PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Πλύσιμο της μηχανής... Τί πρέπει να προσέξουμε...
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Οκτ 2002, 14:02:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
Mimis έγραψε:
ΕΝΟΙΚΙΑΖΕΤΑΙ κήπος ειδικά για πλύσιμο του 206. Cool

Αμα θέλεις να πλύνεις το μωρο σου όλα γίνονται....... Laughing Laughing Laughing


Αντε κι ερχομαι στο Βολο, σου δινω και 10 Ε για την ενοικιαση του κηπου, αντε και το πλενω το θηριο και μετα ξεκινω με καλες συνθηκες -οχι βροχη ,χιονι- να γυρισω Αθηνα.
Λες να κρατησει το πλυσιμο;;
Εγω λεω πως μεχρι να φτασω Αθηνα θα ειναι παλι βρωμικο.

Ασε δε συμφερει , κανας κηπος πιο κοντα;;;;;;

Laughing Laughing Laughing Laughing


Γιατί δεν του φοράς την κουκούλα καθώς θά 'ρχεσαι και κάνε της δύο μεγάλες τρύπες στο μπρος και πίσω παρμπρίζ!! Shocked Shocked Shocked Shocked Mr. Green Mr. Green




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Οκτ 2002, 14:25:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Svstouk έγραψε:
DimiP έγραψε:
Mimis έγραψε:
ΕΝΟΙΚΙΑΖΕΤΑΙ κήπος ειδικά για πλύσιμο του 206. Cool

Αμα θέλεις να πλύνεις το μωρο σου όλα γίνονται....... Laughing Laughing Laughing


Αντε κι ερχομαι στο Βολο, σου δινω και 10 Ε για την ενοικιαση του κηπου, αντε και το πλενω το θηριο και μετα ξεκινω με καλες συνθηκες -οχι βροχη ,χιονι- να γυρισω Αθηνα.
Λες να κρατησει το πλυσιμο;;
Εγω λεω πως μεχρι να φτασω Αθηνα θα ειναι παλι βρωμικο.

Ασε δε συμφερει , κανας κηπος πιο κοντα;;;;;;

Laughing Laughing Laughing Laughing


Γιατί δεν του φοράς την κουκούλα καθώς θά 'ρχεσαι και κάνε της δύο μεγάλες τρύπες στο μπρος και πίσω παρμπρίζ!! Shocked Shocked Shocked Shocked Mr. Green Mr. Green



ΣΩΣΤΤΤΤΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ !
ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΓΕΛΑΣΑ
ΕΥΓΕ!!!

Laughing Laughing :D :D Laughing Laughing

κολημενος με το πλυσιμο


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Οκτ 2002, 03:45:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για 1100,1400,1600 8v να πω να προσεχετε οταν πλενετε τη μηχανη με βρεγμενο πανακι γιατι ξερενετε το μαυρο πλαστικο διαχωριστικο που βρισκεται μεταξυ της μηχανης και το καπακι της μηχανης, ιδιαιτερα στις γωνιες.

Εμενα εχει κανει ρωγμες και σκασιματα και πιθανολογω 2 πραγματα.. Ειτε απ'το πλυσιμο που συνηθιζω να κανω στη μηχανη ή απλα παρεδωσε απο τις θερμοκρασιες της διαστολης.

Παντως οπως και να χει ή δεν το ακουμπατε καθολου το συγκεκριμενο ή το πλενετε και μετα προσθετετε καποιο λιπαντικο (πχ. γρασο) με εμφαση τις γωνιες που τρωνε το ζορι.

Για τα αλλα μοτερ δεν γνωριζω αν υπαρχει κατι παρομοιο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Οκτ 2002, 14:34:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alex έγραψε:
Για 1100,1400,1600 8v να πω να προσεχετε οταν πλενετε τη μηχανη με βρεγμενο πανακι γιατι ξερενετε το μαυρο πλαστικο διαχωριστικο που βρισκεται μεταξυ της μηχανης και το καπακι της μηχανης, ιδιαιτερα στις γωνιες.

