PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 CC Χαμύλωμα/ανάρτηση/τριγμοί/στρεπτική ακαμψία
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
shiba (giwrgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


shiba cc

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 1069
Τόπος: γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Σεπ 2004, 01:20:44    Θέμα δημοσίευσης: 206 CC Χαμύλωμα/ανάρτηση/τριγμοί/στρεπτική ακαμψία Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπεριζω ολουσ τουσ peugeotακηδες.ειμαι κατοχοσ 206xs 1.6.σε 15 μερες θα εχω+εγω το νεο μου αμαξι.συγκεκριμενα 206cc roland garros.πρωτα απο ολα εχω μαθει οτι ακουγοντα κατι ψιλοτριγμοι στην οροφη.λοιπον οι ερωτησεισ μου.ειναι πολυ ενοχλητικοι οι τριγμοι αυτοι?σε περιπτωση που το χαμηλωσω 3,5cm με το που το παρω αυξανονται οι τριγμοι?περιμενω τισ απαντησεισ σας....+επισης χαιρομαι που μπηκα επιτελουσ στην παρεα σας..shiba
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
argonaftis (Ηλίας)
Μέλος
Μέλος


208 gti

Ένταξη: 08 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 115
Τόπος: Αθήνα-Βύρωνας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Σεπ 2004, 08:04:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλώς ήρθες στην παρέα.Υποθέτω ότι θέλεις να το χαμηλώσεις για να "μπαίνεις". Καλύτερα μην το πειράξεις ακόμα.Δες το πως πάει και μετά από κάποιες χιλιάδες χιλιόμετρα πράξε.Αν παίζει ρόλο στους τριγμούς δεν ξέρω...


Argonaftis
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Σεπ 2004, 08:22:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το χαμηλωμα με αμορτισερ και ελατηρια σιγουρα παιζει ρολο στους τριγμους αφου το αυτοκινητο σκληραινει άρα και κοπαναει πιο πολύ στις ανωμαλίες του δρόμου. τώρα αν απλα το χαμηλώσεις με μαμα αμορτισερ δε νομιζω να επηρρεαστουν οι τριγμοί και πολύ αλλά η λύση χαμηλωμα με μαμα αμορτισερ δεν ειναι και οτι καλυτερο. Τριγμοί απο την οροφή έχουν αναφερθεί από πολλά παιδιά αλλα σπάνια ήταν κάτι το πολύ ενοχλητικό.
Με γεια το rolland garros σου και καλως ήρθες στην μεγαλή παρέα μας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Σεπ 2004, 09:15:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε μου δυστυχως τα cc δεν εχουν και απο τα καλυτερα πλαισια στην αγορα... οι τριγμοι ειναι καθημερινο φαινομενο ειτε το χαμηλωσεις ειτε οχι... αυτο που μπορεις να κανεις που θα βοηθησει παρα πολυ το αμαξωμα ειναι μια μπαρα θολων εμπρος ωστε να δεσει περισσοτερο.

η ακαμψια του αμαξωματος δυστυχως ειναι πολυ χαλια και αυτο θα το καταλαβεις με το εξης πειραμα... με κλειστη οροφη οταν περνας γραμμες τρενου ή καμια ανωμαλια του δρομου βαλε το δαχτυλο σου στο σημειο ενωσης του παρμπριζ και της οροφης... θα καταλαβεις τι εννοω. Επειτα βαλε τη θολομπαρα εμπρος και ξαναπερνα απο το ιδιο σημειο... θα δεις πως θα εχει βελτιωθει σημαντικα...

παντως να ξερεις πως με αναρτηση το αμαξι θα υποφερει αρκετα, μιας και ο συνδυασμος ελληνικοι δρομοι και σκληρη αναρτηση δεν ειναι και ο καλυτερος... ειναι καθαρα θεμα επιλογων και προτεραιοτητων...(προσωπικα οι τριγμοι δεν με απασχολουν...εκτος αν ειχα κανα mercedes που θα το ειχα πληρωσει καμια 60αρα χιλιαρικα, αρα θα περιμενα κατι παραπανω....





