PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αντιπρόσωποι και εξουσιοδοτημένα....
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
vaios (vaios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 30 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 18
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Φεβ 2012, 14:06:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καληρπερα παιδια,εχετε καποια προταση για εξειδικευμενο συνεργειο???Αρκετα με τις αντιπροσωποιες..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mrtclub (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 GT

Ένταξη: 14 Ιαν 2012
Δημοσιεύσεις: 143
Τόπος: Αθήνα, Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Φεβ 2012, 16:57:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ποια περιοχή μένεις να σου πούμε?



Από Saxo πεζός και από πεζός σε 206!
http://radio-pantofla.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
vaios (vaios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 30 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 18
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Φεβ 2012, 12:37:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στην Καλλιθεα.. και επισης εχει βγει μια προσφορα αλλα στυλ groupon,αλλα prolaveto.com και εχει καποια προσφορα για σερβις peugeot-cintroen..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vaios (vaios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 30 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 18
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 12 Φεβ 2012, 22:27:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάποιος?????????
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fallen_angel82 (Δημήτρης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.4 XS GT Look

Ένταξη: 14 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Μενίδι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2012, 00:41:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα κι από μένα.
Εγώ έχω ένα 206xs 1,4
Το έχω 6 χρόνια τώρα και από τη στιγμή που
τελείωσε η εγγύηση το πηγαίνω στη Νίκαια
στην ACTION SPORT PEUGEOT. Έμενα Αιγάλεω
και με βόλευε πολύ. Τα παιδιά μου έκαναν πολύ καλή
δουλειά πάντα. Τώρα όμως μένω Μενίδι και μου πέφτει
λίγο μακριά. Έχει κανείς υπόψιν του κάποιο συνεργείο
κοντά? Μενίδι, Φιλαδέλφεια ίσως? Αν δεν έχουμε πάλι στα
παιδιά θα το πάω, αν και θα ταλαιπωρηθώ.


Όταν το παιχνίδι τελειώνει,
ο βασιλιάς και το πιόνι
μπαίνουν στο ίδιο κουτί...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Μάρ 2012, 01:53:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν μιλάς για αντιπροσωπεία εκεί κοντά ειναι η Peugeot Gallo, εγώ είμαι ευχαριστημένος απο το εν λόγο συνεργείο.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fallen_angel82 (Δημήτρης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.4 XS GT Look

Ένταξη: 14 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Μενίδι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάρ 2012, 11:21:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thanx Μάριε! Χθες την είδα, αλλά το πήγα την προηγούμενη βδομάδα
εδώ στο Μενίδι, στο Autotechnic racing, ο οποίος ασχολείται με
peugeot. Έμεινα αρκετά ευχαριστημένος.


Όταν το παιχνίδι τελειώνει,
ο βασιλιάς και το πιόνι
μπαίνουν στο ίδιο κουτί...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vagelat (Αρης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 Rally 8V (1998)

Ένταξη: 24 Μάϊ 2005
Δημοσιεύσεις: 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Μάρ 2012, 12:01:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και γω θα ήθελα καμμια πρόταση για ένα συνεργείο (όχι αντιπροσωπείας...).
Εχω ένα 106 Rallye 8V και το πηγαινα χρόνια Σητν Μαραθώνος.
Ημουνα πολύ ευχαριστημένος αλλά τώρα τελευταία δεν το προσέχει (κατά την ταπεινή μου άποψη). Εχει μάλλον πολύ κόσμο..
Το αποκορύφωμα ήταν ότι πριν από 2 μήνες άλλαξα ρουλεμαν - δίσκους συμπλέκτη και έκτοτε ο συμπλέκτης μαγκώνει.
Τέλος πάντων... τελευταία καίει και λαδάκι!
Αν υπάρχει καμμια πρόταση! Μένω Χολαργό! Ας στείλει και ΠΜ όποιος έχει άποψη...
Ευχαριστώ
Αρης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MrIDO 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 20 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάρ 2012, 19:56:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά.Εχω το 308 και θα ήθελα την συμβουλή σας.Κανενα καλό συνεργείο στην Μεταμόρφωση ή στις γύρω περιοχές παίζει;Γιατί οι εξουσιοδοτημένοι είναι πανάκριβοι και δεν μας περισσευουν φράγκα τέτοια εποχή.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nick_ls (nick)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (8V) QuickSilver

Ένταξη: 10 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 31

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Ιούλ 2012, 10:14:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

panos 206 έγραψε:
nick_ls έγραψε:
Έχει κανείς εμπειρία απο ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΕΠΕ στη πεύκη?


