PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Πλύσιμο της μηχανής... Τί πρέπει να προσέξουμε...
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Mimis (Δημήτρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XS 1,4lt 16v 90hp

Ένταξη: 07 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 217
Τόπος: Ν.Ιωνία, Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Σεπ 2002, 01:47:13    Θέμα δημοσίευσης: Πλύσιμο της μηχανής... Τί πρέπει να προσέξουμε... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο λόγος που ανοίγω αυτό το topic, είναι για να μπορούμε να μιλήσουμε όλοι μας, για τούς τρόπους με τους οποίους καθαρίζουμε τη μηχανή του 206 μας. :agrue:


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Mimis (Δημήτρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XS 1,4lt 16v 90hp

Ένταξη: 07 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 217
Τόπος: Ν.Ιωνία, Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Σεπ 2002, 01:51:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καί ξεκινάω πρώτος, με το να σας πώ οτι το δικό μου 206 είναι σχετικά καινούριο (το έχω 4 μήνες περίπου) καί προς το παρόν η μηχανή μου δείχνει αρκετά καθαρή. Το μόνο που κάνω είναι να την καθαρίζω επιφανειακά με ένα υγρό πανάκι. :D


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Σεπ 2002, 13:06:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον καλο θα ειναι οποιος θελει να πλυνει τη μηχανη του να το κανει μονος του γιατι αν το δωσεις σε κανα Αλβανο σε βενζιναδιακο δεν μορεις να εισαι σιγουρος ποτε το τι θα γινει.
Αν και ειμαι υπερ του καθαρισμου με βρεγμενο πανι καθε φορα που πλενουμε το 206 , ωστε να μην μαζευεται πολυ βρωμια και μετα δεν βγαινει με τιποτα, δεν λεω οχι στο πλυσιμο μηχανης αρκει να γινεται προσωπικα και προσεκτικα.
Επειτα η μηχανη ειναι κατι που ειναι φτιαγμενο και τοποθετημενο ετσι ωστε να βρωμιζει.

Οταν μου επλυναν την μηχανη στο μεγ.service της peugeot, παρατηρησα οτι λογω του λαδιου που χρησιμοποιησαν (λαδι+πετρελαιο) μετα η σκονη και η βρωμια κολλαγαν χειροτερα και ακομη και σημερα δεν μπορω να τις βγαλω.
καλυτερα σκετο νερακι.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Slash (Ντάνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2001)

Ένταξη: 25 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 541
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Σεπ 2002, 13:31:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χμμ. Πλύσιμο μηχανής. Έχω δει τρελλούς να έχουν πάρει την μάνικα και να πλένουν αβέρτα την μηχανή, όπως και αρκετούς να φυσάν ένα ένα τα μπουζί μπας και πάρει κάποια στιγμή μπρος.
Πραγματικά μια καθαρή μηχανή είναι το καλύτερο αλλά μην ξεχνάμε οτι είναι εκτεθειμένη στον αέρα, στο νερό, και στις υψηλές θερμοκρασίες, συν τα υλικά από τι είναι φτιαγμένη όπως και το τι κυλάνε στους σωλήνες. Ίσως το θέμα πλύσιμο μηχανής να είχε υπόσταση σε περίπτωση που έχεις το αυτοκίνητό σου σε ένα parking όλη την εβδομάδα και το βγάζεις κάθε Κυριακή σε εκθέσεις. Από 'κει και πέρα αφού το κινείς καθημερινά μέσα στους τρισάθλιους από την σκόνη και χώμα δρόμους μας, και στις σχεδόν καθημερινές νεροποντές, είναι δώρο άδωρο να προσπαθήσεις να την καθαρίσεις.
Εγώ προσωπικά, αν και ασχολούμαι με την καθαριότητα του εσωτερικού που σαφώς σε προδιαθέτει για μια πολύ όμορφη βόλτα και καλύτερη ψυχολογία στο σαλόνι που είσαι, όποτε ανοίγω το καπό για να δω τα λάδια, η για να βάλω νερό στα τζαμοκαθαριστήρια, καθαρίζω με tissues το κεφαλάρι της μηχανής από την σκόνη, τις αναθυμιάσεις των λαδιών και όλα τα καπάκια που βρίσκονται πάνω στο μοτέρ, το φιλτροκούτι, το καπάκι της μπαταρίας, τα καπάκια των αμορτισέρ στους θόλους, όπως και γύρω γύρω από το καπό τίποτα αν έχει χνουδάκια, πευκοβελόνες, και τα συναφή. Αν και θυμάμαι όταν το είχα πρωτοπάρει είχα κάτσει 2 ώρες και γυάλιζα όλα τα σωληνάκια που έβλεπα, από τον κλιματισμό μέχρι τα σωληνάκια που βρίσκονται πίσω και κάτω από το ψυγείο. Αλλά σε 3 μέρες ήταν πάλι σκονισμένα.
Σκεφτόμουν κάποια στιγμή να τα αντικαταστήσω όλα τα κολάρα και σωληνάκια με Samco μπλε για να δείξει λίγο καλύτερα, αλλά το άφησα.



