PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αντιπρόσωποι και εξουσιοδοτημένα....
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Νοέ 2008, 15:27:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εξουσιοδοτημένο; Τι είναι αυτό; Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2008, 12:00:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως πραγματικά, πέρα από το ότι στα εξουσιοδοτημένα συνεργεία το ξεχέζουν με τις τιμές, τελικά είναι και άσχετοι, πολλές φορές. Θα αναφέρω εδώ ένα περιστατικό που συνέβη σε φίλο με almera, αλλά είναι ενδεικτικό της κατάστασης. Το almera, λοιπόν, που έχει (n15) φορά δύο διαφορετικά σετ δίσκο-πλατώ, 190 ή 180 (mm, φαντάζομαι). Είχε αλλάξει το σετ, εδώ στην Πάτρα, στο επίσημο συνεργείο, πριν 1-2 χρόνια. Τις τελευταίες μέρες, λοιπόν, φάνηκε ότι ο δίσκος ήταν στα τελευταία του... Πήγαμε στο συνεργείο που πάω και γω το 206 εδώ και 1-2 χρόνια, και το οποίο εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια πλέον και τι είχαν κάνει οι αθεόφοβοι κύριοι της nissan; Είχαν βάλει 190άρι πλατώ και 180άρη δίσκο!!! Το διανοείστε; Έτσι, πατούσε το εξωτερικό του δίσκου, το οποίο και προφανώς υπέστη πρόορη φθορά, και το εσωτερικό του μέρος ήταν ολοκαίνουργιο, αφού πατούσε στον... αέρα! Αφήνω για τελευταίο το θέμα της τιμής, αφού πιστεύω ότι περισσότερο μετρά ένας μηχανικός τον οποίο μπορείς να εμπιστεύεσαι, παρά ένας φτηνός... Στον πρώτο θα πλήρωνα ακόμα και περισσότερο, αν ήμουν σίγουρος. Νιώθω, όμως, πολύ τυχερός που ο μηχανικός που πάω συνδυάζει τη σωστή συμπεριφορά/γνώση/πράξη με τις "σωστές" τιμές! Ήτοι, για σετ δίσκο-πλατώ του φίλου μου, που στη nissan πήραν (με μια μικρή επιφύλαξη, μήπως ήταν και λίγο παραπάνω) 300 ευρώ, ο μάστορας (με όλη τη σημασία της λέξης) πήρε 180.

Δεν ξέρω αν πρέπει να τον αναφέρω δημόσια, μη θεωρηθεί διαφήμιση κτλ, αλλά όποιος θέλει, με ρωτά. Αν σας πω γενικά τιμές εργατικών, που παίρνει, δε θα το πιστεύετε. Θα αναφέρω, όμως, ότι έπεισα και φίλους από Αθήνα να έρθουν, ώστε να κάνουν σ' αυτόν το service των αυτοκινήτων τους...

Σ' ευχαριστώ Σπύρο (sps) που μου 'χεις γνωρίσει έναν τέτοιο μάστορα!


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2008, 13:28:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω μολις πηρα το 206 μολις εκανα το 1ο σερβις μετα ανοιξα το καπο για να το πλυνω στο σπιτι κ βρηκα ενα γερμανοπολυγωνο σφηνωμενο αναμεσα στο καπο κ στο φαναρι.... κλεινω παλι το καπο αφηνωντας μεσα το κλειδι..... ξαναπαω στην αντιπροσωπεια,βρισκω τον μηχανικο που μου εκανε το σερβις, και ακολουθει ο παρακατω διαλογος:

εγω- εσυ δεν εισαι που εφτιαξες ενα μαυρο peugeot206 με την πινακιδα ****?
μηχανικος- ναι ναι μολις πριν λιγο το εφτιαξα το εκανα gg...
εγω- να σου πω μηπως εχεις χασει κανενα κλειδι και δεν ξερεις που ειναι???
μηχανικος- οχι
εγω- φερε εδω σε παρακαλω εναν υπευθυνο να ανοιξω το καπο μου μπροστα του
μηχανικος-οκ