Συμφορουμίτες με ενδιαφέρει και εμενα η γνωμη σας, μιας και ειναι κοντα στην δουλεια μου, τι γνωμη εχετε για αυτο το συνεργείο?

Υ.Γ: Μετα το κλεισιμο του Κονδωρ ξεμεινα απο συνεργειο!


Συγγνώμη, δεν είμαι και πολύ τακτικός αναγνώστης..Τώρα είδα την ερώτηση σου..Εγώ είχα κάνει και την αρχική ερώτηση γιατί είναι πολύ κοντά μου και με βολεύει.

Είχα πάει 3-4 φορές στο συγκεκριμένο συνεργείο..για μικρό σέρβις, μεγάλο σέρβις, συντήρηση a/c..από εξυπηρέτηση είναι μια χαρά, γρήγορος, σε ενημερώνει πριν προχωρήσει σε οτιδήποτε - καλή επικοινωνία, προβλεπόμενα όλα και δεν έχω δει κάτι άσχημο πάνω στο αυτοκίνητο - βέβαια δεν έχει βγάλει και κάτι περίεργο/δύσκολο ποτέ το αυτοκίνητο, ώστε για παράδειγμα να τεστάρω ιδιαίτερες γνώσεις των μηχανικών του, να πω πχ είχε κάτι και το βρήκε αμέσως χωρίς να αμφισβητώ ότι δε θα ήταν σε θέση να το κάνει φυσικά αν χρειαζόταν.

Παρ' όλα αυτά τον έκοψα, διότι: 1) όταν ήταν ν' αλλάξω ιμάντες μου ζήτησε εξωφρενικά λεφτά (ενδεικτικά είχα ρωτήσει κόστος και χωρίς τρόμπα νερού είμασταν στην 400άρα με πολύυυυ ευκολία), τέλος πάντων δεν είπε συγκεκριμένα, τόσο κοστίζει το ένα τόσο το άλλο και δε συνέχισα την κουβέντα και ξεκίνησα να παίρνω τηλέφωνα σε αντιπροσωπείες και όλες μου έλεγαν λιγότερα, 2) όταν μου κόπηκαν-σχίστηκαν τα κουμπάκια (κλασσικά πράγματα) στο κλειδί και του έδειξα ένα imitation και ρώτησα αν μπορούμε να κάνουμε κάτι (δεν πήγα σαν τσαμπατζής, μαζί με το μεγάλο σέρβις ρώτησα αν μπορεί να γίνει κάτι απλά, δεν προσπάθησα να επιβάλλω να μου το φτιάξουν), σχεδόν με έβρισε..με έντονο ύφος μου έλεγε ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ που πάτε και αγοράζετε τέτοια πράγματα (για την ιστορία στό ίδιο κλειδί - ebay 8 euro που ορκιζόταν ότι δε γινόταν τίποτα, έγινε πλήρης αντικατάσταση/μεταφορά μηχανισμού στο γνωστό Μαθηματικό της Καλογρέζας), 3) ένα ψαλίδι που σε σέρβις με πληροφόρησαν ότι ήθελε οπωσδήποτε αλλαγή και που το άλλαξα χωρίς τι και πως (όλοι έχουμε τις κακές στιγμές μας αλλά τι να κάνεις απ' την άλλη), όταν το ζήτησα να το δω πήρα την απάντηση -ε αυτό πετάχτηκε ήδη τι να δεις κατεστραμμένο όλο (με σπασμένο ψαλίδι κάτι δε θα ένιωθα άραγες στο τιμόνι όταν έστριβα??)..Δε λέω ότι με κορόιδεψαν αλλά όταν είσαι καταναλωτής αυτά χτυπάνε άσχημα και δεν αρέσουν και 4) 180 ευρώ μου είχε στοιχήσει: μικρό σέρβις με υγρό τζαμιών, λάδια (65 ευρώ είχε χρεώσει το λάδι με ΦΠΑ - μόνο το λάδι - φίλτρο λαδιου και ροδέλα 10 ευρώ και φίλτρο καμπίνας σύνολο 180) - έχω την απόδειξη την ανεβάζω αν θέλετε..δεν ξέρω εκεί μου φάνηκε τσιμπημένος ακόμα και για επίσημος, διορθώστε με αν τόσα παίρνουν όλες απλώς ήταν από τις λίγες φορές που άλλαξα τόσα λίγα σε ένα σέρβις και μεμονωμένα μου φάνηκαν πολλά.