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kazanovas (giannis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 Gti

Ένταξη: 30 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: Ζωγράφου-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Σεπ 2004, 10:15:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιάννη αυτή η μπάρα που αναφέρεις βελτιώνει υποθέτω την ακαμμψία και στα δικά μασ pug.Αν ναι που μπορώ να τη βρώ?Από τιμούλα τι παίζει?Υπάρχει καμιά foto να δω περίπου πωσ είναι?ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Σεπ 2004, 10:45:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βελτιωνει την ακαμψια σε ολα τα αυτοκινητα...
τιμη αν θυμαμαι καλα πρεπει να πεζει συν πλην 100 ευρωπουλα





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Σεπ 2004, 12:56:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To 206cc δεν είναι κατασκευασμένο για χωσίματα-ταρζανιές κλπ.
Αν ρίξεις λεφτά (βλέπε koyzman) μπορείς να το μεταμορφώσεις όμως θα έχεις και παρενέργειες (τριγμοί, μειωμένη άνεση, νερό που στάζει απο την οροφή).
Βασικά - πλην ελαχίστων εξαιρέσεων - όσοι ''πολύ γρήγοροι'' πήραν 206cc μετά απο λίγο το πούλησαν.
Το 206cc είναι ενα όμορφο αυτοκίνητο με σχετικά καλό value for money (κουπέ-κάμπριο-εμφάνιση-design-ψιλογρήγορο-οικονομικό) όμως δεν είναι τοπ απο πλευράς ποιότητας κατασκευής κλπ.
Ρώτα τον κουζμαν να στο συγκρίνει με το ακριβότερο (βέβαια) megane cabrio...

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά να σου δώσω να καταλάβεις για το τι περίπου να περιμένεις απο το αυτοκίνητο σου. Wink

Ετσι ο φίλος μου ο Ηλίας που δεν τρέχει και είναι cool και ήρεμος τύπος είναι πολυ ευχαριστημένος απο το cc του ενώ ο φίλος μου ο Βαγγέλης που είναι ''γρήγορος'' το πούλησε μέσα σε λιγότερο απο χρόνο καθώς τον εκνευριζε το ηλεκτρονικό γκαζι, τα νερα που έσταζαν, που δεν ειχε πολύ καλό ηχο κλπ. Cool


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kazanovas (giannis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 Gti

Ένταξη: 30 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: Ζωγράφου-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Σεπ 2004, 13:58:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
To 206cc δεν είναι κατασκευασμένο για χωσίματα-ταρζανιές κλπ.
Αν ρίξεις λεφτά (βλέπε koyzman) μπορείς να το μεταμορφώσεις όμως θα έχεις και παρενέργειες (τριγμοί, μειωμένη άνεση, νερό που στάζει απο την οροφή).
Βασικά - πλην ελαχίστων εξαιρέσεων - όσοι ''πολύ γρήγοροι'' πήραν 206cc μετά απο λίγο το πούλησαν.
Το 206cc είναι ενα όμορφο αυτοκίνητο με σχετικά καλό value for money (κουπέ-κάμπριο-εμφάνιση-design-ψιλογρήγορο-οικονομικό) όμως δεν είναι τοπ απο πλευράς ποιότητας κατασκευής κλπ.
Ρώτα τον κουζμαν να στο συγκρίνει με το ακριβότερο (βέβαια) megane cabrio...

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά να σου δώσω να καταλάβεις για το τι περίπου να περιμένεις απο το αυτοκίνητο σου. Wink

Ετσι ο φίλος μου ο Ηλίας που δεν τρέχει και είναι cool και ήρεμος τύπος είναι πολυ ευχαριστημένος απο το cc του ενώ ο φίλος μου ο Βαγγέλης που είναι ''γρήγορος'' το πούλησε μέσα σε λιγότερο απο χρόνο καθώς τον εκνευριζε το ηλεκτρονικό γκαζι, τα νερα που έσταζαν, που δεν ειχε πολύ καλό ηχο κλπ. Cool


