PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Χρηματική Συνδρομή στο Forum.
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανακοινώσεις - Ερωτήσεις - Παρατηρήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
p206xs2 (Γρηγόρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 02 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 273
Τόπος: Αθήνα, Νέος Κόσμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Σεπ 2004, 16:42:08    Θέμα δημοσίευσης: Χρηματική Συνδρομή στο Forum. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά όταν ανοίξει το νέο site θα υπάρξει και χρηματική συνδρομή για την είσοδο στο forum;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Σεπ 2004, 16:46:33    Θέμα δημοσίευσης: Re: Χρηματική Συνδρομή στο Forum. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

p206xs2 έγραψε:
Παιδιά όταν ανοίξει το νέο site θα υπάρξει και χρηματική συνδρομή για την είσοδο στο forum;


INSERT COIN to JOIN .....

Θα κάνουμε το Forum --- Link με το SEGA RALLY και το BUBLE BUBLE στα Ηλεκτρονικά.... Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Evil Evil Evil Evil Evil Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Σεπ 2004, 18:55:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απο οτι εχω καταλαβει θα υπαρχει συνδρομη η οποια θα περιλαμβανει μεταξύ αλλων προνομίων και την εισοδο στο κομματι του φορουμ που αφορα τις βελτιώσεις. Σε 13 μέρες θα ξερουμε οπότε ας μη μπουμε στο τριπακι παλι να αναρωτιόμαστε και να συζηταμε τι και πως. Όταν έρθει η ώρα θα γινουν οι αντιστοιχες ανακοινωσεις απο την ΠΔΕ. Μεχρι τότε υπομονή... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
zippy (Βασιλης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 1.6 GTI (2004)

Ένταξη: 08 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 267
Τόπος: newcastle & Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 11 Δεκ 2004, 14:20:21    Θέμα δημοσίευσης: Ερχομαι Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια επιτελους καταβαινω απο αυτη την κρυα χωρα και ερχομαι Ελλαδα. Very happy Υπαρχει καμια σιγκεντρωση η κανενας καφες τωρα κοντα μεταξυ των μελων? Cool Laughing


zippy the lion
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 11 Δεκ 2004, 14:42:52    Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερχομαι Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

zippy έγραψε:
παιδια επιτελους καταβαινω απο αυτη την κρυα χωρα και ερχομαι Ελλαδα. Very happy Υπαρχει καμια σιγκεντρωση η κανενας καφες τωρα κοντα μεταξυ των μελων? Cool Laughing


Ο ναι!
και μαλιστα οχι μονο ενας! Wink Wink
διαβασε αυτο!
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=4379


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Νοέ 2006, 16:39:10    Θέμα δημοσίευσης: "μερική" πρόσβαση στο forum Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά
πρόσφατα σχετικά απέκτησα κι εγώ ένα 206 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος (και ευτυχισμένος!) με την επιλογή μου.

Ανακαλύπτοντας το site και γενικά το club -σας είδα και στο ATS2- το θεώρησα πολύ καλη ευκαιρία να έχω να συνομιλώ με άλλα άτομα για θέματα που πραγματικά μας ενδιαφέρουν (δηλαδή αυτοκίνητα και peugeot ιδιαίτερα)

Δυσαρεστήθηκα όμως κάπως με τη λογική της εξουσιοδοτούμενης πρόσβασης σε κομμάτια του forum από μη μέλη. Δε θα σταθώ τόσο στο ύψος της συνδρομής αλλά στο ότι ένα τόσο ενδιαφέρον forum που συγκεντρώνει πλούτο πληροφοριών (υποθέτω) εμφανίζεται ως "πριβέ", ενώ θα μπορούσε να εξυπηρετεί ακόμα περισσότερο την ανταλλαγή απόψεων και γνώσεων.

Εγώ, δυστυχώς, σπουδάζω στην Πάτρα και δεν έχω την ευχαίρια να συμμετέχω στις συναντήσεις στο στέκι του club, οπότε το forum είναι η μόνη ευκαιρία μου για επικοινωνία -όπως και πολλών ακόμα ατόμων-...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Νοέ 2006, 16:55:50    Θέμα δημοσίευσης: Re: "μερική" πρόσβαση στο forum Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

abaleo έγραψε:
Καλησπέρα παιδιά
πρόσφατα σχετικά απέκτησα κι εγώ ένα 206 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος (και ευτυχισμένος!) με την επιλογή μου.