Αυτά..συγγνώμη για το μεγάλο ποστ απλώς σκέφτηκα να πω την εμπειρία μου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
panos 206 (Πάνος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 1.6 (16V)

Ένταξη: 29 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 154
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Σεπ 2012, 17:22:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nick_ls έγραψε:
panos 206 έγραψε:
nick_ls έγραψε:
Έχει κανείς εμπειρία απο ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΕΠΕ στη πεύκη?


Συμφορουμίτες με ενδιαφέρει και εμενα η γνωμη σας, μιας και ειναι κοντα στην δουλεια μου, τι γνωμη εχετε για αυτο το συνεργείο?

Υ.Γ: Μετα το κλεισιμο του Κονδωρ ξεμεινα απο συνεργειο!


Συγγνώμη, δεν είμαι και πολύ τακτικός αναγνώστης..Τώρα είδα την ερώτηση σου..Εγώ είχα κάνει και την αρχική ερώτηση γιατί είναι πολύ κοντά μου και με βολεύει.

Είχα πάει 3-4 φορές στο συγκεκριμένο συνεργείο..για μικρό σέρβις, μεγάλο σέρβις, συντήρηση a/c..από εξυπηρέτηση είναι μια χαρά, γρήγορος, σε ενημερώνει πριν προχωρήσει σε οτιδήποτε - καλή επικοινωνία, προβλεπόμενα όλα και δεν έχω δει κάτι άσχημο πάνω στο αυτοκίνητο - βέβαια δεν έχει βγάλει και κάτι περίεργο/δύσκολο ποτέ το αυτοκίνητο, ώστε για παράδειγμα να τεστάρω ιδιαίτερες γνώσεις των μηχανικών του, να πω πχ είχε κάτι και το βρήκε αμέσως χωρίς να αμφισβητώ ότι δε θα ήταν σε θέση να το κάνει φυσικά αν χρειαζόταν.

Παρ' όλα αυτά τον έκοψα, διότι: 1) όταν ήταν ν' αλλάξω ιμάντες μου ζήτησε εξωφρενικά λεφτά (ενδεικτικά είχα ρωτήσει κόστος και χωρίς τρόμπα νερού είμασταν στην 400άρα με πολύυυυ ευκολία), τέλος πάντων δεν είπε συγκεκριμένα, τόσο κοστίζει το ένα τόσο το άλλο και δε συνέχισα την κουβέντα και ξεκίνησα να παίρνω τηλέφωνα σε αντιπροσωπείες και όλες μου έλεγαν λιγότερα, 2) όταν μου κόπηκαν-σχίστηκαν τα κουμπάκια (κλασσικά πράγματα) στο κλειδί και του έδειξα ένα imitation και ρώτησα αν μπορούμε να κάνουμε κάτι (δεν πήγα σαν τσαμπατζής, μαζί με το μεγάλο σέρβις ρώτησα αν μπορεί να γίνει κάτι απλά, δεν προσπάθησα να επιβάλλω να μου το φτιάξουν), σχεδόν με έβρισε..με έντονο ύφος μου έλεγε ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ που πάτε και αγοράζετε τέτοια πράγματα (για την ιστορία στό ίδιο κλειδί - ebay 8 euro που ορκιζόταν ότι δε γινόταν τίποτα, έγινε πλήρης αντικατάσταση/μεταφορά μηχανισμού στο γνωστό Μαθηματικό της Καλογρέζας), 3) ένα ψαλίδι που σε σέρβις με πληροφόρησαν ότι ήθελε οπωσδήποτε αλλαγή και που το άλλαξα χωρίς τι και πως (όλοι έχουμε τις κακές στιγμές μας αλλά τι να κάνεις απ' την άλλη), όταν το ζήτησα να το δω πήρα την απάντηση -ε αυτό πετάχτηκε ήδη τι να δεις κατεστραμμένο όλο (με σπασμένο ψαλίδι κάτι δε θα ένιωθα άραγες στο τιμόνι όταν έστριβα??)..Δε λέω ότι με κορόιδεψαν αλλά όταν είσαι καταναλωτής αυτά χτυπάνε άσχημα και δεν αρέσουν και 4) 180 ευρώ μου είχε στοιχήσει: μικρό σέρβις με υγρό τζαμιών, λάδια (65 ευρώ είχε χρεώσει το λάδι με ΦΠΑ - μόνο το λάδι - φίλτρο λαδιου και ροδέλα 10 ευρώ και φίλτρο καμπίνας σύνολο 180) - έχω την απόδειξη την ανεβάζω αν θέλετε..δεν ξέρω εκεί μου φάνηκε τσιμπημένος ακόμα και για επίσημος, διορθώστε με αν τόσα παίρνουν όλες απλώς ήταν από τις λίγες φορές που άλλαξα τόσα λίγα σε ένα σέρβις και μεμονωμένα μου φάνηκαν πολλά.