ερχεται ο υπευθυνος ανοιγω το καπο κ ο μηχανικος ηταν τοσο εξυπνος που πηγε να με βγαλει και ψευτη επειδη ηταν μπροστα ο υπευθυνος.... ακολουθουν τα κλασσικα μπινελικια @#$#$σταυριδια μεταξυ εμου κ του μηχανικου κλπ κλπ.... ο υπευθυνος μ ελεγε τα κλασσικα συγνωμη ηταν ενα λαθος του μηχανικου κλπ κλπ.... απο τοτε με τον υπευθυνο εχουμε γινει κ φιλαρακια κ σε καθε σερβις που παω επιλεγω εγω ποιος μηχανικος θα μου φτιαξει το αυτοκινιτο και εκτος αυτου ειμαι και απο πανω του..... οποτε τα σκαω λιγο πιο χοντρα απο οτι θα τα εσκαγα σε ενα αλλο συνεργειο αλλα το σερβις γινεται στη μαμα και ξερω οτι γινεται σωστη δουλεια πανω στο αυτοκινιτο..... αυτα απο μενα Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ath7 (Χαρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


corsa B

Ένταξη: 22 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 1180
Τόπος: Περιστερι-Κηπουπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2008, 17:33:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sinanai(εκανα καλη αντιγραφη τωρα!Laughing )

Δεν ξερω κι ολας αλλα μηπως το almera φοραει αυτο το δισκο που του εβαλαν?Το εχετε τσεκαρει?
Τα κοιτανε με αριθμο πλαισιου!(Η τιμη ΜΠΩΡΕΙ και να ειναι τσιμπιμενη!δεν ξερω)

Και κατι αλλο ο μηχανικος σου τι μαρκα/ποιοτητα δισκο του εβαλε? Rolling eyes

206kwn

Το οτι ξεχασε ενα κλειδι μεσα στο μηχανοστασιο σαφως και δεν ειναι οτι καλυτερο και μπορει να σου προκαλουσε και ζημια!Αλλα απο τη στιγμη που δεν εγινε τπτ (ζημια κινητηρα-στραβομα καπω ή φτερο) θα μπορουσες απλος να το ελεγες στο μηχανικο και οχι να φωναξεις τον υπευθυνο!

Ξερω οτι το εχεις πληρωσει και θες να γινει σωστα δουλεια (οπως ολοι αλλωστε) αλλα για μπες λιγο στη θεση του με κατι αντιστοιχο της δικη σου δουλειας! Wink

ΥΣ:Δεν σου τη λεω αν αυτο καταλαβες!


..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2008, 22:11:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όπως είπα, το almera έπαιρνε και τους δύο τύπους σετ δίσκο-πλατώ, αναλόγως την έκδοση κτλ... Αλλά στη nissan, έβαλαν μεγάλο πλατώ με μικρό δίσκο!!! Επίσης, ο μάστορας κανονικό σετ nissan έβαλε... Wink


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ath7 (Χαρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


corsa B

Ένταξη: 22 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 1180
Τόπος: Περιστερι-Κηπουπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Δεκ 2008, 22:43:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με λιγα λογια δεν ξερανε ποιο ακριβως να βαλουνε και τα παντρεψανε!
Laughing Laughing Laughing Laughing

οκ! Wink


..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Δεκ 2008, 10:12:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ath7 έγραψε:
Sinanai(εκανα καλη αντιγραφη τωρα!Laughing )

Δεν ξερω κι ολας αλλα μηπως το almera φοραει αυτο το δισκο που του εβαλαν?Το εχετε τσεκαρει?
Τα κοιτανε με αριθμο πλαισιου!(Η τιμη ΜΠΩΡΕΙ και να ειναι τσιμπιμενη!δεν ξερω)

Και κατι αλλο ο μηχανικος σου τι μαρκα/ποιοτητα δισκο του εβαλε? Rolling eyes

206kwn

Το οτι ξεχασε ενα κλειδι μεσα στο μηχανοστασιο σαφως και δεν ειναι οτι καλυτερο και μπορει να σου προκαλουσε και ζημια!Αλλα απο τη στιγμη που δεν εγινε τπτ (ζημια κινητηρα-στραβομα καπω ή φτερο) θα μπορουσες απλος να το ελεγες στο μηχανικο και οχι να φωναξεις τον υπευθυνο!

Ξερω οτι το εχεις πληρωσει και θες να γινει σωστα δουλεια (οπως ολοι αλλωστε) αλλα για μπες λιγο στη θεση του με κατι αντιστοιχο της δικη σου δουλειας! Wink

ΥΣ:Δεν σου τη λεω αν αυτο καταλαβες!