Ανακαλύπτοντας το site και γενικά το club -σας είδα και στο ATS2- το θεώρησα πολύ καλη ευκαιρία να έχω να συνομιλώ με άλλα άτομα για θέματα που πραγματικά μας ενδιαφέρουν (δηλαδή αυτοκίνητα και peugeot ιδιαίτερα)

Δυσαρεστήθηκα όμως κάπως με τη λογική της εξουσιοδοτούμενης πρόσβασης σε κομμάτια του forum από μη μέλη. Δε θα σταθώ τόσο στο ύψος της συνδρομής αλλά στο ότι ένα τόσο ενδιαφέρον forum που συγκεντρώνει πλούτο πληροφοριών (υποθέτω) εμφανίζεται ως "πριβέ", ενώ θα μπορούσε να εξυπηρετεί ακόμα περισσότερο την ανταλλαγή απόψεων και γνώσεων.

Εγώ, δυστυχώς, σπουδάζω στην Πάτρα και δεν έχω την ευχαίρια να συμμετέχω στις συναντήσεις στο στέκι του club, οπότε το forum είναι η μόνη ευκαιρία μου για επικοινωνία -όπως και πολλών ακόμα ατόμων-...


Εκτιμώ αυτά που λες και έχεις δίκιο. Το έχουμε συζητήσει πάρα πολλές φορές και μάλιστα στα άμμεσα σχέδια είναι να αλλάξουν κάποια πράγματα.

Ομως πάντα η ερώτηση είναι η εξής. Ολοι μας ψάχνουμε πληροφορίες πως θα κάνουμε το αυτοκίνητό μας πύραυλο και αδιαφορούμε πλήρως πως γίνεται να επιβιώσει ο σύλλογος που πρέπει να πληρώσει το ρεύμα, το νοίκι, τα έντυπα, τα αυτοκόλλητα κλπ κλπ.

Φιάξαμε την Λέσχη μπας και αλλάξει αυτό, αλλά πάλι όλοι ψάχνουμε τσάμπα πληροφορίες πως θα κάνουμε το αυτοκίνητό μας πύραυλο και αδιαφορούμε πλήρως πως γίνεται να επιβιώσει ο σύλλογος...

Αν μπορέσει να μας βοηθήσει κάποιος και μας βρει μια σωστή και αποδεκτή απ'όλους λύση, ευχαρίστως να την υιοθετήσμουμε.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Νοέ 2006, 17:03:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια λυση που εχει αναφερθει και βρισκεται καπου στη μεση απο ολα ειναι να ειναι ανοιχτη η προσβαση στο να διαβαζει ο καθε ενας αυτα τα θεματα αλλα να ΜΗΝ μπορει να γραψει....


οπως ελεγε και ενας παππους με το στανιο το σκυλι μαντρι δε φυλαει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Νοέ 2006, 17:09:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι αυτό δεν ξέρω αν θα ήταν λύση. Προσωπικά έχω εκφράσει την άποψη κάποιος επισκέπτης κλπ να διαβάζει και να γράφει. Αλλά η ερώτηση ήταν πως γίνεται βρεθεί ένας αποδεκτός τρόπος που για να επιβιώσει ο σύλλογος θα πρέπει να έχει ένα ετήσιο ποσό για τα έξοδά του...



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Νοέ 2006, 17:19:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ξερουμε ομως ολοι οτι δεν μπορει να βασιζεται στις συνδρομες λογω φορουμ ενας συλλογος Crying or Very sad Crying or Very sad

με την ιδια λογικη εχω ακουσει παιδια να λενε...γιατι να ξαναγραφτω...μπηκα οταν ηταν ανοιχτα εμαθα και διαβασα αυτα που ηθελα...να πληρωσω να δω τι καινουργιο......

αυτο ειναι 10φορες πιο χειροτερο και αποκαρδιωτικο για μενα . . . και για αυτους στο πως σκεφτονται και για το φορουμ που παραμενει κλειδωμενο. Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Νοέ 2006, 22:24:01    Θέμα δημοσίευσης: Re: "μερική" πρόσβαση στο forum Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
abaleo έγραψε:
Καλησπέρα παιδιά
πρόσφατα σχετικά απέκτησα κι εγώ ένα 206 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος (και ευτυχισμένος!) με την επιλογή μου.

