PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Πλύσιμο της μηχανής... Τί πρέπει να προσέξουμε...
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
panagiwtis (panagiwtis 106 rallye)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 106 1.6 (16v) rallye 1999

Ένταξη: 11 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 42
Τόπος: anoiksi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Δεκ 2010, 00:00:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω με την μπαταρια απανω το επλυνα..απλως μετα αμα εχεις κανα κομπρεσερ το φυσας με αερα ολο το μοτερ παντου, να φυγουν τα νερα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
stratos gti 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 gti

Ένταξη: 10 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 215
Τόπος: katw ap to livadi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Δεκ 2010, 01:20:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γαλλικο μοτερ - νερο σημειωσατε 2 ... ειναι οτι χειροτερο ....στεγνο καθαρισμα σπρει σιλικονης και πολλη προσοχη
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Δεκ 2010, 01:43:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια βλακεια να γινει με το πιεστικο και η ζημεια μπορει να ειναι μεγαλη Confused

Κουβας πανακι νερο και ενα καθαριστικο αρκουν.Αντε και στα πιο δυσκολα σημεια με ενα βουρτσακι.Καλυτερα να φας 15 λεπτα παραπανω παρα να κλαις μετα Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Δεκ 2010, 01:52:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sorry ρε παιδιά, αλλά σύμφωνα με τα λεγόμενά σας, εγώ θα πρεπει να είμαι η εξαίρεση στον κανόνα!

Απ'το 95 εώς και τώρα πλένω ανά 2μηνο-3μηνο το μοτέρ τόσο στο clio όσο και στο 106, με πιεστικό και δεν έχει πάθει το παραμικρό. Αν καλύψεις τα ευπαθή σημεία με σακούλες και φυσίξεις στη συνέχεια με πεπιεσμένο αέρα, δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος. Εκτώς κι αν μιλάμε για αμάξι στο οποίο έχουν βάλει χέρι 500 ηλεκτρολόγοι και οι μισές φύσες είναι ξεχαρβαλωμένες!


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Δεκ 2010, 02:17:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:
Αν καλύψεις τα ευπαθή σημεία με σακούλες και φυσίξεις στη συνέχεια με πεπιεσμένο αέρα, δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος.


Aντι να φας την ωρα σου με σακουλες καλυτερα πιστευω ο τροπος που εγραψα πιο πανω Smile
Επισης δεν χρειαζεται να παθεις για να μαθεις.Φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Δεκ 2010, 13:28:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aδερφέ, αν ήταν να μάθω, κάτι θα είχα πάθει 15χρόνια τώρα Wink


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xristos_c (ΧΡΙΣΤΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 306 1.8l 16v

Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 62
Τόπος: ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Δεκ 2010, 18:06:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια μετα τον καμμενο πολλαπλασιαστη που την εφαγα στον κ...... το φοβαμαι το νερο οπως ο διαολος το λιβανι, θα μου πεις επεσα σε μ......α
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2010, 00:34:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τ'ότι κάηκε πολλ/στης δε σημαίνει ότι οφείλεται ντε και καλά στο νερό.

Ακόμα κι αν πήγε νερό στις μπουζόπιπες, μάλλον κάποιο μπουζί είχε ψιλοραγισμένη πορσελάνη...

Όπως και να χει, μετά το φύσιμα με αέρα είναι σημαντικό για να απομακρύνεις το νερό από τα σημεία που λιμνάζει.


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
takis_206 (takis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 206

Ένταξη: 05 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 848
Τόπος: chania

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2010, 01:29:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ δηλαδή που το Πλίνο σχεδόν κάθε 2 εβδομάδες επί 1 χρόνο τι έπρεπέ να πάθω; Δεν είναι από ζάχαρη, στο κάτω κάτω δεν θα πλύνεις και τον εγκέφαλο με το πιεστικό, πιστεύω ότι στον καθένα μας έχει πέσει νερό όταν βάζεις στους καθαρίστριες στον εγκέφαλο απάνω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2010, 13:36:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

του εχω πληνει πανω απο 6 φορες την μηχανη... με πιεστικο κτλ. ουτε γκιχ δεν εχει βγαλει...