το ξερω οτι δε μ τη λες φαινεται αλλωστε Wink Wink ... λοιπον δηλαδη εσενα η αποψη σου ειναι οτι αφου δεν εγινε ζημια δεν επρεπε να το αναφερω στον υπευθυνο???αν δεν το ελεγα στον υπευθυνο την επομενη φορα θα εβρισκα μεσα κανενα ζαντολαστιχο Wink τεσπα δεν ειναι εκει το θεμα μας Wink ολοι κανουμε λαθη κανεις δεν ειναι αλαθητος Wink ... πολυ απλα θα μπορουσε να μ πει οκ ρε φιλαρακι εχεις δικιο εκανα μ@λ@κι@ ας δουμε αν εχει ζημια κ μετα βλεπουμε....δεν το εκανε...ηθελε μονο να με διαψευσει...λαθος του Wink ...κ εκτος αυτου να σ φερω παραδειγμα το τελευταιο σερβις που εκανα στην πεζο πληρωσα 440 ζεστα...πολλοι θα με πουν μ@λ@κ@.... τα εσκασα κ δεν το μετανιωσα γτ εγινε σωστη δουλεια στο αυτοκινιτο.... με επιασες τι θελω να σου πω?? δεν με νοιαζει οσα λεφτα κ να δωσω απλα θελω να γινει ΣΩΣΤΗ δουλεια σε ολες τις παραμετρους... οπως καταλαβες ειμαι ο εφιαλτης καθε μηχανικου που θα αναλαβει το σερβις μου αλλα δυστηχως σαν καταναλωτης κ εγω (που τα σκαει) σκεφτομαι οτι δεν μπορεις να εμπιστευτεις σε κανεναν κατι που ΑΓΑΠΑΣ γιατι θα σου κανει μεσα στο δικο σου αυτοκινιτο οτι ταρζανια θελει αυτος...... κ απο το να τις κανει αυτος προτιμω να τις κανω εγω μονος μου κ τσαμπα..... δυστηχως σε αυτη τη δουλεια αν δεν τους τριξεις λιγο τα δοντια δεν παιρνουν μπροστα να κανουν κατι σωστο... κ με αυτο ειμαστε ολοι κερδισμενοι.. κ εγω (απο τοτε αψογη η δουλεια τους)κ το συνεργειο(επειδη μου τα παιρνει Wink ) κ ο χωρος των μηχανικων (που πρεπει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να γινουν πιο προσεκτικοι)... αυτα κ σορρυ αν κουρασα Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ath7 (Χαρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


corsa B

Ένταξη: 22 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 1180
Τόπος: Περιστερι-Κηπουπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Δεκ 2008, 17:35:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

206kwn έγραψε:
αν δεν το ελεγα στον υπευθυνο την επομενη φορα θα εβρισκα μεσα κανενα ζαντολαστιχο

Rotfl Rotfl
206kwn έγραψε:
πολυ απλα θα μπορουσε να μ πει οκ ρε φιλαρακι εχεις δικιο εκανα μ@λ@κι@ ας δουμε αν εχει ζημια κ μετα βλεπουμε....δεν το εκανε...ηθελε μονο να με διαψευσει...λαθος του Wink

Οντως λαθος του!

Για τα υπολοιπα εχεις μπολικο δικιο! Wink


..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Δεκ 2008, 17:38:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ath7 έγραψε:
206kwn έγραψε:
αν δεν το ελεγα στον υπευθυνο την επομενη φορα θα εβρισκα μεσα κανενα ζαντολαστιχο

Rotfl Rotfl
206kwn έγραψε:
πολυ απλα θα μπορουσε να μ πει οκ ρε φιλαρακι εχεις δικιο εκανα μ@λ@κι@ ας δουμε αν εχει ζημια κ μετα βλεπουμε....δεν το εκανε...ηθελε μονο να με διαψευσει...λαθος του Wink

Οντως λαθος του!

Για τα υπολοιπα εχεις μπολικο δικιο! Wink



Wink Wink Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kammenos (panagiotis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