Ανακαλύπτοντας το site και γενικά το club -σας είδα και στο ATS2- το θεώρησα πολύ καλη ευκαιρία να έχω να συνομιλώ με άλλα άτομα για θέματα που πραγματικά μας ενδιαφέρουν (δηλαδή αυτοκίνητα και peugeot ιδιαίτερα)

Δυσαρεστήθηκα όμως κάπως με τη λογική της εξουσιοδοτούμενης πρόσβασης σε κομμάτια του forum από μη μέλη. Δε θα σταθώ τόσο στο ύψος της συνδρομής αλλά στο ότι ένα τόσο ενδιαφέρον forum που συγκεντρώνει πλούτο πληροφοριών (υποθέτω) εμφανίζεται ως "πριβέ", ενώ θα μπορούσε να εξυπηρετεί ακόμα περισσότερο την ανταλλαγή απόψεων και γνώσεων.

Εγώ, δυστυχώς, σπουδάζω στην Πάτρα και δεν έχω την ευχαίρια να συμμετέχω στις συναντήσεις στο στέκι του club, οπότε το forum είναι η μόνη ευκαιρία μου για επικοινωνία -όπως και πολλών ακόμα ατόμων-...


Εκτιμώ αυτά που λες και έχεις δίκιο. Το έχουμε συζητήσει πάρα πολλές φορές και μάλιστα στα άμμεσα σχέδια είναι να αλλάξουν κάποια πράγματα.

Ομως πάντα η ερώτηση είναι η εξής. Ολοι μας ψάχνουμε πληροφορίες πως θα κάνουμε το αυτοκίνητό μας πύραυλο και αδιαφορούμε πλήρως πως γίνεται να επιβιώσει ο σύλλογος που πρέπει να πληρώσει το ρεύμα, το νοίκι, τα έντυπα, τα αυτοκόλλητα κλπ κλπ.

Φιάξαμε την Λέσχη μπας και αλλάξει αυτό, αλλά πάλι όλοι ψάχνουμε τσάμπα πληροφορίες πως θα κάνουμε το αυτοκίνητό μας πύραυλο και αδιαφορούμε πλήρως πως γίνεται να επιβιώσει ο σύλλογος...

Αν μπορέσει να μας βοηθήσει κάποιος και μας βρει μια σωστή και αποδεκτή απ'όλους λύση, ευχαρίστως να την υιοθετήσμουμε.


μηπως προσπαθειτε αδικα να κανετε τον κοσμο να πληρωσει συνδρομη για το club εαν αυτο που οπως λες τον ενδιαφερει ειναι μονο να κανει το αυτοκινητο του πυραυλο ;
σκεψου και το ενδεχομενο να μην συμμεριζονται ολοι τις αποψεις που υπαρχουν για το club.

αν ζητηθει η γνωμη μου θα ελεγα το club-συλλογος να προχωρησει με αυτους που θελουν να προσφερουν και εχουν "οραμα" και να μεινει το forum ανοιχτο για οσους απλα θελουν να κανουν το ...αυτοκινητο τους πυραυλο.
ετσι και οι μεν δεν θα δυσαρεστηθουν και το club θα διατηρηθει πιο υγειές με ατομα συνειδητοποιημενα που αναλαμβανουν να προσφερουν.
Για να σε προλαβω αν αυτοι οι τελευταιοι δεν βγαινουν ή αισθανονται ριγμενοι, πρεπει να δεχτουν οτι αυτο ειναι κατι που το αναλαμβανουν εθελοντικα γιατι το θελουν , κανεις δεν τους πιεσε να το κανουν.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Νοέ 2006, 01:46:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παραθέτω το εξής που έγραψα αλλού και δεν πήρα ούτε ένα σχόλιο.
plaketokofths έγραψε:

ΥΓ2. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η ανταλλαγή απόψεων πρέπει να πληρώνεται. Θεωρώ πάντως πως ένα επίσημο μέλος δν είναι και απαραίτητα κι ενεργό. Πιστεύω σημασία έχει στο φόρουμ τουλάχιστον, να έχει περισσότερα δικαιώματα ένα ενεργό παρά επίσημο(το οποίο αντί να προσφέρει τις γνώσεις του, τις εμπειρίες του, την αποψή του...προσφέρει ενα χ ποσό). Φυσικά υπάρχουν επίσημα και ενεργά μέλη ταυτόχρονα. Αυτή βέβαια είναι η γνώμη μου και τπτ παραπάνω..


Επιπρόσθετα:
Καταλαβαίνω αυτό που λες Πρόεδρε αλλά έχω την εξής απορία, ξέρω άλλα αξιόλογα clubs ,κατά την γνώμη μου πάντα, που επιβιώνουν μια χαρά και έχουν έσοδα από συνδρομή προσφέροντας σαν αντίτιμο πχ. εκτπώσεις. Δείχνουν να καλύπτουν έτσι τα έξοδα τους. Συγκεκριμένα για το φόρουμ νιώθω το παραπάνω που έχω παραθέσει. Με λίγα λόγια την συμβολή του κάθε μέλους στο φόρουμ και δεν εννοώ την οικονομική.