όπα μισό λεπτό δεν έχω cc!Όπως γράφω και στην υπογραφή μου το 1.6 gti έχω και μεχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος.Απλώς ρωτάω για την μπαρα γιατι ο Kouzman ανέφερε ότι μειώνει τουσ τριγμούς και κανει το αμάξι πιο άκαμπτο (άρα πιο ασφαλές σωστά? Question )Το τουτού μου το έχω ένα εξάμηνο και άρχισε να ψιλοτρίζει (σαν κατι ταξι ένα πραγμα!).Οπότε βάζοντας την μπάρα βέλτιώνω την κατάσταση ή μια από τα ίδια?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Σεπ 2004, 14:37:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιάννη εγω απάντησα στον Shiba για το 206cc. Wink

Σχετικά με την μπάρα θόλων να μας εξηγήσει κάποιος που έχει βάλει σε κανονικό 206 (οχι σε cc) πόσο κερδίζει σε ακαμψία, εαν έχει περισσότερους τριγμούς απο πριν κλπ.

Κοίτα τριγμοί και 206 πάνε παρέα !!! Μαθαίνεις να ζεις με αυτούς Smile
Υπάρχουν λύσεις βέβαια ... ψάξε σε άλλα topic.


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Σεπ 2004, 18:52:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="TONY PAP"]Ρώτα τον κουζμαν να στο συγκρίνει με το ακριβότερο (βέβαια) megane cabrio...
quote]
Άσχετο αλλά δεν νομίζω να το συγκρίνεται με το νέο Megane γιατί δεν έχουν καμία σχέση στην κατηγορία που είναι το καθένα !!
Απλά το ρωτάω και το αναφέρω αυτό γιατί έχω δει και άλλες φορές να γίνεται αυτή η σύγκριση!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
CC-Gio (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


CC-PUG ('04)

Ένταξη: 31 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 600
Τόπος: Κέντρο-Εξάρχεια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Σεπ 2004, 13:21:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον, εγω θελω να πω .οσον αφορα το θεμα τριγμων σε cc, οτι
εμφανιζονται τριγμοι στον θαλαμο των επιβατων που οφειλονται κατα κυριο λογο στην εφαρμογη της οροφης και λιγοτερο στη στιβαροτητα του ταμπλο!
Αυτο ειναι ενα στοιχειο που απλα επηρεαζει την ατμοσφαιρα σε ενα μακρυ ταξιδι.

Και εγω ειμαι ''ψειρας'' αλλα αυτο συνηθιζεται..... Wink

Οσο για την θολομπαρα σε cc το εχω ακουσει........πρεπει να κανει δουλεια!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Demis (Demis)
Μέλος
Μέλος


206cc

Ένταξη: 14 Σεπ 2003
Δημοσιεύσεις: 116
Τόπος: Peiraias

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Σεπ 2004, 08:37:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω πιστευω παντως πως καπια λύση πρεπει να υπαρχει στην καταπολεμηση των τριγμων στα cc μας..Στην ουσια δεν ειναι τοσο πολυ το θεμα οροφης που τριζει οσο τα παραθυρα...


Run bAbe Run......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NT1969 (ΝΙΚΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206CC

Ένταξη: 20 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 20
Τόπος: ΘΗΒΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Σεπ 2004, 15:22:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΤΑ CC ΤΡΙΖΟΥΝ ΠΑΡΑΘΥΡΑ-ΟΡΟΦΗ-ΖΟΥAΝ-...ΚΛΠ ΚΛΠ ...ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΟΜΟΡΦΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΜΕ 23 000 ΕΥΡΟ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΕΓΩ, ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ CLK ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΕΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑ HUNDAI
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
CC-Gio (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


CC-PUG ('04)

Ένταξη: 31 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 600
Τόπος: Κέντρο-Εξάρχεια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Σεπ 2004, 10:10:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NT1969 έγραψε:
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΤΑ CC ΤΡΙΖΟΥΝ ΠΑΡΑΘΥΡΑ-ΟΡΟΦΗ-ΖΟΥAΝ-...ΚΛΠ ΚΛΠ ...ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΟΜΟΡΦΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΜΕ 23 000 ΕΥΡΟ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΕΓΩ, ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ CLK ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΕΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑ HUNDAI


Ειπαμε ρε Νικ! οχι και.................Hundai!!!!!! Wink
Εμενα παλι δεν μου τριζει σχεδον καθολου....ακομα! Ελαχιστα ανοιχτο να ειναι το ραδιο-cd.Δεν ακουγεται τιποτα!
Ισως αργοτερα να αρχισει , αλλα δεν πιστευω!