PEUGEOT 2

Ένταξη: 24 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 447
Τόπος: ΠΑΤΡΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Δεκ 2008, 18:12:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή είναι εξουσιοδοτημένο Κώστα δεν πάει να πει ότι είναι κ σωστό!
Και η συμπεριφορά στο εν λόγο συνεργείο και συγκεκριμένα του 'αρχιμηχανικού' δεν είναι κ οτι καλύτερη απέναντί μου!
Για παράδειγμα, πήγα να βάλω την ανάρτηση μαζί με ράβδους, αντιστρεπτική και τα συναφή!
Ποιός θα ξέρει καλύτερα από το εξουσιοδοτημένο?
Λογικά κανείς! Ρωτάω τον Γι@@@η, έχετε ξαναβάλει?
Μου κάνει φυσικά! Το παίρνει ένα παιδί και καθότανε 10' και κοίταγε την ανάρτηση λες και ήταν ούφο!!!
Μου κάνει τι ανάρτηση είναι αυτή και από που την πήρες? Shocked
Μην τα πολυλογώ την ''τοποθέτησε'' ''όπως'' γνώριζε, με αποτέλεσμα να έχει παντού διαφορές, αρεστερά δεξιά, μπρος πίσω!
Όπως και να το ρυθμίζανε λύση δεν βρισκότανε!
Μου λέει να κάνω 1000 χλμ κ θα ρθει στα ίσα του σίγουρα!( Η λύση βρέθηκε στον Πουπάκη πρόσφατα)
Φεύγοντας ακούω τα ρουλεμάν και πηγαίνοντας πάλι πίσω μου λένε έλα άλλη μέρα γιατί έχει πάει 2.00 και έχουμε άλλα αυτοκίνητα με ραντεβού!Το γελοίο είναι ότι με χρεώσανε εργατικά για τοποθέτηση ρουλεμάν από την αρχή!
Ξαναπάω και αφού δεν υπήρχε αλλαγή και τι ατάκα μου πετάει?
Φταίει η ανάρτηση και που ξέρω εγώ ότι είναι η peugeot sport και συνέχεια μας πρήζεις και τέτοια! Shocked
Δεν εχει σχέση αν πληρώνεις τον άλλον πολλά €! Είναι μέχρι να σου τύχει και σε σένα η ασχετοσύνη τους! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Δεκ 2008, 18:26:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kammenos έγραψε:
Επειδή είναι εξουσιοδοτημένο Κώστα δεν πάει να πει ότι είναι κ σωστό!
Και η συμπεριφορά στο εν λόγο συνεργείο και συγκεκριμένα του 'αρχιμηχανικού' δεν είναι κ οτι καλύτερη απέναντί μου!
Για παράδειγμα, πήγα να βάλω την ανάρτηση μαζί με ράβδους, αντιστρεπτική και τα συναφή!
Ποιός θα ξέρει καλύτερα από το εξουσιοδοτημένο?
Λογικά κανείς! Ρωτάω τον Γι@@@η, έχετε ξαναβάλει?
Μου κάνει φυσικά! Το παίρνει ένα παιδί και καθότανε 10' και κοίταγε την ανάρτηση λες και ήταν ούφο!!!
Μου κάνει τι ανάρτηση είναι αυτή και από που την πήρες? Shocked
Μην τα πολυλογώ την ''τοποθέτησε'' ''όπως'' γνώριζε, με αποτέλεσμα να έχει παντού διαφορές, αρεστερά δεξιά, μπρος πίσω!
Όπως και να το ρυθμίζανε λύση δεν βρισκότανε!
Μου λέει να κάνω 1000 χλμ κ θα ρθει στα ίσα του σίγουρα!( Η λύση βρέθηκε στον Πουπάκη πρόσφατα)
Φεύγοντας ακούω τα ρουλεμάν και πηγαίνοντας πάλι πίσω μου λένε έλα άλλη μέρα γιατί έχει πάει 2.00 και έχουμε άλλα αυτοκίνητα με ραντεβού!Το γελοίο είναι ότι με χρεώσανε εργατικά για τοποθέτηση ρουλεμάν από την αρχή!
Ξαναπάω και αφού δεν υπήρχε αλλαγή και τι ατάκα μου πετάει?
Φταίει η ανάρτηση και που ξέρω εγώ ότι είναι η peugeot sport και συνέχεια μας πρήζεις και τέτοια! Shocked
Δεν εχει σχέση αν πληρώνεις τον άλλον πολλά €! Είναι μέχρι να σου τύχει και σε σένα η ασχετοσύνη τους! Wink



εμ δεν τους εριξες και συ ενα κραξιμο καλο για να καταλαβουν οτι δεν εισαι κανενας ασχετος Wink .... κ μετα θα εβλεπες αν θα προσεχαν το αυτοκινιτο σου κλπ κλπ


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kammenos (panagiotis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

