PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αντιπρόσωποι και εξουσιοδοτημένα....
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Δεκ 2006, 16:28:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στην θεσσαλονικη τελικα υπαρχει συνεργασεια με την μπακανιαρη?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Edirnelis 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


citroen zx volcane 16v

Ένταξη: 06 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 56

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Δεκ 2006, 17:21:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στην Μινι Μοκε πήγα για το πρώτο σέρβις και ενώ στο βιβλίο συντήρησης γράφει έλεγχος και συμπλήρωμα των λαδιών αν χρειαζεται, έκαναν αλλαγή. Βλεπεις στον έλεγχο δεν μπορούν να χρεώσουν κάτι, ενώ στην αλλαγή κάτι μένει από την χρέωση του λαδιού. Οταν ρώτησα τον υπάλληλο που έκανε τις εργασίες πότε να ξαναπάω η απάντηση ήταν: δεν ξέρω ακριβώς, δεν θυμάμαι τι γράφει το βιβλίο. Δεν γνωριζα τότε ότι σέρβις μπορείς να κάνεις σε οποιοδήποτε συνεργείο με αδεια λειτουργείας και να μη χάνεις την εγγύηση. Πάντως επειδή "όλα τα γουρούνια έχουν την ίδια μούρη" όπως λέει και η παροιμία, πρέπει να έχουμε τα μάτια ανοιχτά πάντα και να συμβουλευόμαστε φίλους και γνωστούς, αλλά και πάλι να μην επαναπαυόμαστε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Δεκ 2006, 19:45:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βρηκατε να πατε και εσεις στη ΜΙΝΙ ΜΟΚΕ ε τι να σας πω τωρα? Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Edirnelis 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


citroen zx volcane 16v

Ένταξη: 06 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 56

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Δεκ 2006, 12:51:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Που ήθελες να πάω σε συ Λευτέρη? Στο Στέκι του Βουτζά? Ηταν το κοντινότερο και θεωρητικά θα το επιθεωρούσαν για να βάλουν μια σφραγίδα. Αλλά τελικά καμμιά σφραγίδα δεν είναι δωρεάν. Χρόνια πολλά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PEPE (ΠΕΤΡΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 1.4 (16V)TR(2006)

Ένταξη: 22 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 72
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Δεκ 2006, 13:10:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για την μινι μοκε και εγω δεν εχω ακουσει καλα λογια.
για τον κονδωρα απεναντι απο το υγεια δεν ξερω...
απο εκει εχω παρει το pug μου αλλα ακομα δεν εχω παει.
λενε οτι ειναι λιγο ακριβος.
αν ξερει κανεις τιποτα αλλο να το καταθεσει παραυτα!!!!
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!! δημιουργικη,παραγωγικη και γρηγορη για οσους γουσταρουν με ΥΓΕΙΑ και ΑΓΑΠΗ
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ !!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την PEPE στις Παρ 29 Δεκ 2006, 13:16:16, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Δεκ 2006, 13:15:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για τιμές συγκεκριμένες δεν μπορώ να εκφέρω άποψη (συγκριτικά εννοώ) αλλά αν το πας στον Κονδωρα να ζητήσεις τον Βελιμεζάκη να του πεις ότι είσαι από το PSClub για να σε εξυπηρετήσει ανάλογα Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
PEPE (ΠΕΤΡΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 1.4 (16V)TR(2006)

Ένταξη: 22 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 72
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Δεκ 2006, 13:17:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σε ευχαριστω πολυ Μανθο
ΠΟΛΛΕΣ ΕΥΧΕΣ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Δεκ 2006, 14:08:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χμμμμ, χωρίς την κάρτα μέλους δεν νομίζω ότι θα έχει έκπτωση στον Κονδωρ... Rolling eyes



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Δεκ 2006, 14:17:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εεε ναι είναι και αυτό...
παράλειψης... συμαντική... Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
PEPE (ΠΕΤΡΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 1.4 (16V)TR(2006)

Ένταξη: 22 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 72
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Δεκ 2006, 16:49:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και γι αυτο υπαρχει λυση.
και επειδη δεν μπορεις συνεχεια να ρωτας και να ζητας βοηθεια για οτι σου ερχεται στο κεφαλι χωρις εσυ να προσφερεις το ελαχιστο μετα τις γιορτες θα πραξω τα δεοντα και θα γινω μελος.
βαρεθηκα να βλεπω αριστερα της σελιδας συνεχεια τη λεξη επισημο μελος και στο δικο μου κουτακι τιποτα...χαχα!!!
μπορει να μην ασχολουμαι σοβαρα οπως εσεις με το αυτοκινητο ουτε να θελω να το κανω πυραυλο,αλλα παροτι 40+ ετων και ησυχος σαν (παππους) ειμαι κατοχος pug και μου αρεσει και καθε αξιολογη προσπαθεια σαν την δικη σας
πρεπει να την επικροτουμε και να την στηριζουμε
στο κατω κατω μεσα απο ολα αυτα ακομα και ο απλος χρηστης σαν και εμενα βγαινει κερδισμενος τελικα.
αυτα τα ολιγα αν και ειμαι εκτος θεματος εν γνωση μου ελπιζω να μου συγχωρεσετε αυτο μου το ατοπημα.
ηταν για καλο πιστευω.
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Δεκ 2006, 16:56:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απλά... Wink Wink Cool Cool