Εμενα εχει κανει ρωγμες και σκασιματα και πιθανολογω 2 πραγματα.. Ειτε απ'το πλυσιμο που συνηθιζω να κανω στη μηχανη ή απλα παρεδωσε απο τις θερμοκρασιες της διαστολης.

Παντως οπως και να χει ή δεν το ακουμπατε καθολου το συγκεκριμενο ή το πλενετε και μετα προσθετετε καποιο λιπαντικο (πχ. γρασο) με εμφαση τις γωνιες που τρωνε το ζορι.

Για τα αλλα μοτερ δεν γνωριζω αν υπαρχει κατι παρομοιο...


Εννοείς τη φλάτζα των βαλβίδων;




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Οκτ 2002, 00:38:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι μπραβο..
Το πλαστικο γυρω γυρω..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Οκτ 2002, 08:07:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alex έγραψε:
Ναι μπραβο..
Το πλαστικο γυρω γυρω..


Φίλε μου, δεν νομίζω να φταίει το πλύσιμο που ξερένεται η φλάτζα, αλλά οι κοταπονήσεις της λόγω υψηλών θερμοκρασιών και μάλλον η όχι και πάρα πολύ καλή ποιότητά της. Τι να της κάνει το βρεγμένο το πανάκι, όταν καθημερινά δουλεύει στους 90 τουλάχιστον βαθμούς; Wink




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Οκτ 2002, 03:09:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι και γω αυτο σκεφτηκα στην αρχη... οτι φταει η θερμοκρασια και το σκισιμο και ισως και το "κακο υλικο" που εβαλε η Peugeot... αλλα βλεποντας τα αλλα 206 στο meeting ειδα οτι τα περισσοτερα εχουν ψιλο-λιγδα (γρασο η λαδακι που εχει κατσει και λιγο σκονη απανω) σε εκεινο ακριβως το σημειο που προφανως τα βοηθησε απο το να μην "σκασουν" οπως το δικο μου...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Οκτ 2002, 09:30:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alex έγραψε:
Ναι και γω αυτο σκεφτηκα στην αρχη... οτι φταει η θερμοκρασια και το σκισιμο και ισως και το "κακο υλικο" που εβαλε η Peugeot... αλλα βλεποντας τα αλλα 206 στο meeting ειδα οτι τα περισσοτερα εχουν ψιλο-λιγδα (γρασο η λαδακι που εχει κατσει και λιγο σκονη απανω) σε εκεινο ακριβως το σημειο που προφανως τα βοηθησε απο το να μην "σκασουν" οπως το δικο μου...


Μήπως και αυτά τα 206 θέλουν φλάτζα βαλβίδων; Question Question

Πάντως μην το πολυψάχνεις. Πρέπει να φταίει η ποιότητα της φλάτζας μιας και το ίδιο πρόβλημα υπάρχει από εποχής του 205! Shocked Στο λέω γιατί το ζω.




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PoLiThS (Νικόλας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Cabriolet 1.6 Full (2001)

Ένταξη: 15 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 841
Τόπος: Κατηχώρι Πορταριάς Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Οκτ 2002, 18:45:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν ξερω γιατι μιλάτε... στο service δεν σας πλένουν τον κινητήρα? εδώ στον Βόλο το κάνουν κάθε 20,000 χιλιόμετρα στο service δηλαδη ...




Le Tavernier....

Η Κουλαρα Ποτε δεν πεθαίνει δεν την σκιάζει φοβέρα καμια.. μονο λίγο καιρο ξαποσταίνει και ξανα προς τα γκαζια τραβα τραβα τραβα και ξανα προς τα γκαζια τραβααααα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Οκτ 2002, 23:55:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PoLiThS έγραψε:
δεν ξερω γιατι μιλάτε... στο service δεν σας πλένουν τον κινητήρα? εδώ στον Βόλο το κάνουν κάθε 20,000 χιλιόμετρα στο service δηλαδη ...


Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Byron206 (Αρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) GTi (2003)

Ένταξη: 06 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 294
Τόπος: Αθήνα Βύρωνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Οκτ 2002, 13:42:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eνοικιάζεται PARKING και πληστικό-πιεστικό...... :D
Η Τιμή Δ Η Μ Ο Π Ρ Α Τ Ε Ι Τ Α Ι........ Razz


BYRON206
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Οκτ 2002, 13:51:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Byron206 έγραψε:
Eνοικιάζεται PARKING και πληστικό-πιεστικό...... :D
Η Τιμή Δ Η Μ Ο Π Ρ Α Τ Ε Ι Τ Α Ι........ Razz


Βάζεις και το νερό? Wink


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Οκτ 2002, 14:45:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ενα πολυεστερικο προφυλακτηρα απο 206 grand tourismo
1...
.
.
.
.2...
.
.
.
.3...
.
.
.
.κατοχυρωθηκε ;




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mimis (Δημήτρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XS 1,4lt 16v 90hp

Ένταξη: 07 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 217
Τόπος: Ν.Ιωνία, Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Νοέ 2002, 14:27:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμένα πάντως τον κινητήρα μου τον πλύναν και στο service τον 10.000 km


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
206xs (Χρήστος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Chevrolet Cruze 1.8 Auto (2009)

Ένταξη: 13 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 259
Τόπος: Αθήνα - Σεπόλια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Αύγ 2003, 23:23:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και μένα μου τον πλένει η Automotivo (για αντιπροσωπία καλή είναι για συνεργείο με αυστηρά στάνταρ μέτριο) στα σέρβις. Μια φορά που μου την έπλυναν στο βενζινάδικο που είμαι χρόνια πελάτης και γενικά προσέχουν στο πλύσιμο έμεινα απο πολαπλασιαστή την άλλη μέρα!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Αύγ 2003, 21:09:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

206xs έγραψε:
Και μένα μου τον πλένει η Automotivo (για αντιπροσωπία καλή είναι για συνεργείο με αυστηρά στάνταρ μέτριο) στα σέρβις. Μια φορά που μου την έπλυναν στο βενζινάδικο που είμαι χρόνια πελάτης και γενικά προσέχουν στο πλύσιμο έμεινα απο πολαπλασιαστή την άλλη μέρα!!


Επειδή και εγώ εκεί πάω (συμφωνώ για το επίπεδο παροχής υπηρεσιών...), μια φορά μόνο μου είχαν καθαρίσει την μηχανή με ειδικό καθαριστικό υγρό (το οποίο και χρέωσαν...), αλλά δεν την έπλυναν.....
Είσαι σίγουρος οτι σου έπλυναν την μηχανή???


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Αύγ 2003, 13:32:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδιά είναι απλό...
Αφαιρείς από τον χώρο του κινητήρα ό,τι μπορεί να αφαιρεθεί (πλαστικά, λάστιχα, φιλτροκούτια, κολάρα κ.τ.λ.), ανοίγει ο χώρος (στα 16άρια και 20άρια 206 όλα τα εξαρτήματα είναι πολύ στριμωγμένα κάτω από το καπώ) και μετά με ένα καθαρό πανί καθαρίζεις ότι μπορεί να καθαριστεί...

Προσοχή πρέπει να δοθεί στο μαύρο πλαστικό που καλύπτει τους υαλοκαθαριστήρες. Είναι στερεωμένο με κλιπς πάνω στο αυτοκίνητο και απαιτεί προσοχή κατά την απομάκρυνσή του. Είναι διαιρετό και το κομμάτι από την πλευρά του συνοδηγού βγαίνει σχετικά εύκολα... Αυτό όμως από την πλευρά του οδηγού βγαίνει μόνο να ξεβιδώσεις τους υαλοκαθαριστήρες. Δεν είναι πολύ δύσκολο...
Μόλις όμως αφαιρέσετε τα πλαστικά αυτά θα βρεθείτε αντιμέτωποι με ένα αποτρόπαιο θέαμα Shocked Shocked . Ξεραμένα φύλλα, σκόνη, χώμα και διάφορα άλλα σκουπιδάκια σίγουρα θα παρουσιαστούν μπροστά σας (ειδικά αν το αφήνετε κάτω από δέντρα για σκιά, όπως εγώ)... Από 'κει και πέρα αναλαμβάνετε δράση...