I live my life a 1/4 mile at a time...for those 10 seconds or less...I'm free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Σεπ 2002, 14:00:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω πάντως παιδιά την πλένω με αφθονο νερό με πίεση και σαπουνάδα κανονικά περίπου κάθε τρίμηνο και εκτός του ότι μετά απο 2 χρόνια εξακολούθεί και λάμπει ,,,δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ μα ποτέ κάποιο πρόβλημα...... 0X 0X 0X 0X 0X


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Σεπ 2002, 14:39:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καθαριστικό μηχανής SONAX. Το ψεκάζεις παντού και διαλύει τα υπολείμματα από λάδια και σκόνη. Χρειάζεται μετά οπωσδήποτε πλύσιμο με νερό για να φύγει το καθαριστικό, που προφανώς είναι διαβρωτικό αν δεν ξεπλυθεί. Wink

Προσέχω πολύ τις φίσες, σε σημείο που να τις βάζω μέσα σε polybag και τον συναγερμό (επίσης σε polybag). Έξι μήνες που το έχω τώρα, έχω πλύνει τη μηχανή γύρω στις τέσσερις φορές. Με τα μέτρα που παίρνω, δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα.

Γενικώς, είμαι υπέρ του πλυσίματος της μηχανής, αν και στην αντιπροσωπεία με αποθάρρυναν, λέγοντας μου ότι είναι επικίνδυνο για τα ηλεκτρκά (και ήδη ο φίλος ο DIMIP είχε πρόβλημα από κάτι τέτοιο). Όπως και να έχει πάντως, κύριοι, εμένα αν μου τη βιδώσει και δω τη μηχανή μου σε μαύρο χάλι, θα την πλύνω κι ας αποβεί σε κακό. Wink




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vasso (Βάσω)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 09 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 395
Τόπος: Fortaleza - Brasil (Νέα Σμύρνη)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Σεπ 2002, 14:54:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την ημέρα που παρέλαβα το αμάξι από την αντιπροσωπεία μου είπε ο πωλητής τους να μην τολμήσω να πλύνω ποτέ τη μηχανή ... αν μου μπουν τέτοιες ιδέες να τις ξεχάσω επι τόπου ...
Τώρα που διάβαζα αυτό το topic σκέφτομαι μήπως για άλλη μια φορά μου έλεγε %!&*$%!#$^*$@ Evil Evil Evil Evil Question Question


Fortaleza !!

Ο ήλιος καίει .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Σεπ 2002, 18:43:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγω κατα του πλυσιματος...
Οπλιζομαι με υπομονη και με ενα βετεξ και την καθαριζω σπιθαμη προς σπιθαμη για κανα 3ωρο.Οποιος βιαζεται σκονταφτει....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Σεπ 2002, 23:37:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χαιρομαι να ακουω για ατομα που πλενουν παθιασμενα τη μηχανη, αλλα ελπιζω να πλενεται και το αλλο 206.
Το εξωτερικο εννοω!!!
Ασε για εκεινα τα πατακια που εχουν πανω τους οικοδομικα υλικα !!!!!
πλενουμε για να εχουμε ετσι ;;;;;

Wink Wink Wink

vassop μην το παρεις στραβα αλλα σαν γυναικα πρεπει να καθαριζεις/ξεσκονιζεις/πλενεις το 206 σου περισσοτερο απο ολους μας.
Ελπιζω μονο να μην το εχεις γεμισει κουκλακια μπρος-πισω γιατι τοτε....
Sad Sad Sad


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Byron206 (Αρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) GTi (2003)

Ένταξη: 06 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 294
Τόπος: Αθήνα Βύρωνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Σεπ 2002, 09:28:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ - ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΥΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟ PRACTIKER ΕΣΚΑΣΑ 140Ε ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΠΙΕΣΤΙΚΟ ΠΛΥΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΕΝΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ......ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΝ ΠΛΕΝΩ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕΙΣ ΠΟΥΘΕΝΑ.