Χρονια πολλά και σε εσένα. Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
ΑΝΤΩΝΗΣ 307 (ΑΝΤΩΝΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 307 1600cc

Ένταξη: 05 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 392

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Απρ 2007, 22:12:37    Θέμα δημοσίευσης: Συνεργειο Πουλακης Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα
Θα ηθελα σας παρακαλω να μου πειτε εαν γνωριζει κανενα σας καποιο συνεργειο ονοματι Πουλακης ο οποιοσ βρισκεται στην Λ.Αθηνων στο Χαιδαρι εαν ειναι καλο συνεργειο? γιατι την Δευτερα εχω κλεισει ραντεβου για να μου αλλαξουνε τον ιμαντα χρονισμου



ΑΝΤΩΝΗΣ PEUGEOT 307
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Απρ 2007, 00:56:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

(υποθετικά) δηλαδή εαν σου πούμε ότι δεν είναι θα ακηρώσεις το ραντεβού?
μήπως θα επρεπε να ρωτησεις πριν το κανονίσεις?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
ΑΝΤΩΝΗΣ 307 (ΑΝΤΩΝΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 307 1600cc

Ένταξη: 05 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 392

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Απρ 2007, 23:51:52    Θέμα δημοσίευσης: Πουλακης ειναι καλος? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
(υποθετικά) δηλαδή εαν σου πούμε ότι δεν είναι θα ακηρώσεις το ραντεβού?
μήπως θα επρεπε να ρωτησεις πριν το κανονίσεις?


Κοιτα να δεισ εαν καποιοσ πηγε στο συγκεκριμενο συνεργειο για οτιδηποτε οχι μονο για τον ιμαντα και ελεγε αλλα συγκεκριμενα πραγματα και οχι αερολογιεσ οτι δεν εμεινε ευχαριστημενοσ θα επιρεαζε την γνωμη μου, εγω βεβαια πρπει να σου πω οτι τουσ εχω επισκεφτει για ελαφριεσ δουλειες οπωσ λαδια φιλτρο και φρενα, βεβαια αυτο μου εκανε εντυπωση ειαν οτι για να μου αλλαξουνε φιλτρο και λαδια μου πηρανε περιπου 18ευρω εργασια με τα λαδια δικα μου και να πω την αληθεια δεν εχω κοιταξει ποσο χρεωνεουν τα εξουσιοδοτημενα εαν γωωριζεται για πεστε μου επισησ και αλλαγη φρενων μπροστινων μου πηρανε 24ευρω εργασια, τωρα οσο αναφορα τον ιμαντα χρονισμου μου ειπανε περιπου 200ευρω και η εργασια μεσα, δε ξερω απο αυτα που αναφερω τι συμπερασμα βγαζεισ? δεν μπορω να τουσ κρινω απο την ποιοτητα εργασιασ γιατι αυτα που εχουν κανει μεχρι τωρα ειναι ευκολα.
Aλλα εαν με ρωτησεισ για την Automotivo οι τυποι ειναι για κλαματα τα οποια δεν θελω να ξαναφερθω μιας και τα εχω πει σε παλια τοπικ και βεβαια ειναι γνωστα στην Λιον γραπτοσ μιασ και εργαζομαι σε μεγαλη εταιρια που εχει συνεργασια με την Λιον οποτε και η γνωμη μου μετραει αρκετα και δεν υπαρχει δολιος λογοσ σ εαυτα που ανεφερα για την Automotivo και βεβαια εγινε και κοινωποιηση στουσ ιδιουσ την Automotivo



ΑΝΤΩΝΗΣ PEUGEOT 307
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dr_Michael 
Επισκέπτης







ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Νοέ 2007, 16:56:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχει λίστα με όλα τα εξουσιοδοτημένα και ίσως και λίστα με όλα τα εξειδικευμένα;
Επιστροφή στην κορυφή
climbonice (Θέμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 CC 1.6 150hp