Αν κάπου έχω λάθος ή έχω παρανοήσει κάτι θα ήθελα να το ξέρω.
Πάντα φιλικά και με καλή διάθεση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Νοέ 2006, 03:40:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

plaketokofths έγραψε:
Παραθέτω το εξής που έγραψα αλλού και δεν πήρα ούτε ένα σχόλιο.


Δεν πήρες ούτε ένα σχόλιο γιατί πολύ απλά εκεί που το έγραψες δεν υπήρχε περίπτωση να αφήσω να ανοίξει τέτοια συζήτηση (και να χαλάσουμε το τόπικ)

Κάποια στιγμή πρέπει να καταλάβουμε ΟΛΟΙ ότι δεν είναι δυνατόν να γράφουμε ότι μας έρθει όπου να 'ναι (εκτός ίσως από κάνα αστειάκι πέιραγμα που δίνει μια φιλική ευχάριστη χροιά - πάντα με μέτρο) Τουλάχιστον όχι στο φόρουμ του PSClub. Wink

Κατά τ΄άλλα.

Εγώ είμαι εδώ και καιρό υπέρ του ξεκλειδώματος του φόρουμ τουλάχιστον για ανάγνωση από όλους.

Αν μη τι άλλο με την ανάγνωση κεντρίζεις το ενδιαφέρον των επισκεπτών και μπορεί να θέλουν να συμμετέχουν.

Απλά ο προβληματισμός είναι το πως μπορεί να αποφύγει το φόρουμ τους "περαστικούς" @@άρες που γράφουν ότι τους έρθει όπου τους έρθει ή που ανοίγουν τόπικ χωρίς πριν να ψάξουν στοιχειδώς αν έχει γραφτεί κάτι ήδη.

Θα μου πείτε γι αυτό υπάρχουν οι Mod.

Σωστό και αυτό, αλλά... εκεί θα χρειαστούμε ένα "update" (anyway αυτό είναι θέμα εσωτερικής διαχείρισης του ΔΣ οπότε το προσπερνάμε)

Αυτό πάντως που πραγματικά δεν μπορώ με ΤΙΠΟΤΑ να καταλάβω είναι γιατί κάποιος που θέλει να είναι μέλος σε ένα Σύλλογο απαιτεί να έχει μόνο οφέλη από το ελάχιστο (πχ ανάγνωση φόρουμ) χωρίς να βοηθήσει στην οικονομική στήριξη αυτού του Συλλόγου.

Δεν έχει σημασία αν πχ λόγο προγράματος δεν μπορεί ο Χ ή ο Ψ να έρθει στην Λέσχη.
Γιατί να πρέπει να τριγυρνάμε από δω και από κει σε καφετέριες για τις συγκεντρώσεις μας και να μην έχουμε το δικό μας χώρο.
Γιατί να μην έχουμε ανεξάρτητο δικό μας ταμείο για ότι μας χρειαστεί και να μην έχουμε ανάγκη να διαφυμίζουμε κάποιον στην σελίδα μας (αν και στο τέλος αυτό θα γίνει)

Εεεεε πολύ απλά όλοι αυτοί που από το PSClub θέλουν μόνο το φόρουμ του εμένα πραγματικά μου είναι ουσιαστικά αδιάφοροι. Νοιόθω ότι μου λένε:

"ξέρεις μεγάλε εγώ μόνο για κουβέντα πίσω από την οθόνη είναι, άντε και για καμια βόλτα/πίστα και τα έξοδα που έχει η Λέσχη/το site/κλπ κλπ όπως και το λοιπό οργανωτικό τρέξιμο τα έχω γραμμένα στα @@άρια μου και δεν με αφορούν"

Ε αυτό το σκεπτικό εμένα δεν μου αρέσει (για να μην πω με εκνευρίζει) και προτιμώ πχ να δώσω στο τέλος 10~20 ευρώ από την τσέπη μου για τα έξοδα παρά να έχω στο club μας τέτοια άτομα.