Το ίδιο σκηνικό επαναλαμβάνεται μόλις αφαιρέστε και τα μαύρα πλαστικά που διατρέχουν το αυτοκίνητο κατά μήκος της οροφής του (ένα από κάθε πλευρά) και ξεκινούν από την βάση του παρ - μπριζ. Ξανά, πρέπει να αναλάβετε δράση...

Επίσης καλό είναι να βάζετε και λίγο σπρέυ στις ηλεκτρικές επαφές που υπάρχουν μέσα στον χώρο του κινητήρα... Επίσης σπρέυ μπορεί να μπει (πέρα από τις κλειδαριές και τους μεντεσέδες) και στις αρθρώσεις των μοχλών κίνησης των υαλοκαθαραστήρων (αυτοί βρίσκονται πίσω από την μπαταρία).

Μετά μπορείτε να είστε ήσυχοι... Razz Razz Wink


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Αύγ 2003, 13:49:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aν για τον σωστό καθαρισμό του αυτοκινήτου, πρέπει να χρειαστεί να "λύσω" ΟΛΟ το 206 σε κομμάτια (όπως τα G3 στο στρατό....), προτιμώ να το αφήσω όπως είναι γιατί σίγουρα θα μου μείνει κανένα εξάρτημα στο χέρι......


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Αύγ 2003, 13:55:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προχθές έπλυνα πάλι τη μηχανή, με απλό νεράκι.

Μόνο το συναγερμό τύλιξα σε μια σακούλα και τίποτε άλλο. Κανένα πρόβλημα. Απλά απέφευγα να ρίχνω επάνω στις φίσες νερό, όχι όμως ότι δεν πήγε νερό κι εκεί. Αμέσως μετά έβαλα μπρος, το άφησα να ζεσταθεί και να εξατμιστεί το νερό και αυτό ήταν. Ούτε γάτα, ούτε ζημιά.

Πάντα έχω τις επιφυλάξεις μου μήπως δεν παίρνει μετά μπρος, μήπως...μήπως.... αλλά ούτε μια φορά στις ΠΑΜΠΟΛΛΕΣ που έχω πλύνει τη μηχανή δεν μου έχει παρουσιαστεί το παραμικρό πρόβλημα. Οι φίσες είναι καλά μονωμένες και το ίδιο ισχύει και για τον πολλαπλασιαστή.




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Αύγ 2003, 14:34:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:
Aν για τον σωστό καθαρισμό του αυτοκινήτου, πρέπει να χρειαστεί να "λύσω" ΟΛΟ το 206 σε κομμάτια (όπως τα G3 στο στρατό....), προτιμώ να το αφήσω όπως είναι γιατί σίγουρα θα μου μείνει κανένα εξάρτημα στο χέρι......


Κοίτα, αυτός είναι και ο λόγος που πλένω το αυτοκίνητο μόνο από 9 έως 10 φορές τον χρόνο (σε δικό μου άνθρωπο)... Το πλένω σπάνια αλλά όταν το πλένω, του δίνω και καταλαβαίνει... (προσεκτικό πλύσιμο μέσα - έξω - από κάτω).
Επίσης τέτοιας έκτασης καθαρισμοί στον χώρο του κινητήρα (δεν μιλώ για ένα πρόχειρο ξεσκόνισμα από πάνω) συμβαίνουν ακόμα πιο σπάνια (3 με 4 φορές τον χρόνο)...

Εξάλλου πάντοτε ένιωθα μια έλξη προς τα "μαστορέματα"... Wink Wink


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 2 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,163s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on