Ένταξη: 23 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 127
Τόπος: Νέα Σμύρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Ιούλ 2008, 14:40:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα περισσότερα από τα posts που διαβάζω αφορούν κακή εξυπηρέτηση από εξουσιοδοτημένα σημεία επισκευής αυτοκινήτων και λογικό είναι αφού πιο εύκολα γράφει κάποιος όταν έχει κάποιο πρόβλημα παρά όταν δεν έχει. Καλό θα ήταν ωστόσο να αναφέρονται και περιπτώσεις καλής εξυπηρέτησης.
Είμαι σίγουρος πως υπάρχουν αρκετοί από εμάς που έχουν αγοράσει για πρώτη φορά Peugeot (όπως εγώ) και που θα γλυτώσουν πολύ χρόνο, χρήμα και ταλαιπωρία αν απευθυνθούν απευθείας σε κάποιο συνεργείο με "καλή φήμη".
Το πρώτο service του Peugeot μου πλησιάζει και η μέχρι τώρα εμπειρία από 3 σημεία που έχω επισκευθεί (Lion Συγγρού, Αμφιθέας και Καλλιαντάσης) είναι απογοητευτική. Υπάρχει τελικά κάποιο συνεργείο που να αξίζει να το προτιμήσουμε;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Ιούλ 2008, 15:37:57    Θέμα δημοσίευσης: Re: Πουλακης ειναι καλος? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΑΝΤΩΝΗΣ 307 έγραψε:

Κοιτα να δεισ εαν καποιοσ πηγε στο συγκεκριμενο συνεργειο για οτιδηποτε οχι μονο για τον ιμαντα και ελεγε αλλα συγκεκριμενα πραγματα και οχι αερολογιεσ οτι δεν εμεινε ευχαριστημενοσ θα επιρεαζε την γνωμη μου, εγω βεβαια πρπει να σου πω οτι τουσ εχω επισκεφτει για ελαφριεσ δουλειες οπωσ λαδια φιλτρο και φρενα, βεβαια αυτο μου εκανε εντυπωση ειαν οτι για να μου αλλαξουνε φιλτρο και λαδια μου πηρανε περιπου 18ευρω εργασια με τα λαδια δικα μου και να πω την αληθεια δεν εχω κοιταξει ποσο χρεωνεουν τα εξουσιοδοτημενα εαν γωωριζεται για πεστε μου επισησ και αλλαγη φρενων μπροστινων μου πηρανε 24ευρω εργασια, τωρα οσο αναφορα τον ιμαντα χρονισμου μου ειπανε περιπου 200ευρω και η εργασια μεσα, δε ξερω απο αυτα που αναφερω τι συμπερασμα βγαζεισ? δεν μπορω να τουσ κρινω απο την ποιοτητα εργασιασ γιατι αυτα που εχουν κανει μεχρι τωρα ειναι ευκολα.


1) Στα 18 ευρω που σου πηρανε για αλλαγη λαδιων (με δικα σου) φαναζωμαι χρεωσανε και το φιλτρο (~8 ευρω) οποτε 10 ευρω απλα για την ασχολια τους ειναι λογικο.

2) Για τα φρενα επισης νορμαλ τιμη..

3) Η αλλαγη του ιμαντα χρονισμου ειναι δυσκολη, συνηθος παει ~100 ευρω η εργασια και δεν νομιζω οτι ο ιμαντας εχει αλλα 100 (περιπου κανα 30αρι.... )
Παντως για να βγει ο ιμαντας χρονισμου πρεπει να βγει ΚΑΙ ο ιμαντας δυναμο πρωτα.
Μηπως θα στους αλλαξει και τους δυο ??? (αφου ουτος η αλλος θα βγουν και οι δυο)
ΑΝ γινει ετσι, απο πλευρα τιμης πιο λογικο μου φενεται (~60 ευρω ιμ. Δυναμο & Ρουλεμαν + ~30 Ευρω Ιμ. Χρονισμου + ~100 ευρω εργασια = ~ 190)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Dr_Michael 
Επισκέπτης







ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Ιούλ 2008, 18:49:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

climbonice έγραψε:
Τα περισσότερα από τα posts που διαβάζω αφορούν κακή εξυπηρέτηση από εξουσιοδοτημένα σημεία επισκευής αυτοκινήτων και λογικό είναι αφού πιο εύκολα γράφει κάποιος όταν έχει κάποιο πρόβλημα παρά όταν δεν έχει. Καλό θα ήταν ωστόσο να αναφέρονται και περιπτώσεις καλής εξυπηρέτησης.
Είμαι σίγουρος πως υπάρχουν αρκετοί από εμάς που έχουν αγοράσει για πρώτη φορά Peugeot (όπως εγώ) και που θα γλυτώσουν πολύ χρόνο, χρήμα και ταλαιπωρία αν απευθυνθούν απευθείας σε κάποιο συνεργείο με "καλή φήμη".
Το πρώτο service του Peugeot μου πλησιάζει και η μέχρι τώρα εμπειρία από 3 σημεία που έχω επισκευθεί (Lion Συγγρού, Αμφιθέας και Καλλιαντάσης) είναι απογοητευτική. Υπάρχει τελικά κάποιο συνεργείο που να αξίζει να το προτιμήσουμε;