Αν και όταν ο καθένας μας καταλάβει ότι για να υπάρχει αυτό το club πρέπει να βοηθήσουμε/συνεισφέρουμε όλοι τότε δεν θα προβληματιζόμαστε για το αν είναι κλειδωμένο ή όχι το φόρουμ αφού πλέον θα είμαστε κομμάτι του και θα είναι το δικό μας φόρουμ και όχι το φόρουμ των ΧΨ διαχειριστών του PSClub.

Αυτή η καχυποψία ότι "που θα δώσω τα λεφτά μου" και "αυτοί βγάζουν λεφτά από αυτό" και ρέστα που κατα βάθος υπάρχει σε όσους είναι αντίθετοι με την συνδρομή είναι μεν κατανοητή όμως δεν είναι κατανοητή η στάση τους να "αφορίζουν" τελικά κάτι χωρίς πρώτα να το ψάξουν/ερευνήσουν (πχ να έρθουν από την Λέσχη, να δουν τι παίζει, να ρωτήσουν κλπ κλπ - μην μου πει κανείς ότι δεν έχει χρόνο γιατί αυτό το πράγμα απλά δεν υπάρχει. όταν υπάρχει διάθεση θα βρεθεί έστω και λίγος /ελάχιστος χρόνος αρκετός όμως να την επίλυση των όποιων αποριών ακόμα και σε άσχετο χρόνο εκτός τακτικών συναντήσεων στην Λέσχη)

Το θέμα είναι να υπάρχει διάθεση και όρεξη πρώτα και όχι καχυποψία και προκατάληψη.

Αλλά πίσω από την οθόνη του υπολογιστή δεν είμαστε PeugeotSportClub αλλά PeugeotSportPCClub...

Αυτά τα "ολίγα" (τα οπoία τα έχω γράψει ούτε και ξέρω πόσες ακόμα φορές... anyway...) και σορρυ αν σας κούρασα με το μεγάλο ποστ μου.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Νοέ 2006, 08:27:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα παραθέσω κι εγώ την άποψη μου. Για να υπάρχει αυτό το πολύ ωραίο forum που θέλουν όλοι να διαβάζουν χρειάζονται χρήματα. Για να υπάρχει η λέσχη, που ειδικά σε αυτό είμαστε ένα βήμα μπροστά σε σχέση με άλλα club, χρειάζονται χρήματα, για φτιαχτούν διαφημιστικά χρειάζονται χρήματα.
Bottomline, για όλα χρειάζονται χρήματα τα οποία πρέπει να πληρώσουν αυτοί που "απολαμβάνουν" το forum,την λέσχη κτλ κτλ κτλ.

Θέλουμε να είμαστε μέλη μίας αυτοκινητιστικής λέσχης η οποία είναι (αν όχι η πρώτη) από τις πρώτες στην ελλάδα, σε θέμα οργάνωσης, συμμετοχής σε event, παρουσιάσης στο τύπο κτλ κτλ.
Επίσης αυτή την συνδρομή εγώ την βλέπω και σαν προφύλαξη από συγκεκριμένη μερίδα ατόμων.
Με μία μικρή συνδρομή το χρόνο δεν παθαίνει κανένας τίποτα και ειδικά αυτός που γουστάρει το θέμα PSClub Wink


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Νοέ 2006, 08:31:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μακαρι να ηταν ετσι απλα μανθο...

το να κλειδωνουμε στις θεσεις μας δεν ειναι προοδος.

αυτοι που δεν τους ενδιαφερει το κλαμπ δε γραφονται μελη ειτε στη μια ειτε στην αλλη περιπτωση.
και αυτοι που απλα γραφονται για να κανουν πυραυλο το αμαξι πολυ πιο απλα του χρονου δε θα ειναι κοντα σας.,....θα εχουν παρει αυτο που θελουν και θα την εχουν κανει!

η αναγνωση μονο θα βοηθησει στη ταξη χωρις καθολου παραπανω αστυνομευση του φορουμ.
αυτα που εχουν γραφτει ειναι πηγη πληροφοριων και γνωσεων για ολους και δε πρεπει να καμια περιπτωση να περναει ή εστω να αιωρειται ουτε στο ελαχιστο η υποψια της εκμεταλευσης τους....