BYRON206
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vasso (Βάσω)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 09 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 395
Τόπος: Fortaleza - Brasil (Νέα Σμύρνη)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Σεπ 2002, 10:14:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ μια φορά το έχω πλύνει μόνη μου το αμάξι και αυτό γιατί δεν έχω παρκινγκ έξω απ'το σπίτι μου και δεν μπορώ να κουβαλάω κουβαδάκια και να ρίχνω πάνω του για να ξεπλυθεί..
Θα μπορούσα να το κάνω κάνα Σαββάτο ή καμιά Κυριακή αλλά συνήθως είμαι εκτός Αθηνών Rolling eyes
Παράθεση:
Ελπιζω μονο να μην το εχεις γεμισει κουκλακια μπρος-πισω γιατι τοτε....


Δεν έχω δυστυχώ ούτε ένα κουκλάκι στο αμάξι παρά μόνο τον εαυτό μου :D

Έχω μια απορία που τα πλένετε όλοι μόνοι σας τα αμάξια?? με κουβαδάκια? εκτός απ'τον BYRON26 που πήρα πιεστικό. Question Confused Confused


Fortaleza !!

Ο ήλιος καίει .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Σεπ 2002, 10:51:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DIMIP έγραψε:
Ελπιζω μονο να μην το εχεις γεμισει κουκλακια μπρος-πισω γιατι τοτε....
Sad Sad Sad


Γιατί βρε dimip?Τί κακό έχουν τα κουκλάκια (και οι κουκλάρες),ειδικά άμα ΔΕΝ κάθονται φρόνιμα? Wink Wink


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Byron206 (Αρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) GTi (2003)

Ένταξη: 06 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 294
Τόπος: Αθήνα Βύρωνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Σεπ 2002, 14:10:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

OTAN EXEIΣ ΘΕΛΗΣΗ ΠΑΝΤΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΛΗΝΕΙΣ ΤΟ 206 ΣΟΥ...vassop26....ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ


BYRON206
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Slash (Ντάνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2001)

Ένταξη: 25 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 541
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Σεπ 2002, 15:22:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vassop26
Δεν έχω δυστυχώ ούτε ένα κουκλάκι στο αμάξι παρά μόνο τον εαυτό μου :D


Ώπα τις, πέφτουνε οι σπόντες....Μπράβο κουκλάρα μου! Razz
Ε μα τι άλλη ιδιοκτήτρια θα είχε αυτό το τυχερό Pug, εκτός από την κούκλα Βάσω.

Όσο για το θέμα πλύσιμο, εγώ δίνω και μου το πλένουν στο πάρκινγκ που το βάζω, που το κάνουν αρκετά καλό μπορώ να πω, όλο περασμένο με το χέρι 2 φορές, και μερικές φορές βάζω σκούπα για τα πατάκια μέσα. Το μόνο κακό είναι οτι δεν μπορώ να το πλύνω έξω, γιατί θα παρεξηγηθεί αυτός που έχει το πάρκινγκ, λέει τώρα. Εγώ δεν παρεξηγούμαι που το το πάω συνήθως στις 3:20 που γυρνάω, και μου λέει μέχρι τις 3 πλένω; Τέσπα. Όπως είπα και σε άλλο post ψάχνω να βρω εδώ Θεσσαλονίκη πλυντήριο με σκούπες με κέρματα, να πάω αραχτός κανα δίωρο, να σκουπίσω και να γυαλίσω το αυτοκίνητο μου χωρίς να με βιάζει κανείς.



I live my life a 1/4 mile at a time...for those 10 seconds or less...I'm free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Slash (Ντάνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2001)

Ένταξη: 25 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 541
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Σεπ 2002, 15:26:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως σήμερα εδώ Θεσσαλονίκη που άνοιξαν οι ουρανοί (και μέχρι το τέλος της εβδομάδας έτσι θα πηγαίνει) και έγινε πανικός στους δρόμους από τους χειμμάρους νερών, και την Κυριακή είχες πλύνει την μηχανή σου, τώρα θα τραβούσες ή όχι τα μαλλιά σου; Εκτός κι αν λες οτι με την βροχή θα πλυθεί η μηχανή...
Πάντως την γούσταρα όλη τη διαδρομή μέχρι τη Σίνδο. Έκανα μια ώρα και για μια απόσταση 18 χλμ. , αλλά χαλαράαααα.....