Αυτά..συγγνώμη για το μεγάλο ποστ απλώς σκέφτηκα να πω την εμπειρία μου



Ευχαριστώ για την απάντηση
Μπορώ να επιβεβαιώσω οτι στην εξυπηρέτηση είναι άψογοι και οτιδήποτε επιπλέον χρειάζεται το αμάξι σε ενημερώνουν άμεσα.Και το καλύτερο οτι ερώτηση και να κάνεις ή απο πάνω τους να είσαι συνέχεια δεν σου λέει κανείς τίποτα!
Τέλος Ιουλίου που έκανα μεγάλο service 50κάτι.000 χλμ
Μπουζί-Τακάκια (μπρος πίσω)-λάδια-φίλτρο λαδιού-φίλτρο αέρα-υγρά υαλοκαθαριστήρων...σίγουρα κάτι ξεχνάω, μου κόστισε 450 ευρώ, η κοπελίτσα στο ταμείο με έιδε που μου γύρισε το μάτι και μου έκανε έκπτωση 10%, όχι οτι μειώθηκε πολύ αλλά υπήρχε κατανόηση.
Υποχρεωτικά θα το ξαναπάω γιατι είναι το πιο κοντινό στην δουλειά μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
panos139 (Panagiwtis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 03 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 16

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Ιούν 2013, 21:21:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κανεις για καποιο καλο συνεργειο στην θεσσαλονικη? καποια γνωμη κατι... το μονο που εχω δει ειναι στο ιπποκρατιο απο κατω ενα peugeot-citroen. αμα μπορειτε καποιος αμμεσα παρακαλω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mrtclub (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 GT

Ένταξη: 14 Ιαν 2012
Δημοσιεύσεις: 143
Τόπος: Αθήνα, Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Ιούν 2013, 22:20:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με πρόθεση να βοηθήσω όσους μένουν προς Πειραιά μέρια και τριγύρω, υπάρχει ένα πολύ καλό και συνεπέστατο συνεργείο στο Κερατσίνι, στη Λέρου για όσους ξέρουν, μέσα σε στενάκι. Το θεωρώ αρκετά αξιόπιστο συνεργείο και πραγματικά με έχει βοηθήσει πολύ και με το saxo αλλά και με το 206.



Από Saxo πεζός και από πεζός σε 206!
http://radio-pantofla.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
grassogr 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Ιούλ 2013, 10:12:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα και από εμένα.

Εδώ και λίγο καιρό έχω ένα 207 1.4 Hdi και ψάχνω κάποιο καλό συνεργείο στον Πειραιά για να το αναλάβει γιατί το πήρα μεταχειρισμένο από εξωτερικό και θέλω να το βάλει σε μια σειρά. Όμως, επειδή είναι πετρέλαιο και στην Αθήνα φαντάζομαι ότι δεν υπάρχει μεγάλη εμπειρία στο θέμα, θα ήθελα να βρω κάποιον που να έχει ασχοληθεί ξανά με Hdi κινητήρες. Έχετε κάποιον να προτείνετε???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Apostolos-106 rallye (ApostolisR)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 Rallye, 1.6L 16V, Year 2003

Ένταξη: 25 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 228

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Ιούλ 2013, 11:55:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nick_ls έγραψε:
panos 206 έγραψε:
nick_ls έγραψε:
Έχει κανείς εμπειρία απο ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΕΠΕ στη πεύκη?


