣΦΗΝΑΣ! (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.4 xs

Ένταξη: 06 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 20
Τόπος: Κιάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Νοέ 2004, 00:35:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στην προκειμένη περίπτωση (ενός αυτοκινήτου) η αντισταση γειωσης δεν γίνεται να είναι μικρότερη απο την αντίσταση του ηχειου. Γι'αυτο το ρευμα παει στο ηχειο (αν οχι ολο το περισσοτερο) και ετσι ακουγεται αυτος ο θόρυβος. ( τι ειπα πάλι ο π@@στ@@ης!!!!!) Shocked Shocked Shocked Shocked


Ντουπ...Ντουπ...Ντουπ....
...Άντρα μου, γιατί τρίζει το πάτωμα του σπιτιού μας?
...Τους πο**τη* τους Αμερικάνους ρώτα γυναίκα, που μας πολεμάνε με χαμηλές ηχητικές συχνότητες....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 
Μέλος
Μέλος


206 CC

Ένταξη: 04 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 125
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 17 Ιούλ 2006, 21:36:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σήμερα ολοκλήρωσα και εγώ την εγκατάσταση του ενισχυτή με την βοήθεια των παιδιών απο την Ηχοκίνηση.

Δυστυχώς όμως πέρα από το γντουπ που κάνει όταν κλείνει, το κάνει και όταν αλλάζω σταθμό στο ραδιόφωνο και επιπλέον οταν χαμηλώνω τελείως την ένταση ακούγεται ένα συνεχές βουητό από τα ηχεία.
Όταν χαμηλώνω την ένταση του ενισχυτή το βουητό δεν ακούγεται αλλά τότε δεν εχει και νόημα η ύπαρξη του ενισχ. αφού παίζει όπως και πριν.

Τα RCA και το καλώδιο ρεύματος δεν έρχονται καθόλου σε επαφή μιας και είναι περασμένα το καθένα από μια πλευρά του αυτοκινήτου.

Τα παιδιά στην Ηχοκίνηση μου είπαν ότι ίσως να έχει κάποιο πρόβλημα ο ενισχυτής.

Πριν τον ξυλώσω και τον στείλω για έλεγχο έχει κάποιος να προτείνει κάτι μήπως και??????????
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιούλ 2006, 00:35:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πριν τον στείλεις για δοκιμή θα τον δοκιμάσουμε και σε άλλο αυτοκίνητο.
Την Πέμπτη στην Λέσχη...

πάρε με τηλ να σου πω Wink
Γείωση έβαλες πάνω στην μπαταρία ή στο σασί?
(δυστυχώς η ηχοκίνηση έχει την κακιά συνήθεια να γειώνει στο σασί....)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 
Μέλος
Μέλος


206 CC

Ένταξη: 04 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 125
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιούλ 2006, 10:50:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την γείωση την έβαλα εγώ πάνω στο σασί.
Συγκεκριμένα, έτριψα ένα κομματι για να φύγει το χρώμα και έβαλα τη γείωση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιούλ 2006, 11:16:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γκουχ...
γκουχ...
ο λαιμός μου...
Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil

ε τώρα τι να σου πω δηλαδή???????


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιούλ 2006, 11:18:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πες μου ότι βίδωσατε και τον ενισχυτή με λαμαρινόβιδες πάνω σε κάνα κάθισμα ή άλλη λαμαρίνα....????? W00t Stunned


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 
Μέλος
Μέλος


206 CC

Ένταξη: 04 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 125
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιούλ 2006, 11:25:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι να πω και εγώ τώρα? Rolling eyes Embarassed
Εκτος της μπαταρίας, που αλλού μπορώ να το τοποθετήσω ωστε να κάνω μια δοκιμή? Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 
Μέλος
Μέλος


206 CC

Ένταξη: 04 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 125
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιούλ 2006, 11:31:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο ενισχυτής είναι κάθεται πάνω στη μοκέτα και δεν πρόκειται να βιδωθει.

Και να εξηγήσω, στην ηχοκίνηση πήγα για να συνδέσουν τα ηχεία, αφού δεν ήθελα να μπλέξω με τα πυκνωτάκια, το ρεύμα και γενικά να κάνουν ένα έλεγχο.

Στο θέμα ενισχυτή είμαι ημιμαθής και δεν με εμπιστεύομαι Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1091s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on