PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Υπολογιστής χ.α.ω. & σ.α.λ. Κινητήρα bug

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανακοινώσεις - Ερωτήσεις - Παρατηρήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Απρ 2005, 00:28:42    Θέμα δημοσίευσης: Υπολογιστής χ.α.ω. & σ.α.λ. Κινητήρα bug Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όσο και να θέλω να το πιστέψω δεν γίνεται.

Υπολογιστής χ.α.ω. & σ.α.λ. Κινητήρα

206 1.4 XS (16V)

Βάζουμε 6.100 σ.α.λ. κάτω στην 5η και βγαίνει 213.06 χ.α.ω.

Γιατί όμως η φωτό εδώ αρνείται να δείξει το ίδιο? Sad

Όταν κόφτιασε δηλαδή στις 6.500 σ.α.λ. πήγαινα με 227.03 χ.α.ω.? Μήπως οι 2λιτροι πρέπει να αρχίσουν να φοβούνται?


ΔΕΝ έχω αλλάξει κορωνοπήνειο ή διάσταση ελαστικών... μόνο το μπλοκέ μπήκε... Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Απρ 2005, 11:42:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1.4 16v με 6100rpm βγάζει 213.06km/h
1.6 16v με 6100rpm βγάζει 212.96km/h
2.0 16v με 6100rpm βγάζει 210.13km/h

Όλα με διάσταση 195/55/15

Προσδεθείτε... προσγειωνόμαστε...


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Απρ 2005, 12:45:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=92687#92687

Ας μπορέσει κάποιος να μου τα αποκωδικωποιήσει και βλέπουμε....


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Απρ 2005, 17:43:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τάσο, άκυρο το mail μου στο chatasos@psclub.gr

Ο Αργύρης μου είπε πως αυτά είναι για 307 τα χαρακτηριστικά Razz Twisted evil

Άρα τζάμπα το παλεύουμε Mad



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Απρ 2005, 17:57:34    Θέμα δημοσίευσης: Re: Υπολογιστής χ.α.ω. & σ.α.λ. Κινητήρα bug Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Όσο και να θέλω να το πιστέψω δεν γίνεται.

Υπολογιστής χ.α.ω. & σ.α.λ. Κινητήρα

206 1.4 XS (16V)

Βάζουμε 6.100 σ.α.λ. κάτω στην 5η και βγαίνει 213.06 χ.α.ω.

Γιατί όμως η φωτό εδώ αρνείται να δείξει το ίδιο? Sad

Όταν κόφτιασε δηλαδή στις 6.500 σ.α.λ. πήγαινα με 227.03 χ.α.ω.? Μήπως οι 2λιτροι πρέπει να αρχίσουν να φοβούνται?


ΔΕΝ έχω αλλάξει κορωνοπήνειο ή διάσταση ελαστικών... μόνο το μπλοκέ μπήκε... Rolling eyes


Ο υπολογιστης Km/h ειναι θεορητικος. Απ'τις στροφες του κινητηρα, τις μεταδοσης και των τροχων σου βγαζει την ιδανικη αλλα "ΘΕΟΡΗΤΙΚΗ" τελικη. Στη πραγματικοτητα σε υψηλες ταχυτητες 100-150-200 χλμ/ωρα εχεις τετοια αντισταση απ'τον αερα που δεν αφηνει το αμαξι να πιασει αυτη τη ταχυτητα.
Αν μπορουσες να βαλεις το αμαξι σ'ενα κινουμενο διαδρομο (οπως αυτοι του γημναστηριου) η ταχυτητα του θα ηταν οσο λει και ο υπολογιστης. Σ'αυτη τη περιπτωση ομως δεν θα ειχες την αντισταση που εχει ο αερας στα 200+ χλμ/ωρα (η οποια ειναι τεραστια).




Έχει επεξεργασθεί από τον/την STELIOS στις Τρι 12 Απρ 2005, 18:02:21, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Απρ 2005, 18:01:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

........

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Touristas στις Τετ 13 Απρ 2005, 17:40:23, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Απρ 2005, 13:06:25    Θέμα δημοσίευσης: Re: Υπολογιστής χ.α.ω. & σ.α.λ. Κινητήρα bug Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

STELIOS έγραψε:
Steve έγραψε:
Όσο και να θέλω να το πιστέψω δεν γίνεται.

Υπολογιστής χ.α.ω. & σ.α.λ. Κινητήρα

206 1.4 XS (16V)

Βάζουμε 6.100 σ.α.λ. κάτω στην 5η και βγαίνει 213.06 χ.α.ω.

Γιατί όμως η φωτό εδώ αρνείται να δείξει το ίδιο? Sad

Όταν κόφτιασε δηλαδή στις 6.500 σ.α.λ. πήγαινα με 227.03 χ.α.ω.? Μήπως οι 2λιτροι πρέπει να αρχίσουν να φοβούνται?


ΔΕΝ έχω αλλάξει κορωνοπήνειο ή διάσταση ελαστικών... μόνο το μπλοκέ μπήκε... Rolling eyes


Ο υπολογιστης Km/h ειναι θεορητικος. Απ'τις στροφες του κινητηρα, τις μεταδοσης και των τροχων σου βγαζει την ιδανικη αλλα "ΘΕΟΡΗΤΙΚΗ" τελικη. Στη πραγματικοτητα σε υψηλες ταχυτητες 100-150-200 χλμ/ωρα εχεις τετοια αντισταση απ'τον αερα που δεν αφηνει το αμαξι να πιασει αυτη τη ταχυτητα.
Αν μπορουσες να βαλεις το αμαξι σ'ενα κινουμενο διαδρομο (οπως αυτοι του γημναστηριου) η ταχυτητα του θα ηταν οσο λει και ο υπολογιστης. Σ'αυτη τη περιπτωση ομως δεν θα ειχες την αντισταση που εχει ο αερας στα 200+ χλμ/ωρα (η οποια ειναι τεραστια).


Steve δες και αυτό http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=4797&highlight=


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανακοινώσεις - Ερωτήσεις - Παρατηρήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1031s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on