Θα δουμε................... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
George 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.6 (16V) XS2 (2002)

Ένταξη: 30 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 38
Τόπος: Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2004, 17:53:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δυστιχως αληθεια απο ποιοτητα υλικων και συναρμολογησης τα 206 πασχουν Crying or Very sad λογω του κοστους προφανως εεεεε δεν αγορασαμε και Γερμανο....


giorgio
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2004, 18:32:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατί ρε παιδία τι το κακό έχει από υλικά και συναρμολογήσει για πείτε μου και μένα !!
Επειδή είναι σκληρά τα πλαστικά ? Ε κι εμένα δεν μου αρέσουν σε αφή και όψη αλλά όχι και ότι είναι χάλια!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2004, 19:39:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμενα σε σχεση με το Yaris που ειχα πριν αλλα και με το Polo κολλητου μου φαινεται κλασσεις ανωτερο ποιοτικα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Recifees (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 BlueBird 1.600.000 κεκ

Ένταξη: 07 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 491

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2004, 21:43:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παίδες το cc προήλθε απο το κλειστό 206 το οποίο ήταν και το αρχικό σχέδιο του πλαισίου γενικότερα .Ολα μα όλα τα ανοικτά που ακολούθησαν την οδό αυτή χωρίζονται σε δύο κατηγορίες :
1.τριζάτα (π.χ 206-σύμφωνα με τα λεγομενά σας εγώ δεν έχω μπεί)
2.μη τριζάτα -Ποιος δίνει 70000-80000 ευρο να δώσει και σε μένα τα ρέστα Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Recifees (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 BlueBird 1.600.000 κεκ

Ένταξη: 07 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 491

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2004, 22:12:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

George έγραψε:
Δυστιχως αληθεια απο ποιοτητα υλικων και συναρμολογησης τα 206 πασχουν Crying or Very sad λογω του κοστους προφανως εεεεε δεν αγορασαμε και Γερμανο....


Α για αυτό μας κυνηγάνε όλοι ....για να αλλαξοπιστίσουμε και να πάρουμε Γερμανό Shocked Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Οκτ 2004, 23:41:38    Θέμα δημοσίευσης: τριγμοι σε 206 cc Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπόν φίλοι μου σας λύνω τις αποροίες σας μία μία.
όταν το πήρα νορμάλ έτρυζε λίγο, στην ένωση παρμπριζ - οροφής.

το χαμήλωσα 3 πόντους μόνο με ελατήρια και μαμα αμορτισέρ και έτρυζε περισότερο. σκλήρυνε όμως αρκετά περισσοτερο από το μαμά και οι τριγμοί δεν αυξήθηκαν αναλόγως της σκληρότητας.

έβαλα μπάρα θόλων της momo (100 ευρώ οτομοτο), χωρίς να χρειάζεται κόψιμο το κάλυμα για να μπαίνει ο αέρας πάνω, από τον θόλο , και το αμάξι βελτιώθηκε δραματικά.
και ένα κόλπο για τους τρυγμούς. Βάλτε ταλκ στα λάστιχα της οροφής. έτσι μαλακώνουν και δεν ακούγονται οι τριγμοί σχεδόν καθόλου.

Όχι σπρεϊ σιλικόνης και άλλα τέτοια λιπαντικά διότι όταν στεγνώσουν κανουν πολύ χειρότερα τα πράγματα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Επόμενη
Σελίδα 1 από 13

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1458s (PHP: 74% - SQL: 26%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on