γραφτηκαν απο ολους και πρεπει να ανηκουν σε ολους.αυτη ειναι η θεση μου και οπως το εχω πει ο βασικος λογος ενστασης μου για να μην ειμαι και επισημα μελος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Νοέ 2006, 08:39:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια νομιζω δεν χρειαζετε τοση συζητηση το θεμα.
Και εσυ Μητσο και εσυ Μανθο το λετε ξεκαθαρα.Δεν ειμαστε απλα Forum,ειμαστε Λεσχη που αγαπαει αυτο που κανει.
Αυτο νομιζω τα λεει ολα.
Θελει συντηρηση το ολο ενχειρημα.
Εγω μπορει να μην εχω ερθει ποτε στην Λεσχη αλλα δεν με πηραζει που εχω δωσει και θα δωσω τα 40 ευρω.
Και δεν θα το κανω μονο για να εχουμε το δικαιωμα ολοι να εχουμε εναν χωρο συναντησης.
Αλλα θα το κανω και για την εκπτωση σε καποια προιοντα που εχει ο καταλογος μας(που καποιοι εχουν ριξει τρελο τρεξιμο για ολα αυτα).
Αυτα ολα δηλαδη τα ξεχναμε και βλεπουμε μονο μια κλειδωμενη συζητηση και τιποτα παραπανω.
Δεν ειναι ετσι.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Νοέ 2006, 09:38:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
μακαρι να ηταν ετσι απλα μανθο...

το να κλειδωνουμε στις θεσεις μας δεν ειναι προοδος...


Δεν είναι απλά. Ποτέ δεν είπα κάτι τέτοιο.
ΑΛΛΑ γιατί δεν διαβάζεις προσεκτικά ότι γράφω.
Ξαναδιάβασε την 6η γραμμή του προυγούμενου ποστ μου.
Ευχαριστώ.

Πάντως μιας και το ανέφερες θα περιμένω αν και όταν ξεκλειδωθεί το φόρουμ να δω πόσοι και ποιοι θα γίνουν επίσημα μέλη.

Τέλος να έχετε υπόψην σας ότι για να γίνει κάτι τέτοιο θα πρέπει να γίνει επίσημη ψηφοφορία μεταξύ των ήδη συνδρομητικών μελών σχετικά με το αν θέλουν να γίνει οποιαδήποτε αλλαγή σχετικά με το φόρουμ.

Αυτά.
Καλημέρα σας. Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Νοέ 2006, 09:58:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εκει σιγουρα δεν θα περασει το μετρο.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Νοέ 2006, 10:26:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

plaketokofths έγραψε:

Επιπρόσθετα:
Καταλαβαίνω αυτό που λες Πρόεδρε αλλά έχω την εξής απορία, ξέρω άλλα αξιόλογα clubs ,κατά την γνώμη μου πάντα, που επιβιώνουν μια χαρά και έχουν έσοδα από συνδρομή προσφέροντας σαν αντίτιμο πχ. εκτπώσεις. Δείχνουν να καλύπτουν έτσι τα έξοδα τους. Συγκεκριμένα για το φόρουμ νιώθω το παραπάνω που έχω παραθέσει. Με λίγα λόγια την συμβολή του κάθε μέλους στο φόρουμ και δεν εννοώ την οικονομική.


Ας κάνουμε τότε την επόμενη συνάντηση για το GTCC στη λέσχη ενός εκ των άλλων club Wink

Μα αν δεν κάνω λάθος κάτι τέτοιο δεν γίνεται το οποίο σημαίνει ότι για αρχή έχουμε μια τεράστια διαφορά Exclamation

Το θέμα είναι αυτή την στέγη που έχουμε τείνουμε να την ακυρώσουμε μιας και δεν την έχουμε καθόλου σε εκτίμηση Sad

Στο θέμα μας τώρα της συνδρομής, συμφωνώ στο να ξεκλιδώσει το forum πια αλλά club δεν είναι μόνο το forum και αυτό δεν βλέπω να το συμμερίζεται κανένας Twisted evil


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Νοέ 2006, 12:39:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:

Πάντως μιας και το ανέφερες θα περιμένω αν και όταν ξεκλειδωθεί το φόρουμ να δω πόσοι και ποιοι θα γίνουν επίσημα μέλη.

Τέλος να έχετε υπόψην σας ότι για να γίνει κάτι τέτοιο θα πρέπει να γίνει επίσημη ψηφοφορία μεταξύ των ήδη συνδρομητικών μελών σχετικά με το αν θέλουν να γίνει οποιαδήποτε αλλαγή σχετικά με το φόρουμ.


brz20 έγραψε:
Εκει σιγουρα δεν θα περασει το μετρο.


Και ο λογος ειναι οτι τα (περισσοτερα) επισημα μελη ενδιαφερονται ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ για την επιβιωση του συλογου και της λεσχης.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανακοινώσεις - Ερωτήσεις - Παρατηρήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 1 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3053s (PHP: 94% - SQL: 6%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on