Προς το παρόν έμεινα ευχαριστμένος από τον Ανδρικόπουλο στη Λαμία. Έχοντας πρώτα επισκευτεί Lion, Grammakar κ.α.
Επιστροφή στην κορυφή
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Ιούλ 2008, 14:41:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σε καλο δρομο εισαι αλλα ο φιλος ενδιαφερεται για Αθηνα. Προσωπικα για το penteli car center εχω να πω οτι δε θα ξαναπαω (εχω γραψει σε αλλα τοπικς). Οι τυποι ουτε νοιαζονται για το αμαξι σου.... Evil


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Νοέ 2008, 15:09:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να σας πω κι εγω τη σχετική μου ιστορια:
Τι ήθελα και αθέτησα τις υποσχέσεις μου να μην ξαναπλησιασω αντιπροσωπεια? το ασημενιο μου (1.4 8V) εκανε 120000 χλμ στα χερια της αδερφής μου πλέον ευρισκόμενο στην περιοχή της αργολίδας. Επειδή δεν ευκαιρούσε για αλλού ειπα να δοκιμάσω την τοπική αντιπροσωπεία η οποία μου εδωσε τιμή ~220 ευρώ για σερβις ΜΕ ιμάντες, τον ρώτησα τελική τιμή γιατι μου φανήκε παράξενο, ναι μου λέει. Λέω, α ωραια στην επαρχία εχουν καλές τιμές. Τελικά ο ιμάντας χρονισμού δεν θα αλλαχτεί (λόγω νεότητας ακόμα) και το αμαξι μπηκε για σερβις σήμερα

Για αλλαγη λαδιων (λαδια δικα μου), φιλτρου βενζινης, καθαρισμο ταμπουρων και κατι ψιλολοιδια ζητησαν ουτε λιγο ουτε πολυ 150 ευρω...με 2,5 εργατοώρες χρεωση...Ζήτηθηκαν και εξτρα χρηματα για αλλαγή μπρατσου ζαμφορ και καθαρισμο πεταλουδας. Μιλάω με το μηχανικό στο τηλ...
-Καλα για να καθαρίσετε τα φρενα χρειαζεται 0,6 της ωρας?
-Ξερετε κυριε για να καθαριστουν τα φρενα, πρεπει να βγουν οι τροχοι...
Τωρα να κλαψω ή να γελάσω? Laughing Laughing
-Και θα κάτσει το αυτοκίνητο 2,5 ώρες μέσα στο συνεργειο για τα παραπανω θελέτε να μου πείτε
-Μπορεί και παραπάνω!

2η συνομιλια
-Ξερετε θελει αλλαγη ο ιμαντας δυναμο γιατι εχει σκασιματα, αλλαγη κυλινδρακια στα ταμπούρα γιατι σταζουν και εξαέρωση, θα παει στα 175 ευρω
-Από τα 150 στα 175 ευρώ συνολο?
-Οχι 175 ευρω επιπλέον
Dizzy2
-Ευχαριστώ αφήστε τα οπως είναι.

Δεν τους κατηγορώ τους ανθρωπους τη δουλεια τους κανουνε... Αλλα αυτή η πολιτική δεν ειναι σα να ψαχνουνε για μαλ... Αν δλδ το αφηνα και ελεγα καντε οτι θελετε, βγάλτε του τα ματια, θα μου ερχοταν καπελο 600 ευρω? Ειναι λιγο υπερβολικο ή μου φαινεται?

Δική μου συμβουλη (και στον εαυτο μου) ΜΑΚΡΥΑ απο αντιπροσωπειες για σερβις. Υπάρχουν φθηνότερα και ΚΑΛΥΤΕΡΑ

Και για να ερθουμε στο παρασύνθημα. Έχεις κανενας να μου προτεινει που να στειλω την αδερφη μου για ενα τυπικο σερβις με λογικες τιμες (Αθήνα), έστω με pm για να μην θεωρηθει διαφημιση απο δω. Αργυρη υποψιαζομαι ότι εχεις αλλες δουλειες να ασχοληθεις (ειδα και τοπικ προτεραιοτητας καπου!)


---
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 2 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1805s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on