PEUGEOT 2

Ένταξη: 24 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 447
Τόπος: ΠΑΤΡΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Δεκ 2008, 18:46:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κράξιμο τους έχω ρίξει και γερό μάλιστα!
Όταν ο άλλος λέει τα δικά του όμως τι να κάνεις όμως?
Εδώ έλεγε ότι μία φταίει το αμάξωμα, μία το αμορτισέρ.
Και μου πε ο βελιμεζάκης ότι δεν πρόκειται να έχει πρόβλημα το αμορτισέρ. Μπορώ να σου στείλω άλλο και να μου στείλεις το 'χαλασμένο' αλλά αν ελεγθεί και δεν έχει τίποτα θα το πληρώσεις εσυ!
Αν άκουγα τους 'ειδικούς' θα πλήρωνα πρόωρα 1 αμορτισέρ! Sad
Άμα ξέρει κάποιος να κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά γιατί να μην τον πάω σ αυτόν?
Με τρώει η τσέπη μου για 400-500 κάθε χρόνο?
Εδώ είδα τον άλλον να αλλάζει κάτι στο πίσω φανάρι άλλου 206, σπάει την κόπιτσα και απλά το στηρίζει σαν να μην συμβαίνει τίποτα.
Αυτός είναι επαγγελματισμός ςξουσιοδοτημένου?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Δεκ 2008, 22:05:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kammenos έγραψε:
Κράξιμο τους έχω ρίξει και γερό μάλιστα!
Όταν ο άλλος λέει τα δικά του όμως τι να κάνεις όμως?
Εδώ έλεγε ότι μία φταίει το αμάξωμα, μία το αμορτισέρ.
Και μου πε ο βελιμεζάκης ότι δεν πρόκειται να έχει πρόβλημα το αμορτισέρ. Μπορώ να σου στείλω άλλο και να μου στείλεις το 'χαλασμένο' αλλά αν ελεγθεί και δεν έχει τίποτα θα το πληρώσεις εσυ!
Αν άκουγα τους 'ειδικούς' θα πλήρωνα πρόωρα 1 αμορτισέρ! Sad
Άμα ξέρει κάποιος να κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά γιατί να μην τον πάω σ αυτόν?
Με τρώει η τσέπη μου για 400-500 κάθε χρόνο?
Εδώ είδα τον άλλον να αλλάζει κάτι στο πίσω φανάρι άλλου 206, σπάει την κόπιτσα και απλά το στηρίζει σαν να μην συμβαίνει τίποτα.
Αυτός είναι επαγγελματισμός ςξουσιοδοτημένου?



τι να πεις ο καθενας οπως το βλεπει.. παντως εγω δεν εχω κανενα παραπονο απο τοτε που ειχε γινει το σκηνικο που αναφερα πιο πανω Wink ισα ισα ειμαι κ πολυ ευχαριστημενος... εσυ δλδ ποιον θεωρεις καλο μαστορα στην πατρα??(σε πμ απαντησε μου)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Δεκ 2008, 16:26:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

abaleo έγραψε:
...Και για να ερθουμε στο παρασύνθημα. Έχεις κανενας να μου προτεινει που να στειλω την αδερφη μου για ενα τυπικο σερβις με λογικες τιμες (Αθήνα), έστω με pm για να μην θεωρηθει διαφημιση απο δω. Αργυρη υποψιαζομαι ότι εχεις αλλες δουλειες να ασχοληθεις (ειδα και τοπικ προτεραιοτητας καπου!)


επανερχομαι στην ερωτηση μου μιας και θα πεταχτω μεχρι αθηνα σημερα οποτε αυριο θα εχω λιγο χρονο για την ενασχόληση με το "παλιό" μου
αν εχει να μου προτεινει καποιος συνεργειο. θα ερθω και απο τη λεσψη βεβαια να τα πουμε κι εκει!


---
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
gio_rallye (Γιωργος)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 rallye 1.6T

Ένταξη: 04 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 148
Τόπος: patras - argyroupolis

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Δεκ 2008, 00:16:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρω αν πρέπει να τον αναφέρω δημόσια, μη θεωρηθεί διαφήμιση κτλ, αλλά όποιος θέλει, με ρωτά. Αν σας πω γενικά τιμές εργατικών, που παίρνει, δε θα το πιστεύετε. Θα αναφέρω, όμως, ότι έπεισα και φίλους από Αθήνα να έρθουν, ώστε να κάνουν σ' αυτόν το service των αυτοκινήτων τους.[/quote] ποιος ειναι αυτος ρε κωστη??? Surprised Surprised


ολα μεσα!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mikechri (mike)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 XS

Ένταξη: 23 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Δεκ 2008, 23:17:03    Θέμα δημοσίευσης: ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ,