I live my life a 1/4 mile at a time...for those 10 seconds or less...I'm free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Σεπ 2002, 04:40:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BYRON206 έγραψε:
ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ - ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΥΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟ PRACTIKER ΕΣΚΑΣΑ 140Ε ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΠΙΕΣΤΙΚΟ ΠΛΥΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΕΝΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ......ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΝ ΠΛΕΝΩ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕΙΣ ΠΟΥΘΕΝΑ.


πολυ καλα αμα εχεις και το δικο σου κηπο.
εμεις οι Αθηναιοι που δεν εχουμε χωρους τα πλενουμε στο δρομο και τρωω και 4 ωρες καθε φορα (καθε βδομαδα δηλ.)
το ονειρο μου θα ηταν ενα σπιτι με χωρο για το πλυσιμο του 206 !!!

Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Σεπ 2002, 04:42:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vassop26 έγραψε:
Εγώ μια φορά το έχω πλύνει μόνη μου το αμάξι και αυτό γιατί δεν έχω παρκινγκ έξω απ'το σπίτι μου και δεν μπορώ να κουβαλάω κουβαδάκια και να ρίχνω πάνω του για να ξεπλυθεί..
Θα μπορούσα να το κάνω κάνα Σαββάτο ή καμιά Κυριακή αλλά συνήθως είμαι εκτός Αθηνών Rolling eyes
Παράθεση:
Ελπιζω μονο να μην το εχεις γεμισει κουκλακια μπρος-πισω γιατι τοτε....


Δεν έχω δυστυχώ ούτε ένα κουκλάκι στο αμάξι παρά μόνο τον εαυτό μου :D

Έχω μια απορία που τα πλένετε όλοι μόνοι σας τα αμάξια?? με κουβαδάκια? εκτός απ'τον BYRON26 που πήρα πιεστικό. Question Confused Confused


οκ, περνας τον ελεγχο και προβιβαζεσαι.

στο δρομο με λαστιχο και κουβα, που αλλου;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Σεπ 2002, 04:44:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

teoman έγραψε:
DIMIP έγραψε:
Ελπιζω μονο να μην το εχεις γεμισει κουκλακια μπρος-πισω γιατι τοτε....
Sad Sad Sad


Γιατί βρε dimip?Τί κακό έχουν τα κουκλάκια (και οι κουκλάρες),ειδικά άμα ΔΕΝ κάθονται φρόνιμα? Wink Wink


οι κουκλαρες ειναι ευπροσδεκτες - οσες απο αυτες χωρανε σε ενα 206, αλλα τα κουκλακια (εκτος κιαν ειναι τυπου gt και δωσουν κανα αλογο) ειναι απαραδεκτα !!!! Neutral Neutral Neutral


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mimis (Δημήτρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XS 1,4lt 16v 90hp

Ένταξη: 07 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 217
Τόπος: Ν.Ιωνία, Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Οκτ 2002, 00:32:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΕΝΟΙΚΙΑΖΕΤΑΙ κήπος ειδικά για πλύσιμο του 206. Cool

Αμα θέλεις να πλύνεις το μωρο σου όλα γίνονται....... Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Οκτ 2002, 13:58:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mimis έγραψε:
ΕΝΟΙΚΙΑΖΕΤΑΙ κήπος ειδικά για πλύσιμο του 206. Cool

Αμα θέλεις να πλύνεις το μωρο σου όλα γίνονται....... Laughing Laughing Laughing


Αντε κι ερχομαι στο Βολο, σου δινω και 10 Ε για την ενοικιαση του κηπου, αντε και το πλενω το θηριο και μετα ξεκινω με καλες συνθηκες -οχι βροχη ,χιονι- να γυρισω Αθηνα.
Λες να κρατησει το πλυσιμο;;
Εγω λεω πως μεχρι να φτασω Αθηνα θα ειναι παλι βρωμικο.

Ασε δε συμφερει , κανας κηπος πιο κοντα;;;;;;

Laughing Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 1 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3727s (PHP: 91% - SQL: 9%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on