Συμφορουμίτες με ενδιαφέρει και εμενα η γνωμη σας, μιας και ειναι κοντα στην δουλεια μου, τι γνωμη εχετε για αυτο το συνεργείο?

Υ.Γ: Μετα το κλεισιμο του Κονδωρ ξεμεινα απο συνεργειο!


Συγγνώμη, δεν είμαι και πολύ τακτικός αναγνώστης..Τώρα είδα την ερώτηση σου..Εγώ είχα κάνει και την αρχική ερώτηση γιατί είναι πολύ κοντά μου και με βολεύει.

Είχα πάει 3-4 φορές στο συγκεκριμένο συνεργείο..για μικρό σέρβις, μεγάλο σέρβις, συντήρηση a/c..από εξυπηρέτηση είναι μια χαρά, γρήγορος, σε ενημερώνει πριν προχωρήσει σε οτιδήποτε - καλή επικοινωνία, προβλεπόμενα όλα και δεν έχω δει κάτι άσχημο πάνω στο αυτοκίνητο - βέβαια δεν έχει βγάλει και κάτι περίεργο/δύσκολο ποτέ το αυτοκίνητο, ώστε για παράδειγμα να τεστάρω ιδιαίτερες γνώσεις των μηχανικών του, να πω πχ είχε κάτι και το βρήκε αμέσως χωρίς να αμφισβητώ ότι δε θα ήταν σε θέση να το κάνει φυσικά αν χρειαζόταν.

Παρ' όλα αυτά τον έκοψα, διότι: 1) όταν ήταν ν' αλλάξω ιμάντες μου ζήτησε εξωφρενικά λεφτά (ενδεικτικά είχα ρωτήσει κόστος και χωρίς τρόμπα νερού είμασταν στην 400άρα με πολύυυυ ευκολία), τέλος πάντων δεν είπε συγκεκριμένα, τόσο κοστίζει το ένα τόσο το άλλο και δε συνέχισα την κουβέντα και ξεκίνησα να παίρνω τηλέφωνα σε αντιπροσωπείες και όλες μου έλεγαν λιγότερα, 2) όταν μου κόπηκαν-σχίστηκαν τα κουμπάκια (κλασσικά πράγματα) στο κλειδί και του έδειξα ένα imitation και ρώτησα αν μπορούμε να κάνουμε κάτι (δεν πήγα σαν τσαμπατζής, μαζί με το μεγάλο σέρβις ρώτησα αν μπορεί να γίνει κάτι απλά, δεν προσπάθησα να επιβάλλω να μου το φτιάξουν), σχεδόν με έβρισε..με έντονο ύφος μου έλεγε ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ που πάτε και αγοράζετε τέτοια πράγματα (για την ιστορία στό ίδιο κλειδί - ebay 8 euro που ορκιζόταν ότι δε γινόταν τίποτα, έγινε πλήρης αντικατάσταση/μεταφορά μηχανισμού στο γνωστό Μαθηματικό της Καλογρέζας), 3) ένα ψαλίδι που σε σέρβις με πληροφόρησαν ότι ήθελε οπωσδήποτε αλλαγή και που το άλλαξα χωρίς τι και πως (όλοι έχουμε τις κακές στιγμές μας αλλά τι να κάνεις απ' την άλλη), όταν το ζήτησα να το δω πήρα την απάντηση -ε αυτό πετάχτηκε ήδη τι να δεις κατεστραμμένο όλο (με σπασμένο ψαλίδι κάτι δε θα ένιωθα άραγες στο τιμόνι όταν έστριβα??)..Δε λέω ότι με κορόιδεψαν αλλά όταν είσαι καταναλωτής αυτά χτυπάνε άσχημα και δεν αρέσουν και 4) 180 ευρώ μου είχε στοιχήσει: μικρό σέρβις με υγρό τζαμιών, λάδια (65 ευρώ είχε χρεώσει το λάδι με ΦΠΑ - μόνο το λάδι - φίλτρο λαδιου και ροδέλα 10 ευρώ και φίλτρο καμπίνας σύνολο 180) - έχω την απόδειξη την ανεβάζω αν θέλετε..δεν ξέρω εκεί μου φάνηκε τσιμπημένος ακόμα και για επίσημος, διορθώστε με αν τόσα παίρνουν όλες απλώς ήταν από τις λίγες φορές που άλλαξα τόσα λίγα σε ένα σέρβις και μεμονωμένα μου φάνηκαν πολλά.