ΕΧΩ ΕΝΑ 206 1,4 ΧΣ ΜΟΝΤΕΛΟ 2002.
ΣΤΙΣ 6/12/08 (ΗΜΕΡΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ) ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΜΙΑ ΓΙΟΡΤΗ. ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΕΜΠΡΟΣ ΟΜΩΣ. ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 7/12/08 ΦΩΝΑΞΑ ΤΗΝ EXPRESS SERVICE. ΗΡΘΕ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΘΕΜΑ ΡΕΥΜΑΤΟΣ. ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 9/12/08 ΠΗΓΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗΝ ROYAL CAR (ΠΕΤΙΜΕΖΑΣ) ΣΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ. ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΚΑΗΚΕ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ. ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ! ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ ΜΟΛΙΣ 44.000 ΧΛΜ. ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΗΘΕΛΕ ΑΛΛΑΓΗ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΤΟΝ ΠΑΡΗΓΓΗΛΕ. ΠΕΡΑΣΑΝ 9 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΑΠΟ ΓΑΛΛΙΑ ΔΙΟΤΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΚΟΣΤΟΣ 800 ΕΥΡΩ ΚΑΙ 85 ΕΥΡΩ ΕΡΓΑΤΙΚΑ. ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΕΒΑΛΕ ΕΠΑΝΩ ΣΤΙΣ 19/12/08 ΚΑΙ ΕΤΡΕΞΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΑΛΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΚΑΗΚΕ ΚΑΙ Η ΜΟΝΑΔΑ PSI. 270 ΕΥΡΩ ΤΟ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 22/12/08 ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗ ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΑ PSI ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΔΙΑΓΝΩΣΗ. ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΑΛΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΕΙ ΚΑΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΤΟΥ ABS ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ 100% ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΣΤ. ΚΟΣΤΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ABS 850 ΕΥΡΩ. 23/12/08 ΑΦΟΥ ΤΟΥ ΠΛΗΡΩΝΩ 1150 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΕΓΚΕΦΑΛΟ, PSI ΚΑΙ ΕΡΓΑΤΙΚΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕ THN EXPRESS SERVICE ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΠΕΡΕΤΑΙΡΩ ΕΛΕΓΧΟ. Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΕΤΙΜΕΖΑΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΟΥΤΕ ΕΜΠΕΙΡΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΟΠΩΣ ΟΦΕΙΛΕΙ ΣΑΝ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΗΣ PEUGEOT. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΕΞ ΑΡΧΗΣ ΠΑΡΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΜΕ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΞΟΔΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΗΝ LAION HELLAS ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΚΑΙ PSI. TO ΒΡΙΣΚΩ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΚΑΙ ΛΥΠΗΡΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΑΝ ΤΗΝ PEUGEOT NA MHN ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΤΩΝ ΕΞΟΥΣΙΟΤΗΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΡΓΑΤΩΝ ΤΗΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Υ.Γ. ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΠΕΤΙΜΕΖΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Δεκ 2008, 01:05:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καταρχην καλώς ηρθες και ελπίζω γρήγορα να βρεθεί ακρη με το πρόβλημα του αυτοκινήτου σου...

θα σε παρακαλέσω να γράφεις με μικρά και οχι κεφαλαία μιας και ειναι πιο ευαναγνωστα
δες εδω τι ισχυει στο φορουμ του PSClub
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=25

Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
lem-x24 (Θανάσης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (16 V)

Ένταξη: 02 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 12:29:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στη λαμία ξέρει κανένας κάποιο καλό συνεργείο που να ξέρει από πεζό? δε μιλάω για την αντιπροσωπεία. εκεί είναι όλοι νούμερα. ρωτάω αν ξέρει κάποιος ώστε να είναι κόσμια εκεί που θα το πάω και καλοί άνθρωποι. γιατί δεν αργώ να τσακωθώ κιόλας άμα μου πουνε τις διάφορες ασχοτοσύνες τους.


όλα τα καινούρια αμάξια είναι ψεύτικα !.!.!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sod (BASILHS)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων


PUG 206 1.4 (8v) Βελτιωμενο στα σημεια

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2079
Τόπος: athina - peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 12:42:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παμε pm.... Wink Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Theo_207RC (Θοδωρής)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 RC by E-tuners

Ένταξη: 29 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Μάρ 2009, 23:59:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά έχει πάει κανένας στο AMFITHEAS SERVICE CENTER? Είναι κοντα στο σπίτι μου και λέω να το πάω εκεί για το service των 20000. Ξέρει κανείς αν είναι καλοί? Λάδια θα με αφήσουν να πάω δικά μου?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 3 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1779s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on