μην ειστε υπερβολικοι...


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
xristos_c (ΧΡΙΣΤΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 306 1.8l 16v

Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 62
Τόπος: ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2010, 14:32:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια δεν λεω οτι εχετε αδικο γιατι το προηγουμενο το επλενα συνεχεια απροβληματιστα, αλλα το αμαξι μου το παρουσιασε αμεσως μετα το πλυσιμο του μοτερ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nfx1587 
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 17 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 149

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Μάρ 2011, 13:25:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξέκασμα με πετρέλαιο, μετά κομπρεσέρ -> αέρα για να φύγουν τα πολλά και έπειτα με πανάκι και υπομονή για το 106 μου.

+ ακόμα γυαλίζει και δεν κρατάει εύκολα σκόνη ... + safe
- μυρίζει λίγο στα πρώτα χλμ λόγω θερμότητας (αλλά μετά ΟΚ)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giorgos2-0-6 (giorgos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


1999 peugeot 1.4

Ένταξη: 16 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 65
Τόπος: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Μάρ 2011, 17:52:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nfx1587 έγραψε:
Ξέκασμα με πετρέλαιο, μετά κομπρεσέρ -> αέρα για να φύγουν τα πολλά και έπειτα με πανάκι και υπομονή για το 106 μου.

+ ακόμα γυαλίζει και δεν κρατάει εύκολα σκόνη ... + safe
- μυρίζει λίγο στα πρώτα χλμ λόγω θερμότητας (αλλά μετά ΟΚ)



απλα για εμφανισιακο λογο γινεται το πλυσιμο της μηχανης η παιζει καποιο λειτουργικο ρολο?


ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΣΤΗ ΨΥΧΗ
ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΜΙΑ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΜΙΚΡΗ
ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΩΣ ΤΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Μάρ 2011, 19:16:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tα χοντρα σκουπιδακια που μπορει να μαζεψει ειναι λιγο επικινδυνα οποτε οπωσδηποτε πρεπει να καθαριζονται..
Τωρα το γυαλισμα ειναι καθαρα θεμα εμφανισης Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nfx1587 
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 17 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 149

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Μάρ 2011, 20:17:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos 206cc έγραψε:
Tα χοντρα σκουπιδακια που μπορει να μαζεψει ειναι λιγο επικινδυνα οποτε οπωσδηποτε πρεπει να καθαριζονται..
Τωρα το γυαλισμα ειναι καθαρα θεμα εμφανισης Wink


Αυτό πιστεύω και γω. Δεν νομίζω πως το πετρέλαιο παίζει κάποιο λειτουργικο ρόλο, πέρα ίσως απ το ότι δεν κάνει ζημιά (δεν θα ρίξεις και 1 λίτρο Exclamation )
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
teo106 16v 2001 (θεοφιλος)
Μέλος
Μέλος


peugeot 106 1600 16v 2001

Ένταξη: 15 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 167
Τόπος: κερκυρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Μάρ 2011, 21:48:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω πιστευω οτι οταν ψεκασεις πετρελαιο,πρεπει να το αφησεις κανα πενταλεπτο να μουσκεψει τα οποια λαδια ή βρωμιες και μετα να το ξεπλυνεις με πιεστικο με νερο......κατα τη γνωμη μου το πετρελαιο κανει κακο σε ολα τα πλαστικα ,ειδικα στα λαστιχα-τσιμουχες απο τις φυσσες,διοτι τις ξεραινει και με το χρονο διαλυονται και χανουν τη στεγανοτητα τους.........καλυτερα στεγνο καθαρισμα (ενα πανακι,ενα σπρευ καθριστικο,και ενα βουρτσακι, η πιο αφοβη πλυση κινητηρα Wink )


στριβω με γαλλο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Ιούν 2013, 10:28:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά κανα καλό μαγαζί για πλύσιμο μηχανής υπάρχει?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
red_storm (Γιώργος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 1.4 (16V) Sport Pack (2007)

Ένταξη: 04 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 165

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 12 Οκτ 2014, 13:42:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε 207 εχει πλυνει κανείς μηχανή;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
Σελίδα 5 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0843s (PHP: 61% - SQL: 39%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on