Αυτά..συγγνώμη για το μεγάλο ποστ απλώς σκέφτηκα να πω την εμπειρία μου


Καλησπερα φιλε, Αυτο που λες για τα λαδια που στα χρεωσε 65 ευρω μου φανηκαν πολλα. Τι λαδι ηταν αυτο ? 10w-60?
Τεσπα απλα νμζω οτι σ πηρε πολλα για τα λαδια.
Γενικα βρισκεις λαδια καλα κ πολυ ποιο φτηνα απ αυτα που σου χρεωσε...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyes (Nikos)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 06 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 144
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Απρ 2014, 10:37:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό που έχω να πω και γω ως νέο μελος πεζό και κάνοντας προσφατα το 1ο σέρβις, ειναι να μεινεται μακρια απο το εξουσιοδοτημενο καταστημα-σέρβις
ΑΦΟΙ ΚΑΛΛΙΑΝΤΑΣΗ στη Βουλιαγμένη...
απαράδεκτοι σε ολα...άλλα χρεώνουν χωρις να τα εχουν κανει...στη λενε αμα πλησιαζεις προς τα κει....και το χειροτερο? πανε να κανουν διαγνωστικο ελεγχο τους κολαει το συστημα και δεν μπορουν να κανουν κατι για μια ολοκληρη μερα και μενεις χωρις αμαξι για μια μερα...εναν ελεγχο τον οποιον τον πληρωνεις κιολας!!!
εγω δεν ξαναπαταω εκει παντως....
ελπιζω να σωσω μερικους απο ταλαιπωριες...!!! τωρα αν αυτα δεν σας πειραζουν τοσο αν και νομιζω σε ολα τα εξουσιοδοτημενα πανω κατω ετσι ειναι....υπομονη να τελειωσει η εγγυηση, τι να πω...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
taskom (ΤΑΣΟΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 208 GTI 200H black (2015)

Ένταξη: 18 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 299

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Απρ 2014, 18:23:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα απο μενα .

Καποιο καλο εξουσιοδοτημενο περιοχη περιστερι αιγαλεω
τωρα που η λιον εκλεισε!!!!!

εχουμε να προτινουμε??

Ευχαριστω....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Απρ 2014, 19:41:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

taskom έγραψε:
καλησπερα απο μενα .

Καποιο καλο εξουσιοδοτημενο περιοχη περιστερι αιγαλεω
τωρα που η λιον εκλεισε!!!!!

εχουμε να προτινουμε??

Ευχαριστω....


Εγώ τα πρώτα μου τα είχα κάνει στην Oscar, πίσω από ΚΤΕΛ Κηφισού κάπου ήταν... Ευχαριστημένος είχα μείνει γενικότερα. Δεν ξέρω αν με τα νέα δεδομένα είναι ακόμα εξουσιοδοτημένοι.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bill207 (Bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 95ps (16V) ΠΙΣΤΟΛΑΡΑ

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 494
Τόπος: ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Μάϊ 2014, 17:34:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μια φίλη θέλει να αλλάξει ιμάντα εκκεντροφόρου (Peugeot 206, του 2006 νομίζω 1,400) και πήρα να ρωτήσω σε γνωστό (εξουσιοδοτημένο) συνεργείο των Β. Προαστείων για κόστος εργασίας & ανταλλακτικά

μαζί με κάτι ψιψιψονια κτλ (που πρέπει να αλλαχτούν και αυτά είπε) πάει μαζί με εργασία στα 415€ (γνήσια ανταλλακτικά)

μου είπε ότι μπορούμε να βάλουμε και ιμιτασιόν με λιγότερο κόστος φυσικά

και ερωτώ τους κατόχους 206 αν είναι καλή η τιμή ή να της πω να ψάξει και αλλού.



Μ.
Γ.
Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Μάϊ 2014, 18:17:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω πριν 2 χρονια τον αλλαξα στην αντιπροσωπεια με 170-200 ευρω αν θυμαμαι καλα. (παραπανω με τπτ)


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 6 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,19s (PHP: 74% - SQL: 26%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on